Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Ten bajkowy dizajn...jest średni.

No ale są gusta i guściki, jedni płacą artystą formatu światowego inni odpalają painta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten bajkowy dizajn...jest średni.

No ale są gusta i guściki, jedni płacą artystą formatu światowego inni odpalają painta.

 

Heh żeś dowalił z tym artystą formatu światowego i paintem. Akurat i tą zrobił Don Rosa. Jakbyś nie kojarzył kto to jest, to zapraszam ponownie do cioci wikipedii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówię o artyście, a nie rysowniku komiksowym. Sprawdź sobie -> Denisa Forkasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładne... w kolorze złota pana McKwacza :D Mnie się podoba, nie mogę się doczekać kiedy usłyszę piosenką :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też czekam, ale imo na okładce się troszkę za dużo dzieje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam nadzieję, że coś wyjdzie w styczniu, ale będzie trzeba poczekać. No, okładka singla jest ciut "be", bo złoto to nie mój kolor. Okładka albumu jest lepsza po tym finałowym przycięciu. Mniej przesadzona, bajkowa...

6-minutowy singiel - ładnie!

Ciekawi mnie tylko, czym wersja singlowa piosenki będzie się różniła od alternatywnej, poza 9 sekundami długości. ;)

 

No i mamy też tracklistę albumu:

 

01. Glasgow 1877

02. Into The West

03. Duel & Cloudscapes

04. Dreamtime

05. Cold Heart Of The Klondie

06. The Last Sled

07. Goodby, Papa

08. To Be Rich

09. A Lifetime Of Adventure

10. Go Slowly Now, Sands Of Time

 

Czy ktoś czytał "Sknerusa", żeby nam podpowiedzieć, w jaki sposób można interpretować tytuły?

PS. Drugi tytuł od razu skojarzył mi się z piosenką z soundtracku do LOTR'a o takim samym tytule... takie tam skojarzenie. Pomyślałam, że warto je nadmienić.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten bajkowy dizajn...jest średni.

Mamy tezę - a argumenty?

 

No ale są gusta i guściki' date=' jedni płacą artystą formatu światowego inni odpalają painta. [/quote']

Czy to jest aż tak ważne kto przygotowuje okładkę? Tuomas jest genialnym muzykiem i kompozytorem i nie potrzebuje wielkich nazwisk by odnieść sukces. Cała oprawa graficzna jest tylko dodatkiem do serca albumu - muzyki.

Okładkę do jego solowego albumu zaprojektował Don Rosa - nic dziwnego, skoro to jego twórczość zainspirowała Holopainena. Procesem obróbki graficznej zajął się Janne "Toxic Angel" Pitkanen, współpracujący z zespołem od czasów albumu Dark Passion Play. Może nie maluje krwią Nergala i nie udziela wywiadów, ale talentu nie jestem w stanie mu odmówić. Jego twórczość jest dla mnie niezwykle inspirująca i dzięki niemu odnalazłem cel w życiu - a to tylko zwykły, skromny facet mieszkający gdzieś w Finlandii. :)

 

Przeglądnąłem prace Twojego "artysty światowego formatu" - żadne z jego dzieł nie zwróciło jakoś szczególnie mojej uwagi. No, może poza okładką nowego krążka Behemotha (ta ma w sobie coś intrygującego). To tylko świadczy o tym jak różni jesteśmy i jak różne są nasze gusta.

Jego styl zupełnie nie pasuje do Nightwish. Nie ma tu fantastyki i magii. Jest za to mrok, groza i śmierć - idealny temat dla zespołów death metalowych.

 

Powtórzę raz jeszcze pytanie: czy to jest aż tak ważne kto przygotowuje okładkę?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vocals on this single by Johanna Kurkela.

 

Czyli będzie to rozlazłe i nawet kompozycje pana H. tego nie uratują. Chyba, że Tuo mnie zaskoczy, a Johanna zaśpiewa jak człowiek. Albo nie wszystkie piosenki będą z wokalem.

Jak ja bym chciała, żeby mnie pozytywnie zaskoczyli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vocals on this single by Johanna Kurkela.

 

Czyli będzie to rozlazłe i nawet kompozycje pana H. tego nie uratują. Chyba, że Tuo mnie zaskoczy, a Johanna zaśpiewa jak człowiek. Albo nie wszystkie piosenki będą z wokalem.

Jak ja bym chciała, żeby mnie pozytywnie zaskoczyli...

 

Och, co masz do Kurkeli? Ma melodyjny, słodziutki głosik słowika, pasujący idealnie do celtyckich, delikatnych kompozycji, a takie właśnie będą na tej płycie; celtyckie, spokojne...

Piosenki autorstwa samej Johanny, w znakomitej większości, są nieco mdłe (lubię dosłownie kilka z nich) i jakoś mało oryginalne, mało szokujące - takie ot, ładne, melodyjki pełne mocy natury, spokoju lasów itd., ale głos, Kurkela, ma czyściutki i jeśli Tuomas spisze się jako kompozytor to takie połączenie może być bardzo ciekawe.

Może tą muzykę jakoś ozłoci magia i inspiracja, pochodząca z dna ich osobistego przywiązania? :happy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami dzisiaj siedziała po lekcjach w szkole, nie wiedzieć czemu. Pewnie dlatego znęca się nad Joasią.

 

Och, Arrrr!dianie, jak miło, że o mnie pamiętałeś. ♥

 

Justynko, większość piosenek Kurkeli jest napisana przez różnych wykonawców, głównie przez Tomiego Aholainena (ten od klawiszy w jej zespole). Ona sama nie komponowała piosenek do Sudenmorsian, gdzie współpracowała z chłopcami z zespołu przy Tanä amuna i chyba SNSie. Czasem pisze teksty, ale jeszcze nie publikowała piosenek w całości skomponowanych przez siebie.

 

I ciągle nie rozumiem, czemu, Sami, nie lubisz SMNa... Przecież to jedna z najśliczniejszych piosenek ever. Współpraca muzyczna Joasi i Tłosia jest dla mnie także pod względem muzycznym strzałem w dziesiątkę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vocals on this single by Johanna Kurkela.

 

Czyli będzie to rozlazłe i nawet kompozycje pana H. tego nie uratują. Chyba, że Tuo mnie zaskoczy, a Johanna zaśpiewa jak człowiek. Albo nie wszystkie piosenki będą z wokalem.

Jak ja bym chciała, żeby mnie pozytywnie zaskoczyli...

 

Och, co masz do Kurkeli? Ma melodyjny, słodziutki głosik słowika, pasujący idealnie do celtyckich, delikatnych kompozycji, a takie właśnie będą na tej płycie; celtyckie, spokojne...

Piosenki autorstwa samej Johanny, w znakomitej większości, są nieco mdłe (lubię dosłownie kilka z nich) i jakoś mało oryginalne, mało szokujące - takie ot, ładne, melodyjki pełne mocy natury, spokoju lasów itd., ale głos, Kurkela, ma czyściutki i jeśli Tuomas spisze się jako kompozytor to takie połączenie może być bardzo ciekawe.

Może tą muzykę jakoś ozłoci magia i inspiracja, pochodząca z dna ich osobistego przywiązania? :happy:

 

Jak dla mnie wszystkie piosenki Johanny są takie same. Na jedno kopyto. I może rzeczywiście Tuo wyciągnie z jej głosu tą magię, której oczekujemy.

Faktem jest, że kiedyś powiedziałam, że nieważne kto byłby na wokalu (wtedy odnosiło się to do NW), i tak będę ich słuchać, bo to kompozycje Tuo są tym, co mnie do NW przyciąga. I chyba tu będzie tak samo. Jestem dobrej mysli ;)

Btw, Paula, ja nie mam hejta na Johannę (bo i za co?). Po prostu nie odpowiada mi jej twórczość i już.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami zgadzam się z tobą: repertuar Joasi jest jednostajny i nie porywa. Można ew. skupić się nad jej słodkim i delikatnym głosem- to jedyne co zatrzymuje słuchacza. Tuo przypuszczam, że wielbi tą jej subtelność i " mimozowatość";)

Ja także bardzo chciałabym usłyszeć Kurkelę z pazurem i charyzmą- tylko czy ona sama widzi siebie w takiej opcji?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie ma piękny głos, ale jakby pospolity. Nic do niej nie mam, bo naprawdę pięknie i czysto śpiewa, ale zadka mi nie urwało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toni Keränen obecny w ostatni piątek w Finnvox na międzynarodowym odsłuchu solo Tuo preferuje dwa utwory: "The Last Sled" i "To Be Rich" . Uznał kompozycje za bardzo obrazowe. Tony Kakko twierdzi, że jest to zmodyfikowany muzycznie "powrót do korzeni" obfity w niezwykle chwytliwe melodie.

Ciekawe czy fani też pokochają ww 2 utwory?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toni Keränen obecny w ostatni piątek w Finnvox na międzynarodowym odsłuchu solo Tuo preferuje dwa utwory: "The Last Sled" i "To Be Rich" . Uznał kompozycje za bardzo obrazowe. Tony Kakko twierdzi, że jest to zmodyfikowany muzycznie "powrót do korzeni" obfity w niezwykle chwytliwe melodie.

Ciekawe czy fani też pokochają ww 2 utwory?

 

Czekam na jakieś obszerniejsze recenzje, bo zwykle po prapremierach się takie pokazuję; krytyków, dziennikarzy itd., ale czasem trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zatem: zbroję się.

A, co do powyższych wypowiedzi, panowie Toni i Tony znakomicie nauczyli się od Tuomasa, jak napędzić ludziom 'smaka' na coś, jednocześnie, nie udzielając żadnych bardziej konkretnych informacji na interesujący nas temat. Nazywam to "techniką wyrafinowanych holopainenowych tortur prapremierowych". :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy bardzo ciekawy news prosto z oficjalnej strony Nightwisha na facebook'u! :happy:

 

Tuomas Holopainen's debut solo single, A Lifetime of Adventure, will be released on the Nightwish FanPOD tablet-computer app TODAY, two weeks before its world premiere.

 

The Nightwish FanPOD update will also include a music video for the new single directed by Ville Lipiäinen and Mika Jussila's photos of Tuomas Holopainen and Don Rosa in the recording studio.

 

A Lifetime of Adventure, from the upcoming solo album, Music Inspired by the Life and Times of Scrooge, will be released worldwide on 7 February 2014. The cover artwork on both the single and the album is by Don Rosa, the illustrator of Disney's Duck characters.

 

Nightwish FanPOD is available on iTunes App Store and Google Play.

 

More information:

http://www.fanpod.fi/nightwish

 

To po co w ogóle było wyznaczać premierę na luty, skoro już można będzie posłuchać (i obejrzeć!) singiel? Chociaż w sumie... wątpię, żeby któryś fan się z tego powodu obraził! :D

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ta cała aplikacja zatrybi na laptopie czy muszę szybko biec do sklepu po tablet!?

 

Edit:

Wrrrróć. Autorzy aplikacji życzą sobie 15 zł za jej pobranie. Sporo, biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość informacji tam zawartych jest również na stronie głównej zespołu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ta cała aplikacja zatrybi na laptopie czy muszę szybko biec do sklepu po tablet!?

 

Edit:

Wrrrróć. Autorzy aplikacji życzą sobie 15 zł za jej pobranie. Sporo, biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość informacji tam zawartych jest również na stronie głównej zespołu.

 

Filmiki z tego FanPOD'a i tak wyciekają w tempie ekspresowym, więc wystarczy poczekać kilka godzin dłużej i singiel pojawi się na youtube, bo piratów na świecie mamy rzesze i nie zdążą tego tak szybko zbannować, aby nikt nie zobaczył. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

KLIK

 

NO I JEST! Lece słuchać! :happy:

 

W jakości nędznej... trzeba czkać na lepszą.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś spodziewał się innego brzmienia? W końcu to nie NW i Tuo zapowiadał, czego mamy się spodziewać; to coś celtyckiego, nieco słodkiego, bajkowego, spokojnego i dziwacznego, ale w jakiś sposób pięknego. Trzeba poczekać na coś HD, bo ta jakość to nagranie nagrania robione tosterem. Nawet ciekawy utwór, choć pewnie wielu fanów NW (czyli czegoś bardziej metalowego) się rozczaruje. Po wysłuchaniu całości (nawet w tej jakości z tostera) uznaję, że to jest dobre, bardzo dobre, a kilka przesłuchań uczyni to jeszcze lepszym. Te dudy... :-D Pierwsze brawa z Polski dla pana Holopainena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocham taki baśniowy klimat :3 Śliczniuchne :3 Znaczy, byłoby śliczniuchne, gdyby nie, jak to ujęła Taitei, jakość nagrania nagrania nagrywanego tosterem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakość pozostawia wiele do życzenia, ale singiel genialny ! Czekam na resztę, bo zapowiada się cudownie ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe. Podoba mi się to brzmienie. Chyba zacznę czekać z niecierpliwością na tę płytę :) zapowiada się nieźle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.