Jump to content
beatag60

Imaginaerum film

Recommended Posts

Guest Simo

Czyli mam zaplanowany dziś wieczór :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pirat, do czorta! Nawet jeżeli obejrzę (mam bardzo słabą silną wolę) to i tak zakupię oryginał - wesprę zespół...poczekam tylko aż ciut stanieje, bo teraz to trochę nad moją uczniowską kieszeń.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Również mam zamiar zakupić, ale to przy okazji jakiegoś święta (zapewne moje imieniny w lipcu) gdy trochę gotówki mnie się dostanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko że w polskich sklepach internetowych typu fan.pl możemy liczyć na niemiecką wersję filmu bez angielskich napisów :undecided:

Share this post


Link to post
Share on other sites
możemy liczyć na niemiecką wersję filmu bez angielskich napisów

A fe... Tzn. z niemieckim dubbingiem??

 

Ja przyznam szczerze, że nie wytrzymałam i obejrzałam OD RAZU :P Na razie się nie ustosunkuję, bo myślę, że jeszcze ze trzy, cztery razy zobaczę zanim uda mi się wyrazić słowami, to co ujrzałam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak samo skomentowałam jak go pierwszy raz obejrzałam: trzeba obejrzeć jeszcze raz i przemyśleć. Mogę już teraz jednak napisać, że jest świetny i przesłanie jest bardzo oczywiste. Nie czepiam się efektów, gry i innych..., bo w tym wypadku nie ma dla mnie większego znaczenia. Film jest dziwny, ale nie mam zastrzeżeń co do jego poziomu- jest oki:) Nie rozumiem, dlaczego nie zrobił zamieszania w mediach, wśród krytyków- to bardzo wartościowy projekt i moim zdaniem wprowadza w dziedzinę filmu coś nowego. Nietuzinkowy sposób przekazu sedna, to coś wyjątkowego w światowej filmotece.

Jak dla mnie film zawiera wątek psychologiczny, filozoficzny, tragiczny i fantastyczny. Nie polecam go dzieciom, kilka scen mogą przestraszyć i temat jest dla maluchów nie zrozumiały.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dobra, załatwiłem, co do załatwienia miałem, biorę się za film !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaprawdę powiadam Wam, nie tknę filmu póki nie trafi do moich rąk... O ile trafi... Adrian, wytrzymasz...!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Doskonale wiesz, że nie wytrzymasz :* :P

 

A pierwsze 20 minut filmu jest świetne !

 

Btw, dodaj emotikonę " :* "

Share this post


Link to post
Share on other sites

O mój Borze Szumiący, Imaginaerum na wyciągnięcie ręki!

Oczywiście, że obejrzę już za moment, ale dvd i tak kupię, żeby mieli na następny film :) (ciekawe ile z tej kasy do nich trafi, ale cóż...)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

No a więc obejrzałem. Co mogę powiedzieć ... Cholera ! Nic nie mogę powiedzieć, bo mnie słów brakuje, by opisać ten film. Obiecałem sobie gdzieś w połowie, że za nic nie będę płakał i z ledwością sobie słowa dotrzymałem. Na prawdę piękny film, poruszający ważną, cholernie ważną kwestię. Będę musiał go jeszcze kilka razy obejrzeć, tak jak pisały panie przede mną. Oglądając to teraz, moje oczy latały w każdą stronę, nie wiedziałem, na czym skupić wzrok. Myślę, że to tak jak z najlepszymi książkami - za każdym obejrzeniem odkrywa się tutaj coś nowego, coś na co poprzednim razem nie zwróciliśmy uwagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem mniej więcej w połowie i jestem zachwycona! Film jest nieco surrealistyczny (nieco? :)), ale właśnie takie lubię. Oczywiście będę musiała obejrzeć to jeszcze parę razy, żeby ogarnąć go w 100 procentach, ale nie przeszkadza mi to ;)

Najlepsza scena na razie to ta 'In the horizon I see them coming for you", gdzie mały Tom zmienia się w Tuo. Oczywiście musiałam zacząć się śmiać, kiedy się pojawił, więc nie skupiłam się za bardzo... Tak, ten film zasługuje na ponowne obejrzenie. No, może dwa. Ewentualnie siedem :)

 

Przepraszam za ten bełkot, jestem jak na haju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Mnie tam się podoba Scaretale - bite me, bite me i haps jabłko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałam do końca... Chyba trochę brak mi słów...

Dlaczego to musi być tak cholernie smutne? Znaczy niby nie kończy się źle, ale i tak płakałam...

Moja ulubiona postać z filmu? Chyba siedemdziesięcioletnia Aneta :) I ten żołnierz ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Nie wytrzymam. Miałam obejrzeć jutro, ale po wcześniejszych komentarzach... Włączam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

To było niesamowite. Muszę obejrzeć jeszcze kilka razy. Nie wiem, jak ja zasnę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądałem, nie skumałem za wiele, ale i tak z zaciekawieniem, bez oderwania wzroku oglądałem.

Piękny film, to trzeba przyznać, doceniam prace zespołu, szacun :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałam. Kurde... aż się popłakałam na końcu. Może nie wszystko idealnie zrozumiałam, trochę mi się wątki mieszały i na pewno obejrzę jeszcze parę razy, ale muszę przyznać że odwalili kawał dobrej roboty. Film ma niesamowity klimat, sceny fantastyczne... normalnie brak słów. Anette świetnie odegrała swoje role w SLS i Scaretale ( ach ta mimika! ) jak również reszta z naciskiem na Tuo, którego było najwięcej - wielki szacun jednym słowem dla zespołu. Ulubiona scena? Hymm...

chyba ta, w której Tom goni Gem i pokazany jest cały jego 'przedział wiekowy'

haha wybaczcie, jestem trochę w szoku i brakuje mi słownictwa :D

 

Aż sobie chyba włączę instrumentalne Imaginaerum przed snem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladies and Gentlemen,

jeśli Wasz post zawiera jakieś elementy fabuły - opatrzcie je w tagi SPOILER:

[spoiler]ukryty tekst[/spoiler]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladies and Gentlemen,

jeśli Wasz post zawiera jakieś elementy fabuły - opatrzcie je w tagi SPOILER:

[spoiler]ukryty tekst[/spoiler]

mądrze :)


Jeśli ktoś nie posiada, taka sama wersja w formacie flv w moim chomiku

http://chomikuj.pl/pawel27g/Imaginaerum

hasło k3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo, że historia była ciekawa, jestem głodny akcji. Tak więc, interesujące widowisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pękłam i obejrzałam! Nie jestem jednak typowym piratem, bo zamierzam zakupić oryginał...wręcz muszę go mieć po obejrzeniu!

 

 

Wspaniały film, choć, jak uważa wiele osób, należy go obejrzeć więcej niż tylko raz, by pojąć go w całości, przetrawić... ja też mam teraz w głowie zamęt i nie wiem od czego zacząć. Może zacznę od nielicznych wad widowiska, które jednak ani trochę nie wpłynęły na jego odbiór:gra aktorska chwilami była słabsza, a akcja faktycznie była zbyt szybka (co by to było, gdyby mieli budżet niczym typowy hollywoodzki film?) i IM było za krótkie! Niestety! Ponoć musieli wyciąć scenę z "Ghost River" - mam nadzieję, że znajdzie się na dodatkach! Film był naprawdę świetny, mimo tych nielicznych wad. Muzyka to bajka, symbolizm, klimat i historia zaskakująco dobrze ze sobą współgrały.

Postać Bałwana bardzo mi się spodobała - oryginalny czarny charakter, a momenty, w których zaczął się topić i pełzł w stronę starego kompozytora - brr, świetne! Scena z cyrkiem była rozbrajająca - nie wiedziałam, czy się śmiać, czy wrzeszczeć, więc połączyłam te dwie czynności, upodabniając się tym samym do pacjentów szpitala psychiatrycznego :D. Sama boję się klaunów od dzieciństwa, więc odczułam głęboką empatię względem małego Toma w tej scenie. Wiem, że moja wypowiedź jest bardzo nieskładna, ale, jak mówiłam, mam mętlik w głowie i nadal nie poukładałam sobie wszystkiego :blush: Muszę się zdystansować do Imaginaerum i może wtedy moja pseudo opinia będzie nieco mniej chaotyczna!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.