Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

[video=youtube]

 

Jako że ostatnio dużo słucham B'sN, to... Myślę, że nic tylko sobie przy tym dryfować po lesie... :-D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiitos Tampere za Wasze propozycje! Przesłuchując je mogłem się trochę ciekawych rzeczy o Was dowiedzieć, min. w jakie brzmienie "uciekacie" przed światem. Dobrze, już dobrze. Wiem, że zaczynam brzmieć jak psychopata, więc... do sedna:

 

Najbardziej trafiła do mnie propozycja Izzy'ego - spokojna, wyciszająca, hipnotyzująca... Także Izzy, Twoja kolej. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z tych gatunków, za którym nie przepadam. Nie lubię jazzowych harmonii i tego pokręcenia. Odmian jazzu jest więcej niż gwiazd na niebie, niektóre jazzowe podgatunki są krańcowo różne od siebie. Chyba jeszcze w miarę znośny jest smooth jazz i fusion (dla fana ambitnego rocka), choć też w bardzo niewielkich ilościach.

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ares - nie znałem wcześniej tego utworu i przesłuchałem go już kilka razy od czasu, kiedy go tu zapodałeś. Bardzo mi się podoba i na pewno będę często do niego wracał.

Maciek - z Twoją propozycją również nie miałem okazji wcześniej się zapoznać. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie praca gitary i kontrabasu. Ten utwór też na pewno zagości na dłużej w moim odtwarzaczu.

 

I nie wiem co teraz, panowie. Oba utwory, chociaż tak różne od siebie, niezwykle przypadły mi do gustu i teraz zwyczajnie nie wiem, który mam wybrać...chyba będę rzucał monetą.

Rzut zdecydował, że zwycięstwo należy do Maćka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okay. To ja poproszę coś progresywnego. Przy czym nie chodzi tu tylko o prog jako taki, ale w szerokim rozumieniu. Czyli mogą być także wszelkie nieszablonowe rzeczy. Liczy się konkretny utwór, a nie przynależność gatunkowa zespołu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]

[/spotify]

 

Mam nadzieję, że trafiłam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evergrey – w tym zespole perkusistą był przez kilka lat Hannes van Dahl (ten od Floor). Fajne, klimatyczne, na plus.

 

Diablo Swing Orchestra – zakręcone, szczególnie wokalnie. Może nie tak zaskakujące, jak chcociażby Justice for Saint Mary, gdzie po symfonicznej balladzie wchodzi nagle dubstep, ale wciąż niebanalne.

 

Lux Occulta – I pomyśleć, że drzewiej grali black metal, ale na tym krążku chyba już zupełnie odjechali w awangardę/eksperymenty. Dziwaczne w dobrym tego słowa znaczeniu, trochę zabarwione folkowo – dawnie, a z drugiej strony elektronika. Polska kołysanka i nagle francuski. Intrygujące

 

Rush – Rush to waga ciężka. Sam się zastanawiam, czemu ich tak rzadko słucham, mimo że ich rzeczy z lat 70-tych to prawdziwa petarda i progresywna uczta. Klawy numer z debiutu, choć jest on jeszcze taki bardziej hard rockowy, zeppelinowy w wyrazie. Tak czy siak, zacna rzecz.

 

Wygrywa Lux Occulta, czyli teraz kolej Freyji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję. :-D

 

Hm, hmm... Chyba nie mam w tej chwili kreatywniejszego pomysłu, niż mistrzostwo krótkiej formy, czyli utwory trwające około dwóch minut. Oczywiście jak będą miały niemal trzy, to też przejdzie, około minuty również, ale nie popadajcie proszę w skrajności wrzucając tu trzydziestosekundowe intra lub interludia. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Wahałam się jeszcze pomiędzy "Dawn Patrol" Megadeth, ale w końcu zdecydowałam się na ten numer..... Druga połowa jest piękna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znowu spędziłam ruskie lata na wybieraniu piosenki. Mogłam w sumie w tym czasie zakuwać na jutrzejszy sprawdzian z chemii, ale jednak trzeba mieć jakieś priorytety w życiu, prawda. Doceń mój trud, szkarbie. :3

W ogóle to nie mam pojęcia ("I have no green notion", jak powiedział mój kolega), czy takie zwariowane bałkańskocygańskopunkocoś do Ciebie trafia, mogłam wybrać coś "bezpieczniejszego", bo ja w sumie trochę znam Twój miszczowski gust, ale ta piosenka przyszła mi do głowy i odczepić się nie chce, i ją lubię, więc ten. Superteoria superwszystkiego. Hell yes. ♥[video=youtube]

http://www.tekstowo.pl/piosenka,gogol_bordello,supertheory_of_supereverything.html

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak zawsze - pierwsze skojarzenie ;)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.