Jump to content
Adrian

Endless Forms Most Beautiful

Recommended Posts

Jaki niesamowity uśmiech na mojej twarzy był gdy po raz pierwszy przesłuchałem Shudder,

 

Dokładnie tak! :D

Dowiedziałam się o tym, że utwór wyszedł, dzisiaj rano, przekopywałam przez internety w poszukiwaniu jakichś informacji na ten temat na wykładzie z mikrobiologii, a po raz pierwszy przesłuchałam na dworcu w kolejce po bilet. Ludzie obok nie wiedzieli co się dzieje, dlaczego ja nagle tańczę i mam taki głupi uśmiech na twarzy :D

 

W tej piosence jest wszystko. WSZYSTKO. Miała mnie po pierwszym przesłuchaniu. I dalej trzyma i raczej już nigdy nie puści. :)

 

Tu jest wszystko. Epicko Nightwishowe orkiestracje? Są. Solówka gitarowa - jest. Spowolnienie na moment? - spodziewałam się tego :) Epicka partia klawiszy? - O, to coś, czego dawno nie było... Ale też jest! Tuomasz postanowił rozruszać palce, skomponował sobie cos, co nie pozwoli mu zasnąć w trakcie koncertu :D

 

Niektórym kojarzy się z Dark Chest... A mi się kojarzy z Saharą. Szczególnie pierwsze jakieś 30 sekund :)

 

Już uwielbiam ten utwór, zaraz wycinam kawałek, który leci na mój dzwonek. Chociaż z drugiej strony, czy chór wykrzykujący 'Imagination! Evolution!" nie brzmi trochę infantylnie... Bo jak na razie mi to tak trochę brzmi. Ale przyzwyczaję się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chociaż z drugiej strony' date=' czy chór wykrzykujący 'Imagination! Evolution!" nie brzmi trochę infantylnie... Bo jak na razie mi to tak trochę brzmi.[/quote']

Same te dwa wersy o wyobraźni i ewolucji może tak, ale jakby się przyjrzeć całości to jest genialny. :)

 

Ze słuchu od znajomego, nieoficjalne:

 

The unknown

The grand show

The choir of the stars

Interstellar

Theatre Play

The nebula curtain falls

Imagination

Evolution

A species from the veil

… wander

In search of

The source of the tale

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam w zasadzie takie pytanie...może trochę off top , mam nadzieję że mnie nikt nie odstrzeli... rozumiem że Shudder to było kontrolowane przez zespół opublikowanie utworu przed premierą płyty. To co się stało że wyciekł drugi utwór o którym przez wzgląd na politykę forum nie wypowiem słowa mimo że(nie wiem czy się kajać-mam co do "wycieków" swoje zdanie) słuchałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie słucham drugi raz. Chyba nadchodzi zapętlanko ^^ Ten kawałek zjada mdło-zdechły "Elan" na śniadanie ^^ Mamy epickość, energię, moc, świetną gitarę, fajne solo, potężne chóry... Super! Trochę się kojarzy z LRotDay i DCOW. Jest pozytywny jak to pierwsze i z kopem jak to drugie. Idealny kawałek na początek albumu :) A i za singiel mógłby z powodzeniem robić, imo sprawdziłby się lepiej, niż utwór wiadomy, bo dużo bardziej wrzyna się w mózg (serio, ja już przy pierwszym odsłuchu nuciłam refren razem z Podłogą i czuję, że ta melodia jeszcze przez dłuższy czas będzie mnie prześladować, tymczasem "Elan" wcale nie chciał porządnie wbić się w moją pamięć). Krótko mówiąc, jest bardzo na plus, Emi zadowolona ^^ Jakbym miała się do czegoś przyczepić (żeby nie było za słodko w tym poście :>), to chyba tylko do tego, że faktycznie "Imagination! Evolution!" odrobinę gryzie w uszy. I może jeszcze do tego, że dałoby się nieco więcej wycisnąć z wokalu Podłogi, tak myślę. Za pierwszym razem wydawało mi się też, że zwrotka, przynajmniej pierwsza, mogłaby być trochę żywsza i ostrzejsza, ale teraz chyba się do tego przyzwyczaiłam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
/.../ rozumiem że Shudder to było kontrolowane przez zespół opublikowanie utworu przed premierą płyty.

Prawdopodobnie album został wykradziony z któregoś z magazynów. Płyty są już wyprodukowane i czekają na wysyłkę. Znając stanowisko zespołu na temat singli i sampli raczej trudno byłoby uwierzyć w kontrolowany wyciek. :confused:

 

Wyszło im.

I teraz mam zagwozdkę czy jest to pochwała nowego utworu czy może uwaga, że jest kopią Imaginaerum? :D

Żartuję, no.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyszło im.

I teraz mam zagwozdkę czy jest to pochwała nowego utworu czy może uwaga, że jest kopią Imaginaerum? :D

Żartuję, no.

 

Invi teraz napisze coś bardzo nie Invidiowego. Dave przeżył wy też sobie dacie z tym radę.

 

Lubię ten utwór.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

/.../ rozumiem że Shudder to było kontrolowane przez zespół opublikowanie utworu przed premierą płyty.

Prawdopodobnie album został wykradziony z któregoś z magazynów. Płyty są już wyprodukowane i czekają na wysyłkę. Znając stanowisko zespołu na temat singli i sampli raczej trudno byłoby uwierzyć w kontrolowany wyciek. :confused:

 

Hm...to się zastanawiam kiedy wypłynie całość. Był chyba taki przypadek że zespoły przyspieszały premierę płyty w związku ze zbyt szybkim wyciekiem albumu.

Nie płakałabym.

Tymczasem, o rany...komentarze na yt są miażdżące. A u mnie dalej Shudder wywołuje pozytywny flow :) i skojarzenia...np. chór mógłby zaścielić którąś z kompozycji Epiki:)

Dobrze byłoby już odnieść to "plagiatowanie siebie" (jak to nazwali niektórzy mędrcy) do całości albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... w którym to Floor wrzeszczy jak Marco w Slaying the Dreamer. Zwrotki są ok. Ogólnie utwór dla mnie niezjadliwy, Shudder z tego co do tej pory wyszło jest najlepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do mnie numer lepszy chyba od Shudder lecz tylko o troche,duże podobieństwo do Master Passion Greed zwłaszcza w refrenie a Shudder ma bardzo krótkie zwrotki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już druga piosenka, która podobnie się zaczyna, oczywiście to w reszcie utworu nie przeszkadza. Popieram Invi, bo rzeczywiście w (już w skrócie będę pisać) Hope, drze się jak Marco w Master Passion Greed czy w Slaying the dreams. Spodobały mi się oba utwory, jak na razie album zapowiada się dobrze i miejmy nadzieję, że taki będzie. Jeśli chodzi o wycieki, to wydaje mi się, że prędzej sam album wycieknie niż zostanie wydany. Być może to będzie tak jak w przypadku Mansona, był wyciek płyty i to Deluxe, ale poczekał z jej wydaniem albo po prostu wydanie płyty będzie przyspieszone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię w to,że płyta wycieknie do Internetu,może dzień przed premierą będzie tak samo jak było w przypadku Imaginaerum streaming całej płyty do odsłuchu ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... A na youtube można posłuchać Yours is an empty hope... :P

 

 

template.jpg

 

 

Rozumiem, że piosenka sobie radośnie wyciekła... Bo wątpię, żeby zespół tak dawkował nam Endless. Wolę poczekać aż listonosz przyniesie mi wesoła paczkę, a nie tak po kryjomu odsłuchiwać w internetach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja zamówiłem płytę przez sklep Mystic' date='czy jest szansa,że dostane płytę w dniu premiery? Wiecie może? [/quote']

Tak, ponieważ Mystic wysyła płyty kilka dni przed premierą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zamówiłem płytę przez sklep Mystic' date='czy jest szansa,że dostane płytę w dniu premiery? Wiecie może? [/quote']

Tak, ponieważ Mystic wysyła płyty kilka dni przed premierą.

Dzieki Adrian za info ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Jestem tu nowy a to mój pierwszy post :) Co do piosenek, które zostały nam do tej pory zaprezentowane, mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony słychać potencjał, jest dużo elementów które uwielbiam w muzyce Nightwisha, ale mimo tego czuję pewien spory niedosyt. Wokal Floor wydaje się być tłumiony na wszystkich trzech utworach (Sagan nie biorę tutaj pod uwagę). Jak ktoś wcześniej gdzieś napisał, ona wydaje się dusić w tych utworach. W Elan, gdzie w refrenie idealnie pasowałby mocniejszy wokal jako kontrast do delikatnych zwrotek dali przygaszony, niczym nie zachęcający. Instrumenty też nie są zbyt dobrze słyszalne. Nie ma takiej energii jak np w Last of The Wilds, a to idealnie by pasowało do tej piosenki. W Shudder Before The Beautiful jest ten sam problem. Wszystko wydaje się być wyciszone, płaskie. W porównaniu do Dark Chest Of Wonders wypada bardzo kiepsko. Mając taki głos do dyspozycji Tuomas nie używa nawet 1/3 tego co ta dziewczyna potrafi. W Yours Is An Empty Hope niby mamy już mocny, agresywny klimat, ale nadal to nie to samo co np Ghost River czy Romanticide. Czyżby problem leżał w inżynierii dźwięku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś w nocy jeszcze prowadziłam długą rozmowę na temat ogromnej złożoności genialnych piosenek. Dopieero teraz przesłuchałam Shudder, żeby się uczyć w ciągu tygodnia. Ta orkiestra, zmienność rytmu, w ogóle, klimat.. ♥ To nie ten typ, że zapamiętujesz od razu piosenkę - to typ o wiele wspanialszy: taki, który pozwala ci zapamiętać jedynie kilka melodii, zmuszając do kolejnych odsłuchań i odnajdywania kolejnych elementów - jak chociażby genialnej roli sekcji skrzypiec czy fortepianu (urzekło mnie zwłaszcza jego miękkie, takie tuomasowe brzmienie w delikatnej części - idealnie się zgrywa z głosem Floor). No o tym, że Floor wypadła świetnie wokalnie to chyba nie muszę mówić... ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla chętnych do weryfikacji albo interpretacji:)

 

Shudder Before The Beautiful

 

The deepest solace lies in understanding

This ancient unseen stream

A shudder before the beautiful

 

Awake Oceanborn

Behold this force

Bring the outside in

Explore the self to epiphany

 

The very core of life

Is soaring higher of truth and light

 

The music of this awe

Deep silence between the notes

Deafens me with endless love

This vagrant island Earth

A pilgrim shining bright

We are shuddering

Before the beautiful

Before the plentiful

We're the voyagers

 

Tales from the seas

Cathedral of greed

 

The very core of life

Is soaring higher of truth and light

 

The music of this awe

Deep silence between the notes

Deafens me with endless love

This vagrant island Earth

A pilgrim shining bright

We are shuddering

Before the beautiful

Before the plentiful

We're the voyagers

 

The unkown

The grand show

The choir of the stars

Interstellar

Theatre play

The nebula curtain falls

Imagination

Evolution

A species from the veil

As we wander

In search of

The source of the tale

 

The music of this awe

Deep silence between the notes

Deafens me with endless love

This vagrant island Earth

A pilgrim shining bright

We are shuddering

Before the beautiful

Before the plentiful

We're the voyagers

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas nie spisał sie w tym utworze odnośnie zwrotek... Czemu są takie krótkie?... Dark Chest of Wonders jest pod tym względem lepszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucid.

Czy zwrotka musi trwać nie wiadomo ile by mogła być uznana za dobrą?

The Siren ma jedną zwrotkę. Czy to znaczy, że jest kiepskim utworem? Nie sądze.

 

Płyta zamówiona. Czekam z niecierpliwością.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elan i Sagan mają lepszy tekst, ale Shudder zjada je oba na śniadanie i wypluwa kosteczki pod względem muzyki i kompozycji.

 

Shudder wygrywa konkurs na najbardziej przypadkowy tekst, jaki został napisany w całej historii Nightwish. :)

 

I powiedzcie mi jak to jest z tym "Yours is an empty hope"? Wycieklo to w końcu czy ktoś to oficjalnie wypuścił? Tak czy inaczej, nie zamierzam słuchać do czasu oficjalnej premiery płyty (jeszcze tylko 11 dni, prooszę was :))

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lucid.

Czy zwrotka musi trwać nie wiadomo ile by mogła być uznana za dobrą?

The Siren ma jedną zwrotkę. Czy to znaczy, że jest kiepskim utworem? Nie sądze.

 

Płyta zamówiona. Czekam z niecierpliwością.

A ja sądzę... Co to za dziwna tendencja do krótkich zwrotek? Dla mnie to w ogóle nie jest nic skomplikowanego pare krótkich słów wymyśleć... Lubie rozbudowane zwrotki o jak choćby w Yours.. Od razu lepszy numer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.