Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

Oczywiście będę tęsknić, ale zdrowie zdecydowanie najważniejsze. :3 Brak go na krążku, jeszcze mogę przeboleć. Jednak brak na trasie. -_- Smutne, ale najważniejsze że wróci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeżyłam lekki szok, jak to przeczytałam.. Do Jukki jestem wyjątkowo przywiązana, być może poprzez podobne upodobania instrumentalne i dlatego jego przerwa jest dla mnie ciężka do przejścia. Na pewno dziwnie będzie mi się słuchać nowego krążka, inny styl, inne podejście, jednak mocno wierzę, że Jukka wiedział, co robi prosząc o pomoc swojego przyjaciela. Zdrowie jest ważniejsze niż muzyka.. Wierzcie lub nie : Niewyspany perkusista to nie perkusista... ;)

No i trasa... Ach, a miała być to pierwsza trasa w jakiej będę uczestniczyć. Cóż, nie zobaczyć swojego największego idola to cios. Staram się jednak mimo wszystko myśleć pozytywnie. Skoro Kai Hahto został obdarzony zaufaniem zespołu to moim również :)

 

 

A Jukka niech wraca szybko do zdrowia, bo perkusista Nightwish'a jest tylko jeden!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szok i to podwójny: przeczułam to "coś" z Jukką. Wczoraj rozmyślałam sobie , że każdy członek NW ma swoje poboczne projekty ew. plany oprócz Jukki. A tu taki news! Strasznie przykre zwłaszcza, że ponoć chodzi o zdrowie/ Jeśli chodzi o stronę instrumentalną nie wątpię w Kaia będzie dobrze:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdrowie ważniejsze od zespołu- niech się facet odbuduje zdrowotnie i wraca kiedy poczuje że może grać na maksa i aktywnie brać udział w życiu zespołu bez uszczerbku dla siebie.

Bardzo odpowiedzialnie z jego strony, że zadbał o zastępstwo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hymm no szkoda,ze Jukka ma problemy zdrowotne i nie bedzie bral udzialu w nagraniach nowej plyty.. no ale zycze mu szybkiego powrotu do zdrowia ;)

To jak to bedzie w sprawie sesjii zdjeciowej do nowej plyty? Bedzie on razem z zespolem, na zdjeciach ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy dla Was polski przekład całego oświadczenia Jukki ze strony NW :), dzięki dla Taiteiliji za pomoc.

www.nightwish.pl/rezygnacja-jukki-nevalainena/

 

 

A co do Jukki. To z jednej strony trochę szok, że przynajmniej na najbliższe kilka lat zmieni się skład. Z drugiej strony jestem niezmiernie ciekaw, jak to rozwiążą na klipach i zdjęciach, bo wygląda na to, że kto inny zagra na albumie, a kto inny podczas trasy i nie jest też przecież pewne, kiedy Jukka powróci i czy w ogóle powróci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodzę na Fb i pierwsze co widzę to ten news . Dostałam szoku przez dwie minuty :P . A potem się ogarnęłam i przeczytałam całość ,aj. Ale przynajmniej będzie miał bardzo dobrego następce - Kai jest świetny tak , więc wystarczy nam tylko życzyć wracaj szybko do zdrowia Jukka !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zszokowała mnie ta wiadomość nie wiedziałem że Jukka ma problemy zdrowotne ,nic co mi pozostaje to trzymać kciuki za jego zdrowie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wzruszyłem się trochę tą wiadomością... Bardzo lubię Jukke. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia i na scenę. :confused: :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To smutna wiadomość do fanów. Nie wiemy jak to wszystko się skończy. Wraz z odejściem Anette, Tuomas powiedział, że "Nightwish jest czymś więcej niż tylko sumą jego części". Wspominał też, że nikt nie jest niezastąpiony na trasie, ale co innego w studiu. Fani o panu Nevalainenie na pewno nie zapomną i będą domagać się jego powrotu. :) Wierzę w to.

 

John Two-Hawks i Epica również skomentowali ten nius:

 

"I want to say publicly that I honor and respect the very difficult decision that Jukka has made to step down as the drummer for Nightwish. Blessings to you and yours my brother...." ~ JTH

 

This one goes out to Jukka Nevalainen. We all know how exhausting life on the road and handling the daily business of a band can be even without insomnia. Epica wishes him all the best fighting this. Take care!

Wraz z dedykacją w postaci utworu "Chemical Insomnia".

 

Bardzo miły gest z ich strony!

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komentarz Troya:

"Although I was deeply despondent at the prospect of us doing ANYTHING without our beloved Jukka, he has cheered me up with his selfless and optimistic approach to this awful situation. He will 'fix' himself soon, and I know he will return in triumph to his rightful place as the engine driver of this wondrous Nightwish vehicle. So, lets give a big round of applause to our very brilliant friend Kai who is stepping in to keep things alive and moving forward..."

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, wielka szkoda. Mam nadzieję, że Hahto godnie zastąpi Jukkę. Zobaczymy czy zmieni się brzmienie w nowym albumie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.nightwishforum.com/index.php?/topic/3341-new-studio-album-2015/page-34#entry228158

Na tym forum jest fiński wywiad z nowym perkusista zespołu i jest mowa o tym,ze ostatni numer na nowej płycie Nw będzie trwał prawie pól godziny :)

 

Kai Hahto gave an interview to Pohjalainen newspaper where he revealed that the last song of the upcoming album is almost 30 minutes long. ;) Hahto wrote the music/notes for the drum parts and will stand in for Jukka for a year and a half, so album recordings and the following tour as well.

 

 

 

Article can be found here. http://i1119.photobucket.com/albums/k632/afroditesarchive/Lehtijuttuja/Lehdet%202/DSC_0027_zps470dd7e3.jpg (In Finnish)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawie pół godziny. Po prostu łał, wiedziałam że będzie najdłuższy utwór w historii Nightwish. Jednak prawie pół godziny, nie spodziewałam się. :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem nienagorszym językiem to napisali... Co nieco zrozumiałam. Przetłumaczyć całość? (Ale nie na dziś, tak na dokładnie, to potrzebuję słownik). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie poczytam jak przetłumaczysz. W sumie już przetłumaczyłam, ale wiesz tak. Wezmę, przeczytam nie słowo w słowo. Tylko tak, aby zrozumieć treść bo mi się nie chce tak słowo w słowo tłumaczyć. Taki leniuszek, wakacyjny. :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tłumaczenie jak najbardziej się przyda. :)

 

Wiecie co, zastanawia mnie ten cytat, który umieścił Jukka w oświadczeniu. Konkretnie chodzi mi o ten:

 

„Możesz stracić tylko to, co posiadasz, ale nie możesz stracić tego kim jesteś” – Eckhart Tolle.

 

Kai jest naprawdę dobrym perkusistą i w internecie bardzo szybko zyskuje poparcie fanów. To jest coś, czego obawiała się Anette gdy Floor miała ją zastępować. Wiem, że to zupełnie inna sytuacja, ponieważ Jukka był w NW zawsze a Olzonette miała spore problemy by dotrzeć do fanów.

Skoro fani zaakceptowali odejście Samiego, Tarji i Anette, to oznacza, że każdy jest zastąpiony (za wyjątkiem Tuomasa).

 

Myślę, że Jukka szykuje się na taką ewentualność i że sam zespół jest tego świadomy.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie tak. Odejście każdego członka jest wielkim smutkiem, ale jest smutkiem który da się pokonać. Wejdzie ktoś nowy zastąpi, czas minie będzie dobrze. Tuomas nie jest elementem, jest podstawą która trzyma to wszystko. Bez niego niczego by nie było. Ale maestro Holopainen nie ma na jak na razie w planach zostawienia zespołu, więc spoko. :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staram się trzymać myśli, że Jukka szybko dojdzie do siebie i wróci do zespołu. Jeżeli zdarzy się tak, że będzie musiał odejść Nightwish znów straci pewną cząstkę siebie, której moim zdaniem nie będzie dało się przywrócić. Oczywiście, perkusistę da się zastąpić może nawet kimś lepszym, tak samo jak basistę, gitarzystę czy wokalistkę, jednak to coś, tą niezastąpioną część Nightwish'a ma w sobie tylko Jukka, który był tam od początku.

Mam nadzieję, że ktoś rozumie o co mi chodzi.. Strasznie męczy mnie ostatnio to,że nie umiem dobrze wyrazić w słowach tego, co we mnie siedzi.. :(

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli zdarzy się tak, że będzie musiał odejść Nightwish znów straci pewną cząstkę siebie, której moim zdaniem nie będzie dało się przywrócić. Oczywiście, perkusistę da się zastąpić może nawet kimś lepszym, tak samo jak basistę, gitarzystę czy wokalistkę, jednak to coś, tą niezastąpioną część Nightwish'a ma w sobie tylko Jukka, który był tam od początku.

 

I dlatego ta decyzja była pewnie dla Jukki tym bardziej ciężka. Bo był w NW od początku, od samego założenia. Ciężko jest opuścić coś, w co angażowało się przez ostatnie 20 lat, więc podziwiam go bardzo za to, że był w stanie podjąć taką decyzję i mam nadzieję, że jego nieobecność jest tylko chwilowa :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co wy na to:

 

Hey Stargazers! So by now we all have heard the news about Nightwish’s drummer, Jukka Nevalainen, had to step away from the band temporarily to deal with insomnia and his health. We wanted to show him some more support so we’re going to need your help! Here’s how this is going to work, from now until September 5th, I will ask that you email me your letters with well wishes to Jukka and I will turn them into a book, and buy him a nice gift to send to him through Plamen Dimov! Send your well wishes and letters to missbaileydawn@gmail.com before September 5th th to be included and don’t forget to share with other fans so they can get in on it too!

 

Napisano na stronie facebookowej Stargazer Kitee Radio.

 

Bierzecie udział?

 

EDYCJA: Napisałam. Wysyłam. Mam nadzieję, że go to nieco rozweseli! ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo, jaki sympatyczny pomysł! Pewnie, że bierzemy... Znaczy, ja biorę. Coś się wyśle, koniecznie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.