Jump to content
Izzy

Ulubione cytaty

Recommended Posts

"najlepszy dowód na głupotę świata:

kiedy się nam nie wiedzie, najczęściej na skutek naszych własnych grzechów, winimy słońce, księżyc i gwiazdy. Jakbyśmy łajdakami byli z konieczności, głupcami z woli niebios, zdrajcami- dzięki obrotom planet; a pijakami,kłamcami, rozpustnikami- z przymusu, posłuszeństwa wobec wpływu gwiazd."

W. Shakespeare Król Lear Akt I, Scena 2.

"żal winowajcy mej krzywdy nie zmienia... ach, lecz łzy twoje to perły bogate! godziwą dla mnie stanowią zapłatę." W.Shakespeare

(znalazłam to wczoraj w starym notatniku- z czasów studiów) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Muszę wydrukować fakturę dla mojego ludu" - mój brat Piotrek zbywający czteroletnią siostrzenicę, która chciała pobawić się z nim w księżniczkę. Nie wiem czemu, ale strasznie mnie bawi :>

I drugi z ostatnich dni, o którym już pisałam w co nas śmieszy:

"Dlaczego trzepiesz Legolasa? - mój kumpel i jego przeepickie pytanie :> Chodziło o to, że bawiłam się moją poduszką, której na imię Legolas :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest takie powiedzenie " jak cię widzą tak cię piszą" - znalazłam jego inną wersję: "jak cię widzą - to pracuj"(bardziej podoba mi się niż wersja oryginalna ). powtarzam to często wujkowi ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, przypomniało mi się "Gdy się nie ma co się lubi, to się lubi tych co mają" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, przypomniało mi się "Gdy się nie ma co się lubi, to się lubi tych co mają" :P

 

też dobre :) i wcześniej tego nie słyszałam, jutro powiem wujkowi ( teraz już śpi, a może go tak obudzić...) :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako, że faza na Fight Club (tak książkowo, jak i filmowo) to trochę cytatów ode mnie z Podziemnego Kręgu właśnie:

"Dopiero gdy stracimy wszystko, stajemy się zdolni do wszystkiego."

"Gdy cierpisz na bezsenność, nic nie wydaje się być prawdziwe. Wszystko jest kopią kopii."

"Reklamy każą tym ludziom uganiać się za samochodami i ubraniami, których nie potrzebują. Całe pokolenia wykonują prace, której nienawidzą, po to tylko, żeby móc sobie kupować coś, co nie jest im wcale potrzebne."

"Rzeczy, które posiadasz, w końcu zaczynają posiadać ciebie."

"To Twoje życie i kończy się z każdą minutą."

"Zaczniesz żyć w pełni kiedy uświadomisz sobie, że kiedyś na pewno umrzesz."

"Nie jesteście pięknymi i niepowtarzalnymi płatkami śniegu. Jesteście taką samą gnijącą materią organiczną jak wszyscy inni i my wszyscy jesteśmy częścią tej samej kupy kompostowej."

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pożyczyłam książkę na prezentację maturalną, do której przymierzałam się już długo (do książki, nie do prezentacji... :)).

 

'Obłęd' Krzysztonia. Dopiero zaczęłam, a już wiem, że to będzie ciekawa podróż.

Nikt nie wie, co trzeba przeżyć, aby obłęd dojrzał i ogarnął człowieka bez reszty. Ileż to razy ludzie

przeżywają tak koszmarne rzeczy, że powinni natychmiast postradać zmysły. Tymczasem wcale nie wariują.

Choćby - w większości - więźniowie kacetów. A innym wystarczy zwykłe, szare życie i - krach. Już się smażą

w ogniu obłędu! Kim są, zanim staną się obłąkani? Zanim zamknie się ich na dobre? Bo to są takie kłębuszki

wrażliwości. Świat dla nich cały jest z kolców. Usiłują się przystosować, ale to daremne. Albowiem jeszcze

nie wiedzą, że Odys w nich śpi, że róża wykwita z cierni, a klejnot jest w lotosie, amen. I że nikt nad nimi nie

płacze! Aż przychodzi ostatnia rozpaczliwa próba i - uciekają w szaleństwo... Widzę ich w tej chwili, jak

krążą po zielonych korytarzach, zielonym linoleum i wyglądają jak algi albo wodorosty, tak się chwieją,

kołyszą.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@up: Wiedziałam, że to będzie gość z Kukurydzy. Po prostu wiedziałam. Jestę jasnowidzę ^^

Sami, to brzmi ciekawie :) Ale pewnie nie ma tego w gminnej bibliotece... Sprawdzę, jak będę oddawać wszystko, z czym zalegam. C:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj nasze koło teatralne wystawiało w budzie przedstawienie na konkurs "sztuki profilaktycznej dla młodzieży" czy czegoś w tym stylu. Podobało mi się, było dużo lepsze, niż te nudziarskie "części artystyczne" na naszych szkolnych apelach. No, może poruszane tematy nie były za oryginalne, tu jakaś patologia w rodzinie, tam samotność i tak dalej, ale mogli pójść na łatwiznę i zrobić o ćpaniu i piciu, a tu trochę inaczej i ciekawiej... Emi indżojd :) Ale zmierzałam do czegoś innego. W pewnym momencie w tymże przedstawieniu padły słowa:

Coraz więcej wkoło ludzi, o człowieka coraz trudniej

i jakoś tak mnie to ujęło. Jest w tym zdaniu... coś. Po prostu coś.

 

(No, nie wspominając o "Jesteś tylko kolejną cegłą w murze" na końcu sztuki, na które to słowa w mojej głowie od razu włączyli się Floydzi, ale ten cytat znałam już wcześniej. I wy też go znacie. Bo Floydzi.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja chciałbym dopisać dwa cytaty.

 

''Oto ludzie - rzekł cierpko. - Stała się rzecz nieodwracalna. Zamiast uznać ją i działać w nowych warunkach, lepiej zadać najważniejsze i najmędrsze ze wszystkich pytań: ''Dlaczego?'' - z książki pod tytułem ''Grombelardzka Legenda''

 

''Natura nie zna pojęcia filozofii, Geralcie z Rivii. Filozofią zwykło się nazywać żałosne i śmieszne próby zrozumienia Natury, podejmowane przez ludzi. Za filozofię uchodzą też rezultaty takich prób. To tak, jak gdyby burak dochodził przyczyn i skutków swego istnienia, nazywając wynik przemyśleń odwiecznym i tajemnym konfliktem Bulwy i Naci, a deszcz uznał za Nieodgadnioną Moc Sprawczą''. - z książki pod tytułem ''Czas Pogardy''.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygrzebałam takie starocie ;):

"Najwyższa stajenna ranga nie zrobi z osła mustanga." S. J. Lec

"Słyszę warczenie... Pies, samolot czy sumienie?" J. Sztaudynger

I klasyk: "W słowach tylko chęć widzim, w działaniu potęgę; trudniej dzień dobrze przeżyć niż napisać księgę." A. Mickiewicz

"Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli." J. Kochanowski.

"Huczy woda po kamieniach a na głębi cicho płynie: nie sądź ludzi po zachceniach, ale prawdy szukaj w czynie." A. Asnyk

Chyba nie muszę dodawać, że zgadzam się z myślami zawartymi w powyższych cytatach. Jest jeszcze jeden cytat nie tak wesoły jak wcześniejsze: " człowiek ma jeszcze tę wyższość nad maszyną, że umie sam się sprzedać. S. J. Lec

Niestety są tacy ludzie, którzy sprzedają siebie i/lub innych jakby ludzie byli towarem. I "są tacy dla których jesteś wart mniej niż zero..." - to chyba każdy zna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytatem, który towarzyszy mi najdłużej, bo od około 12 lat, jest fragment mojej ulubionej książki "Mały Książę". Gdy zaczęłam prowadzić pamiętnik, wybrałam go sobie jako swoją myśl przewodnią. I tak już zostało. W każdym kolejnym pamiętniku umieszczałam go na pierwszej stronie.

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

- Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać.

- Twoja róża ma dla ciebie tak wielkie znaczenie, ponieważ poświęciłeś jej wiele czasu.

- Ponieważ poświęciłem jej wiele czasu... - powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać.

- Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę

 

U mnie była to wersja trochę uproszczona. Prezentuje się ona tak:

"Twoja róża ma dla ciebie tak wielkie znaczenie,

ponieważ poświęciłeś jej wiele czasu.

Ludzie zapomnieli o tej prawdzie

Lecz tobie nie wolno zapomnieć.

Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.

Jesteś odpowiedzialny za twoją różę"

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi najbardziej podoba się początek: "dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." Ale ten fragment, który sobie wybrałaś - ten o róży, też jest dobry. Książka jest krótka, ale zawiera wiele ważnych myśli. Chyba każdy ją zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Znowu muszę iść łatać dziury w chorej psychice mojego chłopaka. Gdzie jest mój kapeć?!'' - Taiteilija

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tajka łata kapciem dziury w mózgu. Kocham Was, ludzie ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Znowu muszę iść łatać dziury w chorej psychice mojego chłopaka. Gdzie jest mój kapeć?!'' - Taiteilija

 

Wielkie dzięki, Izzy, miło, że chociaż raz słuchałeś co do Ciebie mówię, a warto wspomnieć, że mówiłam to około szóstej rano. ;)

Jest postęp!

 

Tajka łata kapciem dziury w mózgu. Kocham Was, ludzie ♥

 

Łatanie dziur kapciem to wielka sztuka! :happy:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tajka łata kapciem dziury w mózgu. Kocham Was, ludzie ♥

 

Łatanie dziur kapciem to wielka sztuka! :happy:

Nie wątpię :D Widzę tę czynność oczyma wyobraźni i wygląda na dosyć skomplikowaną. Pewnie kwestia wprawy, co? :-D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Śmierć to tylko kolejna ścieżka, którą wszyscy musimy podążyć. Znika szara, deszczowa zasłona tego świata i wszystko spowija srebrzysty blask. A potem...widzisz... Pippin: Co? Gandalfie?... Co widzę? Gandalf: Białe wybrzeże... i to co poza nim, daleką zieloną krainę skąpaną w blasku wschodzącego słońca." Cytat z Władcy Pierścieni Powrót Króla. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dopóki nie skorzystałem z In­terne­tu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. " - Stanisław Lem :>

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżę trochę wątek i dodam kilka, które z niewiadomych przyczyn pominęłam ;)

 

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." Albert Einstein

"Silniejsza osobowość – silniejsze cierpienie, straszniejsze upadki, większa amplituda przeżyć. Być silnym – to boli." Anna Kamieńska

"Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu." Mark Twain

"Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki." George Orwel

"Przebaczenie jest najtrudniejszą miłością." Albert Schweitzer

"Człowiek nienawidzi tak długo, jak długo czuje się bezsilny." Alice Miller

"Co­kol­wiek za­mie­rzasz zro­bić lub marzysz, że możesz zrobić, zacznij. Odwaga jest geniuszem, w którym tkwi moc i magia. Zacznij teraz." Johann Wolfgang Goethe

"– No, a co później?

– Nic później, Al. Dalszy ciąg życia.

– I to wszystko?

– Jak to: wszystko?

– Tak to się kończy?

– Niezupełnie, Al. Za łatwo by było. Jeszcze nikomu się tak nie udało.

Ale próbować warto." William Wharton "Ptasiek"

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Wiesz jak nazywa się mój ulubiony cukierek?

BATOOOOOOONIK"

 

Szymun Wroczek - "Piter"

Share this post


Link to post
Share on other sites
We are the music makers,

And we are the dreamers of dreams,

Wandering by lone sea-breakers

And sitting by desolate streams;—

World-losers and world-forsakers,

On whom the pale moon gleams:

Yet we are the movers and shakers

Of the world for ever, it seems.

 

Odkryłam niedawno ten wiersz, głównie przez The Gathering, którzy to zawarli recytację tegoż wiersza w jednej ze swoich piosenek. Potem doszłam do Williego Wonki, a potem do pana Atrhura, który te parę linijek stworzył.

 

Stworzył, trafił w sedno, dziękuję, żegnam.

 

:)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

We are the music makers,

And we are the dreamers of dreams,

Wandering by lone sea-breakers

And sitting by desolate streams;—

World-losers and world-forsakers,

On whom the pale moon gleams:

Yet we are the movers and shakers

Of the world for ever, it seems.

 

Odkryłam niedawno ten wiersz, głównie przez The Gathering, którzy to zawarli recytację tegoż wiersza w jednej ze swoich piosenek. Potem doszłam do Williego Wonki, a potem do pana Atrhura, który te parę linijek stworzył.

 

Stworzył, trafił w sedno, dziękuję, żegnam.

 

:)

Arthur William Edgar O'Shaughnessy (14 March 1844 – 30 January 1881)

Dlaczego fajni ludzie tak krótko żyją? ._.

Share this post


Link to post
Share on other sites

We are the music makers,

And we are the dreamers of dreams,

Wandering by lone sea-breakers

And sitting by desolate streams;—

World-losers and world-forsakers,

On whom the pale moon gleams:

Yet we are the movers and shakers

Of the world for ever, it seems.

 

Odkryłam niedawno ten wiersz, głównie przez The Gathering, którzy to zawarli recytację tegoż wiersza w jednej ze swoich piosenek. Potem doszłam do Williego Wonki, a potem do pana Atrhura, który te parę linijek stworzył.

 

Stworzył, trafił w sedno, dziękuję, żegnam.

 

:)

Arthur William Edgar O'Shaughnessy (14 March 1844 – 30 January 1881)

Dlaczego fajni ludzie tak krótko żyją? ._.

 

Bo świat był dla nich za normalny? ;)

 

Ehm, dobra. Żeby nie było, że robimy offtop...

*otwiera swój zeszyt z cytatami tom I... w sumie, do drugiego mi zostało jakieś 20 niezapisanych stron, więc może to określenie jest zbędne, wertuje, szuka czegoś adekwatnego do treści dyskusji...*

O! ...mam.

Piękne dusze nie mogą długo zostać na tym świecie. W istocie, w jakiż sposób wielkie uczucia mogłyby współżyć z lichym, małym, powierzchownym społeczeństwem?

~Honore de Balzac "Ojciec Goriot"

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.