Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Dzięki za wszystkie propozycje :)

Ale właśnie głównie chodziło mi o ten taki rytm, jakby się jechało, taki monotonny rytm. Większość trafiła w dziesiątkę :)

 

Izzy, wymyślaj wyzwanie, bo na moją podróż wybieram Stonesów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja poproszę o utwór, który puścilibyście na własnym pogrzebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Już dawno temu wpadłam na ten pomysł :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za nimi, ale ta piosenka jest wyjątkowa. :)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już dawno nad tym myślałam. Nie żeby szykowała się na tamten świat, ale jakoś tak słuchając tej piosenki zawsze mi się nasuwa taka myśl, że fajnie by było gdyby ktoś to zaśpiewał na moim pogrzebie.

Mówcie co chcecie, to jedna z najbardziej wzruszających piosenek, jakie ten zespół kiedykolwiek nagrał...

Time, it took the most of me and left me with no key to unlock the chest of remedy.

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gu1zV3QFhc8

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Wybór oczywisty; nic tak doskonale nie sumuje smutków i radości życia, nic nie oczyszcza tak dogłębnie duszy po stracie - tylko "Dead Boy's Poem" - brat mój bliźniak i mentor zaklęty w nuty.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omg, kiedyś, już dawno temu o tym myślałam i nie mogłam wybrać jednej, bo lista była tak duża. Ogólnie dużo myślałam o swoim pogrzebie, musi być 'grubo'. Może to dziwne, ale tak chcę.

Daje swoją najświeższą propozycję piosenki na swój pogrzeb, która 'wpadła' mi dosłownie kilka dni temu.

 

[video=youtube]

 

Nie wiem, czemu ta piosenka mi się tak dziwnie kojarzy. Była w jakimś filmie - horrorze czy o jakimś katakliźmie? ;x

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Przeczytać tekst. Nie, to nie jest o miłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za zwłokę, ale ostatnio miałem masę spraw na głowię. Najbardziej do gustu przypadł mi kawałek Taiteiliji.

 

Freyja - 22

Evi - 22

Sølvi - 21

Sami - 15

Simo - 13

Nymphetamine - 10

Jillian - 8

Ares - 8

Maggie- 8

Maciek - 7

Milla - 7

Izzy - 7

BlackSymphonia - 6

Nightfall - 5

Dark - 4

prostreet94 - 4

NightwishAnka - 4

Dave_MaxXx - 3

Annaif - 3

Mike - 3

Taiteilija - 3

98wercia - 2

Pablito - 1

Ivan - 1

PaulaEija - 1

Scavenger -1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podlizuj się! :happy: A na poważnie, dzięki, stary.

Mam nawet pomysł na kategorię dosyć specyficzną, ale, mam nadzieję, oryginalna i ciekawą.

Czytajcie uważnie...

Chciałabym, żebyście za pomocą utworu muzycznego opisali wybranego przez was bohatera literackiego. Proszę o podanie pod linkiem do utworu imienia bohatera i tytułu książki z jakiej pochodzi, bo mogę go nie znać i nie będę w stanie ocenić trafności wyboru; sprawdzę sobie bohatera w necie (w razie, gdybym nie znała), posłucham piosenki i zobaczymy, co mi przypadnie do gustu, co mi się będzie zgadzało z obiegowym wizerunkiem postaci.

Let's go then! :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popeda " Ukkometso" gdy jej słucham "widzę" typowych Finów i dlatego kojarzy mi się z bohaterami powieści A. Kivi " Siedmiu braci". Siedmiu braci mieszka sobie gdzieś w lasach Finlandii, piją, imprezują, wdają się w bójki, ale później idą po rozum do głowy ( poniekąd dzięki sąsiadom) i stwierdzają, że tak dalej żyć nie można, trzeba wreszcie dorosnąć, wziąć się do pracy i zarabiać na siebie i żyć w zgodzie z sąsiadami i być odpowiedzialnym za siebie i za innych. Piosenka o piciu i głośnym wyrażaniu emocji ( Finowie chyba to robią gdy się napiją ;) ). Tak mi się luźno kojarzy, to nie jest skojarzenie "dosłowne".
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

 

Upiór Opery/Eryk

 

Taki tam troll :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tytule można się domyślić. ; )

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Małgorzata z Mistrza i Małgorzaty :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Taiteilija... Budzimy się :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tajteilija najlepsza - wszystkich wokoło upomina, maltretuje wiadomościami, a sama zapomina! :D Raczcie wybaczyć, mości ludkowie.

 

Kilka słów o każdej propozycji:

 

@annaif: Bardzo zabawna fińska przyśpiewajka. Taka prosta i szczera, jak tylko pijany Fin być potrafi. Rozbawiła mnie swoją prostotą i choć książki nie znam, to pomyślałam, że brzmieniem pasowałaby doskonale!

 

@Simo: Ha! Oczywiście, że znam i kocham! Trafiłeś perfekcyjnie w moje gusta i muzyczne i tematyczne! Bardzo lubię Eryka książkowego i muzykę z sławnego musicalu Webbera.

 

@98wercia: O, dziwo znam tą piosenkę z dawnych lat. Zawsze leciała w radiu, gdy byłam dzieciaczkiem. Założę się, że pasuje idealnie do zaprezentowanej postaci, wnioskując z samego tytułu.

 

@Ares: Stary, dobry badass Saruman! Chociaż utwór jest dość monotonny, a pętla płynąca nieprzerwanie w pewnym momencie mnie niemal zahipnotyzowała; jeszcze trochę i zaczęłabym wyznawać Sarumana. :P

 

@Dave: Ofelia - ofiara szaleństwa, której żywot zakończył się utonięciem, o ile mnie pamięć nie myli, w jeziorze. Smutny jej los i bardzo dosłowna jego interpretacja. Do postaci pasuje z pewnością.

 

@Sami: Uwielbiam powieść Bułhakowa, oczywiście. Utwór pasuje do rozpaczy i nijakości życia Małgorzaty po utraceniu Mistrza. Niemal widzę jej twarz, lekko postarzoną frasunkiem, tęsknotą... Pasuje perfekcyjnie!

 

Podsumowując, zauważyłam, że nieco zbyt dosłownie zabraliście się do tematu, w większości wybierając piosenki zainspirowane bezpośrednio książką/postacią. Nie było to zabronione, co prawda, ale miałam nadzieję na nieco więcej fantazji. Nie mam żalu. ;)

Mam trzech faworytów: propozycje annaif, Simo i Sami.

Propozycja annaif jest oryginalna i oddaje fińskiego ducha książki, której załączyła nam streszczenie, propozycja Simo jest atrakcyjna ze względu na to, że uwielbiam postać Upiora i lubię piosenki z musicalu Webbera, a pozycja obrana przez Sami, choć mnie osobiście nie pociąga ta piosenka, jest perfekcyjnym odzwierciedlenie samopoczucia Małgorzaty po utracie Mistrza.

 

Punkt leci do...

 

ANNAIF! Za oryginalność, brak dosłowności i odrobinę ukochanej fińskości.

 

 

Freyja - 22

Evi - 22

Sølvi - 21

Sami - 15

Simo - 13

Nymphetamine - 10

Jillian - 8

Ares - 8

Maggie- 8

Maciek - 7

Milla - 7

Izzy - 7

BlackSymphonia - 6

Nightfall - 5

Dark - 4

prostreet94 - 4

NightwishAnka - 4

Annaif - 4

Dave_MaxXx - 3

Mike - 3

Taiteilija - 3

98wercia - 2

Pablito - 1

Ivan - 1

PaulaEija - 1

Scavenger -1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję - jak zwykle jestem zaskoczona :3 Jeszcze kilka słów o książce: "Siedmiu braci" A. Kivi powstała w XIX w. i jest pierwszą fińską powieścią - i najważniejszą.

 

Ja poproszę o piosenkę o kwiatach: może być konkretny kwiat lub ogólnie "kwiaty we włosach" ;), język dowolny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.