Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Elektronika to obecnie trochę nieostre pojęcie, gdyż w dzisiejszych czasach przy użyciu odpowiednich programów, można stworzyć na komputerze bardzo naturalnie brzmiący album. Niemniej potocznie wiadomo o co chodzi: elektroniczna perkusja (beaty), sample, syntetyczne brzmienie, łamanie tradycji i inne rzeczy, dzięki którym można być w muzyce open-minded :).

 

Wercia – bardzo przyjemny kawałek, trochę momentami z Autumn Tears mi się kojarzy. Klimatu nie można mu odmówić.

 

Sami – spodziewałem się, że ktoś wrzuci Fever Ray, nawet obstawiałem, iż pewnie utwór z serialu Vikings. Stylowy numer.

 

Duduś – taka minimalistyczna muzyka, ambient z niemal drone’owo – klaustrofobiczną atmosferą, to nie jest coś, co słucham na co dzień, ale intrygujące to było.

 

Nightfall – lubię, nawet bardzo, o mniej więcej takie rzeczy mi chodziło, czyli coś a la Diary of Dreams. Swoja drogą już mi go kiedyś pokazywałaś :P.

 

Krzys47 – Charakterystyczna budowa, spokojny początek, zwiększanie napięcia, a potem zamiast wybuchu w refrenie "zmniejszenie ataku", przez wycofanie niektórych instrumentów z aranżu, nawet do wyciszenia, a potem "przyłożenie" od razu po refrenie. Na marginesie, zwróćcie uwagę na patenty w And We Run z ostatniej płyty Within Temptation, to powinny się wydać znajome ;). A sam utwór, mimo że nie słucham zbytnio gościa, to jest całkiem niezły.

 

Ares – takie syntezatorowo - EBMowe uderzenie, w sumie jest blisko tego, na co liczyłem.

 

Milla – Co za zbieg okoliczności, bo wczoraj dokładnie tego kawałka słuchałem :D, zespół to zasłużony i bardzo w temacie.

 

Cameloth – Blutengel to też rzecz w klimacie, co prawda na dłuższą metę trochę mnie irytuje w ich utworach zbytnia łupanka, ale ten hicior jest bardzo chwytliwy i udany.

 

Freyja – Last but not least Diorama. Niewiele znam od tego bandu, ale to jest całkiem zachęcające. W zasadzie Niemcy i elektronika (gothic/darkwave/synth/electro), to już taki standard, ale co poradzić mają chyba najlepszą tego typu scenę na świecie, to jest ich spécialité de la maison :).

 

W zasadzie powinienem ex aequo kilka numerów wskazać, ale co zrobić takie zasady, zatem punkcik wędruje do Aresa za przypomnienie And One.

 

Freyja - 23

Evi - 22

Sølvi - 21

Sami - 15

Simo - 14

Nymphetamine - 10

Jillian - 8

Ares - 10

Maggie- 8

Maciek - 8

Milla - 9

Izzy - 8

BlackSymphonia - 6

Nightfall - 6

Dark - 4

prostreet94 - 4

NightwishAnka - 4

Annaif - 5

Dave_MaxXx - 3

Mike - 3

Taiteilija - 3

98wercia - 2

Pablito - 1

Ivan - 1

PaulaEija - 1

Scavenger -1

Duduś - 1

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo panie Macieju. :) To ja poproszę was o jakiś wasz ulubiony soundtrack z gry najlepiej survival horror ma mnie zachęcić do zagrania w tą grę. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Nie jest to survival horror, ale mam nadzieję, że też Ci się spodoba.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że tak długo ciągnąłem i tak krótko napiszę. Wszystkie utwory i albumy, bo były całe albumy i też były świetne. Ale punkcik dla Nightfall ta melodia trzymała w napięciu i była taka tajemnicza. Chyba zagram sobie w tą grę. :D

 

Freyja - 23

Evi - 22

Sølvi - 21

Sami - 15

Simo - 14

Nymphetamine - 10

Jillian - 8

Ares - 10

Maggie- 8

Maciek - 8

Milla - 9

Izzy - 8

BlackSymphonia - 6

Nightfall - 7

Dark - 4

prostreet94 - 4

NightwishAnka - 4

Annaif - 5

Dave_MaxXx - 3

Mike - 3

Taiteilija - 3

98wercia - 2

Pablito - 1

Ivan - 1

PaulaEija - 1

Scavenger -1

Duduś - 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagraj, zagraj. Powinna Ci się spodobać, to jedna z bardziej klimatycznych gier.

 

Skoro już tak się zafiksowałam na tej Alicji i Krainie Czarów...to poproszę Was o utwór związany z tą tematyką. Może być związany z dowolną postacią, motywem z powieści, którymś z filmów lub grą...Jak wolicie :D Zaskoczcie mnie, proszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może będzie to banalne. Jednak teledysk jest taki bardziej mroczny. xD Jakoś mi się podoba ta piosenka. Kuolema nie myśli jakoś górnolotnie jak jest chora, więc sorry. :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy kogokolwiek tutaj Jefferson Airplane zaskoczy, ale to jest pierwszy utwór, który mi przyszedł do głowy:

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Kilka dni temu kupiłem grę i to było pierwsze co przyszło mi do głowy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.