Jump to content
Adrian

Propozycje i uwagi

Recommended Posts

Okej, kolejny pomysł XD (btw trochę mnie tu nie było)

Czy możliwa byłaby zmiana nicka ? (przez admina oczywiście) Mam na myśli coś w stylu każdy może 3 razy go zmienić, i byłoby to zawarte w regulaminie :3

Co wy na to ?

Kwestia jak najbardziej do obmyślenia. Wkrótce przedstawię jakby to mogło wyglądać i na jakiej zasadzie. :)

 

A co jest po trzeciej gwiazdce? Nie mówcie' date=' że czwarta, piąta etc... :P[/quote']

No tak jakby... nie chcesz żebym Ci powiedział. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co jest po trzeciej gwiazdce? Nie mówcie' date=' że czwarta, piąta etc... :P[/quote']

No tak jakby... nie chcesz żebym Ci powiedział. :D

 

Chcę!!!

Przynajmniej... tak mi się wydaje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co powiecie o rangach w postaci najbardziej charakterystycznych dla danego użytkownika cech, coś co nas opisuje i jest niepowtarzalne?

W wirze rozmowy na shoutboxie padła też pewna propozycja, by zamienić gwiazdki na kolorowy pasek powiększający się wraz z ilością napisanych postów. Z tym, że akurat gwiazdki mi się podobają, więc pasek można dodać np. na zasadzie % postów danego użytkownika ze wszystkich napisanych do tej pory na forum? Co Wy na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Freyja - dobry pomysł , chociaż z tą charakterystyczną cechą u niektórych będzie trudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też o tym pomyślałam, że niektórych ciężko opisać. Poza tym dana osoba musiałaby zaakceptować przypisywaną jej cechę, albo sama ją wybrać. No a jesli potem coś się nam "odmieni" i nie chcięlibyśmy byc kojarzeni z takim, a nie innym opisem nas samych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcę!!!

Przynajmniej... tak mi się wydaje :P

Okej, ale nie będzie tu zaskoczenia: po trzeciej jest czwarta, piąta... :) Próg postów podałem gdzieś wyżej. Na czwartą chyba jest 500, z tego co pamiętam. :)

 

Z tym' date=' że akurat gwiazdki mi się podobają, więc pasek można dodać np. na zasadzie % postów danego użytkownika ze wszystkich napisanych do tej pory na forum? Co Wy na to? [/quote']

Problem w tym, że jeśli dojdzie więcej userów to wszyscy będą mieli w paskach maksymalnie 1-2% a może i mniej. Pasek byłby w większości prawie pusty.

Gwiazdeczki myślę, że mogą zostać. :)

 

Co do tytułu użytkownika - jest teraz ustawiony "na sztywno" dla wszystkich. Rozumiem, że chcecie bardziej spersonalizować swoje profile. Co powiecie na to, że każdy będzie mógł sobie dowolnie zmienić tytuł w zależności od tego, co mu w duszy gra? :) To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Przedyskutowałem to z Beatą i możemy wprowadzić takie rozwiązanie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że jeśli dojdzie więcej userów to wszyscy będą mieli w paskach maksymalnie 1-2% a może i mniej. Pasek byłby w większości prawie pusty.

 

Fakt, o tym nie pomyślałam.

 

Co powiecie na to, że każdy będzie mógł sobie dowolnie zmienić tytuł w zależności od tego, co mu w duszy gra? :) To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Przedyskutowałem to z Beatą i możemy wprowadzić takie rozwiązanie. ;)

 

Ok, ale w takim razie będzie jakiś limit znaków? Bo właściwie to, co "nam w duszy gra" teoretycznie można napisać w sygnaturce. :P Wiem, czepiam się. Po prostu chodzi mi o to, żeby ten tytuł nie zajmował zbyt dużo miejsca pod awatarem, bo będziemy zewsząd otoczeni personalizacją :P (a to awatar, a to podpis/zdjęcie w sygnaturce i jeszcze dowolna edycja tytułu użytkownika).

 

Nie żeby personalizacja była zła, ale co za dużo...

 

Dobra, wiem że przesadzam, bo na pewno wszystko zostanie tak ustawione, żeby była różnorodność i dowolność w tytułach, ale bez przesadnego rozbuchania na niewiadomo jaką ilość zdań wielokrotnie złożonych XD

 

Heh, w tej chwili chyba przekroczyłam limit gadania samej do siebie, więc już kończę i się zmywam. :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok' date=' ale w takim razie będzie jakiś limit znaków? Bo właściwie to, co "nam w duszy gra" teoretycznie można napisać w sygnaturce. :P Wiem, czepiam się. Po prostu chodzi mi o to, żeby ten tytuł nie zajmował zbyt dużo miejsca pod awatarem, bo będziemy zewsząd otoczeni personalizacją :P (a to awatar, a to podpis/zdjęcie w sygnaturce i jeszcze dowolna edycja tytułu użytkownika). [/quote']

Dobrze, że o tym wspominasz. :) Myślałem nad tym również. Domyślny limit wynosi 40 znaków i myślę, że to w zupełności wystarczy. Ba, można nawet zmniejszyć do 20 bo pewnie będą tam umieszczane pojedyncze wyrazy. Także na spokojnie wszystko ustalimy i możemy wdrażać, jeśli taka opcja Wam się podoba. :)

 

Nie żeby personalizacja była zła' date=' ale co za dużo...[/quote']

To prawda, umiar być musi, bata nie ma. :) Nie chcemy przecież z forum robić choinki. Czytelność jest bardzo ważna.

 

Heh' date=' w tej chwili chyba przekroczyłam limit gadania samej do siebie, więc już kończę i się zmywam. :confused: [/quote']

Powiadasz? A zobacz, każdy może to przeczytać teraz. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcemy przecież z forum robić choinki. Czytelność jest bardzo ważna.

No dokładnie ;)

 

Powiadasz? A zobacz' date=' każdy może to przeczytać teraz. :D[/quote']

:D to była taka jakby metafora, bo jak za dużo napiszę, to potem mam wrażenie, że nikt nie bedzie tego czytał w całosci, czyli wychodziłoby na to, że gadam sama do siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję żeby ktoś kompetentny zajął się wątkiem, związanym z tłumaczeniem tekstów.

Bo sami widzicie, że te które można znaleźć w internecie nadają się tylko do...kosza :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję żeby ktoś kompetentny zajął się wątkiem, związanym z tłumaczeniem tekstów.

Bo sami widzicie, że te które można znaleźć w internecie nadają się tylko do...kosza :cool:

Miałem taki pomysł by tłumaczyć teksty by zachować jak najwięcej sensu utworów. Jest to bardzo czasochłonny proces i sam zapewne nie dam rady. Chętnych do pomocy zapraszam na PW. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubuś , a szare mydło ma?to niech użyje i luz;) Nie będzie sb i nie będzie gier- powiadam , ja Admin;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybór był prosty:

Dostępność forum czy SB... wybraliśmy pierwszą opcję. :) Pomyślimy nad jakimś innym rozwiązaniem jeszcze... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co powiecie na mały facelifting forum? Mam kilka koncepcji zmiany wyglądu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co powiecie na mały facelifting forum? Mam kilka koncepcji zmiany wyglądu :)

Jakie konkretnie masz propozycje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie przekolorowanie na jaśniejszy layout i nieco inny baner na górze. Tak po prostu myślałem bo wrzuciłem sobie darmowego photoshopa i kiedyś wychodziły mi ładne projekty.

To na razie takie widzi mi się, dopiero w lutym podrzucę jakieś propozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przeglądałem całego wątku, więc przepraszam, jeśli to już było ale czy u Was także działy bez nowych postów i działy z nowymi postami wyglądają identycznie przy tym stylu forum? Trochę to kłopotliwe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz, to nowiutkie i młodziutkie forum -uczymy się, przekażę technicznemu, Adrianowi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przeglądałem całego wątku' date=' więc przepraszam, jeśli to już było ale czy u Was także działy bez nowych postów i działy z nowymi postami wyglądają identycznie przy tym stylu forum? Trochę to kłopotliwe... [/quote']

Większość się pewnie do tego przyzwyczaiła, ale faktycznie dla nowych może być to kłopotliwe. Spróbuję je jakoś odróżnić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wielce szanowna GTW posiada władzę scalania i rozdzielania tematów? Pytam bo mam w głowie 2 tematy częściowo się pokrywające z już istniejącymi i chciałbym uniknąć zamieszania.

 

Zauważyłem, że mam możliwość kasowania swoich postów nawet kiedy już ktoś na nie odpowiedział (przycisk "x"). Na większości for na których byłem opcja ta jest wyłączona, aby zapobiec zniekształcaniu dyskusji poprzez skasowanie swojej wypowiedzi.

 

To ocenianie postów na "+" to fajna sprawa :) Tylko czemu wyłączyliście opcję dawania "-"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wielce szanowna GTW posiada władzę scalania i rozdzielania tematów? Pytam bo mam w głowie 2 tematy częściowo się pokrywające z już istniejącymi i chciałbym uniknąć zamieszania.

Jest taka opcja: zarówno scalania jak i wydzielania. :) Możesz śmiało zakładać wątki.

 

Zauważyłem' date=' że mam możliwość kasowania swoich postów nawet kiedy już ktoś na nie odpowiedział (przycisk "x"). Na większości for na których byłem opcja ta jest wyłączona, aby zapobiec zniekształcaniu dyskusji poprzez skasowanie swojej wypowiedzi. [/quote']

Rzeczywiście, dobry pomysł. Spróbuję się rozejrzeć za jakąś wtyczką dającą taką funkcjonalność (chyba, że mamy taką opcję w standardzie :)). Można zrobić by po jakimś czasie nie można było edytować czy usuwać posta.

 

To ocenianie postów na "+" to fajna sprawa :) Tylko czemu wyłączyliście opcję dawania "-"?

Nie ma minusów w celu uniknięcia nadużyć takiej funkcji. Ktoś mógłby z czystej niechęci do kogoś minusować jego posty. Po rozmowie z Beatą stwierdziliśmy, że można nagradzać za wyjątkowo trafne wypowiedzi, ale dziwnie jest odejmować punkty komuś za jego poglądy. No, chyba, ze ktoś napisze głupiego posta, ale wtedy wkraczają moderatorzy i wyrzucają go w kosmos. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio przeglądając profil zauważyłem, że jest możliwość ustawienia subskrybowanych tematów. Bardzo przydatna rzecz, jeśli ktoś przegląda tylko niektóre wątki ;) Korzystam w czegoś takiego na forum LibriVox i bardzo sobie chwalę.

 

W razie gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi: po wejściu do wątku u dołu strony jest opcja "subskrybuj". Jeśli na nią klikniecie, to w zakładce "profil" będziecie widzieli powiadomienia o nowych postach w oznaczonych tak tematach, bez konieczności przeglądania wielu nieinteresujących Was wątków (i bez zalewu maili z powiadomieniami). Na razie forum jest jeszcze na tyle małe że można wszystko ogarnąć na szybko, ale jak się powiększy, to opcja będzie jak znalazł :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.