Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Miejmy nadzieję, że będzie lepszy, niż ten stary "Wiedźmin" :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miejmy nadzieję, że będzie lepszy, niż ten stary "Wiedźmin" :P

 

Chciałabym w to wierzyć i może nawet wierzyłabym, gdyby to chociaż była animacja (bo produkcja tak, czy siak musi być polska, a my kraj ubogi i w młodych zdolnych i finansowo), ale że to jest film, to ciężko mi dochować wiary w pomyślność przedsięwzięcia. Pomyślmy... Borys Szyc, Natalia Urbańska i Maciej Musiał w obsadzie, tak? No, to byłby "hit"! :huh: Znając animacje Bagińskiego, nie sądzę, by taki skład go kontentował, ponieważ dałby efekt odwrotny od tego do czego przywykł, ale jak tu się spodziewać lepszego, mając do dyspozycji małe fundusze i, w każdym razie z młodego pokolenia, nędznych aktorów? "Wiedźmin" to fantasy, a fantasy wymaga więcej efektów specjalnych, niż jakaś tandetna "Bitwa Warszawska" (a nawet "Bitwa" była niezbyt porażająca jeżeli o efekty chodzi)! Wyobrażacie sobie wszystkie te strzygi, magię z naszymi możliwościami? Do tego aktorstwo nasze obecne nie powala (stare, dobre pokolenie PRL-owskich aktorów niestety jest już na wymarciu), a montaż, muzyka... na ogół też nie jest wybitna! Animacja, choć niejednokrotnie droższa niż film, oszczędziłaby nam przynajmniej częściowo obciachu oglądania gwiazdek prawie rodem z "Trudnych spraw". Chociaż i ona mogłaby zawieść, bo jako pełny metraż musiałaby być piekielnie droga, a nie sądzę, by projekt dostał tyle kasy. Myślę, że nasz kochany "Wiedźmin" nie doczeka się zasłużonej ekranizacji jeszcze przez dłuuugie lata, bo my, choć lepiej potrafilibyśmy oddać ten dekadencki klimat polskiego fantasy, nie mamy środków, a np. Amerykanie, nawet gdyby na projekt zwrócili uwagę, nie potrafiliby oddać jego natury, pewnej polskości całej historii - wyszedłby im jakiś patetyczny rycerz Geralt, a nie nasz, ujmująco surowy wiedźmin Geralt. Amerykański patos nie pasuje do "Wiedźmina", więc musimy wyczekiwać raczej lokalnych tworów, które są niemal całkowicie skazane na porażkę.

No, ale co mi szkodzi wyglądać efektu? ;) Gdyby projekt jednak zrealizowano (bo i to nie jest całkiem pewne - mogą się wycofać), to z samej ciekawości zerknęłabym.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami - oglądałam kiedyś "Życie jest piękne". Nie powiem jak się kończy i może nic o nim pisać nie będę - musisz sama go obejrzeć. Powiem tylko, że podobał mi się chociaż nie wszystko rozumiałam, ale się domyślałam - film oglądałam z ostatniego rzędu w kinie, bez okularów a były napisy. Warto go obejrzeć.

 

Taiteilija - " Jak rozpętałem..." należy do tych filmów, które mogę oglądać na okrągło i mi się nie znudzi. "Rzeczpospolitą Babską" też widziałam, nawet często są powtórki w TV. To dobra komedia, taka z przymrużeniem oka. Ze starszych filmów lubię też "Znachora" - prosta historia, ale ze szczęśliwym zakończeniem, dobra obsada aktorska.

Lubię oglądać filmy obyczajowe, niestety nie ma teraz ich zbyt wiele, przeważnie teraz kręcą horrory, komedie i filmy sensacyjne. Trudno znaleźć dobry, zwykły film obyczajowy, o zwykłych ludziach - nie jakieś "sensacje". W polskiej kinematografii jest jeszcze wiele dobrych, starych filmów do obejrzenia np. " Zakazane piosenki" z 1946 r. - wojenny, " Przygoda na Mariensztacie" - o powojennej Polsce, pierwszy barwny, polski film fabularny z 1953 r.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przygoda_na_Mariensztacie

Jak byłam mała to w TV pokazywali stare polskie filmy, chyba te przedwojenne też. Pamiętam, że lubiłam je oglądać chociaż ludzie dziwnie mówili, ze specyficznym akcentem. Do tej pory mam sentyment do starych, czarno-białych filmów o czasach i ludziach, których już nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Ten zwiastun jeszcze bardziej mnie zachęcił do obejrzenia tego filmu. Już nawet mi nie przeszkadza wygląd mojego ukochanego aktora. Uwielbiam go :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze dwa od Tai i "Życie jest piękne", o którym pisała Sami, są naprawdę dobre. Polecam. ;)

 

"Wiedźmina" jestem ciekawa, ale raczej zachowam dystans... A tak z innej beczki widziałam niedawno w TV "Rozpustnika" z Johnnym Deppem. Tak sobie przeskakiwałam kanały z myślą: "I tak nic nie leci pewnie, upewnię się i pójdę spać", a tu twarz Johnny'ego. To ten, zostałam. Bardzo mi się spodobał ten film - ciekawa historia, bardzo dobra gra aktorska, świetna muzyka (chociaż niektóre sceny mogli sobie darować, ale wtedy pewnie film straciłby na oryginalności i wymowności)... Ale też polecam. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Przypomniałem sobie o istnieniu Sama Dunna, antropologa i fana metalu. Dla zainteresowanych historią tej muzyki 2 obowiązkowe dokumenty Jego autorstwa. Co pewien czas oglądam z łezką w oku i nieustającym podziwem dla autora.

 

Trailer #1 Metal - A Headbanger's Journey

 

[video=youtube]

 

Trailer #2 Global Metal

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniałem sobie o istnieniu Sama Dunna, antropologa i fana metalu. Dla zainteresowanych historią tej muzyki 2 obowiązkowe dokumenty Jego autorstwa. Co pewien czas oglądam z łezką w oku i nieustającym podziwem dla autora.

 

Trailer #1 Metal - A Headbanger's Journey

 

[video=youtube]

 

Trailer #2 Global Metal

 

[video=youtube]

Metal- A Headbanger's journey oglądałam tyle razy i mi się nigdy nie znudzi ten dokument. Polecam :D

Ostatnio moja ciotka szukała dobrych horrorów i znalazła. Film z 2012-2013 "Mama", pod koniec można się wzruszyć, ale ogółem bardzo mi się podobał. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądam ostatnią ekranizację Harry'ego Pottera i stwierdzam, że jest równie epickie jak Powrót Króla Władcy Pierścieni. :D Tylko w Powrocie Króla były bardziej epickie bitwy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm... Zjawy, duchy, niewyjasnione zjawiska czy raczej krwawa rzeź i żądni zemsty mordercy? :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może obejrzyj klasyki? Piątek 13, Oszukać Przeznaczenie (nie 100% klasyk, ale znają wszyscy), Koszmar z Ulicy wiązów lub Halloween (wersja nowsza) ?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie krwawa rzeź' date=' dużo flaków i innych rzeczy które odpychają normalnym ludzi. :)[/quote']

 

To ja z takich filmów polecam Halloween starą wersję i odświeżoną Roba Zombie, Dom 1000 trupów, Teksańską Masakrę Piłą mechaniczną, Wzgórza mają oczy 1 i 2, Smakosz 1 i 2, Koszmar z Ulicy wiązów, Piątek 13 i Sierota. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wymieniliście nie oglądałam tylko koszmaru z ulicy wiązów. Więc zdecydowanie na niego się dziś skuszę. :)

 

Dzięki za podpowiedz. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę aby Sierota był bardzo krwawym horrorem z dużą ilością flaków, no chyba że oglądaliśmy 2 różne filmy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem! Polowanie! Czy jakos tak. I ostatni dom po lewej. I jeszcze Martyrs!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sobie ostatnio oglądałem:

 

Niezniszczalni 1,2 i 3 - 3 była jak dla mnie najlepsza, po prostu super :).

Tym bardziej, że filmy z tego roku, jakoś mi nie podchodzą.

 

Last Vegas - bardzo fajna komedia :) naprawdę nadzwyczajna.

 

Strażnicy Galaktyki - czekam i czekam na lepszą jakość w necie, nie wiem oglądałem go na telefonie i nie zrobił na mnie z byt dużego wrażenia może się to zmieni, jak obejrzę go w lepszej jakości niż z kamery i na dużym ekranie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szlachetny idiota Will? Czemu? Odpłynął sobie swoim "Holendrem", a teraz nagle ładują go z powrotem do filmu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.