Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Wspaniała, pełna i zachęcająca recenzja, cudnie poparta tłem muzycznym! Opierając się na samym tle, mogę powiedzieć, że album będzie niezwykle piękny; zwiewny, jak bryza, elficki, celtycki, leciutki brzmieniowo i bardzo poruszający. Składa się z przeplatanych instrumentalami piosenek w stylu Enyi (Tuomas nie bez racji przyrównał jego brzmienie do jej twórczości, bo od razu właśnie z nią mi się to skojarzyło!) idealnych do rozmyślań, czy bezmyślnego oglądania zachodów słońca z kubkiem herbaty w dłoni.

Skoro po tak nikłej dawce jestem pod wrażeniem, prawdziwym i niekłamanym, to jakie będą moje odczucia po całości?

Pan Maestro sprawił, że mam żywą chęć przeczytania komiksu, a to wielka rzecz, bo ja za komiksami nie przepadam (nie lubię, gdy ktoś mi narzuca obraz rzeczywistości - wolę myśleć za siebie). :)

 

Rozbawił mnie stary Tuomas, mówiąc o piosence "Dreamtime", która na początku miała się nazywać "Dreamtime DUCK", ale z pewnych względów z tego zrezygnowano. Zakładam, że chodziło o kwestie prawne; prawa do nazwy, o których mówił Tuo (dlatego też jego album nie ma w tytule Mcduck), ale poza tym... sami pomyślcie, jakby brzmiała piosenka o tytule "Czas marzeń kaczki"! :happy:

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten opis utworów i melodie w tle wznieciły jeszcze bardziej mój głód na nowy album. Całość zapowiada się epicko. Pomyśleć, że to już nie długo premiera, to radość mi doskwiera. :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładnie Tuomas opowiada o utworach, zawsze podziwiam że wciąż potrafi mówić o swojej twórczości z zaangażowaniem i bez cienia znudzenia- on na prawdę kocha swoja "robotę"? Właściwie mogłabym zacytować poprzedników- więc tylko "podpiszę" się pod wypowiedziami Tai i Aresa:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jatochcęjatochcęjatochcę *.* To już tak niedługo *.*

A w ogóle to aż mam ochotę przeczytać tego całego Scrooge'a. Ciekawi mnie, jak wyglądają wzruszające momenty historii o KACZKACH :happy:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tam, bez autografu to juz nie to samo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czuje, że w poniedziałek albo wtorek będzie już w sieci do ściągnięcia. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim zamówię, muszę koniecznie przesłuchać. A na pewno już wkrótce pojawi się na yt czy spotifaju. Chcę to, ale w ciemno nie biorę, nie ma mowy. Co prawda przez to będę czekać trochę dłużej, ale wytrwam :3

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtop:

fragment ( 22 sekundy) programu Puoli Seitseman - Tuomas gra na pianinie

 

jest też dłuższa część: wywiad, ale tylko po fińsku ( stary materiał z 2012 r.)

 

- jeśli się powtarzam to wiecie co zrobić z tym postem ;)

koniec offtopu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro powinna się pojawić nasza recenzja albumu Tuomasa! Także myślę, że pomoże ona Wam w podjęciu decyzji o kupnie płyty. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj, proszę, "nasza", panie adminie. Co właściwie masz na myśli, mówiąc to zagadkowe "nasza"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdefiniuj' date=' proszę, "nasza", panie adminie. Co właściwie masz na myśli, mówiąc to zagadkowe "nasza"? [/quote']

"Nasza" czyli opracowana i napisana przez nas, a konkretniej przeze mnie i przez Beatkę. Szczegóły jutro! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, no ładnie to tak? Słuchać albumu, kiedy innym nie wolno? Wstyd, adminowie! Mam nadzieję, że ta recenzja choć trochę zrekompensuje mi poczucie krzywdy doznane przez niemożliwość posłuchania albumu oraz świadomość, że wyście mogli. :happy: Chociaż, prawdopodobnie, recenzja tylko zaostrzy albumowy głód i spowoduje, że będę was przeklinała na równi z samym Tuomasem, który zawsze wszystko mówi lakonicznie, podsycając apetyt do granicy szaleństwa! :-D

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez sensu,trzy dni do premiery plyty Tuomasa a tu nawet sklepy internetowe typu amazon ani itunes nie daja szansy odsluchu dluzszych fragmentow piosenek...;/

Plyta rowniez nawet nie wyciekla do internetu a na Nw forum jednym przeczytalem,ze co niektorzy sa juz jej posiadaczami.. Chorni ktos by nie wyciekla czy jak? ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez sensu' date='trzy dni do premiery plyty Tuomasa a tu nawet sklepy internetowe typu amazon ani itunes nie daja szansy odsluchu dluzszych fragmentow piosenek...;/[/quote']

To chyba decyzja Tuomasa, który chce by ludzie cieszyli się albumem bez sampli - chodzi o efekt zaskoczenia, magię pierwszego odsłuchu. Z Imaginaerum było podobnie - Amazon wydało sample bez zgody zespołu, o czym napisali na swoim fanpage.

Jedno jest pewne - Tuomas nie zawodzi i można jego twory kupować w ciemno bez obaw. :)

 

Plyta rowniez nawet nie wyciekla do internetu a na Nw forum jednym przeczytalem' date='ze co niektorzy sa juz jej posiadaczami.. Chorni ktos by nie wyciekla czy jak? ;P [/quote']

To są zapewne dziennikarze muzyczni, recenzenci itp. Udostępnione pliki są dobrze chronione - nikt nie odważy się ich udostępnić, bo łatwo namierzyć kto to zrobił. Konsekwencje? Ogromne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W necie pojawi się na bank. Po premierze. Zobaczycie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast kraść można na spotify posłuchać :) Póki co czekam na 14.04 by zagłębić się w półki Empiku/Saturna i kupić kopię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie można, Lucid. Ale za parę dni pewnie będzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tu szukam i kombinuje jak właczyc.... ; O I tak bez sesu,ze nie ma nawet do odsluchu.. Pamietam Imaginaerum plyta byla tak w necie przed premiera:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj tam, to jeszcze tylko dwa dni. Wytrzymasz przecież :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Gratulacje.

Ciekawie się zapowiada. Ktoś może mi przypomnieć, kiedy się to ukaże?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.