Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

A to nie problem, z NW świat by o niej usłyszał. :) Co tam fiński rynek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasa kasą, ale skoro nagrywa, znaczy, że nie będzie miała czasu, by nagrać z NW :happy:

 

ee tam, jak będzie więcej kasy to i czas się znajdzie ;D

 

Przecież ten ReVamp 'istnieje' tylko i wyłącznie z zapowiedzi, wydaje mi się, że jeśli Floor dostanie posadę w Nightwish to ReVamp zejdzie na poboczny plan i podejrzewam, że nagrają jakiś singiel, może płytę i koncertów nie będzie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor ogarnie dwa koncerty dzień w dzień? Dziwnie byłoby oglądać tą samą wokalistkę na dwóch koncertach dwóch różnych grup. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marudzicie, z niej silna kobieta, da radę :P

Zresztą, jeszcze jest opcja, że kiedy NW ma przerwę jeździ z ReVamp'em, wszystko się da pogodzić :P

 

 

Ja chcę DVD z koncertu z nią <ładnie prosi> ^.^

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chcę DVD z koncertu z nią <ładnie prosi> ^.^

 

Ja proszę o zakończenie z nią współpracy ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że się powtórzę, ale poczekajcie marudy do nowego materiału (o ile z nią powstanie), a szczęka wam opadnie :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja chcę DVD z koncertu z nią <ładnie prosi> ^.^

 

Na YT jest kilka koncertów w całości ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na YT jest kilka koncertów w całości

Wiem, ale takowe DVD bym sobie zakupiła.

 

[video=youtube]

Piosenka ożyła :happy:

 

Dość dobra jakość w filmikach tego pana...^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobre wykonanie. ale to jedna z "łatwiejszych" piosenek wg mnie. i chyba jednak wolę Tarję. ciężko mi się przyzwyczaić do innych wykonań. bo dla mnie Tarja tworzyła niepowtarzalny, magiczny klimat :P

 

BTW, Sionqa, świetny masz nowy avatar ♥ uwielbiam go *.*

Share this post


Link to post
Share on other sites
świetny masz nowy avatar ♥ uwielbiam go *.*

A dziękuję :D

 

dobre wykonanie. ale to jedna z "łatwiejszych" piosenek wg mnie. i chyba jednak wolę Tarję. ciężko mi się przyzwyczaić do innych wykonań. bo dla mnie Tarja tworzyła niepowtarzalny, magiczny klimat

Ja się z takich wykonań cieszę jak małe dziecko :happy:

Każdej z wokalistek daje taką samą szansę, każda tworzy magiczny klimat dla jakiejś grupy odbiorców.

Jeśli któraś mi się nie podoba, to nie katuję się i nie słucham, ale cieszę, że mogłam do słuchania wersji live.

Przyznaję, że za czasów Anette tego nie robiłam, dopiero tu na forum dowiedziałam się, że jakieś stare utwory jej wychodziły, do nowych nie mogłam się przekonać.

Za czasów Tarji, uwielbiałam jak miotała swoim głosem instrumenty, jej wokal był ponad wszystko, więc brzmienie Floor, która również potrafi zdominować wokalem jest dla mnie fantastyczne.

 

Polubiłam "znienawidzone" Amaranth:

 

Ależ mi dali nią nadzieję na coś pięknego ^.^

 

Jeszcze "Slow, Love, Slow".

 

Ever Dream ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja jest dla mnie magią. jej głos dosłownie przenosi mnie w magiczne miejsca. zamykam oczy i jestem w innym świecie.

Floor... cóż. ma świetny głos. ale to już jest co innego. ona daje kopa wszystkim utworom, ale brakuje mi właśnie tej "magii" jakiegoś nie wiem, elfickiego lasu? ciężko to wyjaśnić. po prostu nie umiem do końca niczego porównać do głosu Tarji. urzeka mnie za każdym razem gdy jej słucham.

Floor jest fajna i dynamiczna, uwielbiam patrzeć na nią na scenie, ale gdy jej słucham to oczy nie zamykają się same by odpłynąć do innych światów :P

inaczej nie potrafię tego opisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Mnie ani trochę głos Floor nie pasuje do piosenek NW, w których jestem przyzwyczajony do magii tworzonej przez obie wcześniejsze wokalistki.

Floor albo nie chce, albo nie potrafi stworzyć takiego klimatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jestem tzw. "Tarjofilem", ale jeśli wiem, że to nie wróci, to cieszę się z każdego dobrego wykonania, a Floor je robi ^^.

A wokalistek nie ma co porównywać, jak już to można stwierdzić, czy się podoba, czy nie :P

No i tak jak wspominałam wcześniej, mogę ich słuchać live, czego przez 7 lat nie mogłam robić, dlatego jej obecność jest dla mnie swoistym wybawieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Również jestem tzw. "Tarjofilem", ale jeśli wiem, że to nie wróci, to cieszę się z każdego dobrego wykonania, a Floor je robi ^^.

A wokalistek nie ma co porównywać, jak już to można stwierdzić, czy się podoba, czy nie :P

No i tak jak wspominałam wcześniej, mogę ich słuchać live, czego przez 7 lat nie mogłam robić, dlatego jej obecność jest dla mnie swoistym wybawieniem.

 

Mnie się wersje Floor nie podobają ani trochę, ale to chyba już kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje xP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tez jestem Tarjoistą, chociaż Anette nie przekreślam. IM to kawał dobrej roboty, uwielbiam tę płytę ;)

Jednak Floor to zupełnie inna historia. Jak ona lekko śpiewa, jej to przychodzi z taką łatwością... Lubiłam Anetę za jej charakter, Tarji naprawdę nigdy 'nie znałam', ale mam wrażenie, że jest bardziej 'zamknięta' na fanów. A Floor... nie lubię. Ale cenię jej zdolności wokalne :)

Jeśli ktoś słyszy magię w piosenkach z czasów Tarji śpiewanych przez Anetę, to podziwiam. Naprawdę.

 

Moje ulubione wykonanie Ever Dream, jesli chodzi o Floor ;)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukałam i znalazłam: czego brakuje mi we Floor? Wokal idealny, wizerunek i ruch sceniczny świetny- brak ekspresji takiej porównywalnej do Tarji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą - Floor oprócz godnego reprezentowania NW na trasie udziela również lekcji śpiewu... przez Skype!

 

Jedna z członkiń zaprzyjaźnionego z nami fanklubu Oceansouls of America postanowiła skorzystać z prywatnych lekcji, a oto zdjęcie:

 

555957_600876909922508_1852476012_n.jpg

 

Floor udziela lekcji tylko doświadczonym wokalistom, więc jeśli należysz do tej elitarnej grupy to może warto rozważyć taką opcję? :ninja:

 

http://floorjansen.com/vocal-lessons

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałem, że Floor udziela lekcji śpiewu, ale że przez Skype? To mi nie przyszło do głowy :O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow ciekawy pomysł! Szkoda, że tylko dla elity... nie skorzystam xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukałam i znalazłam: czego brakuje mi we Floor? Wokal idealny, wizerunek i ruch sceniczny świetny- brak ekspresji takiej porównywalnej do Tarji.

 

Eee tam, też mi odkrycie, jest przecież jasne, że głównym problemem, jaki mają fani Tarji z Foor, jest fakt, że bidna Jensenka nie jest Tarją (bo braku ekspresji jako takiej nie można jej zarzucić, co najwyżej brak tarjowej ekspresji - a taką ma oczywiście tylko Tarja, ewentualnie ktoś, kto ją kopiuje).

 

Osobiście nie przepadam za barwą Floor (nie to, że nie lubię - wisi mi, kolokwialnie mówiąc), aczkolwiek jej wykonanie Ghost Love Score wywaliło mnie z kapci. Możecie mnie zlinczować, ale uważam, że jest o wiele lepsze od oryginału :devil: (tylko tarjowy początek, do "into the blue memory", bardziej mi się podoba). Powiedziała, że to jej ulubiony utwór - i wyraźnie czuć, że rzeczywiście tak jest.

 

Mnie ani trochę głos Floor nie pasuje do piosenek NW, w których jestem przyzwyczajony do magii tworzonej przez obie wcześniejsze wokalistki.

Floor albo nie chce, albo nie potrafi stworzyć takiego klimatu.

Moim zdaniem jeśli pojawią się nightwishowe piosenki pisane z myślą o Floor, to pojawi się i magia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.