Jump to content
beatag60

Imaginaerum film

Recommended Posts

Imho to jest ewidentnie najlepsza scena z całego filmu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak znowu oglądałem film, głównie żeby poprawić napisy i natrafiłem na kolejny smaczek :)

Pytanie, czy go widzicie?? :)

 

 

Zrzut-ekr_nrapwar.png

 

 

 

Dodatkowo, poprawione napisy w końcowym monologu Lumiokko (wersja DVD)

http://sdrv.ms/12L7OVX

 

Scaretale jest super sceną, notabene pierwszą "wykradzioną" z Hartwall po pokazie 10.11. W mojej opinii najlepsza jest

końcowa Lumiokko<->Thomas oraz "Rest calm" kiedy Thomas prosi żołnierzy o pomoc w przypomnieniu córki

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rest Calm to chyba moja ulubiona scena z całego filmu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myhym, Rest Calm też była super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Płyta Century Child :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki co wiemy:

-matka Gem miała wypadek w maluchu

-na zapisanych wspomnieniach Thomasa mamy teksty m.in Song of myself i The Poet and The Pendulum

-na ścianie wisi Century Child

 

Niedługo kolejne smaczki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

-matka Gem miała wypadek w maluchu

 

Uwielbiam wyłapywać takie rzeczy w filmach, ale niestety nieczęsto mi się to udaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... można by wyłapać takie ciekawostki i opublikować na stronie. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... można by wyłapać takie ciekawostki i opublikować na stronie. :)

 

jestem za :) dużo jest osób, które lubią takie ciekawostki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałem właśnie wersję z niemieckim dubbingiem i muszę stwierdzić, że jest przyjemniejsza od oryginalnej. Jakoś więcej emocji można wyczuć a lumiokko świetnie moduluje głos pomiędzy miłym a złym.

Ołowiane żołnierzyki w Rest Calm/Wonderfields są 1000x bardziej zrozumiałe. Za to Thomas w tej scenie nie wykazuje desperackiej chęci odzyskania wspomnień o Gem, jak to jest w oryginale.

 

 

Du wirst nicht noch mal mein Leben wegnehmen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

On chyba jest do nabycia od premiery 24.04, zapewne szybko skończył im się nakład i tłocznia dosłała kolejną porcję. Ja mam póki co wersję niemiecką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightwish ogłosił że jakiś koleś odkrył ukrytą kodem atlantydzkim wiadomość która była na obrazie gdy Gem i Ann rozmawiały w pokoju ponoć rzecz niemal nie do odkrycia była.Facet wygrał bilety, meet and greet itp ;). Nie ogladałem Atlantis więc kod mi nic nie mówi ale jakby ktoś znał to moze poszukac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czułem po kościach, że jest tam ukryta wiadomość. Jak dla mnie to było pismo z Necronomicon Exmortis (Martwe zło 2, intro do filmu). A koleś wygrał dwa bilety na dowolne koncerty z nowej trasy, przepustkę za kulisy i meet&greet do każdego biletu. Nic tylko zazdrościć!

Ja bym chciał się upewnić, czy matka Gem zginęła w "maluchu" XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze filmu nie widziałem, a tu takie wieści. To, że Tuomasek sobie zaplanował coś więcej niż tylko film było pewne po tych wszystkich smaczkach, które prezentowaliście od premiery filmu, jednak aż takiego "wow" się nie spodziewałem. Gratulacje dla chłopaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie siedzę i myślę, jakby oglądało się film, gdyby podmienić muzykę na tą oryginalną z Imaginerum, po sesji spróbuję coś się pobawić :) Co myślicie o tym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł, kilka razy myślałam o tym, ale nie umiem. Próbuj, z pewnością warto:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie fajny czasem schizujący film z dawką dobrej muzyki i energii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie film jest wspaniały! Podobała mi się historia tam opowiedziana. No i oczywiście plus za niesamowitą muzykę!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film jest cudowny. :) Widziałam go raz, ale to za mało.

Bardzo wzruszający, metaforyczny i dający do myślenia.

 

Ale i tak najsłodsze w całym filmie (oprócz podobieństwa Gem do Hanny) były pasiaste legginsy Ann. :) Trochę się zastanawiam, czy to coś w rodzaju akceptacji, na przekór fanom, ukazanie charakteru i stylu bycia Anetki czy wyśmianie tej części garderoby, ale to i tak było pocieszne, moim zdaniem. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginaerum miało swoje projekcje tez na Ukrainie :) Z tego co się dowiedziałem, to fanclub sam załatwiał projekcje. U nich o tyle było prościej, że jest ta sama sieć kin co w Rosji. My dalej czekamy :)

A tak nawiasem, czy pomimo premiery DVD dalej spotkamy się w kinie? W końcu najlepiej film ogląda się właśnie w kinie z profesjonalnymi napisami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DVD jest dostępne. Zorganizować jakiś zlot połaczony z projekcją w wynajętej sali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapraszam do Dobrego Miasta mój kumpel Rysiek tam operuję i puścił by nam film :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.