Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Tak, tak wiem priorytetowym jest Imaginaerum.

 

Jakie filmy lubisz oglądać?

Do których chętnie wracasz?

Których obejrzeć nie polecasz?

 

Uwielbiam komedie, ale również filmy z przesłaniem.

Nie mam ulubionej tematyki. Wymienię niektóre w dowolnej kolejności, które zrobily na mnie mocne wrażenie.

"Babel","Zabójczy numer","Dzień próby","Lepiej być nie może",Dom dusz","Przygoda na Antarktydzie" , "Prestiż"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam komedie, ale nie lubię współczesnych, podobnie jak 99% innych filmów. Lubię za to filmy z klasą, horrory i thrillery "z mgiełką" (np. Hitchcock'a).

Z nowszych (nie naj, ale zawsze) produkcji: "Inni", "Osada", "Dziewiąte wrota"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam filmy rodzinne godne do obejrzenia, tak jak Most do Therabithii, Labirynt Fauna, Opowieści z Narnii, Harry Potter i wiele innych.

Filmy SF Władca Pierścieni.

Filmy historyczne i wojenne, tutaj nie będę wymieniał mnóstwo tego.

Horrory uważam za komedie żadko jaką oglądam ale Paranormal Activi, Silent Hill, Pakt, Dom w głębi Lasu, starsze to katastrofa widowiskowa.

Jako że uważam siebie za dziecko Boże (Nie wierze w Boga xD) lubie Bajki, Shrek, Epoka Lodowcowa, Madagaskar, Pingwiny z Madagaskaru.

I seriale, Merlin, Camelot, Gra o Tron, Skazany na Śmierć, Dr.Hause

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię filmy psychologiczne, jeśli ktoś by był zainteresowany, to jestem w stanie podać sporo ciekawych tytułów :) Lubię oglądać filmy, które skłaniają do refleksji, przedstawiają znaną tematykę, od innej niż standardowej strony.

 

Dla umilenia sobie czasu wolnego ,oglądam filmy fantasy i komedie (ale nie romantyczne xD)

 

Z seriali polecam SF: Star Trek TOS i komediowy: The Big Bang Theory ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filmy SF Władca Pierścieni.

Mam nadzieję, że zapomniałeś przecinka, bo "LOTR" to fatazy nie sf :P

Epoka Lodowcowa

Z Epoki - Wiewiór, resztę właściwie można zaorać :P

Madagaskar, Pingwiny z Madagaskaru

Madagaskar - tak sobie, ale Pingwiny - pasjami :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście kocham wszystkie seriale o tematyce fantastycznej i sci-fi, w szczególności te stare klasyki: Archiwum X, Czarodziejki (Charmed) itp. Jeśli chodzi o te "nowsze", to aktualnie Sanctuary, Przygody Merlina, Once upon a time, Terra Nova :)

Jeśli chodzi o pełnometrażówki, to klasyka - Harry Potter, bo na tym się wychowałam ;p LOTR

Poza tym kilka nowszych produkcji, które mi się spodobało i chętnie do nich wracam, nie koniecznie tylko fantasy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nightfall' date=' poproszę kilka tytułów polecanych filmów psychologicznych?[/quote']

 

Nie ma problemu :)

 

Z zagranicznych:

"Fightclub"

"Lot nad kukułczym gniazdem"

"requiem for a dream"

"21 gramów"

"Angel-A"

 

Z polskich polecam filmy Kieślowskiego.

(Nie umieszczam opisów filmów, bo na pewno są w internecie, a tu zajęłyby dużo miejsca)

Może interesuje Cię jakaś zawężona tematyka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to kto oglądał Saga Zmierzch Przed Świtem part2???

Ja ogółem zawiodłem sie na tym filmie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie miałam okazji widzieć filmu. Nie do końca podpasowała mi obsada... Miałam okazję widzieć fragmentarycznie i... no niestety nie zachęciło mnie to, co zobaczyłam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBSADA BYŁA CAŁKIEM CAŁKIEM, I CO LEPSZE MNÓSTWO NOWYCH TWARZY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... jestem ignorantką - dla mnie 99% twarzy w filmach kręconych po 1990 jest "nowa" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię tej sagi. Przez pierwszą część książki ledwo przebrnęłam, a na film nawet nie chciałam patrzeć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię tej sagi. Przez pierwszą część książki ledwo przebrnęłam, a na film nawet nie chciałam patrzeć ;)

 

Nie chciałam, być niemiła, ale tak szczerze, to przez czwartą część do tej pory nie przebrnęłam... (tak, tak, próbowałam przeczytać).

Z sag o wampirach zdecydowanie i kategorycznie wolę tę Ann Rice :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, jako wierna fanka za czasów gimnazjalnych, kochająca pierwszą część sagi do dziś oczywiście wybrałam się na sobotni maraton.

Pierwszą część obejrzałam w całości. Na drugiej (Księżyc w nowiu - to ta część, w której Edward opuszcza Bellę niby dla jej dobra [dla niedoinformowanych] ) na sali kinowej leciały takie teksty, ze trudno było mi się skupić na fabule (zresztą po co, skoro oglądało się film więcej niż dwa razy ;p ). Trzecia część (Zaćmienie - armia nowonarodzonych, wkurzona Viktoria i przystojny Riley) praktycznie to samo...

No, ale mówmy o ostatniej...

KOMPLETNIE MNIE ZASKOCZYLI

naprawdę genialne posunięcie ze strony scenarzystów. Takiej koncówki chyba nikt się nie spodziewał. Kiedy Aro zabił Carlisle'a wszyscy zaniemówili (ja osobiście dostałam gęsiej skórki i zaczęłam się trząść, kocham Carlislea!). Później przyszła kolej na Jaspera i się popłakałam. Serio.

Zabili dwie najlepsze postaci z całej sagi. Jak w ogóle mogli zrobić coś takiego? :D

Dałam się nabrać, jak wszyscy i już chciałam wychodzić z sali, kiedy akcja rozwinęła się na dobre - rozstąpienie się ziemi za sprawą Benjamina (cudowna moc władania żywiołami ♥ ), moment grozy kiedy Edward spadł w przepaść i wreszcie zabicie Aro... już się trochę uspokoiłam, kiedy sie okazało, że to wszystko tylko WIZJA Alice.

Moment, w którym cała sala w kinie robi "łoooooooooooooooooooooooo ku*wa" i zaczyna się śmiać ze szczescia i z ulgi - bezcenny :D

Najlepsza ekranizacja jak dotąd. Będę się nią jarać do końca życia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem w ten piątek na ostatniej części zmierzchu. Jak hejtowałem wszystkie części i same imiona Bella i Edward wzbudzały we mnie wstręt to ta mi się spodobała. :) I to zdziwienie połączone ze śmiechem na sali jak się wszyscy zorientowali że walka była tylko wizją. Osobiście myślałem że taśma się zacięła, czy coś. XD A tak poza tym niezwykle uroczo wyglądała Kate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, możecie "przeskoczyć" mój post, albowiem odrywa się od dotychczasowego ciągu, ale chciałam się podzielić moim nowym doświadczeniem filmowym :P

Otóż wczoraj, dałam się namówić na obejrzenie już leciwego swoją drogą filmu, niemniej dotychczas przeze mnie unikanego... Mowa o "Trzynastym Wojowniku". Wniosek: warto było czekać, akcja przewidywalna (aż mój współtowarzysz się śmiał z moich prekognicji :P ) niemniej przyjemna w odbiorze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to ma sens, pisanie do tak jakby trochę " opuszczonego wątku " , ale co mi tam.

Lubię filmy w stylu Incepcji i Kodu Nieśmiertelności. Cenię również kino fantasty i sf np .Władca Pierścieni, Harry Potter ( ah, całe moje dzieciństwo ) i o superbohaterach . Lubie też komedie, oby były dość kulturalne nie to co American Pie... Filmami typu Gladiator i Braveheart też nie pogardzę :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to ma sens, pisanie do tak jakby trochę " opuszczonego wątku " , ale co mi tam.

 

Jasne, że ma sens. Forum powinno się rozwijać, a odgrzebywanie starych wątków temu jak najbardziej sprzyja, nieprawdaż?

Właściwie, to forum istnieje na tyle krótko, że praktycznie w ogóle nie ma tu mowy o opuszczonych wątkach. Jeśli ktoś nie pisał tu miesiąc to długo? No, nie wiem... Dla mnie rok to długo ;)

 

Lubię filmy w stylu Incepcji i Kodu Nieśmiertelności. Cenię również kino fantasty i sf, np. Władca Pierścieni, Harry Potter ( ah, całe moje dzieciństwo ) i o superbohaterach. Lubie też komedie, oby były dość kulturalne nie to co American Pie... Filmami typu Gladiator i Braveheart też nie pogardzę :D .

 

Mogłabym się pod tym podpisać :D

Co prawda Incepcji jeszcze nie widziałam (Kodu Nieśmiertelności też nie), ale mam w planach zobaczyć, bo myślę że ten film trafi w mój gust.

 

Lubię też filmy takie jak: Pachnidło, Prestiż. Ogółem takie, które po obejrzeniu sprawiają, że zadajemy sobie pytania; dające pole do refleksji na jakiś temat.

 

No do tych ulubionych science-fiction dodałabym jeszcze Matrixa (szczególnie pierwszą część).

 

Poza tym fajnie jest czasem pośmiać się z "epokolodowcowego" Wiewióra, pingwinów z Madagaskaru, czy tekstów Osła ze Shreka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądając w necie piękne fotki wilków i husky przypomniałam sobie o "Przygodzie na Antarktydzie"- bardzo wzruszający film, polecam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam raczej zróżnicowany gust filmowy. Uwielbiam dobre fantasy, filmy przygodowe, dramaty, komedie - jednym słowem bigos.

Lubię filmy Tima Burtona; gustuję szczególnie w jego starych produkcjach, z czasów, gdy niewielu znało jego imię i kiedy nie kręcił kiczowatych "Mrocznych Cieni", ale "Sok z Żuka", "Edwarda Nożycorękiego", "Jeźdźca Bez Głowy", czy choćby produkował "Miasteczko Halloween".

Lubię też innego rodzaju fantasy, ale chyba nie ma sensu wspominać tu o Władcy Pierścieni i Potterze, bo to już omal banalny temat. ;)

Lubię dramaty, obyczajówki, biografie, czy nawet czasem jakiś "kostiumowiec" jak choćby: "Stowarzyszenie umarłych Poetów", "Fortepian", "Marzyciela", "Wichrowe Wzgórza", "Skazanego na Bluesa", "Skazanych na Shawshank", "Most do Terabithii", "The Doors" itd. itp.

Ociupinkę przygody: "Piratów z Karaibów", czy "Park Jurajski".

Trochę dobrych horrorów, byle nie durnych "nawalanek", preferuję "Omena" i "Wywiad z Wampirem".

Sporo bajek!Klasyczny Disney: "Myszka Mickey", "Piękna i Bestia", "Król Lew", "Dzwonnik z Notre Dame" ...

Na koniec, co się tyczy klasyków Burton'a, zapewne niewielu z was słyszało o filmie krótkometrażowym "Vincent" - gorąco polecam!

Szczególnie fanom mrocznych animacji, ciekawego przekładu polskiego i twórczości Edgara Allana Poe:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja lubię, a dużo:

Fantazy:

Harry Potter - wszystkie, Władca Pierścieni - trylogię, Uczeń Czarnoksiężnika - a ten, mnie inspiruje ,

Czarny las - ciekawy lekki horror, ponoć tak mogła wyglądać prawdziwa historia baśni

Bohaterskie:

Avengers, Blade: Wieczny Łowca, Batman - najnowsza trylogia, Spider-man - trylogia, Zielona Latarnia,

Hell Boy (1,2), resztę Marvel i DC (po za Superman)

Sci-Fi:

Stargate - wszystkie, Gwiezdne wojny - wszystkie, Jestem numerem 4, Kontakt

Armagedon, Dzień niepodległości, Faceci w czerni (1,2,3),

Kod Nieśmiertelności - równoległe światy to jest interesujące, Incepcja

Matrix - reszty jeszcze nie oglądałem, czasami też mam wrażenie, że zostanie w takich kapsułach(moja wersja jest bardziej łagodniejsza :) )

Noc w muzeum (1,2), Wall E (kolejne fascynacje o przyszłości), Piraci z Karaibów (chyba wszystkie)

Król Skorpion - z 2002, bo w innych częściach postacie Mathayus-a, to nie fajna sprawa

Ktoś wspomniał o kulturze w komediach też raczej wole nie mieć do czynienia, z niektórymi serialami, choć zdarza się, że obejrzę.

Avatar - super film, fajne przesłanie, ciekawy punkt widzenia na temat ewolucji planety, może to spotkamy się z czymś takim w przyszłości, symbioza rozłączna, ze wszystkim co żyje

i dopisze trochę seriali:

Stargate sg-1 i Atlantis, Doctor Who - Nieprawdopodobna historia w wszechświecie, rasy łamią zasady, uważam że żadna rasa nie powinna odwiedzać, cywilizacji o niskim stopniu rozwoju, mimo wszystko uwielbiam te 3 seriale :)

Startrek Enterprice - wiele osób nie lubi tej serii, ale mi ona najlepiej pasuje, nie jestem fanem starych filmów, chyba że je oglądałem

Andromeda, Sanctuary, Werehouse 13, Eureka - super serial jeden z najciekawszych w śród Sci Fi

Tajemnice Smallville - uwielbiam, Arrow - brakuje mi dawnej historii, ale interesujący jest serial

Czarodziejki, Akta Dresdena, Supernatural, Dziewiąte królestwo

Na sam koniec zostawię sobie:

Once upon a time - uwielbiam, wymarzony serial, lekki, z magią, ukazuje normalność magii w życiu, a to połączenie wielu historii, super sprawa :)

Polecam każdemu kto lubi baśnie czy magię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.