Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

Szczerze mówiąc nie przykładam uwagi do wyglądu Floor, NW to piękny obrazek opowiadany muzyką... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja to pierwszy wokal jaki usłyszałem i który mnie przekonał do NW .

O Anette powiem tylko tyle że jej wokal jakoś mi nie przypadł do gustu.

Zaś Floor jeszcze nie pokazała na cą ją stać więc trudno mi oceniać czy pasuje czy nie dla mojej wizji NW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie Floor (po usłyszeniu jej na żywo) pasuje idealnie do Nightwish. Fakt może jest trochę duża, ale mi to nie przeszkadza, a stroje i ruchy na scenie ma znakomite. Moim marzeniem jest usłyszeć Slaying the Dreamer w jej wykonaniu :)

Anette na Imaginaerum odwaliła kawał dobrej roboty, ale od samego początku nie bardzo pasowała mi do zespołu. Po Tarji pozostał sentyment, wiadomo od niej cała historia wokalna w Nw się zaczęła, ale na chwilę obecną nie wyobrażam sobie aby zaśpiewała cokolwiek z DPP albo IM.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Agnees - właśnie, ruchy sceniczne. nie wiem czy ktoś wcześniej o tym wspominał. Floor na scenie czuje się jak ryba w wodzie i to widać. Tarja kompletnie nie wiedziała co ze sobą zrobić i czasami wyglądała nawet komicznie. a Anette również nie radziła sobie najlepiej. takie przynajmniej jest moje odczucie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ale dlaczego Floor to potrafi ? Ponieważ została już wcześniej wypromowana przez inne zespoły. Natomiast Tarja i Anette zostały wypromowane przez NW.

Wg mnie Floor nie pokazuje tego, na co ją stać w NW, ponieważ wcale się o to nie stara, nie zależy jej na zespole tak, jak zależało Tarji (np. EoAE), czy Anette (posłuchajcie jakiegokolwiek występu na żywo z jej repertuaru - niesamowicie próbuje się bawić muzyką, chce pokazać to, co potrafi, stara się). Floor natomiast jedzie sucho, nie wkłada w NW serca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale dlaczego Floor to potrafi ? Ponieważ została już wcześniej wypromowana przez inne zespoły. Natomiast Tarja i Anette zostały wypromowane przez NW.

Wg mnie Floor nie pokazuje tego, na co ją stać w NW, ponieważ wcale się o to nie stara, nie zależy jej na zespole tak, jak zależało Tarji (np. EoAE), czy Anette (posłuchajcie jakiegokolwiek występu na żywo z jej repertuaru - niesamowicie próbuje się bawić muzyką, chce pokazać to, co potrafi, stara się). Floor natomiast jedzie sucho, nie wkłada w NW serca.

 

Anette słuchałam na żywo... oj słuchałam i większości żałuję...

dka Anette też nie był to pierwszy zespół w jakim śpiewała.

a Taraja po tylu latach w NW zachowywała się IMO podobnie. jakby nic się nie zmieniło.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Anette słuchałam na żywo... oj słuchałam i większości żałuję...

 

A mnie osobiście bardzo, bardzo podobał się styl jej śpiewania :) Dała NW nową duszę, zupełnie odmienną od tej, którą dawała mu Tarja.

Turunen sprawiła, że NW był kojarzony ze wzniosłością, siłą jej głosu, natomiast Olzon dała NW lekkość, której brakowało wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anette słuchałam na żywo... oj słuchałam i większości żałuję...

 

A mnie osobiście bardzo, bardzo podobał się styl jej śpiewania :) Dała NW nową duszę, zupełnie odmienną od tej, którą dawała mu Tarja.

Turunen sprawiła, że NW był kojarzony ze wzniosłością, siłą jej głosu, natomiast Olzon dała NW lekkość, której brakowało wcześniej.

 

i nowy popowy powiew do starych, wzniosłych piosenek...

bo naprawdę, nie czepiam się tego jak śpiewała na DPP czy IM, ale tego jak na koncertach wykonywała stare piosenki. jak usłyszałam Sleeping Sun to się zastanawiałam czy to na pewno ta piosenka...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

i nowy popowy powiew do starych, wzniosłych piosenek...

bo naprawdę, nie czepiam się tego jak śpiewała na DPP czy IM, ale tego jak na koncertach wykonywała stare piosenki. jak usłyszałam Sleeping Sun to się zastanawiałam czy to na pewno ta piosenka...

 

A tak, tutaj akurat się zgodzę. Piosenki Tarji, powinna zostawić w spokoju :) Tak samo jak Tarja niech nawet nie myśli o tym, by zabrać się za covery nowych piosenek NW, bo zniszczy ich magię !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo Tarja i Anette to 2 odmienne głosy i nie wyobrażam sobie Tarji śpiewającej czegoś z Im, dlatego nie wypominajmy Anette marnego wykonania Tarjowych piosenek.

Co do Floor, oczywiście liczy się głos i jej doświadczenie, ale fajnie byłoby posłuchać czegoś pod jej głos i tylko jej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja mam jedynie nadzieję, że nie dojdzie do tego, że będę musiał słuchać Floor w NW dłużej niż potrwa trasa koncertowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor to kolejny głos, jeszcze inny, ale tutaj nie mam już większych zastrzeżeń jeśli chodzi o wykonywanie piosenek obu poprzednich pań. i właśnie dlatego uważam, że świetnie się nadaje do NW.

 

Ja mam jedynie nadzieję, że nie dojdzie do tego, że będę musiał słuchać Floor w NW dłużej niż potrwa trasa koncertowa.

 

ja miałam taką nadzieję przy Anette, że długo w grupie nie zabawi. no i gdybym miała rację to IM by nie powstało. a na pewno nie w takiej formie w jakiej jest teraz. i to byłaby wielka szkoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam jedynie nadzieję, że nie dojdzie do tego, że będę musiał słuchać Floor w NW dłużej niż potrwa trasa koncertowa.

 

Ja jej na początku strasznie nie lubiłam. Chodziło mi głównie o samą obecność w NW, a nie o głos, bo głos ma ładny. Teraz trochę się do niej przekonałam, bo stare czasy nie wrócą, a lepszej wokalistki raczej nie znajdziemy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja mam jedynie nadzieję, że nie dojdzie do tego, że będę musiał słuchać Floor w NW dłużej niż potrwa trasa koncertowa.

 

Ja jej na początku strasznie nie lubiłam. Chodziło mi głównie o samą obecność w NW, a nie o głos, bo głos ma ładny. Teraz trochę się do niej przekonałam, bo stare czasy nie wrócą, a lepszej wokalistki raczej nie znajdziemy...

 

Sądzę, że nowa wokalistka nie musi być naśladowczynią poprzednich :) Tak samo jak Anette ani trochę nie przypominała Tarji, kolejna wokalistka może również całkowicie różnić się od poprzedniczek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sądzę, że nowa wokalistka nie musi być naśladowczynią poprzednich :) Tak samo jak Anette ani trochę nie przypominała Tarji, kolejna wokalistka może również całkowicie różnić się od poprzedniczek :)

 

oczywiście, że tak. tylko żeby to nie było jak w przypadku Anette, że niektórych jej wykonań na żywo było po prostu ciężko słuchać. ze "swoimi" piosenkami radziła sobie dobrze, ale jak przyszło zaśpiewać jakieś starsze... no nie wiem, czasami mam wrażenie, że tak na siłę chciała zrobić wszystko po swojemu i totalnie zmieniała piosenki. tak, że nawet nie brzmiały podobnie do oryginału. wiadomo, że tu nie chodzi o kopiowanie poprzedniczki, ale też nie można zmienić wszystkiego...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Co Tuo zrobi, to będzie jego wybór i tak będę ich słuchał :D Nawet jeśli to będzie Floor. Będę się musiał z tym pogodzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam Tuomas wielokrotnie podkreślał, że nie pisze piosenek pod konkretny głos. To zawsze wokalistka miała się dostosować do danych utworów. Nie chodzi więc o przygotowanie piosenek dla poszczególnych wokalistek tylko o ich interpretacje.

 

Nightwishowe utwory nie są łatwe do zaśpiewania. Całe DPP powstało zanim dołączyła Anette do zespołu i musiała się dostosować. Efekt jest taki, że przez wielu ten album uważany jest za słaby.

Przed nagrywaniem Imaginaerum Olsson brała lekcje śpiewu, do tego Tuomas poznał jej mocne i słabe strony, co tylko pomogło mu pisać kolejny album. ;)

Słuchaliśmy dużo tych utworów, pokochaliśmy je i nagle pojawia się nowy głos - Floor. Nawet jeśli będzie śpiewała te utwory z takim powerem na jaki zasługują to i tak ludzie będą porównywać do pierwotnych wersji z albumu - to one nas oczarowały pierwsze.

 

Dla mnie Floor sprawiła, że "Storytime" czy "Rogalik dla wilków" stały się jeszcze bardziej epickie. :)

 

To wątek o Floor, więc jak Invidia zauważyła - lepiej skupmy się tu na Floor. :) Mamy gdzieś wątek o wokalistkach jeśli dobrze pamiętam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ze strony ReVamp:

YES! We can call it a wrap... All recordings are done and the mix of ReVamp's second album can begin!!!

Today we re-amped the guitars. What that is and how the sound became we will tell you soon (and you will hear it in September when this killer album will be released :-)

For now we have a picture of Jord, Arjan, Ruben en myself in the SandLane studio with Joost van den Broek.

Stay tuned for snippets and updates...

 

Czyli może jednak Floor nie zostanie w NW ? :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Kasa kasą, ale skoro nagrywa, znaczy, że nie będzie miała czasu, by nagrać z NW :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu nie będzie miała? Nagrała teraz, trochę od września pokoncertuje z ReVamp i w sam raz znajdzie czas na nagrania z NW w lipcu 2014 :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Czemu nie będzie miała? Nagrała teraz, trochę od września pokoncertuje z ReVamp i w sam raz znajdzie czas na nagrania z NW w lipcu 2014 :cool:

 

Ja mam nadzieję, że jednak nie :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu nie będzie miała? Nagrała teraz, trochę od września pokoncertuje z ReVamp i w sam raz znajdzie czas na nagrania z NW w lipcu 2014 :cool:

 

Ja mam nadzieję, że jednak nie :>

 

Na szczęście wszystko na razie idzie ku dobremu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor to potężny i sprawdzony głos. Jeśli nowa wokalistka okaże się klapą? Floor fanów nie zawiedzie. :)

 

A może Kurkela? Podobno zamieszkała z Tuomasem niedawno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.