Jump to content
beatag60

Anette Olzon

Recommended Posts

Tuomas odnosząc się w jednym z wywiadów do tego wydarzenia stwierdził, że fani pod sceną zaczęli pokazywać Anette "Tarjowe znaki" coby to nie znaczyło :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam stwierdzenie "Tarjowe znaki" xD W sensie, że literę "T"?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co pamiętam to Anette wyjaśniła, że miała wtedy problem z rozwodem i prawem do dzieci a rozdział "Mother & Father" w TPAP jej o tym przypomniał. Nie mogła powstrzymać łez i zeszła ze sceny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co pamiętam to Anette wyjaśniła, że miała wtedy problem z rozwodem i prawem do dzieci a rozdział "Mother & Father" w TPAP jej o tym przypomniał. Nie mogła powstrzymać łez i zeszła ze sceny.

 

o to to... właśnie o czymś takim też czytałam. ale i tą drugą wersję znam, więc obstawiam, że prawdy nie dojdziemy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja nadal czekam na zdanie Maćka. Możliwe, że on nam dostarczy odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To był efekt kumulacji dwóch rzeczy z jednej strony jej problemów stresu (także tego związanego z życiem osobistym), zmęczenia bardzo długą trasą i wzajemnym towarzystwem także tego ciągłego udowodniania że jest dobra wobec fanów, tam jacyś ludzie jeszcze zaczeli jakieś znaki dyskredytujące ją pokazywać ale bezpośrednią przyczyną zejścia był dym od którego zaczeły ją piec oczy i usta i nie mogła dalej śpiewać z tym że gdyby nie te inne przyczyny to normalnie by ten dym przeczekała a takto coś w niej pękło i zeszła.Po prostu miała ciezki czas i dużo napięcia osobistego i zespołowego.

 

Kiedyś taką wypowiedź dała

Olzon: "It's a big deal for a singer to lose his or her voice on stage. On the other hand, if the same situation had arisen six months earlier, I definitely wouldn't have walked off stage. Also the stress and the bad vibe within the band reached a boling point in Brazil."

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Wiedziałem, że Maciek rozwieje wszystkie wątpliwości. Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za nią, ale szkoda mi jej, jako człowieka.

 

Z takiej perspektywy patrząc, odejście z zespołu powinno podziałać na nią uskrzydlająco, a przynajmniej powinno dać poczucie wolności i mniejszą presję. Tak sądzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kwestii z dymem Anette wspominała bodajże w dokumencie, umieszczonym na "Made in Hong Kong". Osobiście gdy to usłyszałam to na początku pomyslałam, że to zwyczajnie zmyślony powód - jakby nie chciała ujawniać swoich słabości i tego, że wieczne docinki ze strony fanów Tarji ją bolą. *wielka znawczyni psychologii się znalazła* teraz jednak wiem, że to była po prostu rzecz, która jakby spowodowała lawinę wszystkich uczuć.. lawina to może za dużo powiedziane, ale nie wiem jak to inaczej nazwać XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślicie, że Anette liczyła na taki gest? Miała prawo oczekiwać tego typu oświadczenia?

Simone and longtime partner Oliver Palotai (Kamelot, Sons of Seasons) are expecting their first child around the end of summer. To ensure the best possible pregnancy and considering Simone's and the babies health, we have decided to stop our live activities from the 1st of July. This means Epica will not play this years Masters of Rock festival in the Czech Republic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudne pytanie. To byłyby zbyt duże straty finansowe dla zespołu, a wkład w film i trasę był ogromny. Raczej w takich okolicznościach wykluczyłam na miejscu chłopaków wydanie takiego oświadczenia, ale to moja opinia z zewnątrz, trzeba dotknąć tematu osobiście żeby go ocenić. Uważam, że zrozumiałe jest "koło ratunkowe" : Floor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w NW, jak już nam pokazali, wokalistka nie jest najważniejsza i niezastąpiona. gdyby to Tuomas był w ciąży to pewnie by trasę przerwali ;) a tak na serio to nie wydaje mi się prawdopodobne żeby NW tak zrobił. dla nich priorytetem jest zespół, jak ktoś nie daje rady to go zastępują ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego te całe brednie o przyjaźni w zespole mnie śmieszą. Takich rzeczy się przyjaciołom nie robi, tzn. ja nie wymieniam przyjaciół i wydaje mi się, że w zespole panują stosunki kumpelskie. A Aneta to w ogóle była pracownikiem. Pewnie gdyby tak postawili sprawę od razu, to każdy miałby żal do niej, że tak źle potraktowała swojego pracodawcę nie przejmując się zobowiązaniami firmy i sobie zaszła. :D Chamstwo. No ale ... przyjaźń. Przyjaźń?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie gdyby tak postawili sprawę od razu' date=' to każdy miałby żal do niej, że tak źle potraktowała swojego pracodawcę nie przejmując się zobowiązaniami firmy i sobie zaszła[/quote']

Ja do tego tak podchodzę :P

(Chociaż cieszę się, że to zrobiła ^^).

Oh, mogą się i przyjaźnić/kumplować, ale nie zapominajmy o tym, że zobowiązując się do pewnych rzeczy powinno się je wykonać ^^

Zresztą nie znam sytuacji w Epice, więc nie wiem jaką wartość ma ta wokalistka, nie licząc tego, że jest twarzą zespołu ^^

 

 

Ostatnio tak w ogóle myślałam sobie o Anetce i stwierdziłam, że w porównaniu z obiema paniami (TT i FJ) ona zawsze była dla mnie za delikatna. Lubię jej słuchać, ale w balladach i utworach z jej ery (choć Floor i tak z nią w wersji live wygrywa ^^).

 

A najczęściej słucham z nią "Heart Full of Fire" i "Follow me", tak więc liczę, że jak już będzie nagrywać płytę to w klimatach rockowych ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

[^

Zresztą nie znam sytuacji w Epice, więc nie wiem jaką wartość ma ta wokalistka, nie licząc tego, że jest twarzą zespołu ^^

 

Tam sytuacja jest zupełnie inna Simone jest nie tylko wokalistką i twarzą ale tez współliderką zespołu. Jest autorką części tekstów, równiez jest podpisana jak współautorka niektórych kompozycji więc to jest czołowa postać w grupie.

W Nightwishu jednak zawsze było zespół +wokalistka w Epice jest inaczej, podobnie w WT gdzie właściwie główną liderką zespołu jest Sharon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję :)

W takim razie moim zdaniem nie ma co porównywać obu sytuacji, inny jest los wokalistki w roli instrumentu, a inny lidera grupy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku jej nie lubiłam. Nie mogłam się przekonać. Denerwowalo mnie jej zachowanie na scenie, strój, głos. Ale z czasem pokochałam Nw z jej głosem. Żałuję, ze nie ma jej już w zespole :(

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ciekawe, do czego będą podobne jej nowe nagrania. Klimat z Nightwish czy coś innego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wystarczą piosenki w stylu "Floating" czy "Invincible". Bez natarczywej muzyki, za to bardzo dobrze wyważone z delikatnym wokalem Anette. Klimatycznie, spokojnie. Znając jednak Anetę to na pościelówach się nie skończy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Klimat z Nightwish czy coś innego?

Mam nadzieję, że nie :)

Za delikatna zawsze dla mnie była, a myślę, że w spokojniejszych utworach zdobyłaby nawet takiego sceptyka jak ja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anette ma dziś urodziny. Ciekawe czy ktoś z zespołu składał jej życzenia, podejrzewam że może Emppu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu akurat Emppu?

Muszę w końcu posłuchać tych solowych piosenek Anette.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albowiem on jest sympatyczny, milusi i nie zapomniałby o urodzinach byłej koleżanki z zespołu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na co dzień życzę jej dobrze, w dniu jej urodzin jak najlepiej. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.