Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

Zaczęłam czytać słynną "Grę o tron" ciekawa jestem czy rzeczywiście jest tak dobra, jak wieść głosi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Realizuję swój wakacyjny plan obejmujący ponad 30 pozycji. Aktualnie kończę cykl "Oko jelenia".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja na wakacje postanowiłem przeczytać "Jutro" Johna Marsdena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja teraz czytam Rachubę Świata Daniela Kehlmanna. Tata mi polecił, a on nie czyta byle czego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończyłam jeden tom opowiadań Edgara Allana Poe, a drugi, który tu mam wydaje się znacznie gorszą zbieraniną - chyba trafiły do niego same odrzuty, bo jakoś do tej pory nie znalazłam w nim niczego ciekawego.

Pierwszy tom naprawdę przypadł mi do gustu! Znakomitą większość opowiadań cechuje niesamowita, przesycona mrokiem atmosfera tajemnicy. Wśród opowiadań można znaleźć opowieści detektywistyczne, o zabarwieniu fantastycznym, metaforyczne, horrory... mnóstwo świetnych dzieł literackich, trzymających w napięciu do ostatniej strony.

Szczególnie przypadły mi do gustu: Metzengerstein, Król Mór, Maska Czerwonego Moru, Studnia i wahadło, Zagłada Domu Usherów, Czarny Kot, Ligeja, Przedwczesny Pogrzeb, System doktora Smoły i profesora Pierza, Morderstwo przy rue Morge, Tajemnica Marii Roget, William Wilson.

Dla nienawykłego czytelnika problem może stanowić język opowiadań, który jest oczywiście dosyć archaiczny, ale nie nazbyt zawiły - można przywyknąć.

Dla zainteresowanych, czytałam to wydanie (rozsypujące się tomiszcze z miejskiej biblioteki):

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/65522/opowiadania-i

 

Opowiadania serdecznie polecam! :-D

 

Polecam też wiersze pana Poe, jeżeli ktoś ma akurat chęć na coś nieco mroczniejszego niż codzienność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ja mam baśnie Andersena po hiszpańsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki co "Filary świata" Terry'ego Goodkinda (7. tom cyklu "Miecz Prawdy") i "Finlandia" W. Walczaka (taka tam książka podróżnicza) wpisują się w mój codzienny harmonogram. Ale wkrótce zabieram się za "Dreszcz" J. Ćwieka. Czytał ktoś? ;> Bo mnie ten pan tak urzekł swoją osobą... Siedzimy sobie grzecznie na małej sali gimnastycznej w naszej szkole i wychodzi do nas taki gościu z brzuszkiem piwnym (?) w koszulce z Judas Priest, skórzanej kurtce i glanach, po czym pyta, z jakiej lekcji nas uratował (a my chórem: niemiecki). W ogóle, super gościu, samymi swoimi wypowiedziami i stylem bycia zachęcił mnie do przeczytania jego książek. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie nadal Proust, albowiem to ogromnie wymagająca książka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończyłem Trudną Drogę z Piekła Marilyna więc wziąłem się za Dzienniki Kurta Cobaina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maja Kosowska Zbieracz Burz


Dzienniki Kurta Cobaina, czytałam i polecam:)

ciekawe również polecam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzienniki fajne ale wolę Trudną drogę z piekła Marilyna Mansona ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczytuję się w sadze o Ludziach Lodu ♥ Musiałam niestety przerwać cykl, bo mi ktoś spod nosa zwinął z biblioteki 34 część i zaczęłam "Miasteczko Salem" Kinga. Teraz kończąc Salem słyszę jak mnie Tengel wzywa i wciąż spoglądam na półkę z książkami xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczytuję się w sadze o Ludziach Lodu ♥ Musiałam niestety przerwać cykl, bo mi ktoś spod nosa zwinął z biblioteki 34 część i zaczęłam "Miasteczko Salem" Kinga. Teraz kończąc Salem słyszę jak mnie Tengel wzywa i wciąż spoglądam na półkę z książkami xD

 

Znam! Mam w domu większość tomów, poza kilkoma pierwszymi. To całkiem ciekawa i urozmaicona lektura, choć z reguły nie pociąga mnie wątek sag rodzinnych i mam uprzedzenie do makaronowych powieści. Ta jest jednak bardzo dobra. Ukończyłam cały cykl jakiś czas temu. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli autor takiej sagi ma talent i wyobraźnię, to wtedy taka saga mogłaby mieć nawet i 100 części i jeszcze byłoby mi mało :D Co prawda nieraz denerwowało mnie to czekanie na "Wybranego" bo nasłuchałam się jaki to on nie jest wspaniały i w ogóle... na szczęście Margit tak urozmaicila każdy kolejny tom, że nawet nie zauważyłam kiedy przekroczyłam trzydziesty :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ja nie sięgam po serie, które mają więcej niż 15 tomów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecacie sagę Ludzi Lodu? mam ją gdzieś na półce i nie wiem czy się za nią wreszcie zabrać :) Czytam "Wieszać każdy może"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Felix, Net i Nika :) Świetne książki Kosika :) Przeczytałem wszystkie :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Wciągnęły mnie strasznie . Wszędzie czytałam gdzie się dało że nawet w klasie mnie co chwile pytali nad czym tak siedzę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecacie sagę Ludzi Lodu? mam ją gdzieś na półce i nie wiem czy się za nią wreszcie zabrać :)

 

BARDZO polecam. Wciąga jak muzyka, serio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Widzę, że wątek zaniedbany. Zabieram się za kolejny punkt z mojej listy, czyli "Trzech muszkieterów".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.