Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

W bibliotece znalazłam Tolkien "Silmarillion" i Niedokończone opowieści Tom 1 !!! Więc wzięłam się do czytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja właśnie skończyłam Filary Świata Goodkinda i zaczęłam Poczwarkę Doroty Terakowskiej. Po tych pięćdziesięciu kilku przeczytanych stronach, stwierdzam, że to przepiękna opowieść, urokliwa i wzruszająca. Opowiada ona historię Ewy i jej dziecka, chorującego na zespół downa. O niezrozumieniu, nieakceptacji i miłości. Chociaż nie jestem nawet w połowie, gorąco polecam tym, którzy jeszcze jej nie czytali. W zasadzie, przeczytałam większość jej książek i choćby na podstawie tego mam pewność, że się nie zawiodę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Paula. Też bardzo lubię powieśi Terakowskiej. Czytałaś "Ono"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja własnie skończyłem "Taniec ze smokami tom 1". Jutro jadę pożyczyć kolejną, ostatnią wydaną jak na razie, część Pieśni Lodu i Ognia (Gry o tron).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono jest właściwie jedyną jej książką, oprócz jednej takiej totalnie dla dzieci, której nie przeczytałam - ale mam w planach. Może nawet zaraz kiedy pooddaję do bibliotek, to, co mam teraz - jeszcze czytam Finlandię i Historię Finlandii - właśnie ją sobie wypożyczę. W ogóle, bardzo mi się podoba styl Terakowskiej i jej podejście do Boga - czy to w Poczwarce, czy np. w Samotności Bogów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samotność Bogów była świetna. W Krainie Kota też bardzo mi się podobało. I Córka Czarownic. Za Ono brałam się już dwa razy, ale jakoś nie udało mi się przebrnąć :P Ale jeszcze kiedyś do tego wrócę. Poczwarkę też będę musiała przeczytać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby się lekko wyluzować czytam sobie "Ani słowa prawdy (opowieści o Arivaldzie z Wybrzeża)" Piekary. Sympatyczny, subtelnie zabawny zbiór opowiadań fantasy o Arivaldzie, który został samozwańczym czarodziejem i w związku z tym musi skrzętnie ukrywać swoje braki w wiedzy przed Bractwem. Czyta się lekko, szybko i łatwo można się wciągnąć. Polecam. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piekara kojarzy mi się z moim guru Sapkowskim, podobne poczucie humoru. Czytałam pierwsze dwie części cyklu o Mordimerze Maderinie, tzw. Cykl Inkwizytorski. Świetne, bardzo wciąga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Jeżeli chodzi o Piekarę, posiadam "Charakternika". Oczywiście fantasy. Jak przystało na Polaka, przepełnione czarnym humorem, przekleństwami itd. Ale dobrze się czyta. Fabuła zaskakuje i nic nie jest takie, jakim się wydaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piekara kojarzy mi się z moim guru Sapkowskim, podobne poczucie humoru. Czytałam pierwsze dwie części cyklu o Mordimerze Maderinie, tzw. Cykl Inkwizytorski. Świetne, bardzo wciąga.

 

Z Sapkiem powiadasz? Zachęciłaś mnie, muszę to sprawdzić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Piekarę to i ja polecam. Większość powieści przeczytałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie kupić sagę Pieśni Lodu i Ognia w przystępnej cenie? Chciałabym chociaż zacząć w te wakacje, ale finansowo to ja kiepsko stoję, a chcę jeszcze kupić koszulkę z Nightwishem, Imaginaerum i glany...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Z sagi jak na razie wydanych jest osiem części, z czego każda kosztuje około 40-50 zł (na ostatniej jest napisane 45zł, więc pozostałe pewnie też w tej okolicy). I nie wiem, czy gdzieś dostaniesz to w zestawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z sagi jak na razie wydanych jest osiem części, z czego każda kosztuje około 40-50 zł (na ostatniej jest napisane 45zł, więc pozostałe pewnie też w tej okolicy).

 

Ałaaa... Ale może pierwszą sobie kupię tak na początek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie kupić sagę Pieśni Lodu i Ognia w przystępnej cenie? Chciałabym chociaż zacząć w te wakacje, ale finansowo to ja kiepsko stoję, a chcę jeszcze kupić koszulkę z Nightwishem, Imaginaerum i glany...

 

Może warto poszperać na jakiś stronkach z ogłoszeniami typu Tablica.pl :)

Raz kiedyś szukałam i znalazłam całą sagę, niestety ktoś musiał ją szybko kupić, bo potem ogłoszenia nie znalazłam. Nie są co prawda nowe i pachnące księgarnią, ale jeśli się cierpliwie poszuka to na pewno można znaleźć używane, w dobrym stanie a co najważniejsze tańsze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Wątek znów nieużywany.

Simon Becket, "Wołanie grobu". Dziwna książka. Jest trup, jest sprawca, a ja dopiero przeczytałam 1/3 książki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakupiłam sobie akuratnie "Upiora Opery" Gastona Leroux i od razu przeczytałam go po raz kolejny (w przeciągu jakiś dwóch miesięcy). Książka jest naprawdę porywająca, po raz kolejny muszę to przyznać. Szkoda tylko, że jest dosyć cienka i przeczytanie jej zajmuje niespełna dwa dni. :( , a potem pustka - ależ nienawidzę kiedy kończy się wspaniała książka. Polecam "Upiora Opery" to niezawodne połączenie powieści detektywistycznej, przygodowej i romantycznej, a i wątek psychologiczny (w szczególności psychika tytułowego upiora) jest bardzo ciekawy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja teraz czytam ''Kochanowo i okolice''.Szerze jestem zauroczona tą książką.Jej prostota jest tak czarująca jak cała historia w niej zawarta.Skusiłam się na jej kupienie po przeczytaniu mnóstwa recenzji,które ją zachwalały.Myślę,że to doskonała książka,dla kogoś kto chociaż trochę interesuje się muzyką(a myślę,że tu takich osób nie brakuje;) ).Dorośli będą mogli przenieść się w świat,w którym dorastali,a młodsi mogą go dopiero poznać. Dla mnie ta książka jest też osobiście motywacją do zgarnięcia tyłka i zabrania się za swoje marzenia,ponieważ częściowo historia opowiada o niespełnionych ambicjach i marzeniach.Sama nie wiem,co mogę dodać ... mam nadzieję,że ktoś się skusi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wkońcu wzięłam się za Pieśni lodu i ognia i kupiłam sobie 1 i 2 część. Narazie czytam Grę o Tron, całkiem fajne i zgadza się z serialem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

ZGADZA SIĘ Z SERIALEM?! ALE ŻE PRZEPRASZAM BARDZO JEST GDZIEŚ TAM WSPOMNIANE, ŻE LORAS I RENLY SĄ GEJAMI?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończyłam Ludzi Lodu. Kolejny idealnyfacetktórynieistnieje do zapisania na mojej liście - Marco ♥

Teraz biorę się za mój gwiazdkowy prezent, czyli Anne Rice - Dar Wilka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZGADZA SIĘ Z SERIALEM?! ALE ŻE PRZEPRASZAM BARDZO JEST GDZIEŚ TAM WSPOMNIANE, ŻE LORAS I RENLY SĄ GEJAMI?!

 

No ok, tego nie było, ale w porównaniu do niektórych ekranizacji to ta jest całkiem dobra. Jestem dopiero na początku i na razie dużych zmian nie dostrzegłam, później może być inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

No później będzie zupełnie inaczej :) Książki są genialne, jestem przy ostatniej wydanej części. Niedługo ją skończę. I już nie mogę się doczekać kolejnej xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.