Jump to content
Izzy

Ulubione cytaty

Recommended Posts

Ostatnio oglądałam film Forrest Gump, i tam była taka bardzo mądra odpowiedź:

Jenny: Czy czasami marzysz o tym, kim będziesz?

Forrest: Kim będę? Przecież będę sobą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak z Harry Pottera:

Dumbledore (ćw.1) : Ach muzyka- powiedział ocierając łzę w oku- To magia większa od wszystkiego,co my tu robimy!

Syriusz (ćw.4) : Jeśli chcesz poznać człowieka , dowiedz się jak traktuje swoich podwładnych,a nie równych sobie.

Dumbledore (ćw.4) : Zagłuszenie bólu na jakiś czas sprawia,że powraca ze zdwojoną siłą

Dumbledore (ćw.4): będziemy na tyle silni,na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi,na ile będziemy podzieleni.

Dumbledore (ćw.5) : Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

-"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi." - słynny fragment z Forresta Gumpa, bardzo go lubię, film zresztą też.

 

-"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - Śmierć." - Pratchett

 

-" (...) Nie kradniesz, bo wiesz, że dana rzecz należy do kogoś innego, a nie dlatego, że tak stoi w Dekalogu. Postępuj tak, jak chciałbyś, aby postępowano względem ciebie. To wystarczy. Nie trzeba przykazań, objawionych prawd wiary czy moralnych milicjantów. " - Nergal. Nie jestem jego fanką, ale utożsamiam się z niektórymi jego teoriami. Ten fragment pochodzi bodajże z jakiegoś wywiadu.

 

- "Coś się kończy, coś się zaczyna."

- "Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.

Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.

Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. "

-"Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci.

I nigdy nie winię za nie innych."

- "Coś się kończy, coś się zaczyna."

- "Przyjdzie gości w gaciach powitać. Ale po prawdzie, jacy goście, takie i powitanie."

Sapkowski. Jego książki to kopalnia wspaniałych cytatów ;)

 

"– Nie myślałem, że to skończy się w ten sposób.

– Skończy? To nie koniec podróży. Śmierć to tylko kolejna ścieżka, którą wszyscy musimy podążyć. Znika szara, deszczowa zasłona tego świata i wszystko spowija srebrzysty blask. A potem widzisz...

– Co Gandalfie? Co widzę?

– Białe wybrzeże. I to, co za nim... daleką zieloną krainę, skąpaną w blasku wschodzącego słońca.

– To chyba nie jest takie złe.

– Nie, nie jest." - Tolkien.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

"Every year, on the twenty-fourth of Julienuary..." ~ Król Julian

"How I like to be laughing ... is such an interesting experience." ~ Król Julian

"Staying quiet doesn't mean I have nothing to say."

 

"Sing my angel of music." ~ Upiór z opery

 

"Dreaming of tryn'a the perfect romance

In search of the door, to open your mind

In search of the cure of mankind" ~ Within Temptation - Utopia

 

“Our lives are not our own. We are bound to others, past and present, and by each crime and every kindness, we birth our future.” ~ Atlas Chmur

 

“I understand now that boundaries between noise and sound are conventions. All boundaries are conventions, waiting to be transcended. One may transcend any convention if only one can first conceive of doing so.” ~ Atlas Chmur

 

"People are afraid of me because I'm different." ~ Edward Nożycoręki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

"Oh baby, Talk to me, show some pity

You touch me in many, many ways

But I'm shy can't you...

I'm shy can't you...

I'm shy can't you see..." ~ Sonata Arctica - Shy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crestfallen soul, rest for this night - WNF.

 

As I drank form a cup which was counting my time - BDC.

 

Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej - Jon Krakauer "Wszystko za życie".

 

Prawdziwi przyjaciele wbijają ci nóż tylko od przodu - Jonathan Davis.

 

Lay your head down child, I won't let the boogeyman come.

Counting bodies like sheeps to the rythym of the wardrums. - Maynard James Keenan, APC, "Pet".

 

To te di best, które mi się przypomniały. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

"Oh, te zamordowane zwłoki wyglądają wspaniale" ~ Undertaker, Kuroshitsuji

 

"Wiesz, że mam sprawny język..." ~ Sebastian Michaelis, Kuroshitsuji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, przypomniał mi sie cytat z mojej ulubionej Polskiej komedii "Chłopaki nie Płaczą"

- " Bunkrów nie ma, ale i tak jest zaje*iście " <--- mówię tak przeważnie jak ktoś zapyta co u mnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz polecę Sonatą...

 

Time will change the familiar face,

Brightest colors fade to gray

The fear is real, one winter´s day brings the clarity...

 

I feel the time is catching up with us

How many days until its hunger is satisfied

z: The Last Amazing Grays

 

Mój faworyt forever. To takie romantyczne... xD

...Don´t smile.

Don´t you smile.

You´re supposed to wither away with me, so, Juliette...

Please, don´t smile

I´m paralyzed and you are still alive.

z: Juliet

 

I tym razem naprawdę romantyczne:

If you want to...

be my lifeline for this lifetime

suffer in pleasure, forever and ever I'd like to see how

the walls around your heart will fall apart

stop resisting, let the light in

suffer in pleasure, forever and ever,

this one lifetime.

z: In the Dark

 

I jeszcze coś bardzo... ten... no. Po prostu to jest takie... No.

Losing my insanity would mean I'm losing everything

The dream where I can fly

Losing my insanity

z: Losing My Insanity

Share this post


Link to post
Share on other sites

" Na forsę żarta, jak stonka na łęcinę!

(Nawet oprysk nie pomaga)

Jeszcze rok temu dwa czterysta starczało Ci bez problemu!

A teraz na dwa pięćset patrzysz jakbyś zobaczyła...gówno...! "

 

To będzie mnie prześladować do końca życia ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wstępie powiem, że Hetalia to anime o państwach, gdzie państwa właśnie są jakimiś osobami. To są jedne z moich ulubionych cytatów z tego anime (tego jest więcej, ale tylko to zapisałam :D) Sytuacje pomiędzy Niemcami a Austrią (dwóch facetów):

 

"(sfrustrowany Austria gra na pianinie, Niemcy słuchają)

-Teraz rozumiesz?

- Denerwujesz się Chopinem?"

"Odkąd tylko Austria zaczął u mnie mieszkać, straciłem ochotę na przebywanie w domu, a przecież nie mam żony"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umysl twoj zdrowej prawdy nie umie byc sluga

I wraz z jednej przesady rzuca sie druga

Widzisz swoj blad poznales dokad cie zawiodlo

To żes za szczera cnote bral komedie podla

Lecz aby sie poprawic czyliz droga tedy

By popadac bezzwlocznie w stokroc gorsze bledy

Z sercem lotra co w kazdym pewnie wstret obudzi

Rownac niebacznie serca wszystkich zacnych ludzi

Jak to że jeden szalbierz uwiodl cie niegodnie

Ukrywszy pod swietosci maska niecne zbrodnie

chcesz mniemac już ze kazdy jego drog sie trzyma

I że prawdziwej cnoty już na swiecie nie ma

Pozostaw niedowiarkom to glupstwo sam wprzody

Naucz sie odrożniac prawde od obludy

Nie obdarzaj zbyt rychlo ufnoscia nikogo

I staraj sie rozsadku kroczyc zawsze droga

Strzeż sie jeżeli możesz czcic zapal udany

Lecz nie krzywdz posadzeniem cnoty nieskalanej

A gdybys juz przesada musial grzeszyc stale

Lepiej zbyt wierzyc w ludzi niż nie wierzyc wcale.." Molière (Molier)

Świętoszek : )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Gdzieś mam schowane 3 zeszyty z cytatami, ale w tym problem, że nie wiem, gdzie one są. Te znalazłam na karteczkach samoprzylepnych w swoim piórniku, natatkach w kalendarzach oraz w odmętach swojej pamięci.

"Każdy samotnik, choćby się zaklinał, że tak nie jest, pozostanie samotny nie dlatego, że lubi,ale dlatego, że próbował stać się częścią świata, ale nie mógł, bo doznawał ciągłych rozczarowań ze strony ludzi” - Jodi Picoult.

"Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera" - Eric-Emmanuel Schmidt.

"Jeśli słyszysz piosenkę, która wywołuje u ciebie łzy, a nie chcesz już płakać, nie słuchasz jej więcej. Ale nie da się uciec od samego siebie. Nie można postanowić, że się już nie będzie siebie oglądać. Wyłączyć zgiełku w swojej głowie" - Jay Asher.

"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu" - Dorota Terakowska.

"Trze­ba się cie­szyć z te­go co się ma. To bar­dzo ważne. Choćby się miało od­ro­binę, zaw­sze to będzie nies­kończe­nie więcej niż nic" - Jostein Gaarder.

"W tej samej chwili zrozumiałem, jak to było w przeszłości. W poprzednim stuleciu gość rozpakowywał się, odpoczywał i przebierał się do kolacji; każdy mógł pobyć sam na sam ze sobą. Teraz, wraz z nadejściem nowoczesności, trzeba zabiegać o niczym niezmącone chwile dla siebie" - Michael Cunningham.

"Lecz dokądkolwiek pójdziesz, kwiat mądrości pleni: książka jest ogrodem noszonym w kieszeni" - znalzałam to na okadce jakiejś antologii, nie podano autora.

"Kiedy się człowiek czymś interesuje, to książki przychodzą do niego. Książka poleca książkę. Tylko, że zawsze ma się większe ambicje niż rezultaty" - Zbigniew Herbert.

"Czytam dużo… Wykorzystuję tą przypadłość z przerażeniem, bo uzmysławiam sobie, że czasu coraz mniej, a książek coraz więcej. Chciałabym jak najwięcej pochłonąć, zapamiętać i zrozumieć.." Marta Fox.

" Strachu nie trze­ba się wstydzić. Człowiek poz­ba­wiony całko­wicie lęku przes­ta­je być człowiekiem. Od­wa­ga osiągnięta bez po­kona­nia lęku nie jest odwagą" - Dorota Terakowska.

" Biblioteka jest zbiorem snów zapomnianych, ale utrwalonych, jest szansą nieustannego powrotu, a każdy powrót może tu na powrót stać się pierwszym przyjściem" - Jerzy Pilch.

"Kim jest człowiek? Na człowieka składają się wybory i okoliczności. Nikt nie ma władzy nad okolicznościami, ale każdy ma władzę wyboru" - Eric-Emmanuel Schmitt.

"Ze słowami jest tak samo, jak z jajkami upuszczonymi z dużej wysokości: nie można niczego cofnąć ani zignorować bałaganu, który powstaje, gdy już zostaną rzucone" - Jodi Picoult.

"Podczas gdy tyle zła dzieje się na planecie, nikt do zła nie dąży. Nikt nie jest zły celowo, nawet największy krzywoprzysięzca, najgorszy zabójca, czy najkrwawszy dyktator. Sądzą, że dobrze postępują, w każdym razie w zgodzie z tym, co sami określają mianem dobra (...) Wszyscy łajdacy mają czyste serce" Eric-Emmanuel Schmitt.

"W dzisiejszej dobie, gdyby ktoś wypadł przez okno, zadzwoniłby do adwokata, zanim zdążyłby dolecieć na dół" - Eoin Colfer.

"Czy jest coś piękniejszego na świecie od liter? To czarodziejskie znaki, głosy umarłych, cegiełki budujące cudowne światy, lepsze od naszego świata, pocieszyciele, towarzysze w chwilach samotności. Strażnicy tajemnic, głosiciele prawdy..." - Cornelia Funke.

"Od tej chwili, gdy ludzie będą pytali mnie, kim chcę zostać, jak dorosnę, miałam zamiar odpowiadać: ofiarą amnezji" - Sue Monk Kidd.

"Bes­tia naj­gor­sza zna trochę li­tości. Ja nie jes­tem bes­tią, więc jej nie znam' - Szekspir.

"Zbrodnia krwią zamyka drzwi. Po ich drugiej stronie znajduje się świat niewyobrażalny dla innych" - Alice Sebold.

"Każdy dzień jest nowym dniem. Lepiej jest mieć szczęście. Ale ja wolę być dokładny. Bo wtedy, jak szczęście przychodzi, jesteś gotów" - Ernest Hemingway.

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić" -Albert Einstain.

"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz" - Anne Rice.

"Jęczeć nad mi­nionym nie­szczęściem to naj­lep­szy sposób, by przy­ciągnąć inne" - Szekspir.

"Jeśli z przekonaniem i uporem dąży się ku swoim marzeniom, osiągnie się zwycięstwo, które w zwykłym dniu nie jest osiągalne" - Nancy H. Kleinbaum.

"Jak pozbyć się uprzedzeń? Myślowych nawyków? Wpływu innych osób? Otóż... jest na te pytania odpowiedź. Musimy nieustannie i uparcie poszukiwać nowego, innego punktu widzenia" - Nancy H. Kleinbaum.

"Choć cier­pli­wość jest zmęczoną szkapą, jed­nak szka­pa ta wlec się będzie dalej" - Szekspir.

"Opowieści to rzecz niepojęta – raz puszczone w ruch, nie dadzą się zatrzymać" - John Irving.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"nie podcinaj gałęzi na której siedzisz- chyba,że chcą cię na niej powiesić." ;) to jedna z"nieuczesanych myśli" L.Staffa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lubię też to: "cudze błędy mamy przed oczami a własne za plecami"- przysłowie łacińskie oraz 'prawda jest jak dupa, każdy ma swoją' ( przeczytałam to na forum ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cejrowski jak zawsze niezastąpiony :). z tym pierwszym przysłowiem chodziło mi o ludzi, którzy się wywyższają, krytykują innych bo uważają się za lepszych a nie chcą naprawiać świat czy pomagać innym.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest tego cała masa, trudno napisać wszystkie, dlatego będę z czasem dodawać.

A tak na początek:

 

"Kuba: Czuję głód emocjonalnego związku. Fajnie jest być z kimś, z kim można sensownie pogadać, kogo można przytulić, ugotować tej osobie kolację.

Witek: Człowieku masz mnie, ja zawsze chętnie opie*dolę coś na ciepło." ♥

'Poranek Kojota'

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

„Zapytasz mnie, dlaczego nie opowiedziałam ci tego wcześniej. Ponieważ wiem, jaką siłę ma opowieść. Może zmienić bieg historii. Może ocalić życie. Ale można też w niej zatonąć na dobre.”

Jodi Picoult (z książki: "To, co zostało")

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Czytelnik żyje tysiącem żyć zanim umrze. Ten zaś, kto nie czyta – tylko jednym." - George R. R. Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Nie jest ulubionym., ale autor ładnie się wypowiada o muzyce.

 

„A teraz to zrozumiałem, zrozumiałem tajemnicę muzyki, zrozumiałem, dlaczego przewyższa ona o iebo wszystkie inne sztuki: chodzi o jej bezcielesność. Gdy uwalnia się ona od swojego instrumentu, należy ponownie tylko do siebie - samodzielny, wolny twór składający się z dźwieku, nieważka, bezcielesna, doskonale czysta i całkowicie harmonijna ze wszechświatem.”

Walter Moers (z książki: "Miasto śniących książek")

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostatnio polubione przeze mnie :) :

"początkiem każdego wynalazku było marzenie" EWA Glinska.

"kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" Heraklit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedne z moich ulubionych (skopiowane z mojego fb xD)

 

"Life down here is just a strange illusion"

Iron Maiden - Hallowed Be Thy Name

 

"Kiedy myślisz, że nie ma żadnego wyjścia i wszystko co

widzisz wzajemnie sobie przeszkadza, nadzieja w końcu

odpędzi strach."

Epica - Delirium

 

" SŁOWA nie są tak ważne jak energia, która płynie z

muzyki, zwłaszcza granej na żywo. Nie wiem, czy

kiedykolwiek czytałem teksty piosenek, które by dobrze

oddawały muzykę (...). Muzyka jest ENERGIĄ. Nastrojem,

atmosferą. UCZUCIEM."

Kurt Cobain

 

„Chcę być zaangażowany i szczery, ale lubię się też

zabawić i zachowywać się jak idiota.

Dziwadła, łączcie się.”

Kurt Cobain

 

"Chodźmy podpalić u sąsiada będzie większy ubaw."

 

"Na podstawie tego, kogo masz koło siebie, wiesz kim

naprawdę jesteś."

Fast&Furious: Tokyo Drift

 

"Ważne jest tylko to, czego na prawdę chcesz i podążanie

za tym."

Fast&Furious: Tokyo Drift

 

"Życie jest proste, podejmuj decyzje i nie oglądaj się."

Fast&Furious: Tokyo Drift

 

"I never feared death or dying. I only fear never trying."

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.