Jump to content
Adrian

Przywitaj się! :)

Recommended Posts

To mój pierwszy post, w którym pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Nightwish usłyszałem po raz pierwszy w 2006 roku, był to utwór "Nemo". Potem przesłuchałem cały album "Once" i bardzo mi się spodobał, później sięgnąłem po starsze utwory NW i krótko: ulubiony zespół, mam ogromny sentyment do niego. Dzięki najtłiszowej pasji zainteresowałem się Finlandią, jej krajobrazami oraz innymi metalowymi kapelami z tego pięknego kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, Rakastan_Suomi (nota bene, jak my wszyscy tutaj ;)). Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na stałe! Powiedz coś więcej o sobie, o ile to nie tajemnica, oczywiście. Jakich jeszcze kapel/artystów/muzyki ogólnie słuchasz? Masz jakieś pasje poza Finlandią? Rysujesz, śpiewasz, tańczysz, grasz?

Podziel się! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej Rakastan_Suomi! Jak masz na imię, skąd jesteś , czym się zajmujesz? Życzę miłej zabawy na DE:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem Michał, mam 24 lata a z wykształcenia jestem chemikiem. Jeśli chodzi o inne zespoły, to u mnie na 2 miejscu po NW jest Sentenced i jego duchowy następca Poisonblack. Przykład: http://www.youtube.com/watch?v=1DVDQwkYRCk.

Lubię też od czasu do czasu posłuchać Korpiklaani, Kotiteolisuus, Charona czy Stratovariusa z tych fińskich, a także Rammstein i Sabaton. "Slania" Eluveite to album, który również bardzo polecam, tak jak "RH-" Siddharty no i "Dance of Death" Iron Maiden. Okazjonalnie słucham Septic Flesh i Dimmu Borgir, Pewnie parę jeszcze by się znalazło. Z innych gatunków, to Globus, Arcana, Secret Garden i E.S. Posthumus. No i czasem trochę popu z lat 90. , zwłaszcza polskiego.

 

Pasje? Przede wszystkim literatura - kryminały, horrory, i historia. Co do muzyki - po przesłuchaniu Oceanborna, naszła mnie ochota, żeby grać na perkusji i jak dotąd mnie nie opuściła. Niestety perkusji się jeszcze nie dorobiłem, ale ćwiczę na poduszkach :D

Wiadomo, piłka nożna - Real Madryt (od 2002) Także boks. Niestety na razie tylko jako widz, w okolicy nie ma klubu żeby potrenować. Motocykle - mam prawo jazdy, ale motoru niet. Pozostaje czekać i zarobić, po czym mknąc po bezdrożach Finlandii i Norwegii dotrzeć na Nordkapp.

Taka smutna konkluzja na koniec, podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale bez nich ciężko realizować swoje marzenia.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terve, Michał! Mam nadzieję, że miło spędzisz tutaj swój czas. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, Michał! :) Też bym chciała kiedyś spróbować z perkusją :happy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, chemiku Michale :)

 

A skąd jesteś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby zachować pewną aurę tajemnicy, enigmatycznie odpowiem, że z okolic Białej Podlaskiej. Niestety chemik to zawód bez przyszłości w moich rodzinnych stronach. Za to jest cicho, czysto i zielono. Coś za coś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj i baw się tutaj dobrze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ty, chemik to zawod bardzo z przyszloscia. Chyba, ze nie wiem absolutnie nic o dzisiejszym rynku pracy (a wiem co nieco). Przynajmniej o tej biologicznej czesci.

Z Bialej Podlaskiej... Daleko od wszystkiego... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tervetuloa :)

 

Tylko tak mnie zastanawia... Czy poprawną gramatycznie formą nie jest 'rakastan Suomea'? Dzieci szprechające porządnie po fińsku, mam rację? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem zawód bez przyszłości w moich rodzinnych stronach - nie ma tu przemysłu ani produkcji, to raczej rolnicze tereny. Co oznacza że będę zmuszony wyjechać - w planach mam Dolny Śląsk albo okolice Tarnowa. Ale to najwcześniej za rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć :).

 

Zasypię Cię pytaniami, a co :P.

Jak się nazywasz? Ile masz lat? Jakie książki lubisz? Na gitarze dobrze grasz?

 

Łukasz. L25.Pilipiuk Sapkowski,Gorge r.r martin. Gram na gitarze elektrycznej. Kurcze bateria mi pada. Napiszę więcej później

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim! Nazywam się Jakub, mam 19 lat i jestem studentem AGH w Krakowie. Pomyślałem, że dołączę do Was, w końcu też uwielbiam Nightwisha. Pierwszy raz usłyszałem o nim dośc dawno, bo ponad 10 lat temu. W Nightwishowy świat wciągnęli mnie rodzice, którzy też lubią ciężkie brzmienia. Puścili mi album Wishmaster, który mi się nawet spodobał (no ale co o muzyce może wiedzieć 9-latek), jednak jakoś mnie nie wciągneło. Dopiero jakieś 2 lata później powróciłem do tego zespołu i to już na stałe. Z czasem ta muzyka mnie pochłaniała, później zaczęły dochodzić inne zespoły z tego kręgu, takie jak Epica, Delain, After Forever, Therion, Within Temptation, ostatnio Sirenia, Xandria, Anneke van Giersbergen.

A tak poza muzyką to lubię fotografować i podróżować (w sumie jedno z drugim są dośc powiązane). Też bardzo chciałbym się nauczyć grac na pianinie, ale może coś pomyslę po nowym roku. Z tego co przeglądałem sobie to forum, to widzę, że fajna tu panuje atmosfera, więc mam nadzieję, że będzie się nam fajnie pisać! Pozdrawiam. :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Górnictwo i Geologię, starałem się wybrać kierunek w miarę zgodny z moimi zainteresowaniami i jeszcze z perspektywami na późniejszą pracę. Jak na razie, to jestem bardzo zadowolony, zobaczymy... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Jakubie! Co do tego pianina, to zaczynaj jak najszybciej, nie ma co odkładać marzeń :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, Kuba (lubię to imię)! Witamy w wariatkowie :) *podaje nowo przybyłemu niezwykle szykowny kaftanik*

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.