Jump to content
beatag60

Anette Olzon

Recommended Posts

Sami chłopacy... :) Widać, że rodzina jest dla Anette najważniejsza. ;)

 

Dzięki, Girdun za cynk. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

 

Czy po tym demo przyjęlibyście ją na miejsce Tarji :haapy: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale wyciąga to lepiej niż na koncertach. Na żywo to była jakaś masakra...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Mnie się bardzo podoba ta wersja Ever Dream :) Ale przyznaję, na żywo sobie nie dawała rady :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś chce darmowy ból głowy? :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie ta wersja "Ever Dream" oczarowała członków zespołu do tego stopnia, że Anette stała się silną kandydatką. Chodziło zespołowi o interpretacje - Olsson zrobiła coś nowego, nie kopiowała Tarji w żadnym stopniu. A taki był właśnie cel wyboru nowej wokalistki - wybrać kogoś nowego, świeżego, nieznanego, innego. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dopóki nie zaczęła śpiewać refrenu bardzo mnie się podobało. Ale ... No właśnie, refren ... TO BOLI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wish I had an angel nie podoba mi się w wykonaniu Anette, ale ever dream niekiedy było ok. Najgorzej i tak się słucha demo ever dream z 2005 roku, tak jej tam podrasowali ten wokal, że wyszło z tego wycie - szczególnie w refrenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Nightwishowskiego repertuaru u Anette z piosenek Tarji najlepiej jej chyba wyszło "Planet Hell". Śmiem nawet powiedzieć, że ten kawałek lepiej wyszedł Anette. Ktoś się ze mną zgodzi? Jakieś wsparcie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do wykonań Anetki, to chyba przebiło wszystkie wykonania Tarji zwłaszcza od 3:24. Czysty muzyczny geniusz:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ona kiedyś jakiś utwór z czasów Tarji zaśpiewała dobrze :o

Nie no, z moim z całym nie lubieniem jej wokalu, to wykonanie mi się podoba, naprawdę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mi się nie podoba. to już coś zupełnie innego niż było... a 1:48 to dla mnie tragedia. nienawidzę jak ona to robi :/

zwłaszcza od 3:24. Czysty muzyczny geniusz

jeżeli chodzi ci o Marco to zgoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

No, ciekawe to wykonanie. Ale jakość słaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to już coś zupełnie innego niż było...

No tak, bo takie było pierwotne założenie.

Poza tym Anette nie ma możliwości, żeby to w ten sposób zaśpiewać xD

 

Nie no, mnie najbardziej w Anette bolało to, że NW zawsze uwielbiałam w wersji live, a przez jej epizod nie śledziłam ich bieżących dokonań, choć z drugiej strony, może dlatego lepiej reaguję na Floor, od tych co woleli ją, bo ja utwory z ostatnich płyt dopiero poznaję ^.^

 

Bynajmniej, życzę jej powodzenia i niech się rozwija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Poczekajmy na kolejną wokalistkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to już coś zupełnie innego niż było...

No tak, bo takie było pierwotne założenie.

Poza tym Anette nie ma możliwości, żeby to w ten sposób zaśpiewać xD

 

wiem o tym, ale te jej wszystkie popowe ozdobniki działają mi na nerwy. nie chodzi o kopiowanie. Floor też śpiewa po swojemu, ale na tyle fajnie, że mnie to nie boli w uszy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poczekajmy na kolejną wokalistkę

Podziękuję, już raz podjęli decyzję ^.^

 

Floor też śpiewa po swojemu' date=' ale na tyle fajnie, że mnie to nie boli w uszy [/quote']

Wiem, bo mam tak samo :P

 

Kwestia upodobań, ja w ogóle nie słucham kobiet o takim wokalu jaki reprezentuje Anette, a już na pewno nie w takich dźwiękach. Ja ją zawsze w industrialu widziałam xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sionqa - Anette + industrial - to mogłoby być całkiem ciekawe doświadczenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do wykonań Anetki, to chyba przebiło wszystkie wykonania Tarji zwłaszcza od 3:24. Czysty muzyczny geniusz:

Anette w tym utworze pokazuje więcej ekspresji, tego brakuje mi w Tarjowych wykonaniach. Czy lepsze? Dla mnie Jednak Tarja wypada lepiej w tym utworze, a "gniew Marzyciela" doskonale ukazuje Marco. Pięknie się wzajemnie uzupełniają. :)

 

Tarja więcej ekspresji pokazuje live w The Kinslayerze, zwłaszcza w partii, gdzie recytuje Ike Vill. Może powinna poeksperymentować ze Slaying~? O ile jest w jej setliście..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Anette + industrial - to mogłoby być całkiem ciekawe doświadczenie

W "Follow me" mi się jej wokal nawet podoba, choć nie wiem , czy to nie z sentymentu do Pain ^^

 

Wątpię żeby NW zawiódł mnie swoim pomysłem.

A ja czekam z drżącym sercem, bo nie wiem.

Słuchać ich będę zawsze, bo uwielbiam ich muzykę, jednak dla mnie muzyka to jest całość, więc wokal też ma dla mnie bardzo duże znaczenie i jak mi coś znajdą "Anetkopodobnego", to znów sobie przerwę zrobię od aktualnej twórczości. (Już lepiej, żeby sam Marco został, choć wiem, że tak to na pewno się nie stanie.)

Dlatego preferowałabym, żeby Floor została w myśl zasady - działa/jest dobrze -> nie aktualizuj/nie zmieniaj ^.^

Share this post


Link to post
Share on other sites

A skąd wiadomo, że Floor należy do zespołu na serio? No nie wiem, może coś z nią nagrają.

Niech wreszcie grają!! :D

 

A nawet jeśli będzie to Antkopodobny wokal, to fajnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.