Jump to content
Adrian

Propozycje i uwagi

Recommended Posts

Również widziałem taki dział na wielu forach i zawsze postrzegałem go jako nabijacz postów.

 

Można chyba wyłączyć naliczanie postów w konkretnych działach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można chyba wyłączyć naliczanie postów w konkretnych działach?

 

Rzeczywiście, jest taka opcja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam się w takich działach nie udzielam i szczerze to tak trochę mnie denerwują- szczególnie jeśli zawierają, powiedzmy 60% wszystkich postów, ale jeśli administracja chciałaby takie podforum otworzyć, a jednocześnie uniknąć gigantycznego zalewu postów to możnaby pomyśleć o wprowadzeniu jakichś ograniczeń aktywności w takich wątkach, powiedzmy "1 osoba może napisać maksymalnie 1 posta na dzień w danej zabawie". Oczywiście egzekwowanie takiego ograniczenia w miarę rozrostu forum mogłoby się stać dość trudne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzyczne? A czemu by nie? ;) Skoro można wyłączyć naliczanie postów w danym dziale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, zmiana banera?! Podoba mi się nowa czcionka napisu Dream Emporium, ale coś mi się gryzie w tle... to chyba ten tribalowy wzór. Poprzedni baner, jak rzucałam na niego tak tylko kątem oka przypominał mi... księżyc (sic!); tak, wiem że to skrzynia :P Nie wiem skąd takie skojarzenie, może to też byłaby jakaś opcja?

A tak nawiasem: ciekawy zabieg z poszarpanym na końcach "pasku menu" (że tak nazwę ten wstęgo - pergamin).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podoba mi się nowa czcionka napisu Dream Emporium' date=' ale coś mi się gryzie w tle... to chyba ten tribalowy wzór. [/quote']

Dokładnie tribal nijak nie pasuje do reszty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podoba mi się nowa czcionka napisu Dream Emporium' date=' ale coś mi się gryzie w tle... to chyba ten tribalowy wzór.[/quote']

Postawiliśmy na czcionkę w stylu "Alicji w Krainie Czarów", ponieważ idealnie charakteryzuje miejsce jakim jest DE (mroczny, cyrkowo-baśniowy klimat rodem z Imaginaerum). :)

Jeśli chodzi o ten motyw roślinny w tle to pomyślimy co z nim. Być może w niedalekiej przyszłości pojawi się coś jeszcze lepszego? :)

 

A tak nawiasem: ciekawy zabieg z poszarpanym na końcach "pasku menu" (że tak nazwę ten wstęgo - pergamin).

Dzięki. :) Cały czas udoskonalam swoje zdolności. Kiedyś nie miałem takich możliwości jakie mam teraz, więc postanowiłem zrobić coś nowego ale nawiązującego do starego menu. :)

 

Cieszę się, że podobają Wam się zmiany. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie natury technicznej. Czy tu można mieć sygnatury? No wiecie, obrazeczki, a może i nawet jakieś gify? Jeśli tak, to czy istnieją jakieś ograniczenia rozmiarowo-wagowe? Pytam, bo jakoś tak... zupełnie zapomniałam, jak się wstawia sygnaturę do podpisu ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam pytanie natury technicznej. Czy tu można mieć sygnatury? No wiecie' date=' obrazeczki, a może i nawet jakieś gify? Jeśli tak, to czy istnieją jakieś ograniczenia rozmiarowo-wagowe? Pytam, bo jakoś tak... zupełnie zapomniałam, jak się wstawia sygnaturę do podpisu ;p [/quote']

Obrazki w podpisie jak najbardziej można mieć. :) Limit wynosi 2 sztuki (możliwe gify). Maksymalna wysokość podpisu w ogóle to 150px. Ograniczeń wagowych jako takich brak, zazwyczaj obrazki wgrywa się na zewnętrzne hostingi, np imageshack itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[Propozycja #1]

Spolszczenie "dymków" pojawiających się po najechaniu na buttony "+1" i przy liczniku plus-jedynek.


[Propozycja #2]

Podkręć SEO strony - wprowadź możliwość używania

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[Propozycja #1]

Spolszczenie "dymków" pojawiających się po najechaniu na buttony "+1" i przy liczniku plus-jedynek.

Gotowe. ;)

 

[Propozycja #2]

Podkręć SEO strony - wprowadź możliwość używania

HTML w postach jest wyłączony ze względów bezpieczeństwa. Być może spróbuję zastanowić się nad zmianą tagów:

[b] [/b]

żeby zmieniały na "strongi", nie "spany". Pytanie tylko czy taka opcja nie przyniesie więcej złego niż dobrego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[Propozycja #2]

Podkręć SEO strony - wprowadź możliwość używania

HTML w postach jest wyłączony ze względów bezpieczeństwa. Być może spróbuję zastanowić się nad zmianą tagów:

[b] [/b]

żeby zmieniały na "strongi", nie "spany". Pytanie tylko czy taka opcja nie przyniesie więcej złego niż dobrego?

 

Spróbuj na localu to zrobić. Teoretycznie strongi i emfazy są lepiej przetwarzane przez silniki wyszukiwarek ;)


[Propozycja #1]

Spolszczenie "dymków" pojawiających się po najechaniu na buttony "+1" i przy liczniku plus-jedynek.

Gotowe. ;)

 

Licznik +1 nadal ma dymek po angielsku.

"This is Adrian's reputation for this Post"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spróbuj na localu to zrobić. Teoretycznie strongi i emfazy są lepiej przetwarzane przez silniki wyszukiwarek ;)

Co z kolei może być różnie wykorzystane.. :)

 

Licznik +1 nadal ma dymek po angielsku.

fixed

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal nie jest w całości spolszczone. Jak dodasz +1 i zamiast buttona +1 pojawia się -1 tekst dymka zmienia się na: "Remove your Reputation from this post..."

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadal nie jest w całości spolszczone. Jak dodasz +1 i zamiast buttona +1 pojawia się -1 tekst dymka zmienia się na: "Remove your Reputation from this post..."

Dzięki za info, zaraz poprawię. ;)

 

Można wstawiać' date=' spoilery? [/quote']

 

Można

[spoiler]tutaj treść[/spoiler]

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytałam całego tematu, więc być może za kimś powtórzę, ale może shoutbox na forumowe pogaduchy?

Choć nie wiem, czy się przyjmie ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był. Też wolałam taką opcję. Niestety coś-tam psuł na stronie i został usunięty na rzecz tego wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mnie chyba "za czasów" sb tu jeszcze nie było, bo nie przypominam sobie, żebym go tu widziała ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak - szałta nie ma już kilka miesięcy. Bardzo lubiłem to miejsce ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to może kanał IRC :D ?

 

Nie rozumiem troszkę, jakiegoś buntu adminów przeciw "grom". Zawsze można wyłączyć licznik postów (przecież nabijanie postów nie jest chyba ważne, hmm?), a nic tak nie integruje jak wspólny spam

 

:D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja jestem przeciwko Shoutboxowi. Wiem, że to fajne i przyjemne rozwiązanie zazwyczaj, jednak Shoutbox potęguje różnice między nowymi użytkownikami i poprzednimi. SB nie zawierają pełnej historii, przez co nowi użytkownicy są zupełnie wyrwani z kontekstu, w przeciwieństwie do postów na forum, gdzie wystarczy że cofną się do pierwszej strony i prześledzą cały tok rozmowy ;). A smutno by było jakby ktoś się miał tutaj poczuć nieswojo i obco.

 

Po za tym shoutbox uśmierca ruch w wątkach. Byłem świadkiem tego jak pewne duże gotyckie forum podupadało po uruchomieniu shoutboxa. Poza brakiem ruchu w wątkach pojawił się spam, chaos w wypowiedziach. Z czasem adres strony został wyłapany przez roboty spamowe i z shoutboxa nie dało się już normalnie korzystać, serwer przeżywał wieczne obciążenie, średnio raz na 2-3 tygodnie konieczny był backup do stanu sprzed miesiąca, więc wartościowe posty ginęły w akcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

RoastedMax leci plusik dla Ciebie za ten pościk- dokładnie tym się z Adrianem kierujemy:)

Macie bardzo dużo wolnych tematów i wciąż można tworzyć nowe:)

Informuje również, że jak do tej pory nie planujemy gier ani zabaw forumowych.

No nie narzekajcie;): to Wy tworzycie atmosferę na forum i chwała Wam kochani za nią:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.