Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

W tej chwili A.A. Milne "Tajemnica Czerwonego Domu". Kubuś Puchatek zna się na kryminałach ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Polecam "My, dzieci z dworca ZOO".

 

Przeczytałam, o tej tematyce polecam "Hera, moja miłość" i "Lot komety".

Ewentualnie książkę Kotańskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam "My, dzieci z dworca ZOO".

 

Przeczytałam, o tej tematyce polecam "Hera, moja miłość" i "Lot komety".

Ewentualnie książkę Kotańskiego.

 

też czytałam. "Hera, moja miłość" - moim zdaniem świetne i naprawdę warte polecenia! "Lot komety" też niezły, ale już nie tak dobry ;)

jeżeli chodz o dzieci z dworca to miałam do tego 2 podejścia. polecam jak najbardziej jeżeli ktoś lubi taką tematykę. wspomnę też "Pamiętnik Narkomanki". podobała mi się pierwsza część książki. później kiedy jest już mowa o rzucaniu nałogu to troszkę mniej ciekawe się dla mnie zrobiło.

 

a ja mam pytanie... czy ktoś poleciłby jakąś ciekawą książkę o tematyce związanej z osobowością wieloraką? czytałam kiedyś "Billy Milligan" i byłam pod ogromnym wrażeniem i chętnie przeczytałabym coś podobnego :P więc jeśli ktoś się z taką literaturą spotkał to proszę o podpowiedzi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

A ja polecam Sprawę Eisteina - bardzo intrygująca lektura ;)

 

O czym to? Może postanowię upolować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam, polecam ;P

Akcja toczy się na początku w Berlinie (niedługo przed dojściem Hitlera do władzy), w sumie to historia trochę o 'tajmnicy' Einsteina związanej z jego rodziną ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Dobra, spróbuję upolować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam "delirium", alternatywna przyszłość, w której uznano miłość za chorobę psychiczną i wszyscy po 18 muszą się poddać zabiegowi, który usunie możliwość "zachorowania"^^.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nightfall - zaciekawiło mnie to, muszę przyznać, aż wygoogluję :)

 

ja właśnie zaczęłam czytać "Biały Oleander" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja przez święta przeczytałem Biografie Iron Maiden ,miałem czytać co innego .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Kiedy byłem dziełem sztuki - to też super sprawa ;)

 

I inne powieści Schmidta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja czytam posty w okultyzmie. Ręce i piersi mi opadły, więc idę poczytać "Psychologię rozwojową" :/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Czytam "Ukojenie" jak ktoś lubi książki o wilkach to się mu spodoba.

 

Przeczytałam, trochę trąci "Zmierzchem". Przymierzam się do "Ludzi bezdomnych".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mgły Avalonu :)

 

Co prawda fantasy już od lat nie czytam, ale "Mgły Avalonu" to moja absolutna czołówka. Czytałem to chyba ze 3 razy. Bardzo ciekawe podejście do legendy arturiańskiej.

 

Teraz czytam:

- "This Thing of Darknness" Harry'ego Thompsona, czyli powieść o historii wypraw Charlesa Darwina (inna sprawa, że przeczytałem już ponad 100 stron, a o Darwinie jak na razie ani widu, ani słychu...) i o jego przyjaźni z kapitanem FitzRoyem.

- "Marysieńka Sobieska" Tadeusza Boya- Żeleńskiego, bo zastanawiam się nad przeczytaniem tego dla jednej ze stron grupujących ochotników tworzących książki mówione i chce najpierw sprawdzić jakie czekają mnie pułapki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A ja aktualnie czytam "Nawałnica mieczy - krew i złoto", czyli część trzecią, tom drugi "Gry o tron" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja aktualnie czytam "Nawałnica mieczy - krew i złoto", czyli część trzecią, tom drugi "Gry o tron" :P

 

Muszę się wreszcie za to zabrać, bo jak na razie przeczytałem tylko pierwsze 2 tomy cyklu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A ja aktualnie czytam "Nawałnica mieczy - krew i złoto", czyli część trzecią, tom drugi "Gry o tron" :P

 

Muszę się wreszcie za to zabrać, bo jak na razie przeczytałem tylko pierwsze 2 tomy cyklu.

 

Mnie wciągnęło strasznie :) Gdyby nie tłumaczenia, to aktualnie bym siedział i czytał :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Skończyłam Murakamiego na religii dzisiaj i zaczynam Piekarę, "Wieże do nieba".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja w żadniej bibliotece nie mogłam znaleźć Pieśni Lodu i Ognia... Chyba muszę kupić .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo Grę o Tron to ogólnie trudno w bibliotekach dostać. Wypozyczone i co najmniej pięć osób w kolejce.

 

Przymierzam się do "Ludzi Bezdomnych", ale to jest dopiero któreś w kolejce po "Mistrzu i Małgorzacie" (Po raz piąty. To jedna z tych ksiązek, które nigdy się nie nudzą :)) "Drużynie Pierścienia" (wreszcie mnie naszło na Władcę ), "Atlasie Chmur" (wreszcie!) i Księdze mądrości OSHO (A to chyba załatwię w weekend :))

Wreszcie mam co czytać!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Sami the Owl, dzięki za przypomnienie o lekturze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie niezbyt ambitnie, aktualnie brnę w serię "Gone. Zniknęli". książka chwilami trąci totalnym bezsensem i paranoją, ale grunt, że miło się czyta XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.