Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Miał chyba czerwone pasemka czy coś w tym stylu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do Sknerusa, ja bym jednak stawiała na Kurkelę. Jej głos jest stworzony do folku, tak myślę. Jonsu też mogłaby, ale... to, wg mnie, mniej prawdopodobne. A na męski wokal... Myślę, że ani Tony, ani Marco. Ich głosy by mi tam nie pasowały (przynajmniej z tego, czego się spodziewam). Już bardziej Jarkko Ahola, chociaż też nie. Nie wiem.

 

(I raczej się nie pokłócili - Tuomas i Johanna - bo ona chyba jest w ciąży - a przynajmniej tak wygląda).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Że Marco nie będzie, to jestem na 99,999999(...)% pewna. Tuo raczej nie będzie brał dobrze wszystkim znanego członka zespołu na swój solowy album, podejrzewam, że woli nas zaskoczyć głosem, który w Najtłiszowej twórczości się nie pojawiał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

będzie fajnie jak sam znowu zaspiewa ;D może się doedukował od ostatniego razu ;D

 

Haha :D nie wiem czy zaryzykuje :P Mi się tylko w Carpenterze podobało jak śpiewał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogolnie mam do niego specyficzne podejscie, ale mimo wszystko nadzwyczajniej mnie nie razil swoim 'wokalem', spotkal sie z akceptacjanze strony mojego sluchu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas nie tylko tworzy w Nightwish i gra sesyjnie w projektach pobocznych ale tez czasem działa jako kompozytor. Nie biorąc udziału oddaje swój utwór komuś do zaśpiewania. Są to niezwykle rzadkie przypadki, było ich raptem parę.

Jednym z nich jest ten utwór:

Muzyka i słowa Tuomas choć sam nie bierze w nim udziału ale kompozycje i te charakterystyczne harmonie czuć na kilometr ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tak, zdecydowanie czuć Tuomasowy klimat :) ale głos tego pana mi nie podchodzi... słyszałabym tam jakąś panią oczywiście ;) ale może i z innym męskim wokalem bardziej by mi podeszło?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maciek - a znam znam! "Dziecko cichej zimy" to cudny utwór! Tuomas jest w tej piosence wręcz namacalny :-D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba, wokal całkiem fajny. A Tuomasek- jak zwykle charakterystyczne brzmienie i oczywista stylistyka utworu. Ogólnie kawałek w bardzo moim klimacie- leci sobie i leci na okrągło:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piosenkę znam od dawna, podobałą mi się bardzo, ale nie wiedziałam, że Tuo maczał w tym palce ;) Może dlatego mi się podoba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest tajemnicą że Tuomas żywo interesuje się historią i kulturą indian, dostał nawet swoje indiańskie imię więc taka koszulka nie powinna dziwić ale napis mnie absolutnie powalił :D

il74.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duża rzecz się szykuje 10 września wychodzi nowa wersja eterycznego "Why so lonely" ze słynnego lonplaya The 3rd and the mortal "Tears laid in earth" którą nagra Kari Ruestatten. W tej wersji na fortepianie i klawiszach zagra Tuomas :D

Musi to być spełnienie jego marzeń bo to co Kari robiła z zespołem wówczas było inspiracją do powstania Nightwish. Jak można zobaczyć to zarówno płyta jak i utwór wciąż jest w jego top 5. To się doczekał po latach nasz maestro ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duża rzecz się szykuje 10 września wychodzi nowa wersja eterycznego "Why so lonely" ze słynnego lonplaya The 3rd and the mortal "Tears laid in earth" którą nagra Kari Ruestatten. W tej wersji na fortepianie i klawiszach zagra Tuomas :D

Musi to być spełnienie jego marzeń bo to co Kari robiła z zespołem wówczas było inspiracją do powstania Nightwish. Jak można zobaczyć to zarówno płyta jak i utwór wciąż jest w jego top 5. To się doczekał po latach nasz maestro ;)

 

Wspaniała wiadomość! Uwielbiam ten utwór! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co tu taka cisza ;).Tuomas kilka godzin temu przesłał pozdrowienia z Londynu.

"The London sessions are a wrap and things are looking good".

 

 

Czyli już po nagraniach orkiestry, co prawda bliższe detale i szczegóły pewnie będą w przyszłosci ale na razie można obejrzeć kilka fotek z odbytej sesji, jest na nich tez Pip. Na ostatnim zdjęciu stoi z Tuomasem Dermot Crehan. Wybitny angielski skrzypek, który między innymi gra na hardanger fiddle :)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja widzę ogromną belę sera na drugim zdjęciu? :D

 

Swoją drogą - jak już Beti gdzieś powiedziała - czekam jak na szpilkach na ten album. Faster Tuo, faster!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie poganiaj go, bo jak Tuo znowu zacznie się śpieszyć, to wyjdzie mu jak DPP.

(Nie żeby coś, ja tam lubię tę płytę, ale w porównaniu z resztą wypada dość... słabo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Och, ależ ja uwielbiam te przedsmaczki newsów, które nie zawierają w sumie nic istotnego, ale człowiek czeka na nie jak na znak z nieba. Tuomas znowu nas terroryzuje pustymi newsami i wzbudza fale rozmyślań, domysłów i nadziei. Przyglądałam się uważnie zdjęciu nr. 1, ale okazało się, że ktoś zmyślny zamazał komputerowo tytuł utworu powyżej nut. :ninja:

Solo Tuomasa to na obecną chwilę wielka zagadka, bo w sumie... przecież Nightwish to właściwie jego zespół, mógłby zrobić kaczkowy album Nightwisha, ale wybrał jednak samotny hołd i podkreślił, o ile dobrze kojarzę, odmienność solowego albumu od muzyki NW. Fani ponoć będą zaskoczeni. Ciekawe jak uda mu się zrobić solowy album o Sknerusie McKwaczu i jednocześnie nie sprawić by były to piosenki dla dzieci? :-D Chwilowo nie wyobrażam sobie efektu! :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wogóle nie wyobrażam sobie efektu;) Moja wybraznia jest raczej mocno ograniczona, bo nie wiem jak można przenieść Sknerusa McKwacza na/w nutki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spodziewam się albumu w stylu solowej twórczości Thomasa Bergersena (Two Steps From Hell), album "Illusions":

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Ważną rolę na albumie mają odgrywać dudy i sam Troy Donockley - w końcu Sknerus pochodzi ze Szkocji. ;)

 

Zobaczymy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie albumy Bergersena to arcydzieła, Illusions szczególnie lubię. Jak ma powstac coś choćby podobnego do tego, to jestem jak najbardziej na tak, Tuo szybciej! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 3 dni premiera singla Tuomasa z Kari Rueslatten, Tuomasa też uwzględniono na okładce. Plus mała

, za klawiszami i fortepianem oczywiście nasz maestro ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okładka w Tuomasowych klimatach - czyżby "Zrodzona z oceanu"? ;) Takie luźne, pierwsze skojarzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.