Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

Mi odbiło że znowu przeczytam sobie Harrego Pottera :-D. A jednocześnie czytam jeszcze "Dzieci Hurina" Tolkiena.Bardzo mnie zaintrygowała choć na razie przeczytałam dopiero dwa rozdziały.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja aktualnie czytam "Portret Doriana Graya" (nie ma to nic wspólnego z "Pięćdziesiąt twarzy Graya" :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja aktualnie czytam "Portret Doriana Graya" (nie ma to nic wspólnego z "Pięćdziesiąt twarzy Graya" :D)

 

hmmm to na podstawie tego chyba film widziałam - "Dorian Gray" - bardzo fajny, polecam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja aktualnie czytam "Portret Doriana Graya" (nie ma to nic wspólnego z "Pięćdziesiąt twarzy Graya" :D)

 

hmmm to na podstawie tego chyba film widziałam - "Dorian Gray" - bardzo fajny, polecam ;)

 

Również widziałem film i uważam, że książka jest o wiele, wiele lepsza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu nabyłem ''To'' Stephena Kinga. Poza ''Zieloną Milą'' nie czytałem, żadnych książek tego autora, ale wiele dobrego o nim słyszałem i postanowiłem zapoznać się z jakimś jego dziełem. Padło na ''To''. Przeczytałem połowę książki i według mnie jest bardzo wciągająca. Jak już skończę czytać to na pewno zapoznam się z jeszcze jakaś książką tego pana. I tu pytanie do fanów Stephena. Co byście polecili?

 

"To" jest moim Kingowym faworytem> Co poza tym? Zgadzam się z "Sercami Atlantydów"- bardzo mi się podoba szczególnie tytułowa historia (w zbiorze są chyba 4 połączone ze sobą). O serii o Rolandzie nie będę się wypowiadał, bo jak na razie przez to nie przebrnąłem, ale sam King uważa ten cykl za swoje największe dokonanie i masa jego książek zawiera nawiązania do "Czarnej wieży".

Lubię "Cmętaż zwieżąt" (sic!) , ostatnio bardzo spodobało mi się "Dallas 1963". "Carrie" i "Podpalaczka" też są wciągające. Podobnie zresztą, jak wiele innych książek "Króla" ;) Te wymienione wcześniej przez innych też lubię :) Jeśli chcesz się przekonać jak King radzi sobie z innymi gatunkami niż groza polecam "Wielki marsz" (s-f) i "Kolorado Kida" (historii o zwyczajnym (?) człowieku i jego pozornie zwyczajnej śmierci).

 

 

@TheEscpaist

"Portet" czytałem na studiach.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

o, jeszcze do Kinga Lśnienie bym dorzuciła. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wam, za pomoc. Skoro oboje polecacie ''Serca Atlantydów'' to chyba zacznę od tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio prócz ustaw i podręczników akademickich oraz innego tałatajstwa potrzebnego do rozwoju zawodowego to sięgnąłem po "Agent Dołu" Marcina Wolskiego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam w zwyczaju zaczynać 10 książek na raz, więc aktualnie jestem w trakcie czytania (pomijając książki potrzebne na studia):

 

-Theresa Revay "Biała Wilczyca"

-J.R.R. Tolkien "Hobbit" ( po raz nie wiem już który :))

-Stephen King/Peter Straub "Talizman"

-George R.R. Martin "Pieśń Lodu i Ognia"

 

i w niedalekiej przyszłości mam zamiar zabrać się za Skrytobójce oraz Bractwo Czarnego Sztyletu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również uwielbiam kryminały :) mam całą trylogię "Millenium" za sobą, a aktualnie siedzę nad "Żegnaj laleczko" Chandlera ;] oczywiście, przeczytałam "Władcę Pierścieni", "Hobbita" oraz "Niedokończone Opowieści" Tolkiena a także uwielbiam "Opowieści z Narnii" Lewisa chociaż nie ukrywam, że w swojej biblioteczce w domu mam najwięcej Agathy Christie ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Mitologia fińska. Z własnej woli. Chcę zdawać na skandynawistykę w roku szkolnym 2014/2015. Orientuje się koś czy będzie wtedy dostępna filologia fińska na UAM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałam sobie wreszcie całościowo (podarowany przez Izzy'ego na urodziny) zbiór opowiadań i krótkich nowelek Neila Gaimana "Dym i Lustra". Po lekturze mam odczucia mieszane. Były tam teksty bardzo dobre, wciągające i nieprzeciętne, ale też kilka przesadzonych, lub nijakich. Nie przypadły mi do gustu nazbyt erotyczne teksty, bo delikatna tematyka erotyczna została ujęta miejscami zbyt dosłownie i przyziemnie była to dla mnie w pewnym sensie profanacja, także takie teksty, w których autor zbyt "na siłę" starał się pokazać obrzydliwości i bluźnierstwa (nie polubiłam: "Pożarty (sceny z filmu)", "Mysz", "Uczta", "Jak myślisz, jakie to uczucie?", "Bay Wolf"...). Za to słabe dzieła rekompensowały perełki urzekające iluzorycznością i mrokiem, lub naiwnością, jednak niepozbawioną głębi: "Morderstwa i tajemnice", "Cena", "Prezent Ślubny","Nie pytaj diabła","Zmiany", "Biała Droga", "Zamiatacz Snów"...

Generalnie polecam. Najlepszym opisem zbioru jest sam tytuł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie oczywiście pokolenie Harry Pottera.Lubię sięgać po Tolkiena , bardziej spodobał mi się Hobbit niż Władca Pierścieni choć sama nie wiem dlaczego.Uwielbiam jeszcze Zafona (każdemu kto jeszcze go nie zna serdecznie polecam). Na hiszpańskiej literaturze się nie znam ale Zafon jest mistrzem.Szczególnie Cień Wiatru , Więzień Nieba ,Książę Mgły i Pałac Północy. Polska literatura jest trochę za ciężka dla mnie ale Piekarę i Pilipiuka bardzo lubię. Inne fajne książki to np. Muminki , Anna we Krwi , trochę też Zmierzch.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Morderca (to dziewczyna) właśnie skończyła "Miecz i tarczę" Iana Rankina. Kryminał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam w zwyczaju zaczynać 10 książek na raz...

 

Witam w klubie ;)

 

Zakończyłem niedawno czytanie "Ennglish as a Global Language" Davida Crystala. Bardzo ciekawa analiza obecnej sytuacji języka angielskiego, oraz rzut oka wstecz pokazujący w jaki sposób angielski doszedł do swojej obecnej pozycji. Jest do wypożyczenia w poznańskiej filii British Council, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, ma po drodze, zna nieźle angielski, ma 20-30 zł żeby wykupić kartę czytelnika, to polecam. Następnym razem poczytam wydanie uaktualnione, które niestety jest dostępne tylko na miejscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przymierzam się do czytania Pana Tadeusza :P

 

Od dawna nie miałam okazji przeczytać czegoś "dla przyjemności". Ta szkoła mnie za bardzo ogranicza :P Jak zrobi się luźniej, po raz kolejny sięgnę po Harry'ego Pottera, ale tym razem własnego - od dziadków dostałam wszystkie części xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przymierzam się do czytania Pana Tadeusza :P

Jeżeli to Twój pierwszy raz z epopeją polecam audiobook olbrychskiego. Czytając i słuchając jednocześnie można to poczuć, tę atmosferę, ten klimat.

A na koniec film. I w dwa dni masz opanowaną i utrwaloną lekturę (której jestem ogromną fanką).

 

BTW. Skup się na fajnych szczegółach - np. czemu Tadek zaspał na polowanie, jaki ma pogląd na małżeństwo, czemu chciał się zabić wprost przed zajazdem... itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

A ja zabrałam się za Umberto Eco.

Czekam, aż mi przyślą "Kalewalę".


Ja przymierzam się do czytania Pana Tadeusza :P

Jeżeli to Twój pierwszy raz z epopeją polecam audiobook olbrychskiego. Czytając i słuchając jednocześnie można to poczuć, tę atmosferę, ten klimat.

A na koniec film. I w dwa dni masz opanowaną i utrwaloną lekturę (której jestem ogromną fanką).

 

BTW. Skup się na fajnych szczegółach - np. czemu Tadek zaspał na polowanie, jaki ma pogląd na małżeństwo, czemu chciał się zabić wprost przed zajazdem... itd.

 

Mądrze gadasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie zaczytuję się w twórczości Jana Twardowskiego "Tylko Miłość się liczy" - wybrane wiersze i proza. Dostałem je niedawno na imieniny od znajomych i nie sądziłem, że odnajdę w nich odpowiedzi na nurtujące mnie pytania...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powróciłem do cyklu o Percy'm Jacksonie (gdyby ktoś nie słyszał: http://www.percyjackson.pl/) i przymierzam się żeby w końcu przeczytać Diatryby oraz Encheiridion Epikteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczęłam piątą część Mrocznej Wieży Kinga pt. "Wilki z Calla" - miarkuję, że ten tytuł jest dla fanów Nightwish'a jak najbardziej znajomy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ja powróciłem do cyklu o Percy'm Jacksonie (gdyby ktoś nie słyszał: http://www.percyjackson.pl/) i przymierzam się żeby w końcu przeczytać Diatryby oraz Encheiridion Epikteta.

 

Za sprawą mojej przyjaciółki, przeczytałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.