Jump to content
beatag60

Anette Olzon

Recommended Posts

Miła, ciepła i energiczna osóbka, która dodała w kapeli sporo wdzięku i lekkości. Głos absolutnie pospolity, uroda średnia, image wymagający wielu komentarzy- to właśnie Anette.

Nie przekonała mnie do siebie mimo wyżej wymienionych cech i genialnym wokalu na Imaginaerum.

Czy wciąż czujesz żal z jej rozstania z NW?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anecie występy w NW nie mogły się udać na tyle, żeby wykorzenić Tarję z serc fanów "starego" NW: 1. to zupełnie nie ten typ wokalu; 2. nie ta klasa (!!!); 3. nie ta stylistyka (bardziej pasowała do The Rasmus).

 

Cieszę się, tak - cieszę, że jej współpraca z NW dobiegła końca. Mam nadzieję, że wszyscy teraz staranniej wybiorą swoją dalszą drogę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doszukiwanie się kto bardziej zawinił a kto mniej jest bez sensu. Pracodawca dobiera sobie pracowników, aż trafi na takiego jaki mu pasuje, albo szuka/zmienia...itd. Przecież Nightwish to też jest praca ( i przyjemność:)), ale chleb i do chleba dać musi.

A poważniej: wielu artystów się rotuje szukając dla siebie lepszego miejsca, tak było, jest i będzie. Częściej spotkałam się z nie podaniem przyczyny rozstania. To nie ma znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy usłyszałam, że Anette wyrzucili, pomyślałam sobie "God, not again...". Nie chodziło mi o to, że kochałam Anette w NW i ubolewałam, że stracili taki wokal, nic bardziej mylnego... ale wydawało mi się, że przywróciła do zespołu szczęście. Była takim dobrym duszkiem... już zaczęła mnie powoli pozytywnie zaskakiwać, ale niestety...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

" Właśnie skończyłam pisanie piosenki, nad którą pracowałam od kilku tygodni - napisała na jej oficjalnym blogu. - Tym razem napisałam tekst po szwedzku, co było niemałym wyzwaniem. Całość posłałam później do mojego przyjaciela Fredrika Bergha, aby zobaczyć jak zmieni się po dodaniu muzyki. Nie umiem zbyt dobrze grać na instrumentach, dlatego zawsze potrzebuje kogoś, kto pomógłby mi w nagraniach."

Tak Aneta napisała na swoim blogu. I dobrze, niech dziewczyna korzysta z promocji przez NW i toczy prężnie swoją karierę.

Na marginesie: "Tym razem napisałam tekst po szwedzku, co było niemałym wyzwaniem."- przecież tworzenie w ojczystym języku chyba? jest najłatwiejsze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beatko, wydaje mi się, że najłatwiej jednak jest pisać po angielsku. Dlaczego? Bo jest zwięzły i logiczny. Takie języki, jak słowiańskie, czy skandynawskie są bardziej opisowe, przez co tekstu stają się albo "prostackie", albo bardzo rozciągnięte, ew. patetyczne. Z resztą z rodzimym językiem jest jeszcze ten problem, że bardziej krytycznym okiem patrzy się na wszelkie niuanse. Tak myślę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza tym, potencjalny odbiorca zawsze chętniej sięga po utwory, które jest w stanie zrozumieć szybciej - angielski jest językiem uniwersalnym, a szwedzki raczej nie należy do najłatwiejszych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to jest błąd, uważam.

Angielski jest nudny. Dlaczego? Bo jest dla wszystkich. Jest bez charakteru. Jest "bezpieczny". I gwarantuje większe szanse na komercyjny sukces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne że czuję żal jeśli chodzi o jej odejście. Bardzo przywiązuje się do wokalistek jeśli o to chodzi :>

Jej obecność w zespole wprowadziła coś nowego, czy lepsze ? Mam tutaj mieszane uczucia, wciąż ciekawi mnie jakby losy zespołu potoczyły się z Tarją lub głosem operowym z drugiej strony z Anette też stworzyli bardzo dobry materiał. :) Uwielbiam Turn Loose The Mermaids, Whoever Brings The Night i The Crow, The Owl and The Dove.

Osobiście czekam aż Anette wyda coś na własną rękę. :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to jedna z najbardziej zjadliwych (przepraszam, ale nie przepadam za jej głosem :( ) piosenek z jej udziałem. Tak, wiem że stara :P

 

Ale to z miłości do PAIN bardziej... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obie wokalistki nie spełniły do końca oczekiwań Tuomasa/zespołu.

Z tych informacji , które do mnie do dziś dotarły ułożyłam temat odejścia Anety tak:

- trasy koncertowe były zbyt długie, tęsknota za dziećmi i domem,

- częste nieżyty gardła, brak kondycji na częste śpiewanie ( na Ursynaliach, tez była przeziębiona ),

- marzenia o solowej karierze, gdy odkryła że zdobyła rzeszę fanów udzielając się w NW, mało kto ją wcześniej znał,

- obraza o zastępstwo przez Elizę i Alissę.

Stąd min. sadzę wcześniejsze rozmowy z Floor .

To tylko moje domniemania i uważam, że się nie dowiemy całej prawdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jednak: niedyspozycyjność tudzież ograniczona dyspozycyjność, gdyby te informacje się potwierdziły...

Hm...

 

Oj tam, oj tam, zobaczymy co się z tego wykluje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anette jakiś rok temu opublikowała dwie demówki ze swojej płyty. Co sądzicie?

 

Invincible:

 

Floating:

 

Jak dla mnie utworki nawet przyjemne. Podobają mi się nawet :) Zobaczymy jak się dalej solowa kariera potoczy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt sympatyczne te utworki, poczekamy na inne? Może Aneta prędzej zdobędzie mój aplauz w karierze solowej?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem wcześniej te utwory. Specjalnie mnie nie powaliły, oczekuje od niej odrobinę więcej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słyszałem wcześniej te utwory. Specjalnie mnie nie powaliły' date=' oczekuje od niej odrobinę więcej :D [/quote']

NW otworzył jej drzwi do kariery, ale też postawił wysoko poprzeczkę. Anette zdecydowanie będzie unikać metalowych kompozycji. Myślę, że skupi się bardziej na popie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dobrze zrobi, bo jej możliwości wokalne lepiej do tego typu muzyki pasują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Follow mem chociaż według mnie nie jest to może najlepsza piosenka z jej udziałem, bo jestem uzależniona od Scaretale ;p

 

Może nie żywię do Anety wielkiej miłości, ani nie uważam, żeby jej głos był jakiś za specjalny... ale jestem bardzo ciekawa co nam pokaże w solowej karierze. A może dołączy do innego zespołu? Byłoby ciekawie :D

Jak na razie te dwa kawałki, które nam pokazała rok temu mnie nie przekonały. Invincible jest całkiem całkiem, ale... chyba wole ją w wersji szalonej "scaretalowej" wiedźmy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to mamy powód jej odejścia z NW :) Teraz mnie to wcale nie dziwi i życzę jej wiele dobrego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Jezu kocham tą kobietę :) Mogę słuchać tego w kółko - świetnie się tu wpasowuje ze swoim głosem :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.