Jump to content
Jillian

Within Temptation

Recommended Posts

Jil nie spinaj. Nie wiem czy to było też do mojego posta (bo napisałaś w l.mn.), ale mi po prostu nie wpadł w ucho. Nie oceniam jaki jest, czy jaki mógłby być, ale mnie 'nie porwał' ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak ogólnie do wszystkich "na nie" xD Kurcze wkurzyłam sie, sorry :D Naczytałam się dużo negatywnych opinii na temat "Paradise", to że się może komuś nie podobać rozumiem i szanuję... ale denerwuje mnie oskarżanie o komercję przede wszystkim ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie Paradise to także Faster 2.0, tylko że nieco "podrasowane" - Tarja, całkiem ok intro i fajny mostek oraz zapadający w pamięć refren. Pierwsze 3 minuty kawałka są po prostu dla mnie nudne i wtórne, chociaż wiem ze to singiel i cudów raczej nie należało oczekiwać. Jednak szkoda, że taki duet wokalistek znalazł się na przeciętnym singlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy nie lepiej właśniej byłoby jakby duet Tarji i Sharon zachować na płytę na jakiś "najlepszy numer na albumie" i potraktować jako coś specjalnego.Natomiast nie wyrózniający się w dyskografii WT singiel zrobić taki jaki jest samodzielnie. Bo tak faktycznie no całkiem przyjemny numer, nie przeczę i melodyjny ale jednak duet dwóch wybitnych wokalistek metalowych chyba ciut inaczej sobie wyobrażałem a na pewno z bardziej wyraźnie potraktowanym wokalem Tarji ;).

 

Niemniej fajnie że razem zaśpiewały, na plus na pewno solówka gitarowa i odgłosy burzy :D no i wokal Tarji bo to jest ten głos, który używając terminologi piłkarskiej - robi różnice :). Może panie jeszcze coś nagrają. :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno mnie tu nie było :) No ale już jestem :)

 

Paradise jest zaje****e :) popieram na wstępie Jillian :) Gdyby to śpiewała sama Tarja to wszystko mogło by wyjść "mdłe" były by wyjce, z resztą w niektórych kombinuje no ale w tych momentach jest akurat przyciszona... Dzięki temu ta piosenka ma kopniaka takiego fajnego.. Mógłby co prawda być bardziej rozbudowany nie tylko refren zwortka , refren zwrotka , potem jakaś solówka , znowu refren i koniec , no ale przynajmniej wkońcu można usłyszeć 2 wspaniałe wokale razem :)

 

Chcę więcej takich utworów :) Teraz mogli by nagrać znowu razem jakąś nute razem, ale nie w stylu WT, ale Nightwish :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paradise jak dla mnie to dość niezły utwór w stylu The Unforgiving, które z drugiej strony bardzo lubię. Chociaż po paru pierwszych przesłuchaniach zaczęłam się zastanawiać 'Po co robić piosenkę z Tarją, w której Tarji w ogóle nie słychać?". To tempo i ten ładny 'bicik' jakoś mi do Tarji nie pasuje.

Co nie zmienia faktu, że utwór jest od pewnego czasu moim dzwonkiem... : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silver Moonlight bardzo lubie :) :)

Jedynie czego się obawiam to tego, że oficjalne kawalki na płycie mają być stylem daleko od tych dem...

Boję się, że zniknie ta Enterowośc... ://

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spotkałam właśnie Paradise (What About Us?) na blogu Anetki i tak sobie myślę, że... czyżby część zespołów metalu symfonicznego zaczęła się dzielić na dwa obozy? Tarja, Nettan, Sharon z WT z jednej strony i NW z Floor, Epica, jakkolwiek blisko związana z Panią Podłogą, Kamelot, na który Nettie tuż przed swoim odejściem głośno się obraziła, Tony z Sonatą Arcticą, który miał wyśmiewać zachowania Anette... Tak mi po prostu przyszło do głowy.

 

A tak, co do samej piosenki, to o ile melodię ma fajną, to pod względem wokalnym jest dość kiepska. Żadna z wokalistek nie pokazuje, co potrafi. Ale słucha się dość przyjemnie. Tyle, że jak patrzę na teledysk, to nie mogę się oprzeć przesłaniu "my już jesteśmy razem, Anette nas popiera, Tuomas, patrz, lepiej nam bez Ciebie" szczególnie w ostatnich scenach ze złączonymi dłońmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fani dzielą się nierównomiernie, a w biznesie metalowym krajów nordyckich jest ścisła czołówka zespołów stąd, gdy w jednym następują zmiany od innych i ich fanów oczekuje się reakcji. Reakcja oczywiście się pojawia i następują podziały, utarczki, obelgi. Nic nowego. Wszystko samo się uciszy z czasem.

 

Co do piosenki...

Nie ujęła mnie zbytnio.

Stąd brak większych nadziei z mojej strony na jakiś porządny album od WT, bo ostatnia płyta - The Unforgiving - mnie rozczarowała. WT idzie jakoś lekko bardziej w rocka i ucieka od gotyckich brzmień, spuszcza z tonu. Brak mi w ich muzyce dawnej chwytliwej, mrocznej i ostrej doniosłości znanej z płyt takich jak The Silent Force, Heart Of Everything, czy Mother Earth. Na The Unforgiving było kilka niezłych kawałków, ale ogół mnie jakoś nie nasycił.

Nie jestem na bieżąco z nowinkami z obozu WT, więc nie wiem, co spowodowało tą zmianę i czy było to coś konkretnego, czy ot zachcianka, ale coraz bardziej odbiegam od WT. Wolę ich starsze albumy. Mam nadzieję, że jeszcze wydadzą coś monumentalnego. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Making of" do teledysku z Tarją - polecam :)

 

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra dawno mnie nie było więc teraz wyrażę swą opinie o Paradise ... jaram się :D Twórczości WT nie lubię ale ta piosenka to mi tak cały czas chodzi po głowie że masakra....uzależnia :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Że Sharon i Tarja pozostają w dość wielkiej zażyłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obie Panie bardzo się polubiły co można też zauważyć oglądając making of Paradise

 

1186294_608907699147567_1153904542_n.png

Wooooo ale zdiącho znalazłem

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na tym zdjęciu wyglądają jak, by się całowały :)

 

frX1STUnG2c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorade coś zle zrozumiałeś ,ponieważ piszemy że się raczej lubią niż nie lubią

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale podobno kiedyś się nie lubiły. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no, tutaj widać, że się lubią, ale od kiedy ogłoszono udział Tarji w Paradise to przebijał się wątek, że się nie lubią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo one się podobno wkurzały, że mnóstwo ludzi ich pytało o siebie nawzajem, a one się nawet nie znały, czy coś. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.