Jump to content
beatag60

Anette Olzon

Recommended Posts

A ja czekam z drżącym sercem, bo nie wiem.

Słuchać ich będę zawsze, bo uwielbiam ich muzykę, jednak dla mnie muzyka to jest całość, więc wokal też ma dla mnie bardzo duże znaczenie i jak mi coś znajdą "Anetkopodobnego", to znów sobie przerwę zrobię od aktualnej twórczości.

O to to... Mam dokładnie takie samo podejście. Wokal powinien być integralną częścią zespołu, a jak tworzy dysonans, jak Anetta, to ja strajkuję :/

(Już lepiej, żeby sam Marco został, choć wiem, że tak to na pewno się nie stanie.)

Tylko, że to nie byłoby to samo, bo jednak kobiecy wokal jest w jakimś sensie wizytówką NW.

Dlatego preferowałabym, żeby Floor została w myśl zasady - działa/jest dobrze -> nie aktualizuj/nie zmieniaj ^.^

A niech zostanie. Szału nie ma, ale i nie mam takich awersji jak do Anety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z wykonań Anette starych kawałków niewiele jest takich które wolę od oryginału, jest to pewien aksjomat że oryginalne wykonanie zawsze jest najlepsze i najbliższe słuchaczowi. Podejrzewam że vice versa też by to tak działało, gdyby Tarja zaśpiewała kawałki Anette też byśmy się czuli nieswojo.

 

Aczkolwiek jak każda dobra reguła i ta musi mieć swoje wyjątki, za taki uważam np

które absolutnie uczyniła swoim, wykonując z polotem całość zresztą to jedyna okazja wysłuchać Anette w demie studyjnym ze starym repertuarem.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie Aneta za bardzo chodzi "dookoła" linii melodycznej, stosuje popowe "zaśpiewy", nie pasujące imo do stylistyki NW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A wg mnie świetnie pasowała, przynajmniej do dwóch płyt, które nagrała z NW. Na nich NW rzadko już słychać power metal, a ona dodała im swoim głosem oraz hmm aranżacją magii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wg mnie świetnie pasowała, przynajmniej do dwóch płyt, które nagrała z NW. Na nich NW rzadko już słychać power metal, a ona dodała im swoim głosem oraz hmm aranżacją magii :)

 

Proszę cię! Magię to dawała Tarja, Aneta dawała klimat... pospolitości :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A wg mnie świetnie pasowała, przynajmniej do dwóch płyt, które nagrała z NW. Na nich NW rzadko już słychać power metal, a ona dodała im swoim głosem oraz hmm aranżacją magii :)

 

Proszę cię! Magię to dawała Tarja, Aneta dawała klimat... pospolitości :P

 

Song of Myself ? Rest Calm ? The Poet and The Pendulum ? The Crow, The Owl and The Dove ? The Escapist ? Storytime ? Mam dalej wymieniać ? xDDDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymieniaj, bo póki co wymieniłeś utwory, które akurat do mnie nie trafiły :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuurcze, proponuje skończyć z tym porównywaniem Tarji i Anette : każdy ma na to swój pogląd, a takie przegadywanie się jest męczące.

Jeśli komuś nie pasuje jej stylistyka i to co wniosła do Nightwish to jego/jej sprawa, trzeba zaakceptować to, że dla jednych tylko Tarja jest i będzie jedyną 'prawowitą' wokalistką dla tego zespołu, a dla drugich liczy się nie tylko wydźwięk wokalu, ale też cała reszta. Olzonka zmieniła nieco formę zespołu, ale treść pozostała ta sama, wniosła nieco żywego poweru do NW i tyle, nie była tak jak Tarja wydobywająca z siebie piękne, sopranowe dźwięki, które wg, mnie nie oddawaly wszystkich emocji piosenki. Utwory śpiewane przez Tarję brzmiały bardzo dostojnie, za tamtych czasów (jak dla mnie) wyznacznikiem 'ludzkości' zespołu był rebeliancko brzmiący (w porówaniu do TT) wokal Marco.

PS. Kocham Nightwish w każdej formie ;D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kolejne niemerytoryczne i nic nie wnoszące męczenie buły "tarja vs anette" nie będzie tu miejsca.

Jedni z Was lubią Anette, drudzy niezbyt i jedni i drudzy mają do tego prawo bo od tego jest forum ale niech Wam przyświeca maksyma że można się "pięknie różnić" i warto nieraz szukać dobrych stron.

 

A wracając do tematu to swego czasu mówiło się o projekcie Anette z Martijnem klawiszowcem Within Temptation, ciekaw jestem czy ten projekt jednak wejdzie w życie czy wynikał tylko z tego że Martijn chciał współpracować z wokalistką z Nightwish i teraz straci zainteresowanie.Sam odpowiada za wiele kompozycji WT więc myślę że Anette nawet by się w tym odnalazła.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Na kolejne niemerytoryczne i nic nie wnoszące męczenie buły "tarja vs anette" nie będzie tu miejsca.

Jedni z Was lubią Anette, drudzy niezbyt i jedni i drudzy mają do tego prawo bo od tego jest forum ale niech Wam przyświeca maksyma że można się "pięknie różnić" i warto nieraz szukać dobrych stron.

 

A wracając do tematu to swego czasu mówiło się o projekcie Anette z Martijnem klawiszowcem Within Temptation, ciekaw jestem czy ten projekt jednak wejdzie w życie czy wynikał tylko z tego że Martijn chciał współpracować z wokalistką z Nightwish i teraz straci zainteresowanie.Sam odpowiada za wiele kompozycji WT więc myślę że Anette nawet by się w tym odnalazła.

 

Przypadkiem ten facet nie kombinował z Delainem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, to nie ten.Tak się kłada że obaj klawiszowcy WT nazywają się Martijn.Liderem Delainu jest pierwszy klawiszowiec Martijn Westerholt brat Roberta na marginesie a z Anette miał współpracować Martijn Spierenburg początkowy i obecny klawiszowiec Within Temptation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maćku... ale Anette i Tarja są nierozłączne. gdy mówi się o jednej normalną rzeczą jest wspomnieć o drugiej. może i rozmowa zeszła trochę na inne tory, ale nadal dotyczyła ściśle tematu. dyskusja polega na tym by spróbować przekonać rozmówcę o swoich przekonaniach. bardziej lub mniej się to udaje, ale tak już jest.

 

BTW. pisałeś wcześniej o Ever Dream... tak właśnie sobie przed chwilą słuchałam... i znowu przyczepię się do Anette - drze się. normalnie się drze w refrenie. ewidentnie nie daje rady go wyciągnąć... nie powinno się porywać z motyką na słońce. jest trochę piosenek w repertuarze NW, które bardziej jej podchodzą i myślę, że lepiej by było gdyby tego się trzymali. takie tam moje prywatne zdanie...

 

kolejny raz zaznaczę, że IM to masterpiece jeżeli chodzi o współpracę NW+Anette. i to jest jej repertuar. DPP również. tylko akurat tego nie lubię, ale w tych kawałkach na żywo Anette była świetna. Jeżeli chodzi o starsze kawałki to toleruję jedynie Wish I Had An Angel... no może jeszcze parę innych, ale już mniej :P

 

@Escapist - Nightwitch? LOL nie słyszałam tego, ale do Scaretale pasuje jak najbardziej :D taka wiedźmowata tam jest :D no i taka być powinna :P

 

a nie wiem czy już ktoś poruszał ten temat... co myślicie o tej piosence:

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

October & April - cudowna piosenka, uwielbiam ją :)

 

A co do Scaretale, zgadzam się, ona cholernie tam pasuje. "Squealing pigs" a później śmiech. Tym wymiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

October & April - nie lubię :P

Ona jedynie mi się podobała w "Follow me" i "Heart full of fire".

A ze Scaretale jest osobne wydarzenie, bo wtedy byłam po przesłuchaniu Storytime, no i kompozycja świetna, ale Anette drażniła mnie na tyle, że bardzo długo szukałam wersji instrumentalnej.

Potem jednak, znajomy namówił mnie właśnie na Scaretale, nadal mi się nie podobał wokal, ale przynajmniej nie drażnił. "Squeling pigs" najwidoczniej nie robi na mnie wrażenia, ale słucham całej płyty, bo to bardzo dobry twór, ale do wokalu nie mam zastrzeżeń jedynie w "Slow, Love, Slow".

Chociaż i tak uważam, że jest postęp, bo "Ever dream" i "Wishmaster" nawet mi dobrze brzmi, ale jak mam wybór, to po te wykony się nie sięgnę^^

Na pewno błędem był wybór "Bye bye beautiful", na singla swego czasu, najbardziej popowy utwór.

Usłyszałam "Eva" i myślałam - o fajnie, nie jest tak samo, ale kobiecina się stara.

Potem bardzo słabe "Amaranth i "BBB" - wtf? To jest NW?

Muszę przyznać, że miło było słuchać, już dojrzalszego albumu Anette z nimi, może bym im ją wybaczyła w kolejnym albumie, bo było coraz lepiej.

No i przede wszystkim atmosfera w zespole się poprawiła, a to też ważne, choć nie ma co o tym rozmyślać, bo to również przeszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Nawet lubię. Choć przyjaciółka, która nie słucha, bardziej lubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anetka na IM sprawdziła się doskonale, tak zdobyła serca fanów i akceptacje uczestnictwa w NW. Mnie jednak nie o taki klimat chodzi, brak jej magii:( AO to tak "Fizia Pończoszanka"- drażni mnie jej ogólny image, nie wspominam już o głosie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mi się właśnie w tej jednaj piosence ona podoba poza IM xD

jej image też mnie drażni. znaczy jest o, ale nie pasuje mi do NW.

 

BBB zostało wybrane na singla właśnie dlatego, że jest najbardziej popowe. tak samo jak Amaranth, Nemo, Wish I had an Angel... to ma wpadać w ucho i spodobać się jak największej grupie odbiorców, trafić do nich. Storytime jest też dokładnie w takim stylu, skoczne i wpadające w ucho. ale fakt, że BBB było chyba ich najsłabszym singlem ever...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nette mi bardzo pasuje w numerze Scaretale co jak co jestem Tarjofilem ,ale muszę stwierdzić że Scaretale może zaśpiewać tylko Nette

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Nie, żebym się czepiał, czy coś, ale to jest Scaretale :D

 

Rest Calm też sobie nie wyobrażam z wokalem Tarji (właśnie tego słucham, dlatego mi tak przyszło na myśl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bo to już jest nowy NW :P wiem, że sporo osób nie lubi takiego określenia, ale tak jest. tego się nie da porównywać bo to dwie różne rzeczy. jakby kolejny stopień ewolucji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

 

Zastanawiam się, co spowodowało jej płacz. Wie ktoś może ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mam pojęcia. kiedyś czytałam, że ponoć pod sceną byli jacyś hejterzy i tarjomaniacy i to przez nich. ale czytałam też, że ponoć miała wtedy jakieś problemy osobiste i to dlatego. ale ile w tym prawdy? nie mam pojęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

nie mam pojęcia. kiedyś czytałam, że ponoć pod sceną byli jacyś hejterzy i tarjomaniacy i to przez nich. ale czytałam też, że ponoć miała wtedy jakieś problemy osobiste i to dlatego. ale ile w tym prawdy? nie mam pojęcia.

 

Dokładnie o tym samym słyszałem, aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć, czy to prawda od kogoś bardziej obeznanego w tym wydarzeniu ode mnie.

 

@edit. Żal mi się jej tutaj zrobiło i to cholernie mocno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mam pojęcia. kiedyś czytałam, że ponoć pod sceną byli jacyś hejterzy i tarjomaniacy i to przez nich. ale czytałam też, że ponoć miała wtedy jakieś problemy osobiste i to dlatego. ale ile w tym prawdy? nie mam pojęcia.

 

Dokładnie o tym samym słyszałem, aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć, czy to prawda od kogoś bardziej obeznanego w tym wydarzeniu ode mnie.

 

@edit. Żal mi się jej tutaj zrobiło i to cholernie mocno.

 

jeżeli faktycznie ktoś jej taką przykrość zrobił to też mi jej szkoda. bo jednak powinno się szanować ją choćby dlatego, że brakiem szacunku dla niej wyraża się też brak szacunku dla całego zespołu. no i zwyczajnie, po ludzku, nie powinno się zachowywać jak ostatni cham.

 

ale słyszałam też, że często zdarzały się jej niewyjaśnione fochy. nie wiem, bo nie śledziłam tego co działo się w zespole, tak tylko słyszałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To było coś w stylu, że na koncercie pod sceną stali jacyś faceci i pokazywali jej środkowy palec, coś krzyczeli i tak dalej... Wogóle fani Tarji na początku strasznie jej doskwierali. Chyba stąd ten tatuaż Leave me alone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.