Jump to content
pawel27g

Help!

Recommended Posts

Zastanawiam się nad:

- CORT X1 BKS

- CORT X1 DX BKS

 

Jest to różnica 60zł, no ale jeszcze zobaczę. Poza tym design tych Cortów przyprawia mnie o orgazm oczu (wiadomo, że gitara ma grać a nie wyglądać, ale w tym wypadku jakość(powiedzmy)=cena=wygląd). Ale może wy pomożecie mi wybrać jeszcze coś lepszego? Jak już mówiłem - nie znam się na gitarach, a wybierałem tylko z GC, bo nie mogłem się doszukać lepszego sklepu.

 

Teraz piec - ten od Izziego jest bardzo fajny i do tego tani. Jeżeli się wyrobię i aukcja będzie jeszcze dostępna - biorę go. Jeżeli nie, to wezmę Haydena (dokładnie to model HGT-P 1508) - recenzje są bardzo pozytywne, a i cena nawet przystępna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będę miała format komputera, w związku z czym mam do grających w simsy medieval pytanie: jak dokopać się do osiągnięć, odblokowanych ambicji i takich tam w folderze z grą? Chciałabym to wszystko zachować i nie bardzo wiem jak.


Hm. To się chyba razem z zapisami gry przenosi. Znaczy, to by miało sens. Więc moje pytanie jest chyba nieaktualne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrzebuję słuchawek, ale nie bardzo się na tym znam.

Myślę, że najlepiej jakieś półotwarte, no i do telefonu : )

Chcę, żeby miały w miarę dobrą jakość dźwięku, dobry bas, były głośne no i dość wytrzymałe, bo mam tendencję do psucia słuchawek :c

Polecicie coś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm Nimfo słuchawki mają to do siebie że często się psują,na to nie ma rady ,i nie znam takich które by były długowieczne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam jakieś firmy panasonic i muszę powiedzieć, że trzymają się świetnie już 3 rok. Wymieniłbym je na nowszy model gdyby nie to, że nie mam w zwyczaju zamieniać czegoś co jeszcze działa na coś nowszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie mam takie same jak piszesz Ares. Niestety mogę polecić tylko firmę Panasonic bo robią na prawdę dobry sprzęt. Nausznych nigdy nie miałem więc tutaj nie pomogę :/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre słuchawki - Denony. Ale to jest wydatek rzędu 300zł lub więcej :P

Tak serio to mogę polecić Sony i Philips. Ale to już trzeba posiedzieć i poszukać, które mają dobrą jakość. Bo wszystko co tanie (zazwyczaj) ma też słabą jakość :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ktoś może polecić niedrogi odtwarzacz MP3, z wyświetlaczem? Nie musi mieć bardzo dużej pamięci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotrek, ja mam odtwarzacz mp3 Sandisk Sansa CLIP FM 2GB Black już od pięciu ładnych lat i nic mi się nie popsuł genialne urządzenie.:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, dzięki. Pewnie zadam Ci kilka pytań na PM żeby tu nie robić bałaganu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś ile mniej więcej osób musi brakować po podstawowej rekrutacji na jakiś kierunek na studiach dziennych, żeby zrobili nabór uzupełniający? Pech chciał, że chociaż zdałam maturę całkiem świetnie, to nie zdawałam żadnych dodatkowych przedmiotów, poza rozszerzeniami pol/ang, i nie dostałam się na skandynawistykę, ani na filologię ang. (te kierunki były wręcz oblegane - ponad 800 chętnych, a miejsc na skand. -> 66, a na fil. ang. -> 110) i złożyłam na Kulturoznawstwo w naborze dodatkowym i muszę czekać do połowy września na listę kandydatów, a nie wiem ile mają wolnych miejsc (o czym nie informują. W naborze podstawowym mieli 100). Zaciekawiło mnie, ile musi brakować osób, żeby zrobili rekrutacje dodatkową, bo chciałabym wiedzieć z iloma osobami rywalizuję o miejsce, tak około, żeby wiedzieć, czy mam szansę się dostać. Wyszedł mi ładny próg, ale nie wiem ile mają miejsc... Rok temu brakowało im bodajże 7 osób do pełnego i nie robili naboru dodatkowego, więc zgaduję, że dla paru osób by tego nie robili... ;) Ponawiam pytanie, bo się rozpisałam i namotałam: ile myślicie osób musi brakować, żeby na studiach ruszył nabór dodatkowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A próbowałaś dostać się na skandynawistykę na jednej czy kilku uczelniach; może na jakiejś innej byłoby miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie brałam tylko Gdańsk pod uwagę, bo z przejrzanych uczelni tam oferta najbardziej mi się spodobała i w ogóle tryb nauczania. No, cóż nie dostałam się, a już w Gda miałam zaplanowane mieszkanie i fundamenty pod nowe życie, toteż trzymam się Trójmiasta. Porozmawiałam z siostrą i zorientowałam się na temat kulturoznawstwa. Myślałam, że to nieco bezużyteczny kierunek, ale okazało się, że stwarza nieliche możliwości przy odrobinie fantazji. Koła naukowe umożliwiają wyjazdy za granicę w celu badania kultur (rok temu był wyjazd do Laponii), ale podczas tych studiów dobrze jest sobie osobno wyrobić jakiś kurs językowy, no i trzeba mieć plan konkretny, bo ludzie bez planów i pomysłów po tych studiach nic mieć nie będą (jak zresztą po wielu innych kierunkach). Mam już jakiś plan działania, a nawet kilka, więc uderzam w kulturoznawstwo. W międzyczasie kurs jakiegoś norweskiego, albo innego narzecza, jakiś wyjazd za granicę i może gdzieś tam ostanę. ;) Tylko nurtuje mnie myśl, ile oni mogą mieć wolnych miejsc i czy ja się tam dostanę, bo skoro tylu ludzi nie dostało się na skand. i inne pokrewne kierunki, to może być całkiem spora ilość chętnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Na UMK druga rekrutacja jest praktycznie na każdym kierunku, na którym są jakiekolwiek wolne miejsca. https://irk-forum.umk.pl/2014/index.php?p=/discussion/602/ii-nabor-od-28-lipca-ogloszono-kierunki-na-ktore-bedzie-prowadzony-drugi-nabor-lista-kierunkow#latest

Toruńska uczelnia nie należy do tych bardziej obleganych.

Mnie ktoś odradzał skandynawistykę na UG przez wzgląd na stosunek kadry do studentów i nauczanego przedmiotu.

Kulturoznawstwo - koleżanka na trzecim roku UKSW jest zadowolona z kierunku (specjalizacja muzeologiczna), tylko jej zdaniem do tego są jeszcze potrzebne kursy pedagogiczne.

Annaif. O ile się orientuję, skandynawistyki w takiej postaci, w jakiej jest na UG, nie ma żadna inna uczelnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na UMK druga rekrutacja jest praktycznie na każdym kierunku, na którym są jakiekolwiek wolne miejsca.

 

Rok temu na kult. na UG było 7 miejsc do obsadzenia i nie robili naboru dodatkowego, bo sprawdzałam i trochę mnie to zdziwiło, bo przecież 7 miejsc mogli obsadzić. Szkoda, że nie podają ile mają wolnych miejsc w drugim naborze, bo przez to ciężej jest mi przewidzieć, czy mam, czy nie mam szansy. Nawet bez zdanej histy/WOS-u wyszedł mi ładny próg na tym kierunku, ale... no trochę mnie stresuje to, że muszę czekać, aż do 15 września! :dodgy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Spokojnie, dostaniesz się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie ktoś odradzał skandynawistykę na UG przez wzgląd na stosunek kadry do studentów i nauczanego przedmiotu.

Annaif. O ile się orientuję, skandynawistyki w takiej postaci, w jakiej jest na UG, nie ma żadna inna uczelnia.

 

Mam koleżankę po skandynawistyce na UG, nie narzekała jakoś specjalnie na kadrę. Po tym kierunku w miarę szybko znalazła dobrze płatną pracę, jeździła do Szwecji na jakieś kursy itp. z pracy. Jeśli lubisz naukę języka i kultury to mogę polecić UG.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z innej beczki: używam Windowsa 7, ale nie mam żadnej płyty z systemem, bo nie dostałem. Zamiast płyty jest tylko naklejka, która podobno ma jakieś znaczenie w przypadku instalacji systemu, ale nie wiem jakie. Wyjaśnicie mi to? Wiem że obecnie Windowsa 7 nie ma już w sprzedaży, a niekoniecznie mam ochotę przechodzić na "8".

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę, żeby zachować system (na wypadek awarii), musisz wykonać jego kopię... Na czystego W7 to około 5 płyt DVD, na używanego (bo on kopiuje z wszystkimi plikami) będzie więcej... Moja siostra kiedyś to robiła, ale nie wiem, gdzie to znaleźć... Nigdy nie potrzebowałam tego robić własnoręcznie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można chyba zrobić kopię Windows 7 na pendrive lub może też na dysku zewnętrznym ( pamięć zewnętrzna), ale nie znam się na tym za bardzo. Kiedyś jak kupowałam "Komputer świat" to wydaje mi się, że był tam W7, albo mi się tylko wydaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaciekawiło mnie, ile musi brakować osób, żeby zrobili rekrutacje dodatkową, bo chciałabym wiedzieć z iloma osobami rywalizuję o miejsce, tak około, żeby wiedzieć, czy mam szansę się dostać. Wyszedł mi ładny próg, ale nie wiem ile mają miejsc.

 

Zalezy od uczelni, UJ zawsze ma rekrutacje dodatkowa - kiedy zwolnia sie miejsca, to przyjmuja kolejne osoby z listy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.