Jump to content
pawel27g

Help!

Recommended Posts

Dobra, wrzucam tu, bo nie wiem gdzie to wrzucić. Dostałam na maila coś takiego.

Hello

We would like to inform you, that you have won free Symphonic Theater of Dreams album.

Thank you for your votes!

 

Please send your full name and full adress.

We will not share your personal data. We need it only for sending for you a copy of CD.

 

We are waiting for your reply to the end of 2013 year.

Best regards,

Symphonic Theater of Dreams crew

 

I ja nie wiem co z tym zrobić, bo, co prawda zdarzyło mi się głosować na STOD i cośtam było do wygrania, ale to wygląda na po prostu jakiś spam i już.

Odpisałam im, że jeśli potwierdzą mi, że to nie jest żart ani spam, ani nie rozesłali tego typu wiadomości do miliarda innych ludzi na całym świecie i że to nie jest automat, to się zdziwię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludkowie, kto zna dobry sposób na obgryzanie paznokci? Chciałabym wreszcie zerwać z tym "nałogiem" ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emi, polecam wizytę u manikiurzystki. Niech nałoży akryl, nie będzie Ci smakował- może się udać (sprawdzona metoda:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są jakieś specjalne specyfiki, używa się jak lakier do paznokci. Są bardzo nieprzyjmne w smaku. Pewnie dostępne w aptece. Najwyżej podejdź i się zapytaj : ]

 

Kiedyś jak mój kuzyn do ciotki mówił 'posmaruj mi jeszcze' bo mu to smakowało hahaha, ale to już zależy xD

 

Albo znajdź inne zajęcie, jak słonecznik czy coś. Ja nawet nie umiem obgryzać paznokci XDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, koleżanka mi kiedyś malowała pazurki takim specyfikiem, co to się bodajże "gorzki paluszek" zwał, nawet nie pamiętam, czy to skutkowało... Ale spróbuję toto zdobyć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znowu ja.

 

Czy ktoś się może zna na odtwarzaczach apple? Mam ipoda shuffle, który od tak sobie przestał działać kilka miesięcy temu. Komputer mi go nie widzi po podłączniu, a dioda mignie sobie trzy razy na zielono i się wyłącza. Ipod rozładowany do zera ;(

Na forach wyczytalam, ze to może być wina baterii...

Rozkręciłam (jestę Makgajwełem), obczaiłam i stwierdziłam z bratem, ze sie nie znamy xD

 

Oddanie do serwisu odpada, bo u mnie w okolicy nie ma serwisu apple ipod o.O

Myślicie, że jakbym zaniosła do jakiegoś serwisu z elektroniką to daliby radę? I ile moze kosztować wymiana takiej baterii?

Anyone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popatrz na luty przy złączu usb, a jak masz miernik, to sprawdź, czy napięcie wychodzi z tego złącza. Czerwony i czarny przewód, prąd stały max 5V. Będąc w temacie baterii, znajdź instrukcje serwisową i obczaj, jakie piny na niej są od czego i na niej również zmierz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znacie jakieś sklepy muzyczne z instrumentami typu guitar center ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie moje książki zostały w domu, a przeczytałabym sobie Harrego Pottera albo Mroczną Wieżę... Więc jeśli ktoś jest w posiadaniu ebooków, to prosiłabym o PW ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Jeśli nie wpiszę do literatury przedmiotu książki, na którą się powołam we wstępie do prezentacji maturalnej z języka polskiego, to komisja się do tego przyczepi? Rzecz tyczy się "Słownika terminów i pojęć filozoficznych" i jednej definicji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie wpiszę do literatury przedmiotu książki, na którą się powołam we wstępie do prezentacji maturalnej z języka polskiego, to komisja się do tego przyczepi? Rzecz tyczy się "Słownika terminów i pojęć filozoficznych" i jednej definicji.

 

Teoretycznie to może się przyczepić, odjąć punkt, ale to zależy od bystrości członków komisji. Prezentacja maturalna (też mam ją teraz na łbie) jest pracą odtwórczą i wszystko czym się posługujesz musi mieć źródła ( w każdym razie tak twierdzi moja wredna polonistka), musi być wpisane do konspektu - uważam to za totalny bezsens pod pewnymi względami, ale tak już jest. :huh: Np. nie mogę użyć w pracy o brzydocie "Upiora Opery" Leroux, bo nie mogę znaleźć opracowania do niego... zresztą do kilku innych utworów też. W ostateczności coś zmyślę, wrzucę tytuł bezużytecznej książki o Baroku, którą mam w domu, a w której nic nie ma przydatnego, dam stronę, gdzie jest wspomnienie o Morsztynie i tadam oto opracowanie "Do Trupa" Morsztyna. Ostatecznie wszystkich stron i książek komisja nie zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Jeśli nie wpiszę do literatury przedmiotu książki, na którą się powołam we wstępie do prezentacji maturalnej z języka polskiego, to komisja się do tego przyczepi? Rzecz tyczy się "Słownika terminów i pojęć filozoficznych" i jednej definicji.

 

Teoretycznie to może się przyczepić, odjąć punkt, ale to zależy od bystrości członków komisji. Prezentacja maturalna (też mam ją teraz na łbie) jest pracą odtwórczą i wszystko czym się posługujesz musi mieć źródła ( w każdym razie tak twierdzi moja wredna polonistka), musi być wpisane do konspektu - uważam to za totalny bezsens pod pewnymi względami, ale tak już jest. :huh: Np. nie mogę użyć w pracy o brzydocie "Upiora Opery" Leroux, bo nie mogę znaleźć opracowania do niego... zresztą do kilku innych utworów też. W ostateczności coś zmyślę, wrzucę tytuł bezużytecznej książki o Baroku, którą mam w domu, a w której nic nie ma przydatnego, dam stronę, gdzie jest wspomnienie o Morsztynie i tadam oto opracowanie "Do Trupa" Morsztyna. Ostatecznie wszystkich stron i książek komisja nie zna.

 

Mam odwrotny problem. 3 książki i 11 opracowań, z czego do konspektu zamierzam wpisać 5-7 (więcej mi się nie zmieści, bo plan ramowy musi być na tej samej stronie, znajdą się tam tylko najważniejsze pozycje i dlatego zastanawiam się nad tym słownikiem). Biorąc pod uwagę szkołę, z którą wymieniają się nauczyciele z mojej, mogę mieć wredną komisję. Pomyślę, czy jakoś nie sparafrazować tej definicji tak, aby mi pasowała do któregoś z innych opracowań.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież do bibliografi wpisuje się byle co xD

Kolega mój wpisał słownik frazeologiczny i komisyja uznała, że zapoznał się z nim w całości... I zaczęli go pytać z różnych wyszukanych frazeologizmów... ;)

 

Także ostrożnie! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież do bibliografi wpisuje się byle co xD

Kolega mój wpisał słownik frazeologiczny i komisyja uznała, że zapoznał się z nim w całości... I zaczęli go pytać z różnych wyszukanych frazeologizmów... ;)

 

Także ostrożnie! :D

 

A no to bez przesady ; d Wpisuje się dany słownik, stronę i wszystkie szczegóły.

Ja miałam temat o sarmatyźmie i szłam do biblioteki i prosiłam o książki, w których jest coś wspomniane o sarmatyźmie, cokolwiek. Tylko u nas lepiej nie wpisywać było książek z jakiegoś wydawnictwa, nie pamiętam z jakiego, ale na pewno była z opracowaniem. No i podawało się tytuł, autora, strone. Większość, których znam tak robiła (wiele z nich w ostatni dzień, zaraz przed czasem oddania deklaracji -.-), reszta po prostu miała kupione, gotowe bibliografie ; D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko u nas lepiej nie wpisywać było książek z jakiegoś wydawnictwa' date=' nie pamiętam z jakiego, ale na pewno była z opracowaniem.[/quote']

Niech zgadnę... GREG? :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/odtwarzacz-mp3-mp4-creative-zen-style-m100-8gb-i3985020622.html

Czy to jest warte swojej ceny? Widziałam dużo tańszych, ale nie wiem, czy takie sześć dych to nie jest trochę za mało. Wiecie, nie chciałabym kupić jakiegoś taniego szitu, który po miesiącu się rozwali. Poszukuję odtwarzacza porządnego i pojemnego (u mnie mieści się raptem jakieś 450 ;_;), bo już od dłuższego czasu muszę wywalać stare piosenki, żeby zmieścić coś nowego, a nie lubię tego robić. A, no i jeszcze żeby można było szybko skakać między piosenkami, bo w moim jak chcę się przedrzeć od piosenki ze środka, czyli numer, np., 200 do piosenki numer, powiedzmy, 10, to to przewijanie listy kawałków trochę trwa. Ktoś doradzi, co kupić? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak wstawiać zdjęcia na forum ( np. w dziale nasze zdjęcia) tak żeby było je widać a nie link?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz w edytorze postów taką ikonkę z obrazkiem, między "wprowadź link" a punktowaniem, pod rozmiarem tekstu. Możesz też zrobić to "ręcznie". O tak:

http://www.adresobrazka.pl[/img ] (bez tej spacji na końcu)

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się pisze Epici, czy Epiki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Nymf, wolałem się upewnić, bo mi znajomy mówił, że się "Epici" pisze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Mn. Epica

D. Epiki

C. Epice

B. Epikę

N. Epiką

Msc. Epice

W. Epiko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.