Jump to content
Taiteilija

Bazgroły i inne tworki by Taiteilija

Recommended Posts

Pani z drzewem to również mój faworyt ;) Zapowiada się świetnie!

Intryguje mnie też ta postać w lewym dolnym rogu :>

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dum-dum-dum. Tai udało się coś skończyć. Chociaż skanery to koszmarna rzecz. :huh: Niszczą jakość i ujmują rysunkom realizmu. Zdjęcia wcale nie są lepsze... Ech.

No, tak, czy inaczej:

 

"From G to E minor"

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba kolorystyka. Taki międzygalaktyczny Tuomas :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co mi tam wrzuciłam na FB to i tu wrzucę mój bazgrołek na szybko.

 

"Kozacy"

 

Chora jestem, kaszę okrutnie, to nic innego robić nie mogę, jak siedzieć, czytać i rysować, a czytałam ostatnio "Wilcze gniazdo" i "Bohuna" Komudy (w sumie, dość przeciętne książki, acz napisane bardzo lekkim stylem i o ciekawej tematyce) oraz wcześniej "Dzikie Pola w ogniu" Wójcika i zainteresowały mnie wojny polsko-kozackie XVII w., a w szczególności sami Kozacy. To w 20 minut machnęłam takich oto Kozaków, cyknęłam zdjecie moim złomem, kontrast poprawiłam i tadam.

Akuratnie, korzystając z przerwy międzysemestralnej, tworzę coś nowego, a nowego w takim sensie, że sposób tworzenia to dla mnie nowość. Mianowicie, tworzę rysunek w na komputerze, używając tylko myszki i wyobraźni. Wygląda obiecująco, jak dotąd, niebawem będzie gotowy. Oby wyszedł zgodnie z zamysłem. :-D Czekam na efekt i korzystam z okazji, by moją ekscytację wam okazać.

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ci wyszli :) . Przypominają mi tych kozaków z bajki Disneya "Mulan"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się od razu skojarzyło z Komudą i jego Dzikimi Polami, bardzo podobnie stylistycznie Ci wyszło. Jak zwykle, rysunki przednie. ;> W From G to E Minor nawet oddałaś włochatość rąk Tuo. xD Nie no, tak poza tym, to mógł być odrobinę węższy, tak myślę. Ale i tak jest ślicznie. ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się od razu skojarzyło z Komudą i jego Dzikimi Polami, bardzo podobnie stylistycznie Ci wyszło. Jak zwykle, rysunki przednie. ;> W From G to E Minor nawet oddałaś włochatość rąk Tuo. xD Nie no, tak poza tym, to mógł być odrobinę węższy, tak myślę. Ale i tak jest ślicznie. ♥

 

Czytałam, czytałam sporo Komudy ostatnio. ;) Dzięki! Włochatość rąk Tuo to jest to! Ale nie wyszło tak jak planowałam, oczywiście, bo sobie przetarłam kartkę w kilku miejscach i cudem wykońćzyłam całość na w miarę znośnym poziomie, ale, że mi było szkoda pracy i czasu jaki na rysunek poświęciłam, to wrzuciłam. A niech i będzie. Dzięki za komentarz, Paula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kozacy piękni, a i Bohun również. Pierwsze skojarzenie miałam z "Ogniem i Mieczem" :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kozacy piękni, a i Bohun również. Pierwsze skojarzenie miałam z "Ogniem i Mieczem" :)

 

Dziękuję Ci za komentarz Lawendo! Lubię "Ogniem i mieczem" i stąd inspiracje. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taiteilija skończyła rysunek i pada ze zmęczenia. Jeżeli ktoś się poważy tworzyć przy pomocy aplikacji DeviantArt muro, to zalecam ostrożność - tyle bugów w życiu nie widziałam, a z każdym zapisem jakość mi spadała. No, ale ostatecznie... Cierpliwość przy pracy samą myszką i wadliwą aplikacją się opłaciła:

 

"Topielec"

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da się zapisywać w Muro? To coś nowego musieli dodać, bo jak ja jeszcze tam bywałam, to można było tylko krótkie szkice robić, bo jak się już raz z tego wylazło, to całą robotę diabli brali.

 

A rysunek piękny, czarne kontury są bardziej gładkie niż w obrazkach rysowanych kredkami, a przejścia kolorystyczne bardziej płynne. Chyba mi się to podoba bardziej niż rysowane na kartce prace. Tai, idź w digital! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękne! Perfekcyjnie dopracowane..Zupełnie nie znam się na tych technikach, ale widać, że kosztowało Cię to sporo pracy..Dla mnie najbardziej intrygujące i charakterystyczne są oczywiście oczy, ale fenomenalnie wyszły tutaj włosy! Zarówno ta misterna plątanina kręconych pukli jak i kolorystyka. Bardzo mi się podoba Twój "Topielec":)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da się zapisywać w Muro? To coś nowego musieli dodać, bo jak ja jeszcze tam bywałam, to można było tylko krótkie szkice robić, bo jak się już raz z tego wylazło, to całą robotę diabli brali.

 

A rysunek piękny, czarne kontury są bardziej gładkie niż w obrazkach rysowanych kredkami, a przejścia kolorystyczne bardziej płynne. Chyba mi się to podoba bardziej niż rysowane na kartce prace. Tai, idź w digital! :)

 

Da się, da. Zdaje się, że ciągle ulepszają, ale wciąż dużo w niej pułapek i problemów rozmaitego sortu. Raz nawet usunęło mi pracę, ale miałam wcześniejszą wersję zapisaną na kompie, więc odzyskałam. Co prawda potem już na jednej warstwie mogłam rysować (i tak tych warstw nie ogarniam! :D). Muszę znaleźć sobie lepszy program, ale GIMP'a nie ogarniam za bardzo, a reszta to triale. Cyfrowe rysowanie daje więcej możliwości, ale robienie tego myszką to tortury, chociaż o wiele lepiej wygląda, bo skany, czy zdjęcia prac tradycyjnych nigdy nie oddają ich uroku w pełni. Dzięki za komentarz, Sami. :)

 

Piękne! Perfekcyjnie dopracowane..Zupełnie nie znam się na tych technikach, ale widać, że kosztowało Cię to sporo pracy..Dla mnie najbardziej intrygujące i charakterystyczne są oczywiście oczy, ale fenomenalnie wyszły tutaj włosy! Zarówno ta misterna plątanina kręconych pukli jak i kolorystyka. Bardzo mi się podoba Twój "Topielec":)

 

Szczerze? Też słabo się znam. Nie umiem korzystać z połowy narzędzi, a drugą wykorzystuję połowicznie. Czytanie samouczków mnie nuży i wszystko kombinuję na własną rękę. Sporo... zaczęłam w lutym. Nie miałam czasu, ani cierpliwości, a i z aplikacją były problemy, dlatego dopiero teraz udało mi się to względnie ukończyć. Włosy to moja duma! :happy: Dziękuję i Tobie za komentarz, Aniu!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW, Tai... Włosy są bezbłędne. A cała praca obłędna :D W ogóle super kolorystyka i... kurczę, naprawdę fajnie wyszło! Chociaż twoje tradycyjne rysunki i tak były dopracowane do tego stopnia, że pamiętam jak na początku je zobaczyłam, to myślałam że to jest na komputerze rysowane, a nie na kartce :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Włosy, oczy, twarz, dobrana paleta barw - wszystko jest super :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW, Tai... Włosy są bezbłędne. A cała praca obłędna :D W ogóle super kolorystyka i... kurczę, naprawdę fajnie wyszło! Chociaż twoje tradycyjne rysunki i tak były dopracowane do tego stopnia, że pamiętam jak na początku je zobaczyłam, to myślałam że to jest na komputerze rysowane, a nie na kartce :D

 

Lecą pochwały! Dziękuję. Nie skromnie też jestem dumna z włosów. Coś czasem człowiekowi wyjdzie. Dzięki, Evi! :D

 

Włosy, oczy, twarz, dobrana paleta barw - wszystko jest super :)

 

Dziękuję i Tobie, Lawendo. Dobry komentarz = dobra motywacja, by ćwiczyć. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można nawet oglądać "filmik" jak dzieło powstawało. :)

Ogólnie to chylę czoła, że zdołałaś to namalować przy użyciu myszki! Ciekawe jakie cuda wyszłyby spod tabletu? Zdecydowanie wygodniejsze narzędzie. No i te detale, na pewno pochłonęły wiele czasu. Gratulacje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można nawet oglądać "filmik" jak dzieło powstawało. :)

Ogólnie to chylę czoła, że zdołałaś to namalować przy użyciu myszki! Ciekawe jakie cuda wyszłyby spod tabletu? Zdecydowanie wygodniejsze narzędzie. No i te detale, na pewno pochłonęły wiele czasu. Gratulacje :)

 

Filmik pewnie nieciekawy i długi (a do tego się tnie), bo nie ogarniałam narzędzi, a warstwy są dla mnie czarną magią. Poza tym jakiś robal zeżarł mi rysunek we wstępnej fazie i musiałam władować go ponownie do aplikacji w gorszej jakości, która potem jeszcze padała, więc filmik nie obejmuje samych początków. Walka trwała długo, ale ostatecznie... się skończyła. :D No, nie mam tabletu i muszę tworzyć myszką, ale to przynajmniej uczy mnie dokładności i cierpliwości, choć zdecydowanie nie jest wygodne i ogranicza, bo tym narzędziem nie da się zbyt precyzyjnie sterować. Muszę kiedyś zarobić sobie na lepsze narzędzie pracy, ale do tego czasu... dam radę. Dzięki bardzo za komentarz, Adi. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stwierdziłam, że brak mi zdjęcia w tle na fb, więc posiedziałam kilka dni i zrobiłam sobie coś w tym celu, korzystając ponownie z niewdzięcznego DA Muro. Jestem zbyt leniwa, żeby ściągnąć sobie jakiś program do rysowania, a GIMP'a wciąż nie chce mi się ogarnąć. Ech, tam. Mniejsza o aplikację! Poćwiczę sobie chociaż to całe "myszkowanie" rysunków. ;)

 

"Panna" albo "The Fair Maiden"

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładnie wyszło, inaczej niż zwykle. A tło jest cudowne! Takie kolory jak z bajek - niebieski, tak bardzo nasycony ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładnie wyszły te włosy! Delikatne przejścia kolorów, rozmyte niuanse i "kręcona" lekkość fryzury sprawiają, że ta głowa przyciąga oko..Ciekawe tło..Niby zwyczajny księżyc na gwiaździstym niebie, ale ma w sobie pewną głębię i tajemniczość..Justyna! Kolejny świetny art-work..Nie przestawaj, bo to "myszkowanie" wychodzi Ci znakomicie:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę inny styl, porównując do Twojego poprzedniego rysunku. Ale równie mi się podoba. Dobrze jest narysowany profil, włosy także. Cały obrazek jest taki, że... zaczynam żałować, że ja takiego talentu nie posiadam w takiej mierze, jaką Ty masz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładnie wyszło, inaczej niż zwykle. A tło jest cudowne! Takie kolory jak z bajek - niebieski, tak bardzo nasycony ♥

 

Miało być bajkowe, ciepłe, wesołe i dobre na tło. Zaczynam się w te cyfrowe arty wdrażać powoli! :D

 

Bardzo ładnie wyszły te włosy! Delikatne przejścia kolorów, rozmyte niuanse i "kręcona" lekkość fryzury sprawiają, że ta głowa przyciąga oko..Ciekawe tło..Niby zwyczajny księżyc na gwiaździstym niebie, ale ma w sobie pewną głębię i tajemniczość..Justyna! Kolejny świetny art-work..Nie przestawaj, bo to "myszkowanie" wychodzi Ci znakomicie:)!

 

Dziękuję, Aniu! Zatem kontynuuje robotę. Mam jeszcze kilka niedokończonych szkiców cyfrowych w internetowej teczce. :)

 

Trochę inny styl, porównując do Twojego poprzedniego rysunku. Ale równie mi się podoba. Dobrze jest narysowany profil, włosy także. Cały obrazek jest taki, że... zaczynam żałować, że ja takiego talentu nie posiadam w takiej mierze, jaką Ty masz.

 

Wszystkiego trzeba spróbować. Przeglądając swoje rysunki sprzed kilku lat, buduję w sobie przekonanie, że miara talentu, o ile jest on szlifowany, może naprawdę szybko się pomnożyć. Ale trzeba ćwiczyć, być cierpliwym, ćwiczyć, być cierpliwym i wierzyć w siebie, a nawet jeżeli się nie wierzy we własne umiejętności, a mimo to rysunek daje przyjemność - rysować. Choćby bez zamiaru szlifowania czegokolwiek, a z czasem okaże się, że jednak rysunki są coraz lepsze. Widzę to po swoich i Tobie też zalecam rysowanie i najlepiej odkładanie co lepszych prac z datami do teczki, żeby za jakiś czas je porównać i przekonać się samemu, że talent jest bardzo płynny i ma tendencję do mnożenia swojej objętości, jeżeli masz go choć trochę. ;) Tobie też dziękuję za komentarz.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zupełnie zapomniałam. Ostatnio sprawdzałam, czy potrafię jeszcze pisać, bo przez ostatni rok zrobiłam sobie od pisania przymusową przerwę (po prostu nie było kiedy pisać). Jeżeli komuś będzie się nudziło, to nowa miniaturka:

 

"Tatiana"

 

Obyczajowa, sentymentalna i niedługa.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie to piękne! Świetnie opowiadasz. W taki sposób, że od razu sobie wyobrażam Twój opisywany świat, postać i z ciekawością "połykam" kolejne zdania. W bardzo poetycki sposób opisałaś całą sytuację, która na koniec wywołuje nutkę wzruszenia i nostalgii! Masz potencjał, dziewczyno :)! Nie dość żeś piękna, to jeszcze wszechstronnie utalentowana! Naprawdę szczerze Ci gratuluję, Tai:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.