Jump to content
beatag60

Imaginaerum film

Recommended Posts

Film na który czekamy z coraz większą niecierpliwością. Projekt o wielkim przesłaniu. Myślę, że film dla wielu będzie prowokacją do przemyślenia swojego życia, do analizy relacji min. rodzinnych i oceny wartości przemijających chwil. Baśniowe krajobrazy i fantastyczne efekty dzwiękowe dopełniają atmosfery tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Film zanim ew. trafi do Polski obiegnie pewnie większość świata:)

Jestem jedną z tych, która chciałaby projekcji w naszym kraju.

Czy podpiszesz się pod tym marzeniem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej podpisuję się obiema rękoma :) Film ma być o celebracji życia, o tych dobrych i złych aspektach. Na pewno nie będzie to coś banalnego, ale z przesłaniem.

Zobaczymy - nadzieje są ogromne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert Nightwish poprzedzający premierę filmu trwa, całym sercem życzę zespołowi megacudownego wydarzenia.

My fani przed monitorami możemy tylko sobie posłuchać:

1.Find Your Story

2.Orphanage Airlines

3.Undertow

4.Spying in the Doorway

5.A Crackling Sphere

6.Sundown

http://www.youtube.com/watch?v=MSSzYsND2Yo

7.Wonderfields

8.Hey, Buddy

9. Deeper Down

10.Dare to Enter

11.I Have To Let You Go

http://www.youtube.com/watch?v=VjfGCIszcmA

12. Heart Lying Still

13. From G To E Minor

http://www.youtube.com/watch?v=sqPTNUwWJCI

 

Może ma ktoś ochotę przypisać każdemu z linków tytuł z płyty?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Find Your Story - Taikatalvi

3. Undertow - Ghost River

5. A Crackling Sphere - Arabesque

9. Deeper Down - The Crow, The Owl and The Dove (a wydawać by się mogło, że Ghost River... :) )

 

Póki co tyle, bo tylko tyle udało mi się przesłuchać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ wdrożona została akcja o wyświetlenie filmu w Polsce i już jest ogromna rzesza chętnych. Proponuję zamieścić pomysły/podpowiedzi gdzie możemy "uderzyć" z taką prośbą?

A może macie jakieś kontakty, które mogłyby pomóc temu przedsięwzięciu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktów nie mam, ale mam oczy i uszy otwarte. Inicjatywę - póki co - wspieram duchowo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

6.Sundown - Turn Loose The Mermaids

11.I Have To Let You Go - Last Ride Of The Day

 

Jak na razie więcej nie skojarzyłem i przede wszystkim dokładnie nie przesłuchałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mocno zastanawia mnie milczenie mediów co do filmu IM? Trudno jest znalezć jakikolwiek komentarz o recenzji już nie wspomnę. Dziwne, że fani mający zaszczyt uczestniczyć w Hartwall też nie śpieszą się ze "spowiedzią". A ja jestem taka zachłanna na każdą wieść:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki uprzejmości Sandy z oficjalnego angielskiego forum możemy poczytać recenzję filmu. :)

 

Jakże mroczną jazdą rollercoasterem jest ten film! Zanurza się bardzo głęboko w umysł Thomasa Whitmana i ludzi wokół niego.

Ma fantastyczne momenty, choć niski budżet jest od czasu do czasu zauważalny. Trzeba to wziąć pod uwagę przed obejrzeniem filmu. Nie jest to poziom hollywoodzkich hitów jak Avatar. Nie należy się spodziewać jakości jak we Władcy Pierścieni. Uważam jednak, że jakość filmu Imaginaerum jest najlepsza jaka była możliwa z tym budżetem.

Przejścia z jednego świata do drugiego dzieją się czasem bardzo szybko i wraz z wieloma kluczowymi postaciami trudno nadążyć. Dla mnie dialogi były w porządku a aktorzy wykonali dobrą robotę.

Film jest dozwolony od 12 lat i od 10 w towarzystwie rodziców. Osobiście nie pokazałabym dziesięciolatkowi tego filmu, ponieważ niektóre sceny zawierają trudne tematy.

Z pewnością kupię DVD gdy zostanie wydane i spróbuję zobaczyć film w prawdziwym kinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy komentarz po obejrzeniu filmu przez recenzenta.

Coś już wiemy: ciut o jakości, ciut o tempie akcji.

Tym bardziej zżera mnie ciekawość, żeby go obejrzeć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza recenzja!

Szczerze: niezbyt zaskakująca, po dostępnych trailerach, niemniej - z przyczyn oczywistych - bardziej wiarygodna:)

 

Ciekawe, czy prezentacja u nas dojdzie do skutku, czy też trzeba będzie na dvd polować...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak myślałam o filmie jak napisał Stobe. Nie jest to seans dla krytyków, ale dla nas- widzów. Jego celem jest uświadomienie o rzeczywistych wartościach życia. Ma ukierunkować życiową przygodę tak, żeby patrząc wstecz pod jej koniec czuć się spełnionym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mocno zastanawia mnie milczenie mediów co do filmu IM? Trudno jest znalezć jakikolwiek komentarz o recenzji już nie wspomnę. Dziwne, że fani mający zaszczyt uczestniczyć w Hartwall też nie śpieszą się ze "spowiedzią". A ja jestem taka zachłanna na każdą wieść:(

 

Mam to samo. Nagle sprawa przycichła. Najbardziej martwi mnie zero informacji o jakiejkolwiek dystrybucji, czy chociaż jakichkolwiek wycieków fragmentów filmu na youtube (nie to żebym była piratem, ale spodziewałam się, że fani zaczną coś wstawiać po pewnym czasie).

Dziwna sprawa.

Bardzo chciałabym, żeby film dostępny był w Polsce i nawet nie o kina mi już chodzi (to jest chyba w obecnym stanie mało prawdopodobne), ale chociaż, żeby były polskie napisy, czy lektor na płytach DVD z IM, które pokażą się w kwietniu/maju.

Petycja na facebooku wydawała mi się podczas "szału przedpremierowego" możliwa do uiszczenia, ale teraz jakoś nadzieja gaśnie.

Zabije mnie niecierpliwość. :dodgy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej zastanawiam się nad tym :jaki jest ten film. Przychodzi mi na myśl, że jest to "dziwadło';) Wiem jednak, że znając i rozumiejąc fabułę, i znając i kochając IM płytę, nie będę odczuwać kontrowersji w odbiorze:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej zastanawiam się nad tym :jaki jest ten film. Przychodzi mi na myśl, że jest to "dziwadło';) Wiem jednak, że znając i rozumiejąc fabułę, i znając i kochając IM płytę, nie będę odczuwać kontrowersji w odbiorze:)

 

Dokładnie, Beatko, kwestia IM chodzi mi po głowie jak jakiś mały, złośliwy robak.

Nie rozumiem, dlaczego ten film zdobył tak małą sławę w ojczystej Finlandii? Po obejrzeniu traileru i scen, a także dzięki znajomości albumu nie jestem sobie w stanie wyobrazić by ten film był w jakikolwiek sposób zły.

Oczywiście nie wytrzymałam i przeczytałam spoilery, recenzje...akcja jest ponoć zbyt szybka, przez co wątek bohaterów jest mało rozwinięty oraz efekty specjalne czasem słabują (nie uważam tego za wadę), ale co poza tym sprawia, że film nie zdobył jak dotąd popularności? Jest zbyt dziwaczny, za trudny dla widza?

Chciałabym się przekonać na własnej skórze! Jeśli nie powiedzie się akcja z polską premierą (trzymam kciuki, żeby się powiodła) to film zobaczę dopiero, gdy pojawi się na DVD - kupię (wątpię,że będzie w Empiku,więc może z allegro?)! Szkoda tylko, że na DVD zapewne nie będzie nawet polskich napisów, pewnie jedynie angielskie (niby 'I speak English', ale mimo to miło byłoby gdyby były napisy PL)...noo chyba, że jakiś wyjątkowo uparty polski fan napisze do Ewo i ktoś zobowiązuje się zrobić polskie napisy to może wrzucą je na oryginalny dysk? Wiem, wiem bujam w obłokach! :blush: Tak, czy inaczej polskie napisy w ostateczności pojawią się w necie, niestety nic to nie da posiadaczom oryginalnego dysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam złe przeczucia, na forum UK przeczytałem dzisiaj o porażce fanów z Niemiec. Solar films olał ich :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nasza historia może się tak skończyć, zobaczymy. Świat się nie zawali, a my będziemy mieli pełną świadomość, że próbowaliśmy:) (Bez histerii;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smutne wieści z eventu, Kraków i W-wa doganiają Wrocław ;/

Jak nas zaczną olewać to przypomnimy im kto jest potęgą !

Cartman-Respect-My-Authoritah-south-park-23629184-1600-1136.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak podają media , od premiery filmu 10.11.2012 obejrzało go 7518 widzów. Przez ponad miesiąc grany w 20 kinach w Finlandii i Finnkino (największa sieć kin w Finlandii) obecnie organizowane są tylko pojedyncze prezentacje. Koszt filmu szacowany jest na 3,7 mln euro. Ze sprzedaży biletów obecnie uzyskano 67.000 euro. Emisje planowane w niektórych krajach zostały odwołane. Fińskie media tą produkcję nazywają porażką.

Zobaczymy jak odbierze go Niemiecka publiczność? Oczywiście nie obejrzałam go jeszcze, ale: po pierwsze podchodząc do tego filmu i znając twórczość Holopainena trzeba zdawać sobie sprawę z nietuzinkowości tego projektu, po drugie do takiego seansu należy przygotować się pod kątem umiejętności odbioru fantastyki z przesłaniem i po trzecie trudno jest mi uwierzyć, że dla fana NW nie jest to choćby muzyczna gratka?

Po obejrzeniu zweryfikuje swoje myśli, albo nie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że zespół (głównie wytwórnia) będzie chciała sobie zwrócić koszty związane z filmem i wyda koncert z Hartwall Areena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.