Jump to content
Scavenger

Narzekamy

Recommended Posts

Dołączam do hejtu na pogodę! 2 tygodnie bez deszczu i w takiej temperaturze to przegięcie :/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim dzisiejszym śnie padał śnieg. Piękny, zimny, bajkowy śnieg. ;-;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracam na forum razem z Windowsem 10. Po dwóch minutach użytkowania nowego systemu już tęsknię za kafelkami i rzucaniem myszki w kąty. Co prawda liczba pulpitów wyrażająca się ciągiem arytmetycznym do nieskończoności i instalacja całego systemu w około godzinę to wynagradzają - ale i tak będę tęsknić. ;___;

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kac: bo tak :D

Kochana, następnym razem po każdym drinku dużo wody!

Ja narzekam na to ze urlop dopiero za 6 tygodni. Ale będzie picia wina i dobrego włoskiego jedzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje ostatnie niepocieszenie: mój kuzyn stwierdził, że Shudder Before The Beautiful brzmi jak Disco Polo i ryje banię :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy last to szit. A jeśli nie przywrócą mi wszystkich wiadomości z shoutboxa, które mi zżarło, to się na nich obrażę. Wiecie, ile czasu ja dzisiaj spędziłam na pisaniu trójshoutowego (bo limit znaków) wywodu na temat "Podobieństwa między Placebo i IAMX" (i nie tylko) na stronie mojej znajomej z Litwy? Jak się starałam, bo ja jestem perfekcjonistką nawet przy pisaniu wiadomości na laście czy postów na forum? A teraz wszystkie shouty z sierpnia i z końca lipca znikły. Znikła też sekcja "About me", a tu jakoś nie ma o niej żadnej wzmianki, to samo z grupami. Chociaż grup mi tak nie szkoda, ale moje "About me" to było kurde arcydzieło -,- No dobra, może nie arcydzieło, ale to był taki mój najmojszy śmietnik na gify i różne fajne lastowe rzeczy, no i miałam piękne odznaki, i... ;-; Znikły dzienniki, znikł taste-o-meter, nie da się ustawić ilości artystów z biblioteki i najczęściej słuchanych piosenek wyświetlanych w profilu (jeszcze parę godzin temu miałam ośmiu top-wykonawców z ostatniego tygodnia, a niżej pierwszą pięćdziesiątkę ogółem, teraz mam raptem pięciu -,-). I te okrągłe avki (w ogóle, avki cofnęły się w czasie jak shoutbox), po co? Trudniej znaleźć do czegoś takiego fajny obrazek, bo ucina. Żeby było ciekawiej, okrągłe są też główne zdjęcia na stronach wykonawców. Zmieszczenie wszystkich części ciała pięcioosobowego zespołu w takim kółeczku to sztuka. Mam wrażenie, że wprowadzili te zmiany tylko po to, żeby wprowadzić zmiany. Nic nie poprawili, masa rzeczy zniknęła, wizualnie jest gorzej, mniej czytelnie (czemu "tytuł-artysta", a nie odwrotnie? No po co to zmieniać, jak "wykonawca-tytuł" wygląda ładniej, a do tego jak masz w historii odtwarzania ileś tam kawałków tego samego zespołu z rzędu, to przy ułożeniu "wykonawca-tytuł" od razu to widać?), strona wygląda jakby była niedorobiona (skoro to beta, to czemu ją wprowadzacie? Seeeerio? -_-), niewygodnie się po niej chodzi, jednym słowem fail. Kochana ekipo last.fm, popełniliście ten sam błąd, który ja czasem popełniam, rysując. Jeżeli coś jest dobre, próbowanie na siłę tego polepszyć z reguły ma odwrotny efekt. I w tym przypadku właśnie tak jest. Porażka. :huh:


Okej, znalazłam sekcję "O mnie" w ustawieniach profilu, niedługo mają włączyć edycję tych ustawień. I są tam wszystkie rzeczy, które miałam w niej przed aktualizacją strony. Niby fajnie, ale znalazłam też "Ograniczenie do 200 znaków, tylko czysty tekst" pod tą sekcją. O rly? Ciekawe, co teraz zrobią posiadacze stron z dodatkami do lasta takimi, jak milestonesy, odznaki czy tagcloudy. Przecież to wszystko się nie zmieści. Moje "About me" ma ponad 7400 znaków, tako rzecze word, tak że dziękuję bardzo. Chyba że "tylko czysty tekst" znaczy, że obrazki się nie liczą. Może tak być? W sumie, i tak i tak 200 to strasznie mało, nawet na sam tekst. Obrażam się.


Kolejny fail: za starych, dobrych czasów siedem godzin temu piosenki z tą samą ilością odtworzeń miały to samo miejsce w rankingu. Teraz jedna piosenka z 31 odtworzeniami ma miejsce trzynaste, kolejna z 31 ma czternaste, następna piętnaste. Bez sensu. Może jak zobaczą, że właściwie NIKOMU się ta nowa wersja strony nie podoba, wrócą do tamtej... Nadzieja matką głupich, ale fajnie by było ;-;


O, a zamiast "znajomych" są "obserwowani". Inna nazwa mi nie przeszkadza, natomiast fakt, że znajomych miałam 62, a obserwowanych mam 31, już tak.


I zjadło mi trochę odtworzeń... I, i... Nie mogę, gdzie jest ta strona, na włóczenie się po której marnowałam tyle cennego czasu przez ostatnie osiem miesięcy z kawałkiem? Laście, laście, ja tu się od Ciebie uzależniam, a Ty mi takie brzydkie rzeczy robisz. ._.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, nie zrobiliście mi tego, nie zrobiliście... a jednak...

http://ug.edu.pl//rekrutacja/studia/kierunki_studiow/20152016/skandynawistyka_specjalnosc_jezyk_kultura_gospodarka_finlandii-stacjonarne-i_stopnia

 

W tym roku utworzono na UG taki kierunek... rok temu tego tu nie było.

Co ja robię ze swoim życiem? :dodgy:

 

Wr.

 

Wr.

 

Wr.

 

Ale spoko, bo widzę, że i tak przyjmowali tylko 30 osób.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

WMP nie działa, jedna kolumna trzeszczy, a druga ciągle nie styka i nie daje dźwięku. Coś czuję, że jak ją w końcu naprawię, to nigdy więcej nie pozwolę mamie wycierać podłogi bezpośrednio pod nią, żeby nie trzeba jej było rozpinać. ;______;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak masz problem z samym odtwarzaczem, to sobie zmień, ja już dawno przestałem używać WMP. Do muzyki mam Winampa (gdy chcę scrobblować) i Foobar (gdy nie chcę :P), a do filmów VLC media player.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale już się przyzwyczaiłam do niego, a poza tym i tak powinien działać. ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie umiem zrobić update'a win 8.1 do win 10, bo mój antywirus się gryzie z windowsami. :<<

 

Dzisiaj tym rzucam, idę tłumaczyć OUAN, bo obiecałam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie umiem zrobić update'a win 8.1 do win 10' date=' bo mój antywirus się gryzie z windowsami. :<< [/quote']

Dlatego jestem wierny dla XP przez tyle lat. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami, co ty masz za antywirus. xD

A Windows 10 jest ładniejszą i szybszą wersją 7, a nie 8 (szkoda).

 

Jak się okazuje, W10 ma swój własny odtwarzacz muzyki, którym nie jest WMP i dlatego (być może, może to po prostu niemiła aktualizacja coś zepuła; a może jakimś cudem zainstalował mi się 32-bitowy WMP który się gryzie z systemem, nie chce mi się szukać) WMP nie działa. Ale, jak to z rzeczami do nowego systemu, ma możliwość wpięcia wtyczki scrobblera, ale takiej wtyczki jeszcze nikt nie zrobił. ;______; Przynajmniej jest ładny. Tzn. nie system (chociaż też jest ładny), tylko ten odtwarzacz.

 

No i narzekam na własną głupotę. Przetłumaczyłam sobie 2 i pół strony pomarańczowym cienkopisem na kartce, i co z tego, że jest gotowe, trzeba jeszcze przepisać na komputer. Ale to jest moje mikroskopijne pismo i oczorażący kolor. Totalna masakra. Następnym razem biorę cienkopis chociaż ciemnozielony. Chociaż pomysł był całkiem niezgorsza, żeby tłumaczyć na kartce. Szybciej się człowiek mobilizuje, żeby przetłumaczyć chociaż akapit, jak nie musi paczeć na ekran.

 

A, i jeszcze na onet. Ten wspaniały portal postanowił mi zepsuć pocztę. Ilekroć próbuję wysłać maila z załącznikami, to się nie da. Albo się w ogóle nie ładują, albo się nie da napisać treści wiadomości, o wysyłaniu w ogóle nie wspominając. Więc wybaczcie brak zapowiedzianych skanów, które już dawno zrobiłam - ale one się po prostu nie ładują. ;________;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro poczta nie działa, to zawsze możesz wrzucić skany na www.sendspace.com albo jakiś inny portal do dzielenia się treściami i w ten sposób nam je przeslać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałabym na OneDrive'a, ale tam mam taki śmietnik, że powtarzam sobie ciągle, że jak go w końcu włączę, to posprzątam. Ale że mi się nie chce, to łudzę się, że Onet zadziała. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami, co ty masz za antywirus. xD

A Windows 10 jest ładniejszą i szybszą wersją 7, a nie 8 (szkoda).

 

Kaspersky'ego, jedyny sensowny antywirus po tym jak NODa szlag jasny trafił parę lat temu :)

 

A to, że 10 jest bardziej podobny do 7 niż do 8, bardzo mi się podoba. Już nie mogę się doczekać jak mój laptop pożegna się z kafelkami ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi tam kafelek brakuje. I smutno, że Microsoft Edge się tnie bardziej niż wyśmiewany przez wszystkich Explorer, który na ósemce działał praktycznie bez zarzutu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi tam kafelek brakuje. I smutno, że Microsoft Edge się tnie bardziej niż wyśmiewany przez wszystkich Explorer, który na ósemce działał praktycznie bez zarzutu. :(

 

Proszę Cię, MS Edge? A co to? :) Chrome for life ♥

 

Tym razem narzekam na mojego kompa, który mimo zmiany systemu nie przestał się złośliwie hibernować w najmniej spodziewanym momencie. Poszłam zrobić jeżowi naleśniki, a ten już zahibernowany. I pół godziny w plecy 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chrome, który zasyfia dysk ciasteczkami. :P MS Edge to nowa, ładna przeglądarka, z ciekawymi funkcjami, których wcześniej nie było. Ale czasami się tnie strasznie. ;_;

 

Sami, może sobie zmień automatyczny czas hibernacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chrome, który zasyfia dysk ciasteczkami. :P MS Edge to nowa, ładna przeglądarka, z ciekawymi funkcjami, których wcześniej nie było. Ale czasami się tnie strasznie. ;_;

 

Sami, może sobie zmień automatyczny czas hibernacji?

 

Mnie do Edge nie przekonasz :)

 

A co do czasu hibernacji, to komp sam sobie ustala odpowiedni. Raz nie hibernuje przez pół godziny, a następnym razem po 10 minutach już śpi :< Coś z nim jest nie tak, ale jeszcze nie wyczaiłam co.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chrome, który zasyfia dysk ciasteczkami. :P

CCleaner jest dobry do odsyfiania. ^^ Chrome for life ♥ (2)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rysujesz sobie spokojnie, w końcu wychodzi ci szkic niezły i nagle... okazuje się, że na twarzy postaci, którą naskrobałaś jest plamka. Plamka ta jest wtopiona w kartkę. Wcześniej jej nie widziałaś, ale nagle dostrzegasz i nie możesz nie zauważać i wydaje ci się, że rysunek od razu wygląda gorzej i jakkolwiek nie spojrzysz widzisz... plamkę na policzku. Bierzesz gumkę i daremnie usiłujesz zmazać natręta, ale, o zgrozo!, zmazując odsłaniasz go w całości i okazuje się, że jest większy! Bierzesz żyletkę i delikatnie usiłujesz go usunąć... i nic z tego. Za to policzek postaci został oszpecony... działa na nerwy i kto wie... ale zapewne... wszystko trzeba będzie zrobić od nowa... a to już, zaznaczam, drugie moje podejście pod ten szkic. Wr. Bu. Łe. :/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chrome, który zasyfia dysk ciasteczkami. :P

CCleaner jest dobry do odsyfiania. ^^ Chrome for life ♥ (2)

CCleaner nie współpracuje za dobrze z nowszymi systemami. Na 8/10 lepsze jest zwykłe oczyszczanie dysku. O wiele skuteczniejsze.

I nie rozumiem tej miłości do przeglądarki. ;_; Co z tego, że komputer się po odsyfianiu nie tnie, jak jest szpiegowany przez cały czas.

 

Btw. pamięta ktoś nazwę tej "koalicji antyszpiegowskiej" przeciw Google, w której są różne światowe korpochy, w tym Microsoft? Bo mi gdzieś uciekło. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.