Jump to content
beatag60

Muzyczne nowości

Recommended Posts

Annaif, też o tym czytałam... Zadziwiająca zbieżność. xDD

 

tak zadziwiająca... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rhapsody of Fire – Dark Wings of Steel

Właśnie wyszła. To sprawdzian dla włochów jak sobie poradzą bez swojego wieloletniego lidera, którym był Luca Turilli. Poradzili sobie średnio na jeża, są perełki i są mielizny. Prawdę mówiąc, to lepiej wypadł Luca z zeszłoroczną płytą swojego Rhapsody. No ale do rzeczy.

 

Przede wszystkim to płyta odchodząca od symfonicznego power metalu czyli stylu tak znamiennego dla Rhapsody. Powerowy pęd zasilają może dwa numery. Reszta to utrzymane w wolnym, tudzież średnim tempie kompozycje lokujące się gdzieś w okolicach symfonicznego heavy metalu (momentami motoryka nawet przypomina po prostu mocny rock). Do tego dochodzą naleciałości progresywne, które jednak brzmią dość podobnie w wielu numerach. I to jest chyba główny zarzut, że brzmienia i aranże nie są aż tak bardzo zróżnicowane, parę razy miałem uczucie deja vu, jakbym słuchał tego samego numeru.

 

O wstawkach barokowo-dawnych można zapomnieć, zamiast tego są wspomniane wcześniej klimatyczno-progresywne elementy, nie brzmi to źle ale to nie jest to.

 

Ogólny klimat jest taki, że się ciutkę bardziej mrocznie zrobiło. Na plus dużo symfoniki, dużo partii śpiewa też chór, jest go mnóstwo. Gitary są zazwyczaj wolniejsze, ale ciut bardziej masywne jakby na modłę nowoczesnego heavy. Nie ma Turilliego więc ultra-melodyjnych neo-klasycznych zagrywek już nie ma, a były one niewatpliwą ozdobą albumów Rhapsody.

Z drugiej strony, paradoksalnie odejście od dużej ilości power-metalowych galopad na rzecz heavy metalu jest czymś nowym, nawet jeśli melodyka nie jest tak porywająca.

 

Wyrożnia się otwieracz po wstępie, utwór tytułowy i ballada na koniec.

 

Sumarycznie mieszane uczucia, to nie jest zła płyta, ma parę naprawdę fajnych przebłysków, ale na razie max 6,5-7/10. Mimo wszystko po ostatniej wyśmienitej płycie rozczarowanie. Luca Turilli z zapowiedzianym na pierwszą połowę przyszłego roku albumem swojego Rhapsody, prawie na pewno przebije ten album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy teledysk In This Moment :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dziś w Internecie oficjalnie nowy singiel Indiki: A Definite Maybe.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=knVOciErq_I&feature=youtu.be

Jak dla mnie słabo, jak na zdolności całego zespołu. I tekst jest przeciętny, a muzyka to już w ogóle nie zachwyca. Miejmy nadzieję, że cały album nie będzie taki.

 

(Stwierdzam, że po albumie, w którym paluszki maczał Tuomas Indice będzie trudno zrobić jakiś lepszy, ale cóż... Było producentów wielu...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Nowy album grupy Elysion - wydany wczoraj :) Próbka:

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyr-Valkyrja

Może to nie muzyczna nowość bo album ukazał się we wrześniu no ale dopiero teraz wzięłam się za jego przesłuchanie. To pierwszy album Tyr który przesłuchałam i robi na mnie dobre wrażenie. Porządne ciężkie folkowe granie, zapamiętywany głos wokalisty, fajne riffy i parę perełek.

[video=youtube]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kHzzkRj2hXM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joe Satriani "Unstoppable Momentum" ok 40 zł. - nie wiem czy to nowość, przeczytałam o tym w gazecie (Angora, luty)-(dla mnie to coś nowego :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna piosenka polecam gorąco. :D

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

rs_600x600-140122085918-600-pretty-reckless-going-to-hell.ls.12214_copy.jpg

 

Jestem świeżo po przesłuchaniu nowego albumu Going To Hell. I jestem mega zadowolony. Świetnie dopracowany album z nuta pieprzu. Album ten TPR jest lepszy od poprzedniego debiutu mocniejszy to słychać. Młoda Taylor się rozwija pokazuje, że 20 latki nie graja och ach jaka ona jest jak np. Miley Cyrus...

 

Gorąco Polecam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też przesłuchałam Going To Hell i jestem po prostu w 7 niebie (albo piekle). Zakochałam się najbardziej w "House on the Hill". Świetna płyta.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rany, ludzie, przestańcie pisać "Indici", "Epici" i "Metallici", bo takiego zapisu nie idzie czytać inaczej niż z miękkim polskim "ci" na końcu ;_; IndiKI ;_;

 

A o powyższej piosence napiszę coś, kiedy mój internet przestanie się buntować, bo na razie udało mi się odtworzyć pół minuty teledysku, a i to z trudem, po paru próbach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakbyście chcieli nową piosenkę Arch Enemy z Alissą to podajcie e maila na priv. Zaręczam jest świetna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się, że na ostatniej płycie Jonsu zaczęła się rozbierać to dziwacznych kostiumów, wygląda w nich nieco jak gwiazdka pop, a nie uważam jej za taką. Piosenka też taka sobie... Za dużo syntezatorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiona kiedyś lista tegorocznych premier, które chce przesłuchać. Na razie z powodów niezależnych ode mnie kiepsko mi idzie, ale może komuś się przyda :).

 

ALESTORM – Sunset of the Golden Age

ALWAID - Lactus Somniorum

AMBERIAN DAWN - Magic Forest

ANATHEMA – Distant Satellites

ANCIENT BARDS – A New Dawn Ending

ANETTE OLZON - Shine

ARCH ENEMY - War Eternal

ARJEN LUCASSEN/ANNEKE VAN GIERSBERGEN (THE GENTELE STORM) – Tba

ARKONA – Yav

ASTRA – Broken Balance

AVALON – Angels of the Apocalypse

AXEL RUDI PELL – Into the Storm

BABYMETAL – Babymetal

BEHEMOTH – The Satanist

BIGELF – Into the Maelstorm

BROTHER FIRETRIBE – Diamond in the Firepit

BUDKA SUFLERA – panowie zakończyli karierę bez płyty na koniec - szkoda, bo miał być "drugi Cień..".

CALIFORNIA BREED – California Breed

CETI - Brutus Syndrome

COSMOGRAF -Capacitor

CRUACHAN - legenda folk metalu, prawdopodobnie wyda album w I połowie 2015.

CRYSTAL VIPER -Possession

DACCORD - III

DELAIN – The Human Contradiction

DIABULUS IN MUSICA – Argia

DIARY OF DREAMS - Elegies in Darkness

DYING PASSION - Transient

EDGUY – Space Police

ELUEVITIE - Origins

ENEMY OF REALITY - Rejected Gods

ENSIFERUM – podobna sytuacja co Cruachan.

EPICA – The Quantum Enigma

FLOR DE LOTO – Nuevos Mesias

GAZPACHO -Demon

HAGGARD – płyta oparta na baśniach braci Grimm i jej powstanie też chyba będzie baśnią..

ICED EARTH -Plagues of Babylon

IMPERIAL AGE – Warrior Race

IAN ANDERSON - Homo Erraticus

LACUNA COIL – Broken Crown Halo

LAME IMMORTELLE – Drahtseilakt

LEAH – Tba

LUCAS TURILLI RHAPSODY – Prometheus

LYRIEL – Skin and Bones

MOSTLY AUTUMN – Dressed in Voice

OPETH – Pale Communion

PAGAN ALTAR – Tba

PENDRAGON – Men Who Climbs Mountains

PHOENIX RAISING -Versus

PINK FLOYD - The Endless River

PYTHIA -Tba

RAVENSCRY - The Attraction Of Opposites

REVONTULET - Hear Me

RIVAL SONS - Great Western Valkyrie

RONNIE JAMES DIO -This is Your Life

SABATON – Heroes

SONATA ARCTICA – Pariah’s Child

STREAM OF PASSION – War of our Own

TARJA - Left in the Dark

TARJA - Beauty and the Beat

THE BIRTHDAY MASSACRE - Tba

THERION – Tba

TODESBONDEN – Tba

TRANSATLANTIC – Kaleidoscope

TUOMAS HOLOPAINEN – Music Inspired by Life and Times of Scrooge

URIAH HEEP – Outsider

VICTORIANS – Tba

VOICIANO – Everflow

WINTER IN EDEN - Court of Conscience

WINTERSUN -Time II (jak już wiemy bliżej nieokreślona przyszłość)

WHYZDOM – Tba

WHITESNAKE – Tba

WISHMASTERS - Beatrice

WITHIN TEMPTATION – Hydra

XANDRIA – Sacrificium

YES - Heaven and Earth

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie myślę, jeszcze nie słuchałeś płyty Tuo? XD

I dobra lista, przyda mi się ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ENSIFERUM – Tba

 

WINTERSUN-Time II

 

Ensiferum wyda nowy album na początku roku (tak przynajmniej ogłosili ) , a co do nowego Wintersun to jedyny Jari wie , kiedy się za to zabiorą , chyba ze dwa lata im to jeszcze zajmie :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego pisze tba. Z tego co wiem album Time II jest już gotowy, leży sobie u Jariego na komputerze. Problemem jest tylko fakt, że Jari nie może znaleźć wytwórni, która wyda ten album.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.