Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

Floor jest prawdziwą osobowością na scenie i frontmanką. Myślę, że w Nightwish mogłaby stać się twarzą zespołu (jak niegdyś Tarja). Za czasów Anette miałem wrażenie, że jest nią Tuomas - Olsson jakby trzymała się z tyłu, była tylko wokalistką. Aczkolwiek to moje zdanie. :)

 

Za to już mam ciarki jak tylko pomyślę jak różnorodny materiał otrzymalibyśmy gdyby Floor została... growl, klasyka... wszystko! Chciałbym usłyszeć taki naprawdę agresywny utwór z duetem Marco i Jansen, w którym obaj nie szczędzą strun głosowych a orkiestracje wypruwają trzewia. \m/

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrian popieram Twoje marzenia, też: " już mam ciarki jak tylko pomyślę jak różnorodny materiał otrzymalibyśmy gdyby Floor została... growl, klasyka... wszystko! Chciałbym usłyszeć taki naprawdę agresywny utwór z duetem Marco i Jansen, w którym obaj nie szczędzą strun głosowych a orkiestracje wypruwają trzewia"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpisuje się pod tym co piszę Beatka ,duet Floor Marco jest zarąbisty ,na Wish i had an Angel to fajnie słychać

Share this post


Link to post
Share on other sites

też się Batko podpisuję się do tego co piszesz :3 to było by piękne Floor by machała sobie na koncertach machała pięknie głową jak Tarja dawała czadu jak Tarja i jak koncerty oglądałem z Floor to piosenki które Tarja wykonywała to odżyły :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to sobie popiszę:

Do momentu wejścia Floor do NW nie interesowałam się nią. Głos był zauważalny, ale żadna z jej piosenek nie przyciągnęła mojej uwagi. Duża kobieta o mocno ostrych rysach twarzy i nie pasującym do jej aparycji anielskim głosie budziła we mnie kontrowersje.

Dziś po doświadczeniach z Najtłiszkiem, odbieram ją bardzo inaczej i pozytywnie bez wątpliwości.

Obserwując jej zachowanie: ciepło i spokój jaki z niej emanuje- uroda stała się absolutnie drugoplanowa. Dziś powiem, że Floor jest ładna i bardzo sympatyczna. Jest kwintesencją poprzedniczek i ogólnie uważam że świetną ich następczynią.

Uroda/piękno jest odbiorem indywidualnym. Jednym podoba się Tarja, innym Aneta czy Floor.

Biorąc pod uwagę ogólną prezencję, klasę i umiejętności wokalne, Floor jest dla mnie NR1:)

( choć brak mi tembru głosu TT:()

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale nam się wszystko dobrze układa:

Trasa ReVamp- 2013/2014

Następna trasa NW- 2015/2016

Coraz więcej tak dla Floor w NW :D

No i nowa okładka z Floor ♥:

Inferno108_kansi_WEB.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko czy Floor wydoli? Już raz miała problemy psychiczne. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miała, ale w wywiadzie dla bodaj forum NW.com stwierdziła sama że to już za nią i cieszy się że zespół zgłosił się do niej teraz , a nie wtedy. Floor jest podjarana, zespół jak było widać na ostatnich filmikach z Sauna Open Air także oby tak dalej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko czy Floor wydoli? Już raz miała problemy psychiczne. . .

 

a ciekawe, nic mi o tym nie wiadomo... a powiesz bliżej o co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczas trasy promocyjnej pierwszej płyty ReVamp Floor odwołała koncerty w Ameryce Południowej z powodu wypalenia twórczego/ zawodowego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coraz więcej tak dla Floor w NW

Jeszcze, żeby ona chciała zostać ^^

 

Dobra, co taki zwykły szary fan może zrobić, żeby przyciągnąć zespół do swojego kraju^^?

Mamy dwa lata w końcu na działanie :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest trochę zabawy ze sprowadzeniem zespołu, skoro mamy takie problemy z filmem Imaginaerum, to co dopiero zespół sam w sobie. Ja póki co się nie zamierzam w to mieszać, w szczególności jeżeli Floor zostanie na dłużej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie Floor byłaby obecnie jedyną karta przetargową, aby działać w celu zorganizowania takiego koncertu.

Powoli przestaję wyobrażać sobie jak NW mogłoby brzmieć z kolejną wokalistką. Nie potrzebuje jej, bo już ma świetną! :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwotnie zespół miał wystąpić w marcu 2012 r. na normalnym koncercie w Krakowie, jednakże koszty sprowadzenia zespołu były dla organizatora za duże. Tak naprawdę wszystko zależy od chęci i możliwości organizatora, my fani możemy pisać do nich tylko petycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwości zawsze są, gorzej później z cenami biletów dla fanów. :) I zaczyna się problem. Ciekawe ile NW teraz sobie krzyczą za koncercik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petycje to możemy pisać do organizatorów, np. agencji Daga, która organizowała Beauty and the beat we Wrocławiu. Spamowanie na ich facebooku nic nie da, bo to nie oni załatwiają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomek wypowiedział się odnośnie przyszłości Floor w NW:

Our summer tour ends in Germany on August 11, after that we are going to take a couple of months' break to think about the selection of the vocalist. The decision will be made before the end of the year and it will be made public at the beginning of 2014, Holopainen explains.

-So far, we have not wanted to think about it practically at all.

In any case, is Jansen one of your candidates?

-She is, absolutely. Jansen has fit in the band excellently. The atmosphere in the whole band is great right now, a relaxed and cheerful Holopainen says.

-Sometimes it's nice just to date, you don't have to be getting married right away, he refers to the vocalist situation in the band.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Szczerze powiedziawszy, wolałabym, aby Floor przestała współpracować z Nightwish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z niechęci do Floor czy z postawy że Floor się tam marnuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Girdun. Z niechęci do Floor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też bym nie chciała, z niechęci do Floor w Nightwishu. Wiem, że mnóstwo osób się ze mną nie zgodzi, ale najszczęśliwsza bym była, gdybym znowu mogła zobaczyć jakaś zupełnie nową twarz w zespole, kogoś, kto śpiewa jeszcze inaczej, niż poprzedniczki, a jedyne, co mi się w takiej opcji nie podoba to to, że pewnie znowu wybuchłby taki sam shitstorm, jak po przyjęciu Anette (z Floor jest inaczej, wiadomo - to stara wyjadaczka, znana i lubiana, śpiewająca w "odpowiednim" stylu i robiąca to na tyle dobrze, że nawet die-hard fani poprzednich wokalistek muszą przyznać, że zna się kobita na rzeczy – ale to ostatnie byłoby mile widziane również u ewentualnej nowej ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie to, że najchętniej o wyglądzie kobiet dyskutują same kobiety... Cóż, macie dar do szczegółów. ;)

 

Wygląd wyglądem, ale nie "obudowa" jest tak naprawdę ważna. Floor kupiła mnie głosem i osobowością na scenie. :)

 

Zauważmy pewną rzecz: Tuomas zapewnia, że decyzję o nowej wokalistce będą podejmować dopiero pod koniec roku 2013 i ogłoszą swój wybór na początku 2014. Ile tak naprawdę mają czasu na znalezienie kogoś innego? Absurdalnie mało! Przez prawie rok "randkują" z Floor, są z niej zadowoleni, sama zainteresowana i fani również... Na tych ostatnich zespołowi najbardziej zależy. Jak dla mnie głupotą byłoby wzięcie kogoś innego, kogoś niesprawdzonego i "w ciemno". To nie ma najmniejszego sensu.

Myślę, że zespół doskonale wie, że Floor zostanie a ten "wątek tajemnicy" to jedna z najlepszych akcji promocyjnych. Przecież to jest temat numer jeden - również na naszym forum. :) Sami widzicie ile emocji wynika z dyskusji o wokalistkach. Nightwish z tego właśnie tematu słynie... Kuć trzeba żelazo póki gorące, a jak!

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli rzeczywiście wyznaczyli sobie datę podania nazwiska wokalistki na początek 2014, to pewnie teraz Floor po prostu "wdraża się" w rolę. Twórczo może się realizować w ReVamp, które przecież wcale nie musi zniknąć. Tam chyba i tak większość zależy od Floor, więc zawsze Jansen może powiedzieć, że będą nagrywać czy koncertować, kiedy ona będzie miała czas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dowiedziałam się o rozstaniu z Anette, nie słyszałam wcześniej o Floor i przez pierwszy miesiąc nawet nie chciałam tego zmieniać. W końcu jakoś udało mi się przełamać i obejrzałam GLS z Buenos Aires i od tego czasu bardzo ją lubię, podoba mi się jej glos, klimat. Ale mimo wszystko... Ona mi jakoś nie pasuje na stałe do NW. Jej głos - owszem - ale ona sama... Nie bardzo. Po prostu mi za bardzo odstaje. Już nawet Kurkela by mi bardziej pasowała na wokalistkę - i tu spieszę ze stwierdzeniem, dlaczego. Otóż, jak wyczytałam, Johanka od lat jest wielką fanką Sonaty i wielu innych metalowych zespołów i sądzę, że może mieć całkiem metalowy głos. Może w No Dream Can Heal a Broken Heart i Deathaura tego aż tak nie słychać, ale jej barwa głosu jest czasami rockowa. No i, ma dużą skalę. W ogóle, jej głos pasuje mi do twórczości Tuomasa. Może przede wszystkim dlatego, że ona go doskonale rozumie, bo m.in. kocha naturę czy Disneya tak samo jak on. Nie wiem, czy słyszeliście jak w 2012 na jakimś soundchecku śpiewała fragment Walking in the Air ale ja, kiedy tego słuchałam, pomyślałam, że ta piosenka jest dla niej stworzona.

Tak czy inaczej, odbiegłam nieco od tematu, ale to było raczej niezbędne, by wyrazić moje pokrętne zdanie. NW jest fiński i musi mieć tę swoją fińskość na wokalu. Anette jest ze Szwecji, więc jeszcze jako-tako to nie raziło (u niej raziło co innego :) - ale ja i tak ją zawsze kochałam, chociaż to może dlatego, że poznałam NW za czasów DPP i zaczynałam od Evy i Amaranth), ale Floor jest właśnie taka silna, twarda. To w ogóle mi nie pasuje do muzyki Nightwish. Dlatego bym wcisnęła tam Hannę. Ona to czuje. Ona się podporządkuje, ale i jak byłoby trzeba, myślę, sprowadziłaby go na ziemię. No i wszyscy się tak zawsze czepiacie, że Tuomas wywiera taki wpływ na resztę, ale w sumie to poniekąd dobrze - to dzięki temu ten charakterystyczny klimat NW się utrzymał.

Chociaż, nie wyobrażam sobie Hanny śpiewającej Slow, Love, Slow. Kompletnie. Nawet nie chodzi o wokal, tylko tekst... Który jest bardzo wieloznaczny, ale mniejsza.

 

Podsumowując :

Floor na trasie - OK.

Floor gościnnie na czymkolwiek - OK.

Floor na stałe - NEVER.

Możecie mnie próbować przekonać, ale to nie będzie miało większego sensu. Ona ma świetny wokal, lubię w niej bardzo wiele rzeczy, ale nie widzę jej na stałe w NW i koniec. W każdym innym zespole - owszem. Mogę ten zespół zacząć uwielbiać prawie tak samo, jak NW. Ale nie zdzierżę jej na wokalu NW i już. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paulina, nikt nie będzie Cię przekonywał do swoich opcji, spokojnie:) Każdy ma swój gust i opinie. Wspaniale, że piszesz tak jak czujesz i nie poddajesz się nikomu:)

Floor nie pasuje wielu osobom w NW bo jest totalnie inna jak Tarja, jak Anetka. Tarja miała o tyle lepiej, że to ona i jej image narzucił nam oczekiwania wobec wokalistki zespołu. Anetka "absurdalne" przeciwieństwo TT musiała zasłużyć na zaufanie;) FJ jest skrajnie różna od poprzedniczek- tu jest cały ambaras;) Jak zostanie i nagra z Najtłiszkiem "cokolwiek" wtedy będzie więcej aprobatów- jestem o tym przekonana:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.