Jump to content
Adrian

Przywitaj się! :)

Recommended Posts

Witaj Cecylio, może napiszesz nam coś więcej o sobie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

imię me Damian, pochodzę z miasta pod Poznaniem co się Kostrzyn zwie. Lat 21. Student, 2 kierunki (baaardzo życiowe ale cóż zrobić) - mediewistyka i filologia klasyczna. Zapatrywania muzyczne folk/death/melodic black/power metal, gotyk, electro, klasyczna. Ulubionych artystów można wysnuć z analizy profilu na lastfm. Nightwisha trochę słuchałem, jakoś nic jednak się nie wbiło ale to przez fakt, iż mało słuchałem. Zespół w moich klimatach więc na pewno się poprawię. ;) Jeśli jakieś pytania będą to chętnie odpowiem.

Jeszcze raz witam.

 

Ps. forum poleciła mi "stara" znajoma -> margoQ ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Cię Umentho. Forum o Nightwish, ale nie tylko, więc masz szanse nadrobić wiedzę o NW i opowiedzieć nam o swoich muzycznych fascynacjach. Otwieraj więc tematy i buduj forum razem z nami:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym celu mnie Magda zaprosiła. ;)

 

Zdrajco! :P

 

Nie, żeby nie cieszyła mnie Twoja obecność tutaj - witaj :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Damianie! :) W Kostrzynie bawiłem, ale tym nad Odrą na Woodstocku. ;) Pojawiasz się tam czasem?

Miło nam Cię gościć na forum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nigdy jeszcze nie zawitałem ale przymierzam się. Również witam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nigdy jeszcze nie zawitałem ale przymierzam się. Również witam.

 

Lepiej do Bolkowa :P

Niech tylko jeszcze Clan przyjedzie... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam :)

Jestem Maciek pochodzę z Krakowa, może mnie ktoś kojarzyć z innych miejsc w sieci tudzież jako jednego z prowadzących nightwish.pl, kiedyś największą polską stronę i forum, czyli nieistniejące już „page of wishes”.

Nightwisha słucham od 1999 roku. To moja największa życiowa pasja, poświeciłem mu kawał mojego życia to już w zasadzie część mojej duszy, coś więcej niż zespół. Muzyka, która powoduje przysłowiowe ciarki.

Od jakiegoś czasu jestem w trakcie pisania encyklopedii dogłębnie analizującej stronę instrumentalną nw oraz literacko-kulturalne nawiązania w tekstach, szczególnie to drugie to dość benedyktyńska praca (chciałbym to kiedyś opublikować w sieci, choć jeszcze nie wiem gdzie i dokładnie w jakiej formie), na razie praca utknęła w martwym punkcie, ale liczę, że za mojego życia kiedyś to skończę :)

 

Tak poza tym słucham wiele róznych zespołów, głównie z szeroko pojętego rocka i metalu, poza muzyką lubię literaturę, poezję, historię i mitologię.

 

Dawno nie pisałem na polskch forach ,ale mam nadzieje wzajemnie dzielić się pasją do naszego ukochanego bandu bo nightwish coś więcej niż tylko kolejny „fajny” zespół, nightwish to niemal styl życia –pasja, magia, piękno i marzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"nightwish coś więcej niż tylko kolejny „fajny” zespół, nightwish to niemal styl życia –pasja, magia, piękno i marzenia :)"

Maciek, to jest "prawdziwie najprawdziwsza prawda"- witam Cię z ogromną radością:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Maciek! :) Miło Cię widzieć na forum. Znam Cię z wielu miejsc w sieci, również z oficjalnego angielskiego forum, na którym regularnie się wypowiadasz (ja głównie przeglądam w poszukiwaniu ciekawostek). :)

Nie pamiętam niestety czasów PoW, ale wiem jaką radość sprawia tworzenia miejsca o NW w sieci i dzielenie się swoimi informacjami z fanami. :)

Ogromnie jestem ciekaw Twoich analiz, mam nadzieję, że kiedyś je ujrzymy? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

wreszcie udało mi się ogarnąć aktywację konta (po zmianie adresu mailowego...). Jestem Agnieszka, studiuję w Poznaniu dwa kierunki (anglistyka i mediewistyka - to drugie z Damianem, który pokazał mi forum). Nightwisha słucham lekko licząc jakieś 7-8 lat, ale zatrzymałam się na "starym NW", jak to mówię - nie mam pojęcia co się dzieje od Once.

Muzyki głównie słucham, ale też tańczę tańce celtyckie (głównie irlandzkie). Jestem postrzeloną fanką szeroko pojętej fantastyki (z Tolkienem i Gwiezdnymi Wojnami na czele). Długo by gadać, a nudne jest czytanie o kimś :P

 

Ogólnie nie lubię się wypowiadać o muzyce, bo wstydzę się swoich opinii i przemyśleń. Jak napiszę coś głupiego, to winić będę Damiana, bo mnie namawia do pisania postów mimo wszystko :)

 

Jako, że jestem z wykształcenia przede wszystkim językoznawcą, to z góry i na zapas przepraszam za językoznawczy punkt widzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, Agnieszko. :) Cieszę się, że możemy Cię gościć u nas i mam nadzieję, że miło spędzisz u nas czas!

Widzę, że jesteś "starym wyjadaczem" jeśli chodzi o bycie fanem NW. :) Od czasów Once NW nagrał dwa albumy, które będziesz mogła odkryć. Być może zauważysz jakąś przełomową zmianę w sposobie pisania piosenek Tuomasa? Ja staram się być na bieżąco i wszelkie zmiany wydają się być płynne.

Studiujesz w Poznaniu - byłaś może na Suomi Night? :)

 

Ogólnie nie lubię się wypowiadać o muzyce' date=' bo wstydzę się swoich opinii i przemyśleń. Jak napiszę coś głupiego, to winić będę Damiana, bo mnie namawia do pisania postów mimo wszystko :)[/quote']

Każdy inaczej odbiera dane utwory, zarówno pod względem kompozycyjnym, warstwy muzycznej czy tekstowej. To jest w tym najlepsze, poznając cudze odczucia mogę spojrzeć na dany utwór z zupełnie innej strony! :) Także absolutnie nie bój się wypowiadać!

 

Jako' date=' że jestem z wykształcenia przede wszystkim językoznawcą, to z góry i na zapas przepraszam za językoznawczy punkt widzenia. [/quote']

Myślę, że nie ma za co przepraszać. Z pewnością wiele się od Ciebie nauczymy. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

wreszcie udało mi się ogarnąć aktywację konta (po zmianie adresu mailowego...). Jestem Agnieszka, studiuję w Poznaniu dwa kierunki (anglistyka i mediewistyka - to drugie z Damianem, który pokazał mi forum).

Chwała Mu! Miałam nadzieję, że to zrobi :P

Tym bardziej miło mi poznać ;)

Nightwisha słucham lekko licząc jakieś 7-8 lat, ale zatrzymałam się na "starym NW"

W tym miejscu powinnam napisać: "witam w klubie" ;) albowiem mam podobny staż i podobną sympatię do "starego" NW.

 

Muzyki głównie słucham, ale też tańczę tańce celtyckie (głównie irlandzkie).

Syper!!!

Jestem postrzeloną fanką szeroko pojętej fantastyki (z Tolkienem i Gwiezdnymi Wojnami na czele).

Chyba ciężko nie lubić Tolkiena...;) A które z jego dzieł najbardziej przypadło Ci do gustu?

Ogólnie nie lubię się wypowiadać o muzyce, bo wstydzę się swoich opinii i przemyśleń. Jak napiszę coś głupiego, to winić będę Damiana, bo mnie namawia do pisania postów mimo wszystko :)

Pisz, pisz, pisz!... Sądzę, że Damian wie, co robi ;)

Jako, że jestem z wykształcenia przede wszystkim językoznawcą, to z góry i na zapas przepraszam za językoznawczy punkt widzenia.

Jeśli nie będziesz oceniać naszego stylu, w którym budujemy wypowiedzi (szczególnie ten chaos w moich postach, odzwierciedlający moje 'milion myśli na minutę") to ok :P.

 

WITAJ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amarie, witaj:) Pisz kobieto dużo i tak mądrze jak w pierwszym poście. Mnie osobiście zaintrygowałaś swoimi przemyśleniami o Beauty And The Beast. Bardzo się cieszę, że jesteś tutaj:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Studiujesz w Poznaniu - byłaś może na Suomi Night? :)

Jestem trochę dziwna, jeśli chodzi o słuchanie muzyki. Mogę uwielbiać twórczość i zasłuchiwać się na śmierć, ale prawie nigdy nie prowadzi to do zainteresowania się kulturą kraju, z którego jest zespół, ani nawet do poznania historii zespołu.

Krótka odpowiedź brzmi więc - nawet nie wiem czym było Suomi Night (poza tym, że brzmi jak wieczorek fiński) :D

 

Przepraszam za lingwistyczne podejście, bo czasem trzeba mnie sprowadzać na ziemię tekstem w stylu "ale co to kogo obchodzi w jakim to języku/jak to się rozwijało historycznie/dlaczego to jedno słowo jest ciekawe" :P Za bardzo się wczuwam i czasem zaczynam wywód, który nikogo nie interesuje i, co gorsze, nikt go nie rozumie. Ale nie zamierzam nikogo analizować ani poprawiać jezykowo :D

 

Dziękuję za miłe powitanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krótka odpowiedź brzmi więc - nawet nie wiem czym było Suomi Night (poza tym' date=' że brzmi jak wieczorek fiński) :D[/quote']

To była taka impreza podczas której puszczali pełno kawałków NW i innych, nordyckich zespołów (głównie metal symfoniczny, folkowy). :)

 

Przepraszam za lingwistyczne podejście' date=' bo czasem trzeba mnie sprowadzać na ziemię tekstem w stylu "ale co to kogo obchodzi w jakim to języku/jak to się rozwijało historycznie/dlaczego to jedno słowo jest ciekawe" :P Za bardzo się wczuwam i czasem zaczynam wywód, który nikogo nie interesuje i, co gorsze, nikt go nie rozumie. [/quote']

Dla mnie to cenne informacje, ponieważ Tuomas często używa "dziwnych" słów i archaizów, które nie są powszechnie znane. Bardzo lubi dzieła Szekspira i niektóre słowa zapożycza od niego. Twoje wywody z pewnością ułatwią nam zrozumienie intencji autora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.