Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

Uwielbiam wszechstronność Floor. Beatko, nie wiem skąd wytrzasnęłaś ten filmik, ale jest świetny!

 

Myślę, że Floor mogłaby spokojnie zostać w NW. Jest sprawdzonym głosem, którego wiele fanów akceptuje. Stare, magiczne piosenki z ery Tarji w końcu odżyły. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę' date=' że Floor mogłaby spokojnie zostać w NW. Jest sprawdzonym głosem, którego wiele fanów akceptuje. Stare, magiczne piosenki z ery Tarji w końcu odżyły. :)[/quote']

Podpisuję się pod tym ;)

 

Znam Floor z After Forever, na które miałam niezłą "fazę" w zeszłym roku. Jej kariery solowej w ReVamp nie śledzę, jednak po początkowym szoku związanym z odejściem Anette, jak tylko dowiedziałam się, że na razie zastąpi ją Floor, pomyślałam że na pewno sobie poradzi i z każdym występem z NW będzie coraz lepiej.

Z jednaj strony szkoda, że Anette nie pokaże nam już nic nowego z NW, ale za to jak sobie pomyślę, co można wycisnąć z Floor... XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałam spokojnie i uważnie najlepsze momenty z koncertów Floor z NW z 2012 i podsumuję tak:

babka jest genialna, nauczyła się śpiewać tyle kawałków w tak krótkim czasie i robi to doskonale, growl w jej wykonaniu to nie pierwszyzna, jest mimo swojej postury lekka i ciepła w odbiorze- fajnie jakby została z NW?;)

Chociaż "świeża krew" byłaby pewnie czymś zagadkowym- oby tylko nie podobna AO:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałem że Floor gra na keyboardzie ale że też gitara i flet poprzeczny, wszechtsronna kobieta :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałem że Floor gra na keyboardzie ale że też gitara i flet poprzeczny, wszechtsronna kobieta :)

 

z jej głosem to właściwie może założyć jednoosobowy zespół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=1RcuSR9zOwA

 

Prześwietny występ gościnny Floor wraz z Epiką. Floor ma charyzmę, jest bardzo barwna na scenie i ma solidny głos... Ona chyba może zaśpiewać dosłownie wszystko (Stargazers - proooszę? :)). Do tego nikt tak nie macha włosami, prawdziwa amazonka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z każdym obejrzanym filmikiem , wywiadem , itd. uwielbiam ją coraz bardziej. Jest taka naturalna w swoim zachowaniu,, taka radosna, aż chce się ją poznać osobiście

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak apropos dyskusji o Floor to nie ukrywam że to zawsze była moja ulubiona wokalistka.Ma silny rockowy głos, niesamowitą technikę (sama jest nauczycielką śpiewu), potrafi też zaśpiewac para-operowo choć sama przyznaje że niezbyt za tym przepada, jej najsilniejsza stroną jest własnie to mocne normalne śpiewanie które tak czesto słyszymy na koncertach, ten power w głosie ma nieziemski. Lubię jej wokal w After Forever, w projektach Arjena Lucassena typu Star One także.Jedyna jej "wada" to że ma bardzo dominujacy wokal ale z drugiej strony jak trzeba jest w stanie zaśpiewać bardzo delikatnie.Uniwersalność to słowo klucz, ona zaśpiewa wszystko.Myślę że wokalnie to jedna z najlepszych (o ile nawet nie najlepsza) i jedna z najwszechstronniejszych obecnie wokalistek w metalu jak dodamy do tego dobrą prezencję i kilkanascie lat doświadczenia w profesjonalnej karierze to wydaje się niemal ideałem.

 

Jedyny problem może być natury osobowsciowej to bardzo silna osobowść, ma swój zespół, sama tworzy repertuar, pisze teksty jak będzie pasowac do NW pod tym względem zobaczymy w 2014 jesli obie strony zdecyduja się na taki mariaż :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze swoim zespołem nagrała raptem jedną płytę (tak, wiem że dopiero co zaczęli działać, te dwa czy trzy lata to w sumie dopiero początek...), niemniej Marco też udziela się nie tylko w NW (?). :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyny problem może być natury osobowsciowej to bardzo silna osobowść' date=' ma swój zespół, sama tworzy repertuar, pisze teksty jak będzie pasowac do NW pod tym względem zobaczymy w 2014 jesli obie strony zdecyduja się na taki mariaż [/quote']

To sprawia, że najprawdopodobniejszą możliwości jest nagranie płyty przez Tuo i chłopców z jej gościnnym wokalem, by dać sobie czas na znalezienie kogoś o ciutkę lepszego od AO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni wszyscy udzielają się nie tylko w Nightwish :) Tyle tylko, że te inne zespoły to projekty poboczne rozwijane w czasie niezajętym przez Nightwisha.

 

Co do nagrania płyty z Floor podpisuję się pod tym pomysłem wszystkim czym tylko dam radę Jednak, w Twojej sugestii, Kaktuska widzę jedno niebezpieczeństwo. Załóżmy, że Tuo napisze piosenki pod Floor i one je zaśpiewa w studio. Czy nowa wokalistka też da radę je zaśpiewać, już w trasie? Nie wiem jak Ty, ale ja nie chciałbym "powtórki z rozrywki", gdzie nowa wokalistka nie radzi sobie z materiałem napisanym pod poprzedniczkę. Chyba, że Tuo napisze coś bardziej "uniwersalnego", albo tym razem pójdzie po rozum do głowy i wykaże się konsekwencją.

W skrócie: jak już mają nagrywać coś z Floor to niech ona sama to potem śpiewa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W skrócie: jak już mają nagrywać coś z Floor to niech ona sama to potem śpiewa...

Prędzej założę różową mini niż Tuo zatrudni pewną siebie i silną kobietę , którą nie da się sterować i która może go bez problemu zmiażdżyć jako wokalistkę własnego zespołu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaktuska, to czekam na fotkę w różowej mini ;)

Zobaczymy, może właśnie Tuo potrzebuje takiej silnej Floor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba że ta dominująca kobieta jest fanką twórczości Tuo i płacze podczas wykonywania jego utworów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już widzę te fanfiction-story " Tuo łamie twardą osłonkę, którą Floor budowała przez lata i odkrywa w niej wrażliwą inspirującą kobietkę".

A tak szczerze, każdy kto ma uczucia wzrusza się słysząc GLS w jej wykonaniu, ona też.

I na prawdę pamiętając słowa Tarji o pracy z Tuo nad OB, jestem przekonana że Floor szybciej by z tego zespołu odeszła niż do niego dołączyła, a Maestro mógłby po drodze zgubić parę zębów czy zyskać makijaż permanentny oczu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już widzę te fanfiction-story " Tuo łamie twardą osłonkę, którą Floor budowała przez lata i odkrywa w niej wrażliwą inspirującą kobietkę".

 

A potem się pobiorą i będą mieli śliczną rudowłosą córkę, której nie dała mu ani Tarja ani Anette xD

 

Maestro mógłby po drodze zgubić parę zębów czy zyskać makijaż permanentny oczu.

 

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

what is the most positive thing about being the singer of After Forever?

Well, the fact that I can sing things that are written by myself: lyrics and melodies. It's great to be able to do that. For instance, look at Anette, or even Tarja from Nightwish, she sang what Tuomas wrote: his lines, his words. And I can do my thing, I'm totally myself in this band, and I think that's the most important thing!

 

Cytat z wywiadu z 2007 roku, daje wiele do myślenia choc ja ciągle myślę że mogałby jak Marco mieć swój "tarot (revamp)" i być w nw tylko jako wokalistka bez większego wpływu na muzykę i teksty...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A potem się pobiorą i będą mieli śliczną rudowłosą córkę, której nie dała mu ani Tarja ani Anette xD

O której to Tuo marzy -> patrz film IM xD

 

ja ciągle myślę że mogałby jak Marco mieć swój "tarot (revamp)" i być w nw tylko jako wokalistka bez większego wpływu na muzykę i teksty...

Ja sądzę, że to NW traktowalaby jako projekt poboczny, bo to w swojej muzyce może się spełniać, oddawanie wizji Tuo w śpiewie, jak wzruszające i cudowne by nie było, nie będzie dla niej tak ważne jak wyrażanie siebie przez ReVamp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona może sobie i by mogła tak traktować ale biorac pod uwagę że nightwish ljest zespołem większym i logistycznie zajmuje dużo więcej czasu (ze 2 lata trasy itd) to chcąc nie chcąc revamp wychodziłby jako side-project ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona może sobie i by mogła tak traktować ale biorac pod uwagę że nightwish ljest zespołem większym i logistycznie zajmuje dużo więcej czasu (ze 2 lata trasy itd) to chcąc nie chcąc revamp wychodziłby jako side-project ;)

 

No i konflikt gotowy: czy ważniejsza/bardziej satysfakcjonująca sława śpiewania nieswojego tekstu w bardziej znanym zespole czy twórcze wyżycie się w zespole mniej znanym, ale własnym? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co jej broni na dwa fronty działać?

Tilo dwa projekty ogarnia i daje radę :P

 

A tak btw: side project może z czasem sprzyjających warunkach stać się głównym i odwrotnie. Ja cie, ale "gdybacie" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.