Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Dobra, zobaczmy, czego mi tu nawysyłaliście...

 

Izzy - smutna ballada o miłości. Ładne. Plusik.

Anulka - brzmi podejrzanie znajomo, ale pewnie mój mózg kojarzy to po prostu z jakąś podobną piosenką. Tak czy siak, jak najbardziej wpasowuje się w kategorię - I'd like to fly, but my wings have been so denied - i podoba mi się :) Jest smutne jak należy, potężne, a z tekstu bije poczucie beznadziei. Plusik.

Wercia - jak na razie tę piosenkę poczułam najbardziej. ♥ W ogóle ten moment, kiedy nie jesteś pewna, czy słyszałaś dany utwór, i czujesz się taka okropnie niedoedukowana muzycznie, bo Floydów wypadałoby znać lepiej, niż ich znasz, bo to klasyka, legenda i must-listen dla każdego, kto interesuje się muzyką i... Eee, nieważne. Świetny teledysk. Plusik.

Maniek - tę piosenkę to mi YT od paru dni wciska w "Wybranych dla Ciebie". Specjalnie jej nie włączałam, żeby jej nie znać żebyś miał szanse w zapodaju :D Jeju, jakiś on taki mniej brzydki niż zazwyczaj w tym teledysku... Jakby z karykaturalnego, wymalowanego, mhrocznego wampirycznego brzydala zmienił się w słodkie, kruche, małe, samotne, nieszczęśliwe, wymalowane, mhroczne wampiryczne nieszczęście, które człowiek ma ochotę mocno przytulić, mówiąc: "wszystko będzie dobrze, przestań wiercić mi dziurę w duszy tymi smutnymi wymalowanymi oczyma". Nie pomyślałabym, że Marilyn Manson może wyglądać tak, że aż chcesz go przytulić, ciekawe :D Kolejna (bardzo) ładna, (bardzo) smutna piosenka o miłości, Emi approves. Plusik. Do plusika załączam specjalne podziękowania dla Maniutka za uszanowanie mojego lenistwa i umieszczenie linku do tekstowa w poście. Doceniam ten gest, Maniutku ^^

Ala - chyba nie jestem w nastroju na takie granie :D Żeby tak delikatniej, z mniejszą dawką patosu, epickości i metalowości, bo jakoś nie mam teraz ochoty na te trzy rzeczy połączone ze sobą... ;) I pojawia się pytanie: dać plusika, czy nie? Jakaś tam przyjemność ze słuchania była, przynajmniej na początku (początek był fajny ^^), więc w sumie... Zresztą, nie będę Was aż tak tymi plusikami obdzielać, i tak jestem dla Was za dobra.

Arrow - głos Kari, o tak ♥ Ładne, plusik :-D

Maciek - głos Anji też niczego sobie :) Ależ ona ma pałer w tym gardle... Mocne. Fajne. Plusik.

Evi - od tej pani to ja kojarzę tylko "Jungle Drum", na Twoje szczęście :D Chociaż utwór słyszałam już sporo razy po polsku i po francusku, wykonania Emiliany nie znam, więc będę miła i Ci to zaliczę. Tekst jest prześliczny, taki zgrabny, finezyjny, nieprzesadzony, chwytający za serce, taki... oj no, po prostu dobry. Jeden z najlepszych, jakie się tutaj do tej pory pojawiły, jeśli nie najlepszy.

But if you go

I won't cry

Though the good is gone

From the word goodbye

Tak ♥ Bardzo ładnie zaśpiewane, z autentycznym smutkiem w głosie. super ♥ Plusik. W sumie jak mogłoby nie być plusika za "Ne me quitte pas"? ♥

Sami - mhmmm, stwierdzam Anneke :3 Wyłamujesz mi się z tych wszystkich dotychczasowych smętów, wiesz, Sami? There will always be a new day i w ogóle... Ale dobra, powiedzmy, że piosenka jest melancholijna, niech Ci będzie. Podobają mi się te mówione wstawki po holendersku. Plusik.

Paula - Ev. Znam. Dzisiaj nie chcę Ev :P

 

Tym razem w finałowej batalii starli się: Maciek, Maniek-Mańson i Wercia (sorki, Evi, wolę jednak wybrać coś, czego nie znam trochę bardziej, niż nie znam Twojej propozycji). A zwycięsko wyszedł z niej ten drugi. Maniek, zadawaj :)


OMFG, 23:59, jestem miszczynią ostatniej chwili XD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Emi! Nie spodziewałem się, że wygram. :)

 

Ja mam nie typową prośbą. Lubie klipy z jakimś waszym ukochanym filmem z ulubiona piosenką. Ja poproszę o jakiś wasz ulubiony klip. :)

 

Coś na przykładzie moich ukochanych klipów. :)

 

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapodajcie jeszcze dzisiaj ogłoszę zwycięzce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w końcu wyłonię zwycięzce, więc dawajcie mi coś jeszcze. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Na pewno znasz, ale jakoś mi wyjątkowo ten utwór pasuje do LOTR..

I są takie fajne napisy na końcu..

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izzy - No no no nie przepadam za bardzo za GoT, ale ten klip jest świetny fajnie się komponuje do tego piosenka WT. :)

 

Paula - Nie znam tego serialu, ale po obejrzeniu tego filmiku może obejrzę go przy jakieś okazji.

 

Naevey - Nie za zbytnio mi leży Sabaton (choć kiedyś go dużo katowałem) i jakoś nie podoba mi się ta animacja...

 

hietAla - Nie sądziłem, że coś innego od Nigtwish będzie pasowało do Lotra, a myliłem się ta piosenka Ensiferum idealnie tu pasuję. Ten klip jest extra przez duże E! :)

 

Wishmaster - Genialny Los i trochę słaby film. Jakoś mi 300 nie pasuje do muzyki Rammsteina nie ten klimat. :)

 

anulka79 - Znam to doskonale i bardzo lubię. :)

 

Hmmmm.... W finale znalazła się Ala z Anią... Co wybrać? myśl Marcin myśl.....Aniu przepraszam klip Ali widziałem po raz pierwszy więc wygrywa. Alicjo twoja kolej. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Marcin! :-D

 

Poproszę utwory, których teksty są o naturze :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Może lepsza by była wersja z "lyrics", żeby uwydatnić ten tekst, ale ten teledysk tak mi się podoba, że musiałam..

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nie jestem ostatnio zbyt kreatywna

 

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh Great Spirit - Bardzo lubię Indian ;) Tekst w porządku, ale pasowałoby mi do niego wesołe wykonanie. Bardzo podoba mi się głęboki głos tego pana.

Natura - Tekstowo super, wykonanie komplenie mi się nie podoba.

I don't speak human - Jeden z moich ulubionych utworów!

Zachwycenie - O.o Nie.

Earth Song - Faktycznie, teledysk dobrze obrazuje tekst, który sam w sobie jest ok, jednak czegoś mi tam brakuje. Wykonanie ładne :)

Mother Earth - 100 lat tego nie słyszałam. Dobry tekst + Sharon ♥

Opadły mgły, wstaje nowy dzień - SDMu też już dawno nie słuchałam! Zastanawiam się jednak, czy tekstowo tutaj pasuje... :>

In perfect harmony - Kolejny utwór, o którym zapomniałam. Całość jest idealna.

 

No i mam problem :D Rozważam pierwszą i ostatnią propozycję.

Cóż, mam jednak ochotę na coś lżejszego. Gdybym dokonywała wyboru te 2 dni temu, gdy było pochmurnie i deszczowo, wygrałby utwór Maćka. Na dzień dzisiejszy - Kuba, make a wish ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, zaskoczenie :D Moja pierwsza wygrana hihi xd A więc... ja poproszę o utwór bardziej lub mniej wyraźnymi, epickimi (lub mniej epickimi) partiami skrzypiec (ewentualnie innych instrumentów smyczkowych). Gatunek dowolny (ale oczywiście poprosiłbym MNIEJ zespołów z gatunku Nightwish, Epica czy Within Temptation, bo je już znam) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda nie lubię w zapodaj wrzucać zespołow z najwyższej półki, no ale czasem odmiana jest wskazana. Niektóre partie skrzypiec w tym kawałku kojarzą mi się z Vivaldim. :)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Dla mnie jeden z najpiękniejszych soundtracków.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.