Jump to content
Adrian

Galeria Adriana

Recommended Posts

Bardzo mi się podoba Adriannie ta czaszka dodała mroku i te oplatające gałęzie są super i te oko. :) Jak jedna z twoich prac nie będzie okładką do jakiegoś albumu, to znaczy, że świat oszalał i tyle twoje prace zasługują na to.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2011 roku, będąc pod wpływem ogromnej inspiracji utworem "Scaretale", postanowiłem skomponować coś swojego w podobnym klimacie. Tak też powstało półtora minuty mojej kompozycji "Prayer For The Moon".

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/54268161/pftm.mp3

 

Nie jest to nic specjalnego, raczej ciekawostka i zabawa. Mimo to postanowiłem się tym z Wami podzielić... ;)

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

No kurczę, dokończ to! - fajnie brzmi, zapowiada się groznie, klimat po naszemu- kontynuuj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mroczne brzmienie. Gdy spotykam podobne utwory nazywam je mianem "muzycznych obrazów". Historia przebija się tutaj przez muzykę. Prosty lecz ciekawy klimat. Urwana (bez zakończenia) melodia - jak najbardziej tu pasuje - dodaje tajemniczości . Dalsza część tego utworu mogłaby popsuć jedynie kompozycję. Nie kończ, a twórz więcej! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest świetne :) Rzeczywiście przypomina Scaretale.

 

Jaki to program?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak pozytywnego odbioru. :) Tę melodyjkę na pianinie wymyśliłem kilka lat temu. To miał być utwór inspirowany przez "Dead Boy's Poem". Chciałem nagrać swoją wersję, ale... ostatecznie do tego nie doszło i powstało to. ;)

 

Jaki to program?

FL Studio. Słuchanie solowej płyty Tuo i Bergersena jest bardzo inspirujące, nie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki to program?

FL Studio. Słuchanie solowej płyty Tuo i Bergersena jest bardzo inspirujące, nie? :)

 

Dokładnie. Tak drążę temat, bo nasłuchałam się Bergersena i też mam ochotę zrobić coś swojego. Szczególnie jak mi powiedziałeś, że "That's a Wrap" jest w całości zrobione na kompie.

Patrzyłam na to do internetu, oczywiście waży swoje (nie to, co symphobia, 32gb), ale czytałam, że to jest bardziej nastawione na elektronikę. Da się z tego wciągnąć coś bardziej symfonicznego? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da się z tego wciągnąć coś bardziej symfonicznego? :)

Jasne. :) Trzeba tylko sobie wgrać jakieś fajne sample, albo wtyczki do gitar, orkiestry itp.

 

Edit:

http://www.youtube.com/watch?v=1lP0DDKNkYw

 

Przykładowy cover Storytime. Jest tego więcej. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ładnie... Popracuję nad tym, zobaczę co dam radę z tym zrobić. Ale to jutro.

Fajna zabawka, nawet się nie czuje kiedy kolejna godzina przelatuje przez palce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilustracja do ulubionej piosenki Epiki: Kingdom of Heaven!

 

kingdom_of_heaven_by_olebinci-d7g9pab.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Once" wersja alternatywna!

 

once.jpg

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, nie jest złe. Nigdy nie przepadałam za grafika komputerową, jako powiedzmy laik-rysownik, ale doceniam możliwości, które daje. Ładny, proporcjonalny art. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarze! :)

 

Bardzo ciekawa wersja- podoba mi się:)

Taki pomysł pojawił się w mojej głowie już dawno temu. W końcu zabrałem się za jego realizację. :)

 

Postanowiłem sobie, że każda kolejna praca musi być lepsza od poprzedniej - w przeciwnym wypadku będę siedział nad nią tak długo aż nie będzie satysfakcjonował mnie efekt końcowy. Cały czas się uczę i widzę nad iloma rzeczami muszę popracować.

Jak to mawiał Sokrates: "Najmądrzejszy jest ten, który wie, czego nie wie". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Napis Once imo powinien być bardziej widoczny. W końcu to okładka płyty ;) niekoniecznie większy, ale jakoś bardziej wyróżniający się.

2. Świetne włosy! Naprawdę bardzo mi się podobają ♥

3. Dłoń też super ci wyszła! Ale ogólnie ręce i dłoń są zbyt gładkie. Nie widać żadnych żyłek, zarysów mięśni, ewentualnie włosów :P No tam koło łokcia na lewej ręce coś jest, ale to tyle. Przez to wydaje się to takie mniej naturalne.

4. Światło z cieniami zawsze ci dobrze wychodzą i tu jest podobnie. No i ta "mgiełka" na dole - super!

5. Instrument jest taki... (znowu brakuje mi słowa) no taki pusty jest, gładki... sztuczny. I całe obramowanie, to granatowe. Może jakaś tekstura? Cienie? Nie wiem xD

 

Ogólnie jest super, naprawdę bardzo mi się podoba. Tuomas of grief xD Ale nie byłabym sobą, jakbym ci nie wytknęła co mi się nie podoba :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi jak zwykle niezawodna. :) Twoje uwagi są zawsze bardzo cenne, bo pomagają mi w udoskonalaniu swojego warsztatu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Poemat Martwego Chłopca" - zainspirowane jedną z najpiękniejszych piosenek NW:

 

dbp.jpg

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyrabiasz się, Adi ;) Nawet ja się nie przyczepię do wersji finalnej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tuomas za bardzo przypomina Jezusa :) Ogólnie ciekawy projekt

Zastanawiam się, czy to ja nieświadomie spowodowałem to podobieństwo czy może nasz Maestro (poza datą urodzenia) ma więcej wspólnego z Jezusem. :D

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na rysunku Maestro wygląda bardzo podobnie. Tylko nie do Jezusa, tylko do samego siebie. Bardzo podobnego go narysowałeś :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się, czy to ja nieświadomie spowodowałem to podobieństwo czy może nasz Maestro (poza datą urodzenia) ma więcej wspólnego z Jezusem. :D

 

Coś w tym jest. Na twoim rysunku Tuomas ma mokre włosy, dlatego wydają się one niemal proste. Naturalnie jego upierzenie jest lekko skręcone. Ta cała "aura", okalająca obrazek (m.in. świece, ciemne tło) nadała mu majestatyczny charakter - stąd moje skojarzenie.

Nie zauważyłem tego, ale może faktycznie kompozytor Nightwish jest ogólnie podobny do Jezusa.

 

Mam pytanie odnośnie twojej grafiki. Rysując Tuomasa, korzystasz z jego zdjęć? Czy masz może już w pamięci, tak dobrze jego rysy, że nie musisz korzystać z pomocy tego typu? :) Znam osoby, które po dokładnym zapoznaniu się zdjęciem, potrafią je narysować zupełnie z głowy. Dla mnie to mistrzostwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie odnośnie twojej grafiki. Rysując Tuomasa' date=' korzystasz z jego zdjęć? Czy masz może już w pamięci, tak dobrze jego rysy, że nie musisz korzystać z pomocy tego typu? :)[/quote']

Korzystałem ze zdjęć. To był pierwszy raz, gdy malowałem twarz Tuomasa, więc nie mogłem go odtworzyć z pamięci. ;) Zależało mi na tym żeby był podobny.

 

Znam osoby' date=' które po dokładnym zapoznaniu się zdjęciem, potrafią je narysować zupełnie z głowy. Dla mnie to mistrzostwo. [/quote']

To już są starzy wyjadacze. :) Ja tak na poważnie zająłem się digital paintingiem 2-3 miesiące temu, także wszystko przede mną. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.