Jump to content
pawel27g

Help!

Recommended Posts

Czy ktoś, kto jest/był w Anglii mógłby coś powiedzieć na temat życia tam? Zastanawiam się czy nie wyemigrować na kilka miesięcy.

 

Podobnie jak Evi, w Anglii pracuję za najniższą stawkę krajową (wynosi ona obecnie, jeśli się nie mylę 6,22£). Da się z tego wyżyć, a nawet dużo odłożyć. Sam kraj jest niezwykle ciekawy, a ludzie bardzo pomocni. Pamiętam, że gdy trafiłem na ten ląd po raz pierwszy (Szkocja), uderzyła mnie ogromna fala życzliwości Szkotów. Bariery językowej się nie obawiaj. Posługują się oni, naprawdę podstawą języka angielskiego i gwarantuję, że podczas podpisywania umowy, wszystko zrozumiesz.

 

Przy okazji, przypomniała mi się niezwykle ciekawa historia. Będąc w okolicach Perth, zauważyłem, że tego dnia odbywa się msza w kościele anglikańskim. Postanowiłem, razem z inną grupką znajomych z Polski, wstąpić do wielkiego gmachu tej świątyni. Zostaliśmy powitani niezwykle ciepło. Kapłan, nawet wspominał o nas podczas całej uroczystości. Było mnóstwo dzieciaków. Tak! Rysowali w kościele, tańczyli, śmiali się; podobnie jak starsze osoby. Był wyświetlany film i mnóstwo braw- bardzo ciekawe podejście do mszy. Na koniec herbatka i ciasteczka. Do tej pory bardzo pozytywnie wspominam ten czas. Zaglądałem też do tamtejszej Biblii, niemal wszystko zrozumiałem!

Polecam wszystkim.

 

;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Podobnie jak Evi, w Anglii pracuję za najniższą stawkę krajową (wynosi ona obecnie, jeśli się nie mylę 6,22£).

 

£6,31 ;) i ponoć mają to jeszcze podnieść :>

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, że chętnie się podzieliliście wiedzą, bo mnie też się ona przyda... w końcu "ucieczkę" planujemy z Izzym razem i, jak Bóg da, to się na jakiś czas przeniesiemy do Anglii. Trzeba jeszcze to i owo rozważyć, przemyśleć, zaplanować, popytać itd. Choć to kusząca opcja, bo korzystny jest sam przelicznik wymiany funta na złote i myślę, że nawet odkładając stosunkowo nie dużo (wielka zbiórka kasy na utrzymanie się przez jakiś czas podczas studiów dziennych w Polsce) bardziej nam się opłaci praca tam niż tutaj.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę wstyd mi ponieważ nie po raz pierwszy będę leciał samolotem. Mam pytanie do wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli z nim styczność. Dotąd nie przejmowałem się bezpośrednim transportem; jednak teraz jest on na mojej głowie. Lot z Krakowa mam o godz. 10:10 , przylot do Edynburga o 11:55. Stąd rodzi się moje pytanie. Wiem, że podany czas wylotu z Krakowa jest uwzględniony według naszej strefy czasowej. Czy czas, który jest podany jako przylot, również uwzględnia naszą strefę?

 

Do dzisiaj uważałem, że tak (pamiętam, że przecież do Edynburga leciałem 2 godz :undecided: ) ; jednak internet kompletnie zamieszał mi w głowie; informacji jest aż nadto w nim sprzecznych. Nie chcę, żeby się okazało, że cała nasza grupka, będzie musiała czekać na transport godzinę.

 

Koniec z przeglądaniem informacji w internecie; w tym niewdzięcznym źródle :[ Mam kompletny mętlik w głowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, rzuciłam okiem na moje rezerwacje i z tego co widzę, to czas jest przeliczony na sferę czasowa miejsca, do którego lecę :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam problem z Youtube. Słychać dzwięk, ale nic nie widać, tylko zielony ekran. Nie wiem dlaczego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam problem z Youtube. Słychać dzwięk' date=' ale nic nie widać, tylko zielony ekran. Nie wiem dlaczego. [/quote']

Coś instalowałaś, odinstalowałaś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że cos usuwałam, ale nie pamiętam co. Instalowałam kilka programów z płyty: PhotoScape, Allplayer, Ultimate player radio, Javę, Firefoxa i DVDVideoSoft Free Studio - i jak wciskam "alt + s " tan program mi się otwiera i nie mogę tego zmienić. Na poprzednim laptopie nie miałam takich problemów. Jak instalowałam Firefoxa pojawił się komunikat o ściągnięciu Flasha i go ściągnęłam. Potem ściągałam jeszcze raz Flasha nasystem 64 bit z KŚ i pojawił się Reg Procleaner, ale go usunęłam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak usunęłaś Javę, to już chyba mamy rozwiązanie... Chociaż ekspertem nie jestem. ;) Bez niej po prostu wiele rzeczy nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od trzech dni nie dostaję żadnego filmiku z Youtube. Chodzi mi o to że jak subskrybuję jakiś kanał i mam opcję żeby powiadomić mnie mailem o nowym filmie, i właśnie od tych trzech dni nie dostałam ani jednego filmu :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzałaś w folderze Spam?Może przypadkiem oznaczyłaś któregoś z takich maili jako spam i teraz tam trafiają?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie ,jak słuchać Tuomasowego Radia na tablecie ,bo coś mi nie działa ,i wyskakuje mi że nie mam jakieś aplikacji dzięki której można słuchać ,jaka to może być aplikacja ?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić elektryka do 500zł i piec do niego. Chcę grać metal (ten cięższy i black). Nie mam zielonego pojęcia o wiosłach ani wzmacniaczach. Nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie, a opisy to czarna magia. Zna się ktoś na tym i byłby skłonny pomóc biednemu Sebusiowi? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiej strony uzywacie do umieszczania zdjec na forum? Stosowalam IS ale ostatnio jest platny ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seppo nowego elektryka do 500 zł raczej nie kupisz ,chyba że używany.A jeśli chodzi o firmę to polecam Cort ,robią super gitary w sam raz do nauki ,a jeśli chodzi o piecyki to na początku jakiś mały np 50 W powinien wystarczyć ci do nauki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seppo, jeśli możesz wydać trochę więcej niż 500 zł to polecam Ci Vintage V100. Nowe gitary z tej serii kosztują od 1100 do 1800 zł, ale znalazłem używaną za 750 zł.

http://allegro.pl/vintage-v100-les-paul-i4419944869.html

No i generalnie zanim coś kupisz to polecam ten artykuł: http://forum-gitara.pl/artykuly/_/poradniki/jaka-gitare-kupic-przeczytaj-zanim-spytasz-na-r17

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Night, ja używam imgura odkąd nawalił mi imageshack. Fajny jest, polecam :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.