Jump to content
Adrian

Propozycje i uwagi

Recommended Posts

SB był, ale jego mechanizm zarzynał nam serwer i strona padała jak mucha... Blokady były na tyle uciążliwe, że zmieniliśmy usługodawcę hostingowego i wywaliliśmy shouta. Dziś forum jest bardzo aktywne i aż strach pomyśleć co by się działo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja personalnie do IRC jeżeli chodzi o aspekty techniczne nic nie mam.

Problem jednak jest podobny: brak zapisywanej historii, poza tym (mówię tu np. o sobie) nie wszyscy będą mieli możliwość regularnego sprawdzania co tam się dzieje - wiadomo jak to jest, z 8 kont e-mail, 20-30 źródeł RSS, facebook, twitter, komunikatory, liczmy na przykład GG, Skype i GTalk oraz kilkanaście portali, na które wchodzimy by sprawdzić jakieś tam konta czy informacje i robi się przeładowanie informacji, nie każdy może sobie pozwolić czasowo na dokładanie kolejnych punktów do tej listy. Więc nie oczekiwałbym jakiejś stałej, przyzwoitej frekwencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Człowieku - Medoner z twojego avka tak mnie rozprasza, że szok :D Ale wracając do tematu - masz sporą rację w tym, co powiadasz. Sam mam sporo miejsc do obczajenia - i na IRCu nie byłoby mnie często :D Komputer mam cholernie przeciążony...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do gier na forum, bo widzę że ten temat padł wyżej, w edytowanym poście też chętnie się wypowiem. Gry są całkiem spoko, o ile są konkretne i kreatywne. Więc nie powinno się analizować plusów/minusów gier jako ogółu, a jako konkretnych propozycji. Może warto zaproponować konkretną grę i uderzyć właśnie w tym temacie?

 

Ja mam propozycję na taką grę. Ułóżmy własne "nocne pragnienie". Stwórzmy opowieść o niezwykłym śnie, w klimacie twórczości zespołu Nightwish.

Reguły:

1. Wrzucamy dokładnie 1 zdanie na post. Złożoność zdania nie gra roli dopóki nie jest ono sztucznie wydłużane i jest zgodne z zasadami gramatycznymi języka polskiego.

2. Nie można pomijać zdań wrzuconych wcześniej, nie wolno negować czegoś co ktoś już wplótł w historię.

3. Można dorzucić kolejne zdanie dopiero po tym jak pojawi się 15 postów innych osób.

4. Nie można edytować raz wrzuconych postów!

5. Dbaj o stylistykę zdania, jego poprawność ortograficzną i gramatyczną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie czata to można też założyć swój "pokój" na jakimś portalu (nie znam się, ale wiem, że coś takiego funkcjonuje).

Sam się zbyt często na czatach nie udzielam, bo nie lubię pisać "na czas" (a z tym kojarzy mi się czatowanie, szczególnie, kiedy jest duża aktywność), ale jakby co to mógłbym wpaść, ale raczej nie należy ode mnie oczekiwać słowotoku :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Człowieku - Medoner z twojego avka tak mnie rozprasza, że szok :D Ale wracając do tematu - masz sporą rację w tym, co powiadasz. Sam mam sporo miejsc do obczajenia - i na IRCu nie byłoby mnie często :D Komputer mam cholernie przeciążony...

 

Zatem proponuję wrócić do tematu kanału IRC jak będzie nas na przykład 500 :). Przy 100 zarejestrowanych ciężko będzie podtrzymać jakąkolwiek interakcję na IRC-u.


Odnośnie czata to można też założyć swój "pokój" na jakimś portalu (nie znam się, ale wiem, że coś takiego funkcjonuje).

Sam się zbyt często na czatach nie udzielam, bo nie lubię pisać "na czas" (a z tym kojarzy mi się czatowanie, szczególnie, kiedy jest duża aktywność), ale jakby co to mógłbym wpaść, ale raczej nie należy ode mnie oczekiwać słowotoku :D.

 

Tak, funkcjonuje, ale to jest skrajnie niewygodne! Korzystałem z tego rozwiązania gdy brałem udział w pewnym projekcie ekonomicznym i nigdy więcej. Również podzielam opinię, że pisanie na czatach nie jest zbyt wygodne, głównie z powodu tego wrażenia pisania na czas. Wolę pisać dłużej merytoryczne wypowiedzi i umieszczać je na forum, niż krótkie i lakoniczne odpowiedzi na czatach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak to czat, trza szybko. Dziwne czaty przestają chyba istnieć, na wzgląd na komunikatory, z resztą forum wypiera takie elementy jak czat, chyba, że to będzie jedynie shoutbox, co wy na to?

 

Tak sobie wnioskuje, poczekajmy na więcej osób to zrobicie pokoje, zresztą z tego co widze na całe 96 osób zarejestrowanych działa tylko w ostatnich 24 godzinach 27, to chyba średnia statystyka forum, jak to jest dokładnie? A dla tylu osób wystarczy samo forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ramach jakiegoś komunikatora też chyba można zrobić grupę, prawda? (Na jednym forum, na którym się udzielam jest grupa SKype, choć nie mam pojęcia czy i jak bardzo jest aktywna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nie no właśnie zepsułem sobie mikro jakiś czas temu, jak mamy gadać przez skajpa, to ne :P także tylko czat, jak twierdzą inni i sobie też tak myślę, nie jestem szybki

 

edit

 

Jestem ciekawa czy by można założyć temat warsztatowy o tworzeniu, przykładowo origami, czy też o rysunkach, albo jak się znajdzie ktoś, to też o rzeźbieniu. I ten temacik by się mieścił w dziale Fan Art. To, można?

 

I jestem ciekaw czy dodacie shoutbox?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wychodząc naprzeciw nowym standardom i rosnących oczekiwaniom naszych kochanych użytkowników - postanowiliśmy otworzyć nowy dział...

 

... werble ...

 

... bah bah bah bah...

 

... KOSZ!

 

A żeby było śmieszniej - tylko admini i moderatorzy mogą tam pisać. :D

 

Kosz to miejsce gdzie będą trafiały wszelkie niegrzeczne i nieregulaminowe posty. Enjoy!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Wychodząc naprzeciw nowym standardom i rosnących oczekiwaniom naszych kochanych użytkowników - postanowiliśmy otworzyć nowy dział...

 

... werble ...

 

... bah bah bah bah...

 

... KOSZ!

 

A żeby było śmieszniej - tylko admini i moderatorzy mogą tam pisać. :D

 

Kosz to miejsce gdzie będą trafiały wszelkie niegrzeczne i nieregulaminowe posty. Enjoy!

 

Ale oglądać może każdy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale oglądać może każdy?

Każdy prócz gości. :) To sprawa wewnętrzna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tajne akta agencyjne buahahah :D Serio mamy takie tematy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że mamy kilku komórkowców na forum - pytanie do Was:

 

Jak się sprawuje forum w wersji mobilnej? Czy to rozwiązanie jest wygodne i intuicyjne?

 

Niestety mój telefon nie wie, co to internet, więc nie mam szansy sprawdzić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja praktycznie cały czas używam forum na telefonie, ale w pełnej wersji, a nie mobilnej. Ta jest ładniejsza (kobieca natura ;) ). W wersji mobilnej brakuje mi opcji nieprzeczytane, bo jest tylko pokaż nowe posty, a nie ma tam ile nieprzeczytanych, chociaż, aż tak konieczne to to nie jest. Strony też się dziwnie przewija, bo trzeba po jednej, a nie odrazu na ostatnią... A opcja last post przewija mi do środka stron, a nie na ostatnią. Dobra, koniec narzekania, bo pozatym jest bardzo dobrze :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem korzystam z wersji mobilnej, ale wolę jednak pełną wersję. Musiałabym się bardziej w to wgłębić, ale na razie jakichś problemów nie zauważyłam, prócz:

Strony też się dziwnie przewija' date=' bo trzeba po jednej, a nie odrazu na ostatnią...[/quote']

Przydałoby się wybieranie, do której chce się przejść strony, czy coś w tym stylu.

 

Co do:

A opcja last post przewija mi do środka stron' date=' a nie na ostatnią[/quote']

to wydaje mi się, że to jest zamiast nieprzeczytanych postów. Na zasadzie: klikam i otwiera mi się >last post< czyli ostatni przeze mnie nieprzeczytany i taka opcja jest dla mnie ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale w sensie, że jak jest 10 stron, to po wybraniu last post przechodzę do 5 strony, zamiast do 10. Byćmoże jest tak tylko u mnie, bo mój telefon chyba mnie nie lubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba wygląda tak masz widok na 10 stron, aktualnie jesteś na 5. 5 w jedną stronę, 5 w druga stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dorzucę swoje trzy grosze czego mi brakuje ;-)

Tak jak wspominałem ostatnio Beatce brakuje mi takiego przycisku przy nieczytanych postach gdzie jest lista tematów by każdy otwierać w nowej karcie ;-)

Mam nadzieję że jest to zrozumiałe jakby co to wyjaśnię o co mi chodzi ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Chodzi chyba o mobilną wersję panie montry :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mobilna wersja neta ma prawy przycisk myszy? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrisn dokładnie o ten efekt mi chodzi co scrollem tylko chciałbym taki odnośnik gdzie wyszukiwarka sama za mnie to robi z wszystkimi watkami ;-)

Jeden klik w odnośnik i gotowe do czytania ;-)

Tak wiem jestem leniwy ale nie chce mi się klikać na każdym wątku oddzielnie gdy jak wejdę to co najmniej mam ich tuzin lub więcej ;-)

Dla jasności to w normalnej wersji na PC nie tam żadne mobilne ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.