Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

Podzielam zdanie zdaje się większości przedmówców, czyli, że Floor dobrze się słucha z NW, że jest czymś (kimś w sumie :P ) gdzieś pomiędzy Tarją a Anetką. Właściwie to ja zawsze byłam największą fanką samej muzyki NW, w głosie Tarji przez długi czas na początku coś mi nie pasowało. Tego czegoś nazwać do końca nie potrafię, ale czuję tak, że właśnie tego nie ma Floor :P Nie mówię, że jest lepsza od Tarji. To całkiem coś innego, bo Tarja była w zespole od początku, razem z chłopakami "szlifowała warsztat", natomiast komuś, kto przyszedł na gotowe (tak jak Anette czy teraz Floor) na pewno jest trudniej wkupić się na początku w łaski fanów zespołu. Chcąc nie chcąc w większości to co jest "pierwotne", to wydaje nam się bardziej słuszne ;) W obliczu tego wszystkiego uważam jednak, że Floor świetnie sobie radzi w tej sytuacji. Jest swobodna i chyba generalnie dobrze odbierana przez fanów. A co do tego czy zostanie czy nie, to sądzę, że należy się spodziewać wszystkiego, patrząc na przeszłość zespołu ;) Osobiście jestem za :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno się dziwić jej warsztatowi i obyciu scenicznemu, z tyloma latami praktyki w kilku projektach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@up Oczywiście, że się przyłączam :D Daje sobie świetnie radę z utworami zarówno Tarji jak i Anette.

Dzięki niej wróciłam do słuchanie ich na żywo ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie już dawno kupiła. :) "Storytime" i "Rogalik 7 Days dla Wilków" są po prostu genialne... Nie wspominając o legendarnym już "Ghost Love Score" i jego finale... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno z najpiękniejszych wykonań Floor:

w projekcie Star One

Share this post


Link to post
Share on other sites

O proszę, takiej Floor jeszcze nie widziałem. :) Genialna suknia!

 

nic bym nie miała przeciwko gdyby pokazała się w takim stroju na scenie z Nightwish.

plus-dwa-tysiące :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sukienka ładna :) ale mnie osobiście Floor nie przekonuje. Owszem, "Ghost Love Store" była świetna, ale... no jednak u mnie ten utwór jest w rubryczce "Tarja", tak samo jak "Storytime" w rubryczce "Anette" i nie może być inaczej ;] może, gdyby nagrali z Floor płytę, to coś by się zmieniło, jednak na ten moment nie umiem o niej zmienić zdania ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sukienka ładna :) ale mnie osobiście Floor nie przekonuje. Owszem, "Ghost Love Store" była świetna, ale... no jednak u mnie ten utwór jest w rubryczce "Tarja", tak samo jak "Storytime" w rubryczce "Anette" i nie może być inaczej ;] może, gdyby nagrali z Floor płytę, to coś by się zmieniło, jednak na ten moment nie umiem o niej zmienić zdania ;]

 

też tak mam. mimo to Floor dużo lepiej radzi sobie z utworami Anette i Tarji niż Anette radziła sobie z utworami Tarji. Anette po prostu nie dawała rady. takie jest przynajmniej moje zdanie. Floor oryginału raczej nie przebija, ale w jej wykonaniu te utwory brzmią dobrze. a czasami nawet bardzo dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Sukienka ładna :) ale mnie osobiście Floor nie przekonuje. Owszem, "Ghost Love Store" była świetna, ale... no jednak u mnie ten utwór jest w rubryczce "Tarja", tak samo jak "Storytime" w rubryczce "Anette" i nie może być inaczej ;] może, gdyby nagrali z Floor płytę, to coś by się zmieniło, jednak na ten moment nie umiem o niej zmienić zdania ;]

 

Lubię to ! xD (przepraszam, 3 dni nie miałem kontaktu ze światem zewnętrznym, więc teraz muszę nadrobić lekkim spamem xD)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przełamałam się i od deski do deski przesłuchałam "GLS" z Buenos Aires...

Jestem "Tarjoholiczką" (jak to ktoś napisał) jeśli chodzi o NW, Floor "daje radę", ale jednak co utwory "Tarji" to dla niej tutaj zdecydowana palma pierwszeństwa.

Najbardziej "odmienna" część ("bring me home...")... to nie to, co Tarja, u niej słychać było "tylną ścianę gardła", Floor bardziej po krtani.

 

Tutaj ciekawe zestawienie http://www.youtube.com/watch?v=Al54eMCoxUw.

 

Jak dla mnie w skali 10-stopniowej:

Anette - 2 (zdecydowanie za dużo popowych wariacji melodycznych)

Floor - 8 (bardzo ładne wykonanie)

Tarja - 11 (mistrzostwo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@margoQ czuję podobnie, tylko nie wyraziłabym tego t.ak fachowo jak ty. GLS pokochałam z Tarją i trudno mi się przestawić. Piosenki z Anette też mam głęboko w głowie i czasami nie mogę wytrzymać głosu Floor.

 

PS. Łechu ;( , gdzie nasz offtop ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pisałam już chyba wszędzie gdzie tylko mogłam : nie uwielbiam Floor, niby spoko spoko, ale brakuje mi pewnej charyzmy w niej, nie mogę powiedzieć, że nie umie śpiewać albo, że jest pompatyczna, bo to nie prawda, ale kuurcze no : nie pociąga mnie ;D Na zdjęciach wychodzi się rożnie, Floor to nie filigranowa kobietka, ale u nich to rodzinne z tego co mozna wywnioskować z podpisu pod tym zdjęciem : http://floorjansen.com/thumbs/90/390x210/thumb_188_landscape.jpg "My sister Irene and me, the proof we were ones small too :-)"

 

http://floorjansen.com/thumbs/90/390x210/thumb_303_landscape.jpg ten kolczyk w nosie to nie jest najlepszy wybór

 

http://floorjansen.com/thumbs/90/390x210/thumb_306_landscape.jpg tu akurat ją podziwiam ;D

 

http://floorjansen.com/thumbs/90/390x210/thumb_302_landscape.jpg : a to bardzo ciekawie się zapowiada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Popieram, kolczyk w nosie to okropny wybór jak dla niej ... Ogólnie mnie osobiście ona do NW nie pasuje, nie tylko wokalnie (bo jej wokal mi do NW nie pasuje - piszę nie po polsku, ale co mi tam, raz się żyje), ale też wizualnie - stoi sobie czterech chłopa na scenie, z czego każdy jeden mniejszy od poprzedniego, a między nimi taka baba jak Floor ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wizualnie to pasowała genialnie Tarja i jak do tej pory tylko ona. Anetka wizualnie nie pasowała ani wokalem ani swoją "wiejska" modą a Floor pasuje wokalnie i obyciem scenicznym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale się uczepiliście tego, że duża :P

przynajmniej ubiera się bardziej "Nightwishowo", a nie jak Anette :P mi bardziej ona nie pasowała do grupy wizualnie :P

a jeżeli chodzi o wokal Floor to tutaj się niczego nie uczepię, bo moim zdaniem dobrze sobie radzi w repertuarze poprzedniczek. i chciałabym jeszcze zobaczyć/usłyszeć jak poradziłaby sobie w czymś, co byłoby "dla niej", co wykonywałaby jako pierwsza w NW. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No gabarytowo to dość osobliwie wygląda ;P

 

Co by o Anette nie mówić to trzeba przyznać, że ładnie interpretowała słowa piosenek, bo Tarja i Floor nie robią tego prawie w ogóle. - przynajmniej jak dla mnie.

Kreacje Floor też mnie nie zachwycają, te skórzane, krótkie kiecki i nieładne buty mi nie grają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz racje, kreacje Floor są specyficzne, ale przyzwoicie pasują do klimatu NW:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam trochę inne odczucia... IMHO Anette z każdej piosenki, którą wcześniej wykonywała Tarja robiła coś co podchodziło mi pod jakiś pop :P

Tarja była dla mnie zawsze wokalistką numer jeden w NW i bardzo podobało mi się to w jaki sposób "interpretowała" piosenki.

o Floor na razie wiem niewiele, ale niektóre jej wykonania są naprawdę świetne, więc też się nie czepiam. a gabaryty? no cóż, po prostu chłopaki z NW takie małe urosły :P

a jeżeli chodzi o jej kreacje to moim zdaniem one właśnie pasują do klimatu jaki prezentuje NW. nie są to piękne suknie Tarji, ale jak dla mnie jak najbardziej pasujące do takiego rodzaju muzyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze czy fani zawsze muszą szukać jakiś powodów do narzekania na następczynie Tarji? U Anette był to wokal, u Floor nie ma się co przyczepić do wokalu to czepiają się jej wyglądu. Powiedzmy sobie szczerze Tarja obecnie wokalnie jest cieniem samej siebie, jej powrót do NW nie miałby sensu zwłaszcza po wydaniu DPP i IM, a lepszej wokalistki pod względem umiejętności od Floor ( połączenie utworów dla Tarji i Anette) nie znajdą.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Girdun - nie, nie zawsze. ja uwielbiałam Tarję i nadal uwielbiam słuchać jej wykonań. i moim zdaniem wokalnie nadal bardzo się rozwija, tylko nie jest już to Tarja z NW, ale Tarja solo ;)

i tak, nie podobała mi się Anette. DPP nie lubię, prawie nic mi się tam nie podoba. i to jak wykonywała utwory wcześniej śpiewane przez Tarję też moim zdaniem wołało o pomstę do nieba. ale już na Imaginaerum była świetna. i nie wyobrażam sobie żeby ktoś zaśpiewał te utwory lepiej od niej. ale jej image już mi do NW wcale nie pasował.

Floor, jak już wcześniej pisałam, wokalnie sprawdza się świetnie.i bardzo bym się cieszyła gdyby została w NW na dłużej. to jak się ubiera również mi pasuje.

wiesz, po prostu dla kogoś, kto słuchał NW od "początku" (czyli od czasów Tarji) ciężko jest zaakceptować taką zmianę. przynajmniej ja to tak widzę. bo jednak ogromną uwagę zwracam na wokal. dla mnie wokalista jest kimś z kim kojarzę zespół. w NW to Tuomas tworzy praktycznie wszystko. bez niego zespół by nie istniał. a mimo to większość osób utożsamia zespół z wokalistką. i nie mówię tu o fanach, ale o osobach, które czasami słuchają danego zespołu. bo jakby nie patrzeć wokal wysuwa się na pierwszy plan. i stąd ta tęsknota za Tarją czy za Anette. ja tęsknię za Tarją, ale wiem, że gdyby nadal była w NW to nie byłoby tak dobrej płyty jak Imaginaerum. bo to nie są utwory dla niej. grupa musi ewoluować. i jestem jak najbardziej za Floor w NW ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zgadzam się pośrednio z Gurdin. Tarja ma piękny wokal, ale dla mni nic nowego się nie dzieje, cały czas klasycznie i 'tarjowo', jesli chodzi o jej solowe kompozycje : też szału nie ma i dupy nie urywa. Jak dla mnie - tarja trzyma się na tym, że jest byłą wokalistka Nightwisha, z którym tworzyli coś niesamowitego, kiedy ich drogi się rozeszły - Nightwish nie przestał zaskakiwać / pod różnymi względami/ a Tarja spoczęła na laurach.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I znów myślę podobnie. Tarja ma w repertuarze przepiękne utwory NW- to dużo znaczy dla Najtłiszotarjofanów:)

Zastanawiam się czy Anetka nie sięgnie po repertuar NW- Najtłiszoanetkofani będą ją wspierać:)

A Floor, czyli bohaterka tego wątku da radę zaśpiewać wszystko, jej wokal sam się broni:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.