Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Byliśmy w poniedziałek z klasą w kinie na "Kamieniach na szaniec" . Dobry film , nie wiem czy jest bardzo związany z książką bo jeszcze nie zaczęłam jej czytać ale tak z ogólnymi rzeczami się zgadza. Trochę wkurzało mnie to że w filmie było tak mało wątków a przez to był za krótki i wszystko toczyło się wokół Rudego i Zośki jakby Alka w ogóle nie było i ich dziewczyny są strasznie wkurzające no ale jest to bardzo fajny film , cała akcja itd. I ogólnie lubię filmy w takim klimacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój brat był w dzień premiery i się popłakał (a dodam, że to silny facet, nie często się wzrusza, zwłaszcza na filmach) nie wiem czemu i co tam się działo XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nas polonistka chciała na to zabrać, ale dyra zabroniła .____. Bo którejś trzeciej nie puściła ostatnio do kina, więc to błoby nie fair wobec niej ._. Co prawda nie marzę jakoś strasznie o tym filmie, ale to zawsze urwanie się z lekcji i trochę inny dzień :)

Btw, słyszałam ostatnio w tv, jak się jacyś ludzie, w tym pani, która znała Zośkę, teraz już babuleńka oczywiście, znęcali nad tym filmem, że nie tak przedstawiono bohaterów, że to się nie zgadza z tym, jak było naprawdę i tak dalej. Ciekawa jestem, cóż to im nie pasuje. Może po prostu pan reżyser nie zrobił z tych chłopaków chodzących ideałów i nieskalanych bohaterów narodowych, żeby było ciekawiej... Kto wie. Musiałabym obejrzeć.

@Ania: ja jakoś najmniej lubiłam Alka z tej trójki, także mi by to nie przeszkadzało :P Chyba najfajniejszy był Zośka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamienie na szaniec to była piękna książka.

Z moich ulubionych filmów...

Mieszkałam przez rok z parą z małym dzieckiem. Codziennie oglądał Auta, a ja tylko urywki. Któregoś razu zgrałam na tablet i na urlopie obejrzałam :D Uwielbiam to! A wczoraj obejrzałam po słowacku, w moim ulubionym języku obcym.

Do tego jeszcze "Lilo i Stitch" - nawet mój niebajkowy połówek to uwielbia.

Co jeszcze?

Ostatnio obejrzane:

-Milioner w spodenkach

-4 pierwsze Bondy

-Czego pragnie dziewczyna

-no i "Szklana pułapka"-w sam raz jak ktoś potrzebuje dźwięku w tle w czasie sprzątania, tak jak ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też lubię Auta- normalny, zabawny film, który można obejrzeć z całą rodziną. Podoba mi się również muzyka z tego filmu np.:

Oglądam go często i nigdy mnie nie nudzi. Pamiętam jak oglądałam go pierwszy ( oczywiście z rodziną ;) ) - co za emocje, naśmiałam się i nawet trochę poryczałam ze wzruszenia, ale ja tak mam gdy oglądam coś pięknego - to się wzruszam i nie mogę łez powstrzymać. Takie zwyczajne filmy o życiu są dla mnie najlepsze, najciekawsze. Jest też spora dawka humoru i pozytywny przekaz, że nie zawsze ten kto pierwszy przejeżdża linię mety jest zwycięzcą, że w życiu liczy się coś więcej niż kariera, sława, uwielbienie tłumu i pieniądze, że warto zwolnić. Poza tym gdy go oglądałam nie wiedziałam co wydarzy się za chwilę, było dużo niespodzianek i zwrotów akcji ( tak jak i w życiu); jest dużo przewidywalnych filmów- schematycznych, ten do nich nie należy. Jest wprawdzie animowany, ale nie umniejsza to jego wartości. Jest wiele scen, momentów, które mi się podobają np. ten:

Złomek i Zygzak rozmawiają, w pewnym momencie Złomek mówi:

- "jednakowoż wybrałem prawidłowo."

Zygzak: 'ale co"?

Złomek: 'ciebie na przyjaciela".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawie sie ten film z Emmą Watson sie zapowiada. :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plakat do następnej części Hobbita, którego zobaczymy w grudniu tego roku. :)

 

10154453_741843989189471_33125133_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ciekawa, jak oni zamierzają to rozwlec. W końcu smok już poleciał do Miasta Na Jeziorze, czyli zbliżamy się powoli do finiszu książki. Jeszcze ta bitwa z ważniejszych rzeczy i w zasadzie koniec. No, ale nie wątpię w ich możliwości, bo dwa pierwsze Hobbity są tak pełne nowych wątków, że i tutaj dadzą radę. A pomyśleć, że to taka cienka książeczka dla dzieci... :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z tego że ten film wyjdzie za ponad dwa lata ? Jaram się :D Nowy film z genialnym triem - Johnny , Helena i Tim Burton :D

1979726_716298781724735_1226085123_n.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię i nie oglądam filmów o podobnych klimatach i tematyce, ale gapiłam się w telewizor razem z moim facetem i tak to obejrzałam "Grę Endera". Film jak mi się wydaje dla młodych odbiorców i taki ciut na topie i napiszę Wam że ciut intrygujący- ktoś oglądał?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Anka: a kto będzie robił muzykę? Powiedz, że Danny Elfman... *.*

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Anka: a kto będzie robił muzykę? Powiedz, że Danny Elfman... *.*

 

Nie ma nigdzie nic potwierdzonego kto komponuje muzykę , ale ja myślę że na 100 % będzie to Danny Elfman ♥ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukam lekkiego, ciekawego, wciągającego filmu, który nie trwa dłużej niż 1h 40m. Polecicie coś? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z tego że ten film wyjdzie za ponad dwa lata ? Jaram się :D Nowy film z genialnym triem - Johnny , Helena i Tim Burton :D

1979726_716298781724735_1226085123_n.jpg

 

Powiedzieć wam coś? To żart. To tzw. 'fake'. Kilka dni temu fani się z tego nabijali; zdaje się, że to był żart na Prima Aprilis. :P

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeej, gdyby Ania wrzuciła to dzień później, to bym się domyśliła...! Na pewno! XD

Czuję się wkręcona :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D No widać ja nie na czasie ale przy okazji to przydałby się jakiś nowy kolejny film Burtona z Johnnym i Heleną :P

Oglądałam w sobotę Jeźdźca bez głowy , tak przez przypadek znalazłam na Canal+ i spodobał mi się bardzo klimat tego filmu , nie wiem dlaczego został podpięty pod horror , ja po prostu określiłam to jako film fantasy no i ten 19 wieczny klimat i intryga z mroczną zagadką ♥ Świetny film.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy film z Johnnym Deppem! Transcendencja! Dzisiaj widziałam plakat na mieście i już przebieram nóżkami z niecierpliwości ♥ Tak bardzo nie mogę się doczekać. I nie wiedziałam o tym filmie, taka niespodzianka! Czekałam w tym roku tylko na Rex Mundi z Deppem. Tu macie troszkę o transcendencji: http://www.filmweb.pl/film/Transcendencja-2014-670682

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propos filmów z Deppem, latem 2016 ma się pojawić piąta już (i możliwie ostatnia) część przygód Piratów z Karaibów: "Dead Men Tell No Tales". Ciekawe jak nasi specjaliści to przetłumaczą...

"Martwi nie opowiadają historii"? Nie, to jest niemedialne całkowicie. Czas pokaże. :)

 

Podobno Disney chciał by reżyserował ten film sam Tim Burton! Niestety, ostatecznie tak nie będzie. Za reżyserię odpowiedzialni będą Joachim Rønning i Espen Sandberg.

 

Trochę o fabule i wyjaśnienie tytułu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie nie ufam czwartym i piątym częściom, ale tego nie mogę się doczekać, bo na czwóreczce się nie zawiodłam :happy: Uwielbiam "Piratów". Wszystkie części. Zawsze po obejrzeniu którejś z nich żałuję, że rzeczywistość nie może być jak film. Przygody, statki, pojedynki... Johnny... Więcej Johnnego... Chcę być piratką ♥ :happy:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat za Piratami jakoś specjalnie nie przepadam. W sumie podobało mi się, ale jakoś to nie są filmy, do których wracam. Takiego LOTRa oglądałam już chyba ze 20 razy i dalej mi się nie znudził. Piratów dwa razy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Podobno Disney chciał by reżyserował ten film sam Tim Burton! Niestety, ostatecznie tak nie będzie. Za reżyserię odpowiedzialni będą Joachim Rønning i Espen Sandberg.

 

 

Piraci z Karaibów w wizji Burtona ?? Było by prze ciekawie :D

 

I tak jak rozmawiamy o Johnnym to może już wiecie albo nie ale w 2016 roku ukaże się druga część Alicji :)

http://www.filmweb.pl/news/Helena+Bonham+Carter+zn%C3%B3w+spotka+Alicj%C4%99-103371

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o horrory to polecam film dom z kości ,zarąbisty horror o nawiedzonym domu ,chwilami jak go oglądałem miałem zamknięte oczy ze strachu ,a za 2 tygodnie jest na Puls film Bibliotekarz 3 w którym Stana Katic gra tam wampirzycę Simone ,uwielbiam ta rolę jej już nie mogę się doczekać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.