Jump to content
beatag60

Imaginaerum film

Recommended Posts

Mam nadzieję że zespół (głównie wytwórnia) będzie chciała sobie zwrócić koszty związane z filmem i wyda koncert z Hartwall Areena ;)

 

Prędzej będzie to dodatek do wydawnictwa "Imaginaerum movie DVD".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncertują gdzie tylko mogą, żeby nadrobić kaskę. Możliwe, że wydadzą jakieś nie planowane wcześniej dodatki. Prowokacją nie musi być tylko forsa;), ale i doskonałe wykonania Floor, które warto uwiecznić na profesjonalnych materiałach.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beato, strasznie smutne wieści zamieściłaś :(

Kiedy i gdzie została ta wiadomość opublikowana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już się bałem, że sprzed kilku dni, a to 10.01.

Napisałem kolejne maile do Heliosa, czekam na odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jeśli ktoś liczył na wielki sukces kasowy tego filmu, to na prawdę byłabym zdziwiona... Dla mnie to oczywiste, że tego typu film nie odniesie sukcesu na miarę "Władcy pierścienia" czy "Piratów z Karaibów". Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach tworzenie sztuki dla samej sztuki to mało popularne zjawisko, ale tak czy inaczej nazywanie filmu klapą odnosi się chyba wyłącznie do faktu, że nie zarobiono na nim (póki co) kasy. Oczywiście filmu nie widziałam i pewnie minie sporo czasu zanim zobaczę, ale po zwiastunach jestem pewna, że mi się spodoba. I to nie tylko ze względu na muzykę, ale po prostu to "mój typ". Lubię filmy "inne", nietuzinkowe, z pomysłem. Na myśl przychodzi mi tutaj "The Wall" Alana Parkera. W zasadzie można by te dwa filmy porównać, już nie mówię, że ze względu na treść czy konstrukcję, ale ogólnie chyba podobny nieco zamysł autora ;) No i "The Wall" trudno nazwać filmem komercyjnym, raczej jest to kino niszowe, aczkolwiek niewątpliwie jest to rodzaj klasyki już dzisiaj.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety... film niskobudżetowy, który raczej w naszym kraju przejdzie bez echa. w kinach grany nie będzie, chyba, że kilka projekcji jak się większa liczba osób uprze, ale nie jako komercyjny film. ja nawet pisałam w tej sprawie do kina w moim mieście. bo mamy jedno kino, reszta to multipleksy, w których wyświetlenie czegoś takiego nie ma żadnych szans. no i nawet odpowiedzi nie otrzymałam. a chciałabym zobaczyć. głównie ze względu na tematykę filmu. już po samych zwiastunach obstawiam, że by mi się podobał. mroczny, ale bajeczny klimat, tematyka bardzo ciekawa... szkoda, że aby go zobaczyć będę musiała poczekać na dvd. a i to nie wiadomo, bo jeśli nie zostanie wydany na dvd w Polsce to pozostanie mi tylko ściągnąć kopię z internetu. a tego bym nie chciała. bo niektóre filmy po prostu warto kupić, aby wesprzeć twórców...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały czas mam nadzieję, że uda nam się sprowadzić Imaginaerum do naszych kin. Nie będzie to premiera na skalę Hobbita, ale może kilka miast da się uszczęśliwić.

Co do DVD, najnowsze wieści mówią, że w Niemczech 8.05 pojawi się w wypożyczalniach a miesiąc później wejdzie do sprzedaży.

Inne źródło mówi, że 31.05 wchodzi do sprzedaży międzynarodowej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No racja, nie będzie pogłosu, nie wszyscy to docenią.

A z takim dostępem weź tu nie myśl o pirackich kopiach, jak będzie to akurat kasy brak, mam nadzieje, że jakoś to obejrzę, dosyć prędko i nie w jakości kamery w kinie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam taki plan, że nie zobaczę Imaginaerum w wersji zdobytej "inaczej".

Zawarłem pakt z samym sobą, że ten film zobaczę przynajmniej w jakości DVD i nie okradnę Nightwish.

Mam też szatański plan, by porozmawiać z polibudą, żeby dali mi salę wykładową w jakiś ładny wieczór by zobaczyć ten film na dużym ekranie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w zasadzie piratuje, ale potem kupie jak znajdę tylko sposób, tak przynajmniej sobie ustaliłem :)

Wiele szczególnych rzeczy mam do kupienia, po za Nightwish kolekcją. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam w planie kupić tylko jeżeli będzie wydanie z napisami pl. jeżeli nie to niestety... szkoda mi trochę kasy żeby bawić się w e-buy albo przepłacać na allegro bo dvd z jakiegoś innego kraju sobie przyjechało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Tak sobie czytam i doszłam do wniosku, że w Białymstoku go nie zobaczę. A szkoda, bo miałabym kogo zaciągnąć. Pozostaje więc piractwo. I marna jakość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja liczę na jakieś wydanie dvd po polsku, bo na moim zadupiu w kinie raczej filmu nie zobaczę... Pozostaje piractwo, szybko, łatwo i wygodnie.

@Morderca - Może HD to to nie będzie, ale aż tak okropnie pewnie też nie. Bądźmy optymistami :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam na DVD, dla lepszej jakości - warto.

Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do Lieksy, pojawi się na polskich półkach.

No i - jakby w Krakowie była emisja...^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam na DVD, dla lepszej jakości - warto.

Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do Lieksy, pojawi się na polskich półkach.

No i - jakby w Krakowie była emisja...^^

 

w jakości dvd jak się już na tych nośnikach ukaże to i w sieci będzie. oczywiście jak będzie wydanie polskie to wolałabym zakupić. ale jeżeli mówimy już o lepszej jakości (ktoś wcześniej wspomniał) to trzeba mieć nadzieję na blue ray ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja może i obejrzę pirata, może nawet ściągnę go, ale kupię, przysięgam, płytę oryginalną, bo chcę mieć to tu w domu, w dobrej jakości. Chcę też wesprzeć zespół, bo coś czuję, że dużo im się nie zwróci za ten film. Pewnie jakoś na allegro prędzej, czy później będzie. Tylko się zastanawiam, czy możemy chociaż na polskie napisy liczyć, czy wszystko po angielsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja może i obejrzę pirata, może nawet ściągnę go, ale kupię, przysięgam, płytę oryginalną, bo chcę mieć to tu w domu, w dobrej jakości. Chcę też wesprzeć zespół, bo coś czuję, że dużo im się nie zwróci za ten film. Pewnie jakoś na allegro prędzej, czy później będzie. Tylko się zastanawiam, czy możemy chociaż na polskie napisy liczyć, czy wszystko po angielsku?

 

jeżeli nie będzie polskiego wydawcy to i napisów po polsku raczej nie będzie... jeżeli chodzi o jakość to piraty mają jakość świetną jeżeli są dobrze zrobione :P ale ja też lubię mieć oryginały szczególnie czegoś co mi się podoba. dlatego zazwyczaj najpierw coś piracę a dopiero później kupuję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja może i obejrzę pirata, może nawet ściągnę go, ale kupię, przysięgam, płytę oryginalną, bo chcę mieć to tu w domu, w dobrej jakości. Chcę też wesprzeć zespół, bo coś czuję, że dużo im się nie zwróci za ten film. Pewnie jakoś na allegro prędzej, czy później będzie. Tylko się zastanawiam, czy możemy chociaż na polskie napisy liczyć, czy wszystko po angielsku?

 

jeżeli nie będzie polskiego wydawcy to i napisów po polsku raczej nie będzie... jeżeli chodzi o jakość to piraty mają jakość świetną jeżeli są dobrze zrobione :P ale ja też lubię mieć oryginały szczególnie czegoś co mi się podoba. dlatego zazwyczaj najpierw coś piracę a dopiero później kupuję ;)

 

Nieładnie tak piracić :). Nie mniej co do samego filmu Imaginaerum, podejrzewam że będzie w całkiem fajnych cenach na Amazonie i możnaby zrobić myk, zamówić kilkanaście sztuk razem, pójdzie jedną paczką (taniej ;) ), a potem rozesłać do tych co się złożyli pocztą priorytetowym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ja może i obejrzę pirata, może nawet ściągnę go, ale kupię, przysięgam, płytę oryginalną, bo chcę mieć to tu w domu, w dobrej jakości. Chcę też wesprzeć zespół, bo coś czuję, że dużo im się nie zwróci za ten film. Pewnie jakoś na allegro prędzej, czy później będzie. Tylko się zastanawiam, czy możemy chociaż na polskie napisy liczyć, czy wszystko po angielsku?

 

jeżeli nie będzie polskiego wydawcy to i napisów po polsku raczej nie będzie... jeżeli chodzi o jakość to piraty mają jakość świetną jeżeli są dobrze zrobione :P ale ja też lubię mieć oryginały szczególnie czegoś co mi się podoba. dlatego zazwyczaj najpierw coś piracę a dopiero później kupuję ;)

 

Nieładnie tak piracić :). Nie mniej co do samego filmu Imaginaerum, podejrzewam że będzie w całkiem fajnych cenach na Amazonie i możnaby zrobić myk, zamówić kilkanaście sztuk razem, pójdzie jedną paczką (taniej ;) ), a potem rozesłać do tych co się złożyli pocztą priorytetowym ;)

 

Dobry pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recenzja Imaginaerum ;)

 

W niektórych miejscach wstawiam komentarze by się nie pogobić i by miało to sens.

 

 

 

Witajcie ludziska! Dzisiaj pogadamy o filmie Imaginaerum by Nightwish. Miałem o nim mówić w przyszłości, ale zrezygnowałem bo byłem w końcu go zobaczyć.

Będę chciał co nieco opowiedzieć i starać się niezbyt spoilerować.

Na pocieszenie powiem, że pod koniec maja wychodzi Blu-ray.

 

O co chodzi w filmie? FIlm jest o Tomie Whitmanie, który popadł w poważną demencję i jest bardzo chory. Leży w śpiączce, w której podróżuje po swojej fantazji.

Jego córka go nie nawidzi, bo nie sprawdził się jako ojciec. Spowodowane to było tym, że bardzo ją kochał i nie chciał by popadła w ciemność.

 

Film jest dość mroczny...(?)...

Miałem gęsią skórkę bo ta muzyce, te ubrania/kostiumy, dramaturgia jest genialna.

Film ma właściwie jeden minus, końcówka przychodzi dość szybko, film sam w sobie trwa niecałe 90 minut. Dla mnie to było za krótko i wydałem na to 12€. Mimo to, było warto, film był nawet dobry.

Na początku miałem pewne obawy, że skoro to Imaginaerum by Nightwish, lubię ten zespół, to film będzie składał się jedynie z muzyki.

Tak nie było, muszę powiedzieć, że (jak dla mnie) zespołu było trochę za mało.

Film ten można śmiało umieścić na półce wielkich hollywoodzkich produkcji.

Aktorzy nie są zbyt popularni, ale gra aktorska była wspaniała. Zespół również gra tylko wycinki, pojawiają się przy utworach a Tuomas gra na pianinie jako Tom Whitman.

Wokalistka odgrywa nawet większą rolę lecz w postaci starszej Ann.

Co by tu jeszcze powiedzieć, żeby niezbyt spoilerować?

 

 

(?)W świecie fantazji próbuje odnaleść sposób by znów zjednoczyć się z córką. W międzyczasie w jego domu jest zespół(?), który próbuje przekonać Gem, że on na prawdę bardzo ją kochał.

Jest dużo scen dramatycznych, "roniących łez", więc można uznać, że jest to dramat, w którym wszystko jest genialnie połączone, ale czas/akcja płynie o wiele za szybko.

 

 

Na końcu stwierdziłem "WTF, to już koniec?"

To był genialny film, co do animacji- myślałem, że skoro to zespół muzyczny to nie zatrudnią wypasionego studia, które zrobi efekty na miarę Hollywood. Było dokładnie odwrotnie.

Te fragmenty w fantazji są (pełne miłości/świetne) [Liebevoll- tutaj pasuje bardziej, że są świetnie zrobione].

Bałwan to świetny aktor i świetny wybór(?).

 

Na koniec dodam, że jestem extremalnie zadowolony, że film wychodzi na DVD i BD pod koniec maja i to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy nie widzieli go w kinie.

[pustka w głowie] film był genialny, można śmiało go oglądać wiele razy jak już wyjdzie na DVD i BD.

Jestem ciekaw, co wy wynieśliście z tego filmu, co wam się podobało.

Dalej pierdoły o subach, komentach i trailer z dubbingiem.


Tutaj zamówisz film:

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_i_0_12?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Ddvd&field-keywords=imaginaerum+by+nightwish&sprefix=imaginaerum+%2Cdvd%2C296

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quinn Lord - odtwórca roli młodego Toma Whitmana - został nominowany do Young Artist Award 2013 (Nagrody młodego artysty). Sądząc po trailerach filmu IM to nie zdziwię się jeśli wygra. Naprawdę utalentowany chłopak. :)

 

14-letni aktor zadebiutował w wieku 7 lat...

 

MV5BMTYzNDIzOTExM15BMl5BanBnXkFtZTcwNDI0NzA2OA@@._V1._SX640_SY516_.jpg

 

tumblr_mccc6u7ezb1rizh86o1_1280.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie podoba mi się on. znaczy nie wiem jeszcze jak gra, ale z wyglądu już mnie denerwuje. jak młody Osment :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.