Jump to content
Izzy

Ulubione cytaty

Recommended Posts

Mam nadzieję, że to odpowiedni dział na taki temat.

Jakie są wasze ulubione cytaty? Oto kilka moich ulubionych:

''To numer dla tych wszystkich, którzy mają coś, co wypełnia ich życie, jakąś pasję....ale w głębi zastanawiają się czy to jest dobra droga, czy to ma sens.....nigdy, przenigdy się nie poddawajcie. Jedyne co musicie zrobić, to mocno w to wierzyć'' Axl Rose

 

''Kiedy in­ni ocze­kują od nas, że sta­niemy się ta­kimi ja­kimi oni chcą żebyśmy by­li, zmuszają nas do zniszcze­nia te­go kim nap­rawdę jes­teśmy. To do­syć sub­telny rodzaj mor­der­stwa. Większość kochających rodziców i krew­nych po­pełnia je z uśmie­chem na twarzy.''- Jim Morrison

 

''Nie jes­tem sza­lony, in­te­resu­je mnie wolność.''- Jim Morrison

 

''Jeśli mo­ja poez­ja ma ja­kiś cel, to jest nim oca­lenie ludzi od pos­trze­gania i czu­cia w og­ra­niczo­ny sposób.''- Jim Morrison

 

''Roz­myśla­nie o śmier­ci jest roz­myśla­niem o wolności'' Jim Morrison

 

''Ludzie boją się śmier­ci bar­dziej na­wet niż bólu. To dziw­ne, że się jej boją. Życie bo­li dużo bar­dziej niż śmierć. W mo­men­cie śmier­ci, ból się kończy. Więc ko­niec to chy­ba twój przyjaciel. ''-Jim Morrison

 

''Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie''-Jimmy Page

 

''Nawet teraz, gdy otwieram futerał ze starą drewnianą gitarą, mam ochotę do niego wskoczyć i zamknąć wieko''- Keith Richards

 

''Ludzie pytają: „Dlaczego nie dasz sobie z tym spokoju?”. Nie mogę iść na emeryturę, zanim kopnę w kalendarz. Nie sądzę, że rozumieją, co mam z grania. Nie robię tego dla kasy ani dla was. Robię to dla siebie.'' - Keith Richards

 

„Spójrz na mnie: podkoszulka, dżinsy, wysokie buty- to jestem cały ja. Niczego poza tym nie ma i nigdy nie będzie. Odrzuca mnie nawet sama myśl, że muszę pójść do jakiejś pierdolonej garderoby i przebrać się w inne ciuchy, by wyjść na scenę i grać. Daj mi kawałek dachu nad głową i coś do picia; to jest wszystko, czego mi potrzeba. Czy pieniądze mogą coś w tym zmienić?” Slash

Te cytaty w pewien sposób przedstawiają moje postrzeganie świata.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cytaty jak na fb :D

A muszą być autorzy?

Ja sam je sobie wynajduje :) Albo powtarzam nie wiedząc czyje to, jak stare powiedzonko czy przysłowie :)

 

2 cytat, sam mam taką rodzinkę :/

genialne wpisałeś cytaty :)

 

Materia:

 

"W przyrodzie nigdy nic nie ginie"

 

"Tego czego nie ma, ma inną formę"

 

"Tego czego tu nie ma, jest gdzie indziej"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista moich zaczyna się przed stworzeniem świata i ciągnie w nieskończoność daleko po jego końcu. Spróbuję wybrać najtrafniejsze! :)

 

"A scene could be much more to remember than the Play itself." - Tuomas Holopainen (Gethsemane)

 

"What I really miss is a right kind of ballance in everything I do. A balance for my whole life...

What I definitely want is that I wouldn't be so stressed up all the time.

I miss the feeling of hapiness. The feeling of being proud of yourself...

The feeling of being able to forgive yourself. I'd want to find a balance, not a routine, definitely not.

The right kind of ballance in everything I do..." - Tuomas Holopainen (End of An Innocence Documentary)

 

"I don't quite know how to live in real time or real life.

Maybe I'm like an owl in a golden cage;

frames are stunning but still the cage stays closed." - Tuomas Holopainen (Maan Mainiot)

 

"You always need to follow your heart in what you want to do, otherwise you'll end up being a whore." - Tuomas Holopainen

 

"We are the masters of our own wishes, beliefs and dreams. Whatever you desire enough, it can happen. Destiny is an excuse for those, who don't have the strength to fulfill their wishes. Everything is possible. Even the impossible." - Tuomas Holopainen

 

"Still round the corner there may wait

A new road or a secret gate;

And though I oft have passed them by,

A day will come at last when I

Shall take the hidden paths that run

West of the Moon, East of the Sun." - J.J.R.Tolkien (Władca Pierścieni)

 

"Chodzimy w kółko, wracając do punktu wyjścia i znowu zaczynając od początku: ponownego początku, który był zawsze przekleństwem jasnego dnia." - Stephen King (Mroczna Wieża I: Roland)

 

"Każdy gra jakąś rolę, a moja rola jest smutna" - William Shakespeare

 

"Miałam w życiu sny, które pozostały ze mną na zawsze i zmieniły moje myśli. Zmieszały się ze mną całą, jak wino z wodą, i zmieniły zabarwienie mojego wewnętrznego świata" - Emily Bronte (Wichrowe Wzgórza)

 

"Niektórzy twierdzą, że każda absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę.

To nieprawda.

Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne.

Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze. Sam straciłem wiele takich rzeczy." - Andrzej Sapkowski (Chrzest Ognia)

 

"- To piosenka o mniej samej - odpowiedział ktoś z dołka. - Piosenka o Too-tiki, która zbudowała sobie latarnię ze śniegu, ale refren dotyczy spraw zupełnie innych.

- Rozumiem - powiedział Muminek i usiadł na śniegu.

- Nie rozumiesz - odpowiedziała Too-tiki wychylając się z dołka na tyle, że widać było jej kaftanik w biało-czerwone pasy.

- Bo w refrenie mowa jest właśnie o rzeczach, których się nie rozumie. W tej chwili myślałam o zorzy polarnej. Nie wiadomo, czy ona jest naprawdę, czy tylko ją widać. Wszystko jest bardzo niepewne i to właśnie mnie uspokaja. " - Tove Janson (Zima Muminków)

 

"Cza­sem gdy wszystko

 

od­da­la się w głębo­ki sen

 

Przychodzi przebudzenie

 

a reszta jest prawdą" - Jim Morrison

 

"Między szlachtą umiał być dwornym kawalerem, między Kozaki najdzikszym Kozakiem, między rycerzami rycerzem, między łupieżcami łupieżcą. Niektórzy mieli go za szalonego, bo też i była to dusza nieokiełzana i rozszalała. Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył — sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji." - Henryk Sienkiewicz ("Ogniem i mieczem")

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Tak troszkę, dla rozbicia tej powagi..)

 

"– Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.

Śmierć zastanowił się przez chwilę.

KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.”

Terry Pratchett - Czarodzicielstwo

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo bliski jest mi cytat z Johna Lennona, jako nastolatek zapytany w szkole kim chciałby być w życiu odparł "chciałbym być szczęsliwy, chyba nie zrozumiałeś pytania John, nie to pani nie zrozumiała życia"

 

 

 

i mój osobisty faworyt z cytatów, takie motto.

"Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind."

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje ulubione cytaty, to w sumie żadne mądrości, tylko słowa, który przykuły moją uwagę.

 

A to będzie opis mojej przyszłości :

"A może wolałbyś zostać w Londynie, w tej swojej usypiającej, nudnej szkółce? Dzień po dniu mozolnego wkuwania. Daty, wzory, równania... Tylko w jakim celu? Żeby zdać jakieś bezsensowne egzaminy? Żeby pójść do kolejnej, tak zwanej wyższej szkoły? Żeby zasłużyć na nagrodę w postaci równie nużącej bezbarwnej pracy i tak doczekać banalnej, nic nieznaczącej śmierci?" - Damian Dibben Strażnicy Historii

 

"Nad emocjami panujemy na różne sposoby. Albo raczej próbujemy panować. I paradoksalnie, choć gniew nas niszczy, to zarazem nas określa: sprawia, jesteśmy tym, kim jesteśmy." - Roderick Gordon Tunele:Bliżej

 

„-Gdyby ta biedna kobieta wiedziała, co się teraz dzieje w jej domu... -Tak, mogłaby się trochę wkurzyć, że dwie bomby atomowe zasłaniają jej telewizor.” - Roderick Gordon Tunele:Spirala

 

 

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują. - Albert Einstein

 

 

Je­dyne cze­go żałuję w życiu, to te­go, że nie jes­tem kimś innym. - Już nie pamiętam czyje to.

 

 

Bądź sobą! A jeśli ja jestem nikim? - też nie pamiętam autora.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Odbiło ci, zbzikowałeś, dostałeś fioła, ale coś ci powiem w sekrecie, tylko wariaci są coś warci." - Alicja do Kapelusznika

 

"Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy." - Jack Sparrow

 

"Nie szukaj problemów tylko rozwiązań" - nie znam autora, ale ten cytat towarzyszy mi praktycznie zawsze

 


 

Tu dwa cytaty z mojego ulubionego zespołu z dzieciństwa... Dziś bardziej rozumiem ich teksty. Są bardzo pozytywne i wraca chęć do życia (w tej never-ending zimie...)

 

"Babie lato z mgły przędzie srebrną nić

Dzięki Panie, że tak cudnie na tym świecie żyć

Dzięki Panie, że Miłość dawać chcesz

Dzięki za basetli dźwięki, za słońce i deszcz"

Brathanki - "Modliła się dziewczyna"

 

A teraz – cieszyć chcę się i grzeszyć!

Za szczęściem gonić, dopóki płonie

we mnie ten ogień jeszcze!

Ust do śpiewania, do całowania,

serce gorące me do kochania –

po to na świecie jestem!

Brathanki - "Wreszcie się ustatkuj"

 


 

I teraz fragment prozy ks. Jana Twardowskiego:

 

"Męczymy się nieraz i narzekamy: nie założyłem rodziny, nie skończyłem studiów, niczego nie dokonałem. Ale przecież każdy może jeszcze kochać."

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam trzy cytaty, które zwróciły moją uwagę ostatnio:

 

"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa." - Jiddu Krishnamurti

 

"Masz po stokroć rację protestując przeciw światu, który "już taki jest", masz rację, jeśli umierasz i dusisz się w tym świecie, zamiast się do niego przystosować." -

Hermann Hesse "W słońcu dawnych dni"

 

"Żyjemy w czasach obłędu. Obłędu udzielonego. W świecie bezmyślnych maszyn, ślepej techniki i coraz bardziej odhumanizowanych istot ludzkich. (...) Ogarnia nas i pochłania coraz większe szaleństwo i chaos." A.A.D.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Już nie mogę się doczekać, aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia" (Król Julian)

 

"-Dlaczego chcesz być kobietą, Stan?

- Bo chcę mieć dzieci. To moje prawo jako mężczyzny." (MPFC "Żywot Brian'a")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duużo tego jest, ale kto by to spisywał i o tym pamiętał... :) Wrzucę ten, na który wpadłam ostatnio:

 

Tak, nie żyje, nie żyje... Ale my przecież żyjemy!

Tak, wydźwignęła się fala grozy, ale chwilę potrwała i już zaczęła opadać, już ten i ów wrócił

do swego stolika, i, najpierw ukradkiem, a potem zgoła bez żenady, wypił swoją wódeczkę,

zakąsił. No bo rzeczywiście, po co ma się marnować de volatile? Czyż możemy pomóc

Michałowi Aleksandrowiczowi? Czyż mu będzie lżej od tego, że będziemy głodni? My przecież

żyjemy! - Mistrz i Małgorzata (Michał Bułhakow)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami, przypomniałaś mi o jednym z moich ulubionych, również z Mistrza i Małgorzaty:

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.

– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też go lubię :) Czytam teraz tę ksiązkę po raz piąty i ciągle widzę w niej coś nowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

"„Oswoić” znaczy „stworzyć więzy”."

"Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół."

 

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dużo mam ulubionych na razie podam 2:

 

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” - Antoine de Saint-Exupéry

 

"– Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?

NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.

– Kiedy?

TO MOMENT, rzekł Śmierć, POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM." -T. Pratchett

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja dorzucę cytaty z mojej ostatniej obsesji "Atlasu chmur" :

 

“I believe there is another world waiting for us. A better world. And I'll be waiting for you there.”

 

“Truth is singular. Its 'versions' are mistruths.”

 

“Our lives are not our own. We are bound to others, past and present, and by each crime and every kindness, we birth our future.”

 

“My life amounts to no more than one drop in a limitless ocean. Yet what is any ocean, but a multitude of drops?”

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ach, Mały Książę i cały Świat Dysku to dla mnie skarbnica cytatów, gdybym miała wygrać wszystkie, które lubię to dnia by mi nie starczyło, żeby je spisać.

Twoja róża ma dla ciebie tak wielkie znaczenie, ponieważ poświęciłeś jej wiele czasu. Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę.

ten cytat towarzyszy mi już od wielu lat i pojawia się na stronie tytułowej każdego mojego pamiętnika. więc... no chyba jest dla mnie bardzo ważny :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swojego czasu bardzo skrupulatnie "kolekcjonowałam" wszelkie fajne cytaty, zapisując w specjalnym zeszycie :P Obecnie rzadko coś tam dopisuję, ale od czasu do czasu wracam do tej mojej prywatnej "skarbnicy mądrości różnorakich".

 

Pierwsze z brzegu:

 

Większość ludzi nie chce pływać dopóki nie nauczy się pływać. Czy to nie dowcipne? Oczywiście nie chcą pływać! Urodzili się przecież dla ziemi, nie dla wody. I oczywiście nie chcą myśleć, gdyż stworzeni zostali do życia, a nie do myślenia! Tak, a kto myśli i kto z myślenia czyni sprawę najważniejszą, ten wprawdzie może w tej dziedzinie zajść daleko, ale taki człowiek zamienił ziemię na wodę i musi kiedyś utonąć. H. Hesse "Wilk stepowy"

 

Jeśli marzy ci się ślizgawka na cieniutkim lodzie życia we współczesnym świecie, pamiętaj, że każdy twój ruch śledzić będą spojrzenia pełne milczącej zawiści i wyrzutu. Jedni będą ci zazdrościć, inni udawać twoich przyjaciół, jeszcze inni grzać się w twoim rzekomym blasku. Zaś wszyscy (bez wyjątku) czekać będą na moment, kiedy powinie ci się noga, kiedy lód pęknie ci pod stopami, kiedy wpadniesz w otchłań. (Tomasz Beksiński)

 

Najważniejsze to dokąd się płynie, a nie to, czy walczy się z prądem. (B. Pawlikowska)

 

Mężczyzna powinien bez przerwy osłaniać się przed ciosami. Jeżeli na chwilę choćby uwolni ręce, zaraz zmajstruje coś ohydnego. (. J. Stawiński)

 

To tak na początek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W temacie Nyphetamine:

"Six feet deep is the incision.

In my heart, that barless prison."

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

„Nie żałuj umarłych Harry. Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości.” — Albus Dumbledore / Harry Potter i Insygnia Śmierci.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej chwili pierwsze co przychodzi mi do głowy to słynne:

Tylko wariaci są coś warci.

 

Szkoda, że nie mam Wieśmina pod ręką, tam to było dużo kapitalnych cytatów..

Share this post


Link to post
Share on other sites

" Jeżeli mnie nie lubicie możecie mnie nienawidzić jeszcze bardziej nie chce was uszczęśliwiać" Marilyn Manson

 

"Śmiejcie się bo jestem inny a ja się śmieję że jesteście tacy sami" Jonathan Davis "KoRn"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
„Nie żałuj umarłych Harry. Żałuj żywych' date=' a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości.” — Albus Dumbledore / Harry Potter i Insygnia Śmierci.[/quote']

Przy okazji cytatów z HP myślę, że nie może zabraknąć tutaj:

 

"Ach, muzyka[...] To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!" — Albus Dumbledore / Harry Potter i Kamień Filozoficzny

 

No i jeszcze z Pratchetta, znów dla rozbicia powagi :P

"Elfy są piękne. Mają styl. Urodę. Grację. Tylko to sie liczy. Gdyby koty wyglądały jak żaby, zdawalibyśmy sobie sprawę, jakie to paskudne, okrutne, małe dranie. Styl. To pamiętają ludzie."

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesteśmy tylko tym, kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej. - Terry Goodkind

 

Każde rozwiązanie każdego problemu jest proste. To w odległości między nimi leży tajemnica. - Derek Landy

 

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki. - A. Sapkowski (Wiedźmin, Jaskier)

 

To sztuka egzystencji. Która [...] trwa przez całe życie, by być doskonalona przez większość z nas. - Tuomas Holopainen

 

Muzyka jest krajobrazem duszy i emocji. - Johanna Kurkela (panna romanssihuhuja :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To sztuka egzystencji. Która [...] trwa przez całe życie, by być doskonalona przez większość z nas. - Tuomas Holopainen

 

 

jak mogłem o tym zapomnieć :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.