Jump to content
pawel27g

Help!

Recommended Posts

Mógłby ktoś nmie nauczyć jak wstawiać tu na forum zdjęcia. Tak wiem że wcześniej było to wyjaśniane no ale... ja nie wiem jak to zrobić :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wercia zależy czy chcesz z komputera obrazek czy z internetu : )

Jak masz link obrazka:

adres url obrazka [ /img] (bez spacji przed "/")

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wercia, to wchodzisz na http://tinypic.com/. Wrzucasz tam zdjęcie czekasz aż sie tam udostępni. jak się udostępni, to kopiujesz link obrazka i piszesz wklejasz link obrazka i już jest wszystko ładnie pięknie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz też pod edytorem posta napis "nowy załącznik", klikasz "wybierz plik" i wrzucasz sobie z komputera :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znacie może jakieś podobne utwory do "Originem" Epiki ? Głównie chodzi mi o taki chór i taki język :) .O i czy ktoś orientuje się/ wie co to za rodzaj muzyki ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znacie może jakieś podobne utwory do "Originem" Epiki ? Głównie chodzi mi o taki chór i taki język :) .O i czy ktoś orientuje się/ wie co to za rodzaj muzyki ?

Całe mnóstwo! Jest to typowy soundtrack lub muzyka z trailerów (trailer music), więc pewnie zainteresują Cię również: Two Steps From Hell, Thomas Bergersen, Immediate Music... Wykorzystują wiele chórów, ale nie jestem pewny czy to łacina.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Two Steps From Hell kojarzę. Dzięki za propozycje. Jakbyś Ty i inni wiedzieli o jakiś utworach z łaciną to poproszę :) Adrian wysyłam ci wirtualny uścisk wdzięczności :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Jeśli chodzi o łacinę to moim pierwszym skojarzeniem średniowieczna muzyka sakralna. Dużo utworów ma swoje literackie tłumaczenia, więc nie musisz się martwić, że w tłumaczeniach będą błędy (radzę ci omijać tekstowo - często można tam znaleźć dużo błędów - porównaj sobie moje - gdzieś są w wątku o Epice - z tymi tam dostępnymi). Gdzieś w sieci są muzyczne interpretacje pieśni Horacego, też po łacinie, a dobrych tłumaczeń jest mnówstwo, jeśli nie znasz łaciny i chcesz wiedzieć, o czym są utwory, których słuchasz. W muzyce współczesnej się nie orientuję.

Tak nawiasem mówiąc, łacińskie wstawki w tekstach Epiki często nawiązują do chrześcijaństwa w większym lub mniejszym stopniu.

W kwestii podobieństwa muzycznego doradził Ci już Adrian. Mnie się luźno skojarzyło z muzyką celtycką, ale z "Originem" może nie mieć zbyt wiele wspólnego, więcej z "Interlude". Taki jeden utwór chodzi mi po głowie i nie mogę sobie przypomnieć tytułu.

 

Post scriptum: Czy my nie mamy gdzieś w dziale "Muzyka" wątku, gdzie można poprosić o polecenie utworów i/lub wykonawców?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hejka,

Potrzebuję pomocy w zrealizowaniu projektu semestralnego. Może ktoś z Was, zgodziłby się wypełnić kwestionariusz? (Jest krótki). Proszę :3

Kwestionariusz -> KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako człowiek w trakcie matur a także człowiek, który ledwo wyszedł z czegoś, co socjologowie nazywają nastoletnim kryzysem tożsamości, nie będę najlepszym osobnikiem do przeprowadzania takich ankiet... Ale spoko, mam czas, to mogę wypełnić ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hejka,

Potrzebuję pomocy w zrealizowaniu projektu semestralnego. Może ktoś z Was, zgodziłby się wypełnić kwestionariusz? (Jest krótki). Proszę :3

Kwestionariusz -> KLIK

 

No problemo seniorita!

Szkoda, że nie ma żadnego podsumowania/wyniku testu xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami, to zupełnie nie przeszkadza.

Nymph Dziękuję;) Nie mogłam umieścić podsumowania, bo to badanie pilotażowe. Obiecuję, że jak już obliczę wyniki, to dam znać co i jak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obiecuję, że jak już obliczę wyniki, to dam znać co i jak :D

 

Dowiemy się jak bardzo jesteśmy spaczone, Nymph... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszło! :3

Jak robiłam ten test, coraz bardziej uświadamiałam sobie, ile sprzeczności we mnie siedzi. Dziwne dziecko z ciebie, Emi :happy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moi mili forumowicze z Krakowa... z resztą nie tylko. Jakie atrakcje turystyczne znajdują się w tym mieście oprócz Kościoła Mariackiego i Wawelu ? (Boże jak ja nienawidzę tych projektów z geografii...) :[ :dodgy:

P.S wiem że to pytanie jest dziwne/głupie (i coś tam jeszcze) ale nie byłam w Krakowie :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rynek Główny, Barbakan, ul. Floriańska... sam Kraków jest w sumie zabytkiem :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wercia w Krakowie jest sporo zabytków, interesuje Cię jakiś konkretny rodzaj?

 

[Dziękuję wszystkim za wypełnienie kwestionariusza, niebawem poinformuję Was czemu służył :)]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.