Jump to content
Scavenger

Narzekamy

Recommended Posts

Narzekam dzisiaj na bolące gardło i przeziebienie, które mnie zaczyna rozkładać. Oj nieciekawie....

 

Mnie też gardło boli. Diabelny ziąb w tym Trójmieście. Od morza wieje, mróz jakiś wisi w powietrzu, a ja piecham te 40 minut na uniwerek i do domu co dzień i już mnie coś bierze. Polecam jakiś Cholinex i Grpiex. Mój sprawdzony zestaw. ;)

 

 

Cholinex jak najbardziej, ale osobiście bardziej mi służy fervex. Niezastąpiony zestaw, gdy grzańce przestają wystarczać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na myśl o zimie i jeszcze większym chłodzie przechodzą mnie dreszcze. Ja chce ciepło, niech to minie szybko :c

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie nawet zima nie przeraża. Może dlatego, ze jak jest zima, to już bliżej do wiosny i tak jaśniej na zewnętrz. Najgorzej to ten okres jesieni, kiedy do ciepła i słońca bardzo dużo czasu zostało. Zimno, deszcz, wiatr i szaro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj boli mnie głowa i jakoś dziwnie się czuję, mam nadzieję, że to nie przeziębienie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie napisałam w temacie "Co nas ostatnio...", to teraz dla odmiany ponarzekam. Muszę napisać pracę na religię o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętem Wszystkich Świętych i Zaduszkami ORAZ o tym, dlaczego to Halloween jest zUe, niedobre i szatańskie. Tak mi się nie chce... I to mi nie idzie... I Halloween jest fajne... x.X

[video=youtube]

♥.♥


Jeżu Kolczasty... Wstukałam sobie to "dlaczego Kościół sprzeciwia się Halloween" w gugiela. Pod jakimś artykułem na ten temat ktoś, jakaś dziewczyna, pyta, czy jak wygłupiała się, wkładając chustkę na głowę i malując twarz do zdjęcia, to też jest "potępiona". O, ludzka głupoto, nigdy nie przestaniesz mnie zadziwiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kochana moja, jak patrze na różnice w obchodzeniu halloween i wszystkich świętych to wolę Halloween. W naszym kraju śmierć to coś mega strasznego, wręcz temat tabu. Z dziećmi się o śmierci nie gada. W Irlandii po pogrzebie pije się whisky. Widzę różnice w mojej żałobie po dziadku a w żałobie kolegi z pracy po śmierci dziewczyny.

Możesz dodać do wypracowania ;)

 

To żeby nie robić offtopa to narzekam na pogodę. Masakra jakas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam po pogrzebie piją whisky, a u nas wódkę. Każdy inaczej przeżywa żałobę i to raczej nie jest ściśle związane z regionem, chociaż tradycja na pewno ma pewien wpływ na podejście do tego tematu. Ja bardzo nie lubię takiego wciskania na siłę tradycji Halloween do Polski. Po prostu mnie to razi. Mamy swoje święto, mamy Wszystkich Świętych i Zaduszki. Mieliśmy również Dziady, bardziej zbliżone do Halloween, ale jednak nie traktowane z wesołością.

I jak pomyślę, że niedługo pójdę na cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobach bliskich, a po drodze minę stragany z prażoną kukurydzą, watą cukrową, żelkami i balonami z helem, to normalnie mi się nóż w kieszeni otwiera :/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie tak to właśnie wygląda: z jednej strony drogi sprzedają kwiaty i znicze, a z drugiej napoje i słodycze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałam się na tym całym postcrossing, o którym dziewczyny pisały w "Ciekawostkach". I napisałam sobie opis. Fajny, długi, kilometrowy walltext o sobie samej, bo ja, jak wiecie, lubię się rozpisywać, po angielsku i w ogóle. Naprawdę był dosyć długi, sporo czasu spędziłam, pisząc go. Klikam save changes, internety coś przymula i... Nie ma. Znikł. Przepadł. A ja mam ochotę kogoś zamordować. Siebie trochę też, za to, że cały czas nie wyrobiłam sobie nawyku kopiowania dłuższych tekstów pisanych na forach, w edytorach peemek, mailach i innych takich przed ich wysłaniem. Grr -_- Idę się wyżywać na Bogu ducha winnych potworkach z Wieśmina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziewczyna na grupie klasowej na fb dodała zdj jutrzejszego spr z fizykii. JAK MY NAPISAĆ W 25 MINUT 19 ZADAŃ??? (20 MINUT- CZAS NA TŁUMACZENIE MAGICZNEGO PISANIA SPRAWDZIANU). 3 zadania są bez obliczeń, a reszta obliczenia i to bardzo ciężkie, niestety bez kalkulatora się nie obejdzie. Moja mama stwierdziła, że moja baba od fizyki powinna się leczyć. W środę mam poprawić kartkówkę z fizyki, w czwartek kartkówka z niemieckiego. W przyszłym tygodniu mam sprawdzian z angielskiego, ja już nie wyrabiam ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nam nasza nauczycielka od fizyki sama mówi, żebyśmy brali kalkulatory na sprawdziany. Wam zabraniają? o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja siostra nie przyjedzie na weekend do rodzinnego miasta, bo Uniwersytet wysłał ją na konferencję do... Helsinek. Życie jest takie niesprawiedliwe - otóż moja siostra jest fanką ciepłych krajów, południa, radości wiecznej włoskiej imprezy i nie uśmiechała jej się perspektywa wyjazdu do Finlandii, podczas gdy... nie to, że coś... ale... ja... bym... chciała... BARDZO! BARDZOOOO! :-(

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje leczenie na depresję potrwa co najmniej 2 lata. Pocieszające jest to, że widać lekką poprawę.

 

Poza tym tracę wiarę w ludzi o.O. Jakiś fetyszysta chciał odkupić ode mnie rajstopy, ręce opadają...;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam o 7:30 kolokwium z łaciny, a jeszcze nie zajrzałam do notatek i robię wszystko inne, zamiast tego, co powinnam.. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy XXI w., mamy różnej paści szamponów, dezodorantów, mgiełek, soli do kąpieli, peelingów i tak dalej i tak dalej, w nieskończoność. Zawsze się mówiło, że to chłopcy to są brudasy i w ogóle. Ja stwierdzam na odwrót (nie, że ja obrażam moją płeć). Dostajemy w poniedziałek kartki od higienistki "zgoda o sprawdzanie głowy mojego dziecka", czyli pewnie chodzi o wszy. Ja myślę, hmm wszy już praktycznie nie ma, no mamy XXI w., są miliardy kosmetyków do pielęgnacji itd. Ja nie rozumiem, jak można myć co tydzień włosy i chodzić z takimi tłustymi, brudnymi i święcącymi się tłuszczem włosami. Mamy 3x w tyg WF (dzień po dniu) i po wf nie umyć włosów to jest skandal i szczyt brudu. Pożyczanie gumek do włosów, szczotek do włosów. (Dobra z gumkami przesadziłam), ale szczotki? Przecież tym to najbardziej można się czymś zarazić. Spotkała mnie ostatnio sytuacja, że brałam sobie butelkę z piciem i poczułam od tyłu nieziemski zapach potu, aż nie dobrze mi było. No jak można nie używać kulek, dezodorantu, dla mnie to horror jakiś. Tak samo, żeby w jednej szatni przebierały się 3 klasy (wszystkich dziewczyn z 3 klas jest około 35-45). Dla mnie to jest tragedia przebierać się w cieśninie. Denerwuje mnie też głupie prawo, "Dziecko ma prawo przyjść ze wszami do szkoły", to po prostu mnie powala, a później dziwne, że epidemie wszelakich zarazków i innych bakterii. To jest właśnie Polish school...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest mi źle. Nie mam na nic ochoty. Nie mogę jeść, nie mogę spać. Moje słońce zgasło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uu Evi to nie wesoło ,przerabiałem bardzo często to co ty masz teraz ,bezsenność jest masakryczna ,coś mi się wydaje że dopada cię jesienna deprecha ,pociesze cię że moje słońce zgasło już 10 lat temu ,i cały czas mam odczucie że otacza mnie ciemność (stąd może to moje zainteresowanie śmiercią). Nie ma to jak żyć z dnia na dzień i nie mieć przed sobą żadnych perspektyw , życie w polsce jest jak gówno wrzucone do wentylatora ,najgorsze jest że nie mam na nic wpływu i że nie mogę niczego sam zmienić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uu Evi to nie wesoło ,przerabiałem bardzo często to co ty masz teraz ,bezsenność jest masakryczna ,coś mi się wydaje że dopada cię jesienna deprecha ,pociesze cię że moje słońce zgasło już 10 lat temu ,i cały czas mam odczucie że otacza mnie ciemność (stąd może to moje zainteresowanie śmiercią). Nie ma to jak żyć z dnia na dzień i nie mieć przed sobą żadnych perspektyw , życie w polsce jest jak gówno wrzucone do wentylatora ,najgorsze jest że nie mam na nic wpływu i że nie mogę niczego sam zmienić

 

Oczywiście, że możesz! Wystarczy się postarać i działać : )

 

~ * ~ * ~ * ~

 

Chciałam sobie kupić kurtkę na zimę, taką ciepłą, w której bym nie marzła. Nigdzie nie mogę takiej znaleźć :< Ktoś coś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

~ * ~ * ~ * ~

 

Chciałam sobie kupić kurtkę na zimę, taką ciepłą, w której bym nie marzła. Nigdzie nie mogę takiej znaleźć :< Ktoś coś?

 

Kupiłam chyba w H&M w zeszłym roku taką ładną kołderkę. Ale to było jakoś w styczniu... Teraz to na razie są jesienne, cienkie... ;<

 

A narzekam na Was, kochani ♥

Jak można w dwa dni (bo dokładnie tyle mnie na forum nie było), napisać 77 postów? Oj, niedobrze się dzieje, forum umiera... xD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi oszalała : D (Nie wiem gdzie napisać. Chodzi o ilość nowych tematów xD)

 

A tak w temacie narzekania, nie mogę znaleźć normalnej pracy. Jedynie jakieś małe zleceniówki, za które ledwo co starcza na waciki. Uczę się języka i spadam z tego kraju.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od rana słabo się czuję - jakaś choroba mnie dopadła i odpuścić nie chce; jutro do pracy, więc się wygrzewam. Oby mocne lekarstwa postawiły mnie na nogi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimfo ,to jest Polska ,pracodawcy nie mają kasy na zatrudnianie roboli na pełen etat ,a jak się taki wychyli to go podatkami obwalą ,w Polsce śmieciówki ,albo na czarno ,to jest niestety realizm naszego zakichanego kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak szukałam pracy w Polsce to mówili, że mają stażystów i nie potrzebują nikogo. Trzeba mieć szczęście/znajomości by coś - normalną pracę- znaleźć czy to w Polsce czy za granicą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.