Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

Ja mam czytać "Krzyżaków". Jednak porzuciłam lekturę po czwartej stronie, bo uznałam że zwyczajnie nie dam rady. Za to zabrałam się za jakiś polski kryminał od dziadka. Dobry xd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja czytam "Ucztę dla wron - cienie śmierci". Jak pomyślę, że po tej książce jest już tylko jedna przetłumaczona część "Pieśni lodu i ognia", to mnie się przykro robi.

 

@edit. Jednak nie, są jeszcze 3 :D Poziom szczęścia Szymka wzrósł o kilka procent :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończyłam właśnie "Gwiazd naszych wina" ... czytał ktoś?

 

Teraz czas na ukochane lektury

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za podobnymi książkami, ale ta jest mocno intrygująca. Czytał ktoś "Gdzie nasze ciała porzucone" Philipa José Farmera? Polecam gorąco:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja teraz czytam książkę Richarda Castla Heat Wave ,superowa jest ,Castle w tej książce pisząc o Nikki Heat fantazjuje na punkcie Detektyw Beckett ,niektóre opisy o tym świadczą,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

No a ja czytam nałogowo dzienniki Nightwisha :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siewca Wiatru, Zbieracz Burz Tom I II, Żarna Niebios

Wszystkie książki Kosowskiej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

pawel27g. Za Kosakowską to i ja ostatnio się zabrałam. I kilkanaście innych książek, np.: "Krew, którą nasiąkła", "Błąd komisarza Palmu", "Charakternik".

Jeśli ktoś chce, mogę streścić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Przeczytałam książkę, na którą czekałam ponad rok. "Przypadek Adolfa H." Éric-Emmanuel Schmitt. Aktualnie czytam "Wesele", bo mi potrzebne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie oglądam serialu, ale zaczałem czytać "Gra o Tron". Podoba mi się bardzo. Jeśli serial jest faktycznie tak dobry, to mam już kolejny tasiemiec do oglądania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Cela, jeżeli czytasz książkę, nie zaczynaj oglądać serialu, bo stwierdzisz, że jest do du*y. Obejrzałem kilka odcinków i po tym, jak z Lorasa i Renly'ego zrobili gejów mi się odechciało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za serial chciałbym się wziąć już po książce , zdecydowanie. Widzę, opinie podzielone. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja jestem przy drugim tomie "Uczty dla wron" i mogę Ci powiedzieć, że w serialu (orientuję się, bo przyjaciel ogląda) jet wiele scen dodanych, a także wiele scen jest usuniętych. Losy bohaterów też są pozmieniane. Nie wszystko, co ma miejsce w książce, wygląda tak samo w serialu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się dziś zaczynam brać za "Atlas Chmur" David'a Mitchell'a. Uwielbiam tego pisarza. Została mi tylko ta :D "Sen_nr_9" mogę czytać nieskończoną ilość razy. "Widmopis" niemniej genialny. Ze wszystkich najmniej mi chyba przypadły do gustu "Konstelacje" - ciężkie dosyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ósemka" - Katherine Neville - Coś jak "Kod Leonarda Da Vinci", tylko troszkę bardziej skomplikowane.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie oglądam serialu, ale zaczałem czytać "Gra o Tron". Podoba mi się bardzo. Jeśli serial jest faktycznie tak dobry, to mam już kolejny tasiemiec do oglądania.

Czytałem chyba 3 razy i bardzo mi się podobało. Szkoda tylko, że poprzestałem na którymś tomie (już nie pamiętam, którym) i dalej jak dotąd nie ruszyłem, pewnie dlatego, że fantasy już nie czytuję. Serialu nawet nie zacząłem oglądać.

 

Obecnie czytam "Sister" Rosamund Lipton - powieść o kobiecie, która na przekór wszystkim wierzy, że jej młodsza siostra została zamordowana i stara się tego dowieść.

Ostatnio miałem ochotę poczytać coś o wczesnej historii Polski i wypożyczyłem "Mieszka I" Jerzego Strzelczyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie oglądam serialu, ale zaczałem czytać "Gra o Tron". Podoba mi się bardzo. Jeśli serial jest faktycznie tak dobry, to mam już kolejny tasiemiec do oglądania.

Czytałem chyba 3 razy i bardzo mi się podobało. Szkoda tylko, że poprzestałem na którymś tomie (już nie pamiętam, którym) i dalej jak dotąd nie ruszyłem, pewnie dlatego, że fantasy już nie czytuję. Serialu nawet nie zacząłem oglądać.

 

 

Ja dopiero jestem w połowie pierwszego tomu i nie wiem co tam dalej mnie czeka, ale póki co fantasy tam jakoś specjalnie nie uświadczyłem. Są jakieś elementy, ale dla mnie bliżej tej książce do opowiadań z życia w średniowieczu I jeśli mam być szczery, strasznie mnie to właśnie ujęło. W sumie to wolałbym by już tak zostało, ale zobaczymy co tam Martin przygotował. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ósemka" - Katherine Neville - Coś jak "Kod Leonarda Da Vinci", tylko troszkę bardziej skomplikowane.

 

i jak wrażenia? warto? bo chętnie bym poczytała coś podobnego do "kodu..." :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dopiero jestem w połowie pierwszego tomu i nie wiem co tam dalej mnie czeka, ale póki co fantasy tam jakoś specjalnie nie uświadczyłem. Są jakieś elementy, ale dla mnie bliżej tej książce do opowiadań z życia w średniowieczu I jeśli mam być szczery, strasznie mnie to właśnie ujęło. W sumie to wolałbym by już tak zostało, ale zobaczymy co tam Martin przygotował. ;)

No właśnie, pierwszy tom to takie fantasy bez magii (prawie bez magii). Ciekawa rzecz. Jakby ci się spodobało, to mogę podać namiary na kilka innych książek tego typu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dopiero jestem w połowie pierwszego tomu i nie wiem co tam dalej mnie czeka, ale póki co fantasy tam jakoś specjalnie nie uświadczyłem. Są jakieś elementy, ale dla mnie bliżej tej książce do opowiadań z życia w średniowieczu I jeśli mam być szczery, strasznie mnie to właśnie ujęło. W sumie to wolałbym by już tak zostało, ale zobaczymy co tam Martin przygotował. ;)

No właśnie, pierwszy tom to takie fantasy bez magii (prawie bez magii). Ciekawa rzecz. Jakby ci się spodobało, to mogę podać namiary na kilka innych książek tego typu.

 

Bardzo chętnie. :) Właśnie brak magii zbudował zupełnie nową odsłonę książkowej magii. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłam w głębi półki "Planetę Wygnania" pani Ursuli K. Le Guin. Mam zamiar w najbliższej przyszłości ogarnąć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.