Jump to content
Jillian

Within Temptation

Recommended Posts

Ni ma. Ktoś chyba siedzi 24/7 na YT i usuwa przecieki WT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, nie trzeba, poczekam już te 2 dni, jak czekałam tyle czasu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem masz + u mnie za cierpliwość której ja osobiście nie posiadam :3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzycznie całkiem fajny numer, nawet solo jest choć krótkie :P. Natomiast ogólnie mam wrażenie, że nie wykorzystano potencjału jaki drzemał w połączeniu głosów Sharon i Tarji. Po wysłuchaniu nie odczułem po prostu jakbym coś specjalnego słuchał.

Miks też jakiś dziwny Tarja często w tle, nawet jak ma zwrotkę to tak nie do końca. Niemniej miło, że do takiej współpracy doszło i że możemy posłuchać wspólnego numeru choć spodziewałem się ciutkę więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No teledysk dupy nie urywa... Jakoś po zapowiedzi miałam zupełnie inne wyobrażenie :D

Faktycznie głos Tarji trochę ginie, ale kawałek i tak jest super. Dwie świetne wokalistki w jednym utworze ♥ a może kiedyś nagrają coś jeszcze lepszego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to ten teledysk jest suuuuuuuper !!!!

Bardzo przypomina "What I've done" Linkin Park, a moment, w którym Tarja z Sharon odpalają działa sopranowe i wybucha ten strumień do nieba jest po prostu kosmiczny aż do końca gitarowej solówki.

Końcówka utworu to takie bezsilne wołanie o pomoc, tak jakby prosiły by zwrócić im ten raj.

 

Nie wiem czemu, ale trochę nie pasuje mi styl promocji WT, mnóstwo sampli, przecieków, radiowych urywków itp. wolę styl Nightwish i trzymanie wszystkiego w tajemnicy.

 

Żałuję, że nie mam niczego z ekranem HD, byłoby więcej frajdy z oglądania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIE MOGĘ SIĘ OGARNĄĆ!!!

Najzajebistszy teledysk Within Temptation, jest wprost genialny. Dupe mi urwało, latają staniki ♥ ♥ ♥

 

Co do samego utworu to pierwsza część (do przepięknej części sopranowej Tarji ) nieco monotonna, ale później... o Matko Ziemio, cudowność! Bardzo podobało mi się też zakończenie - porządne pierdolnięcie i cudowny ending w stylu Sharon.

NO NIE PRZESTANĘ SŁUCHAĆ!

W refrenie faktycznie głos Tarji jest przytłumiony, więc zwracam honor. Mogli to zrobić na przemian - żeby i Tarja i Sharon mialy swoją mocniejszą część w refrenie.

Solo Tarji w środku utworu jednak rekompensuje całą resztę.

Serce mi mocniej zabiło i się chyba zaraz popłaczę. Takie emocje, ludze...

Jak trochę ochłonę to może napiszę coś więcej, teraz nie mam siły, muszę słuchać ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu macie teledysk w lepszej jakości (niby 240p to jakość prawdziwych wikingów, ale ja mimo wszystko wolę wyższą):

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TPg_fjOMvtM

A moje odczucia co do tej piosenki są podobne do Maćkowych. Przyjemne bo przyjemne, owszem, ale spodziewałam się po tych paniach nieco więcej. Pozostaje trzymać kciuki, że nagrają razem coś jeszcze. Coś, co naprawdę mnie porwie/powali/urwie dupę/tudzież wywoła wszystko to naraz (niepotrzebne skreślić), bo tego kawałka słuchało się naprawdę miło, ale nie jest jakiś wybitny :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie nie zawiodły :)

Sam klip uważam, że jest najlepszym z pod ręki WT.

Zrobiony z rozmachem, dreszcze przeszły mnie od spowolnienia w środku utworu, przez wokalizy do końca :)

 

Jeżeli chodzi o utwór, to zyskał przy tym teledysku. Jako singiel jest bardzo dobry. Tarja i Sharon w jednym klipie, ahh ♥

Czekam na koncert i płytę!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, dzięki megatherion! :D Gdy chciałam to obejrzeć zawsze okazywało się, że filmik już usunięto. Nareszcie trafiło mi się.

 

Teledysk jak na WT to faktycznie dobry (pamiętając o Ice Queen itp. :P). Sam utwór bardzo mi się podoba, dobrze zrobili, że zaprosili Tarję, razem z Sharon zrobiły coś naprawdę fajnego :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ mnie przyssało do Paradise słucham tego w kółko jak oszalały ,Teledysk jest super ta wymiana spojrzeń pomiędzy Sharon a Tarją ,obie śpiewają bardzo kobieco (takie jest moje odczucie),Sharon z Tarją świetnie się uzupełniają głosowo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyszłam dosłownie na godzinkę do kuchni, żeby zrobić obiad. Wracam, patrze... i widzę to:

 

1-vert.jpg

 

mega spam ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może ocenię: sam utwór jest boski, podobają mi się te momenty, gdy Sharon śpiewa wysoko i w ten stary sposób (znany np. z Angels), co w połączeniu z głosem Tarji daje niesamowity efekt. *.* Tylko ta końcówka nie najlepiej, mogliby coś tam zmienić. A teledysk też jest genialny, najbardziej mi się podobał ten moment z tym deszczem, nawet dreszcze miałem (ale to raczej wynika z tego, że cały czas jest mi zimno ;__; ). Tak więc uważam, że stworzyli coś naprawdę dobrego. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyszłam dosłownie na godzinkę do kuchni, żeby zrobić obiad. Wracam, patrze... i widzę to:

 

1-vert.jpg

 

mega spam ♥

 

Ale to małe, nic nie widzę ;_;


Hm. Słucham Paradise jeszcze raz. Jest lepiej niż wczoraj. Chociaż wciąż nie uważam tego za arcydzieło. Ale początek strasznie mi się podoba ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozśmieszył mnie komentarz pod teledyskiem cytuję "Tuomas Holopainen doesn't like this" mogę rękę uciąć że Tuomas jest zapewne fanem solowych dokonań Tarji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GfR7zkKfY8c

 

Kolejna nowość! ♥

Demo nowego utworu. Jak dla mnie bomba. Głos Sharon i to echo przypomina mi jakiś inny utwór... ale nie mogę sobie przypomnieć jaki ^^v Mam wrażenie, że zasłyszany w jakiejś reklamie w TV :huh:

Ale zapowiada się kolejny naprawdę świetny kawałek. Oby tylko to echo zostało, uwielbiam ten efekt ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę ostatni album WT, jedyną motywacją do przesłuchania oprócz jako takiego sentymentu do zespołu, który wprawdzie "nigdy nie odkrył Ameryki", ale nagrał kilka całkiem dobrych płyt, była obecność Królowej Śniegu.

Jestem zawiedziona, że WT zaprosił Tarję do tak prymitywnego utworu, jakim jest Faster 2.0 nazywany "Paradaise", szkoda bo rzadko się zdarza okazja by dwie panie o takich możliwościach miały się spotkać, a w tym utworze nie miały jak ich wykorzystać.

Dobra, pomarudziłam sobie, martwię się, bo ten singiel to taka zapowiedź zapewne kontynuacji "dokonań" z poprzedniej płyty, która mi się nie podobała, stąd moje negatywne zdanie o tej przeciętnej piosence, która zapewne ma dobrze brzmieć w radiu, a nie robić wrażenie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czego wy się spodziewaliście. Naprawdę nie wiem co jeszcze mogliby zrobić z tym utworem, żeby sprostał oczekiwaniom fanów "starego WT". Nazwanie "Paradise" prymitywnym utworem to chyba lekka przesada. Prymitywnie brzmiałby gdyby Tarja sama to zaśpiewała.

Tak, dobrze czytacie.

Within Temptation mają swój styl, który w Paradise jest bardzo słyszalny, a według mnie Tarja dodała temu takiej bardziej symfonicznej nutki. Tyle ile trzeba - nie przesadzili z operowymi partiami, solówka była wystarczająco porywająca, potem cicha partia i charakterystyczne zakończenie.

Czego chcieć więcej? Orkiestry symfonicznej, fajerwerków i Jimiego Hendrixa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.