Jump to content
Adrian

Endless Forms Most Beautiful

Recommended Posts

Prawdopodobnie zamówię sobie singiel, jest w całkiem ładnej cenie, a w kwestii albumu waham się między 1CD a 2CD (z ceną earbooka to jednak trochę przesadzili...). Problem z wersją 2CD jest taki, że nie zmieści mi się w stojaku i by musiał stać na nim, jak czyni to w chwili obecnej IM, ale z drugiej strony... No nie wiem. W sumie, instrumentale i tak będą zaraz w internetach, a nie czuję jakiejś ogromnej potrzeby posiadania ich na krążku (słucham takich wersji głównie do śpiewania, więc i tak nie z albumu, za szybko by się zniszczył, tylko z YT albo coś w tym stylu, więc...). Ale z drugiej strony, różnica nie jest aż taka duża (chociaż większa niż była podczas wydawania IM), może więc warto dopłacić...? Nie wiem. Ale jeszcze mam czas na zastanawianie się. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupię w ciemno. Prawdopodobnie i jedno i drugie. :D

O ile moje wydatki ze stycznia nie będą masakrą, a środki na konie nie osiągną dna absolutnego, to kupię i singiel i płytę. Ale chyba tylko jednopłytową wersję (chyba, że ktoś miły będzie chciał mi sprezentować 2CD na urodziny, które jakoś tak sie dziwnie składa, są w pobliżu daty wydania albumu :>)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba kupię wydanie jednopłytowe, bo Earbook nie na moją kieszeń, a wersje instrumentalne są jakieś takie mało ciekawe, mogę posłuchać raz i tyle. Gdyby tylko była wersja 2CD (wersja normalna + orkiestralna)... No właśnie, dlaczego takich nie ma?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba kupię wydanie jednopłytowe, bo Earbook nie na moją kieszeń, a wersje instrumentalne są jakieś takie mało ciekawe, mogę posłuchać raz i tyle. Gdyby tylko była wersja 2CD (wersja normalna + orkiestralna)... No właśnie, dlaczego takich nie ma?

Polać Magdzie napoju wiadomego C; Na takie 2CD to może bym i się szarpnęła, a na zwykłe instrumentale szkoda kasy, i tak znajdę je w internetach i będę sobie do nich śpiewać. Bo instrumentali się nie słucha, tylko się do nich śpiewa.

W ogóle, tak patrzę w Twój profil i widzę, że Twoje ostatnie posty są z lipca ubiegłego roku. Czemu nas na tak długo opuściłaś? :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupię w ciemno. Prawdopodobnie i jedno i drugie. :D

O ile moje wydatki ze stycznia nie będą masakrą, a środki na konie nie osiągną dna absolutnego, to kupię i singiel i płytę. Ale chyba tylko jednopłytową wersję (chyba, że ktoś miły będzie chciał mi sprezentować 2CD na urodziny, które jakoś tak sie dziwnie składa, są w pobliżu daty wydania albumu :>)

Twoja sugestia przewyższa raczej mój budżet, więc... ;P Weź pod uwagę, że nie zarabiam i właśnie zaczęłam rok osiemnastek... ;) Ale mogę Ci kupić singiel albo album 1CD, jak chcesz. xD (Nie, żebym była wredna...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utwór "Sagan" prawdopodobnie odnosi się do Carla Sagana, ponieważ jest kilka nawiązań do tego w tekście. Ma szybsze tempo niż Elan i refren ma się spodobać fanom Imaginaerum. Podobno też bardzo wpada w ucho.

 

Co do alternatywnej wersji Elan - ma zupełnie inny klimat niż oryginał. Wokal zdaje się jest bardziej wyszczególniony, odseparowany od muzyki. Jest to reinterpretacja Petriego Alanko - fińskiego kompozytora (głównie muzyki do gier), który przerobił utwory z Imaginaerum na soundtrack do filmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singiel kupię na bank,nie mam zamiaru przejechać się tak jak było to w przypadku eramaan viimeinen. Album na 90% będzie 3cd,jak nie wypali to 2 cd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z zakupem zamierzam się wstrzymać. Poczekam aż wszystko ukaże się w necie, jeśli mi się spodoba kupię wersję jednopłytową. Dużo wydatków, mało pieniędzy, ogólnie ból życia i muszę się poważnie zastanowić nad zakupem płyty.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy będzie można zobaczyć długość piosenek z płyty?? Nic nowego zespół nie wrzuca,ani sampla z video/singla ani trailera nowego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja niestety będę zmuszony znowu ściągnąć album... Chyba, że jak dobrze pójdzie to kupię wersję jedno płytową. A z ceną EARBOOKa trochę przesadzili mogłoby być chociaż 120 zł...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja niestety będę zmuszony znowu ściągnąć album... Chyba' date=' że jak dobrze pójdzie to kupię wersję jedno płytową. A z ceną EARBOOKa trochę przesadzili mogłoby być chociaż 120 zł... [/quote']

 

Earbook to naprawdę spore wydanie... 28x28cm. W NB shopie kosztuje ok 40 euro, więc nasza polska cena jest do przyjęcia. Zdaje się, że ta z NB ma jeszcze winyl w zestawie.

Pamiętam, że Sabafani zamawiali Earbooki Heroesów za jakieś 220zł. Możliwe, że to przez metalowy emblemat na okładce.

 

Zespół milczy, ale prasa powoli recenzuje najnowsze dzieło NW. Oczywiście słowem kluczem jest tutaj "powoli"... :)

 

"The Greateast Show On Earth" is comfortably the most spectacular thing NIGHTWISH have ever written."

METAL HAMMER (UK)

 

Coraz bardziej jestem ciekawy tego utworu. 24 minuty to naprawdę sporo. Tuomas pewnie musiał się natrudzić żeby nie zanudzić słuchacza (choć jeden recenzent już psioczył, że nudny utwór).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The Greateast Show On Earth" is comfortably the most spectacular thing NIGHTWISH have ever written."

METAL HAMMER (UK)

 

Coraz bardziej jestem ciekawy tego utworu. 24 minuty to naprawdę sporo. Tuomas pewnie musiał się natrudzić żeby nie zanudzić słuchacza (choć jeden recenzent już psioczył, że nudny utwór).

 

Niby 'spectacular' i w ogóle, ale pewnie i tak nie przebije GLS. The Poet też był spectacular, a i tak GLS rządzi. Can't get better than GLS.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie przez długi jeszcze czas nie będę mogła sobie zakupić nowego albumu, bo niestety muszę płacić rachunki, czynsz i za coś żyć. Poor student. -,- Oczywiście, stypendium nie pokrywa nawet comiesięcznego najmu, więc... niestety, przez jakiś czas zmuszona będę korzystać z niesławnego piractwa, ale, gdy tylko zwolnią mi się fundusze, uroczyście przysięgam zapłacić za wcześniejsze piractwo kupnem oryginału. A co do recenzji singla - kocham, gdy ktoś opisuje smak ciastka, którego nie mogę zjeść.

@Sami: 100% agree. Szanse na to, by nadchodzący kolos przebił GLS są nikłe. Niemniej, każdy od czasów GLS Nightwishowy gigant jest świetny, GLS nie przebijają, ale TPATP, czy SOM to naprawdę wspaniałe kompozycje. Oby i najbliższa taka była.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektóre wrażenia z odsłuchu płyty ;) :

 

A collection of short reviews http://www.nuclearblast.de/en/products/tontraeger/cd/buch-3cd-10-mini-lp/nightwish-endless-forms-most-beautiful-earbook-deluxe-silver.html by some of those who attended the listening session in Helsinki:

 

 

 

 

Spoiler

 

„The last song is comfortably the most spectacular thing NIGHTWISH have ever written. The album is the most metal record they have done in a decade, and Floor has no trouble cementing her place in the band.”

METAL HAMMER (UK), Tom Dare,

 

“Excellent music cocktail! That’s NIGHTWISH like you wish – heavy with a taste of the »Once« album, bombastic, but more metal, this is true NIGHTWISH, a soundtrack of themselves!”

SPARK (CZ), David Havlena

 

“The combination NIGHTWISH & Floor – its magic. For me personally it’s a dream that came true. With this new unbelievable, bombastic, dark, orchestral, the band completely fulfill my high expectations. An album that every NIGHTWISH-fan will cherish!” –

AARDSCHOK (NL), Anita Boel

 

"Clear and consequent continuation of the previously chosen path. Overwhelmingly, bombastic and inspiring. An album to listen to and experience.”–

ROCK IT (D), Jürgen Will

 

„This album sounds like the ceremony of the opposites for NIGHTWISH, it’s like their entire carrier is concentrated in one album, it’s like I have eaten too much of my favorite dish.“ –

ROCK HARD (IT), Emanuele Biani

 

“At first I was afraid that Floor would affect the band more than vice versa. I’m glad I was wrong. NIGHTWISH brought out the metal from her and turned her into a well working mix of the past, creating a bright future for the band and for the fans. I like that the band got more focus than the orchestra this time. The ending “whooo” in ‘Edema’ wasn’t necessary thou. That kinda killed the otherwise so good song.”

SWEDEN ROCK (S), Janne Mattsson,

 

“»Endless Forms Most Beautiful« characterizes the celebration and victory of this new alliance. The beauty and purity of NIGHTWISH’s music together with Floor’s majesty and power were simply meant to be. Defiantly not the last ride of their day!”

METALLIAN (F), Lucinda Lacroix

 

“An amazing surprise with new blood and on the other side beloved elements as orchestral grandness, folky storytelling catchiness and – GREAT! – more heaviness then before!”

ROCK TRIBUNE (BE), Vera Matthijssens

 

"Maybe the heaviest album from Nightwish: guitars are back high in the mix but the evolution shown on "Imaginaerum" hasn't been forgotten. Bombastic, epic and catchy, this album contains all the elements of Nightwish universe in 11 tracks. Including the most ambitious piece of the band's history: "The Greatest Show On Earth".

ROCK HARD (F), Guillaume Fleury

 

“The album sounds extraordinary, and definitely like anything Nightwish ever done before. Floor's voice fits perfectly to the mood of very expanded compositions, and what is one of the strongest virtue of the album - the lyrics really make us THINK. A great step to start a New Chapter in Nightwish's musical journey." –

METAL HAMMER (PL), Paulina Magdalena Mazur

 

„They have topped themselves yet again, even when you thought it couldn't go any better. A full on cinematic explosion of sounds that you will grow to love.”

METALCIRCUS (ES), Sergi Ramos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem świeżo po przesłuchaniu singla "Elan" i muszę powiedzieć, że to nie jest to na co liczyłem... W ogóle dla mnie nie brzmi to jak Nightwish, tylko jak jakiś gothic rock/metal. Na tę chwilę jestem na nie, może po kilku przesłuchaniach zmienię zdanie.

 

EDIT:

 

Jestem idiotą, że dałem się nabrać :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny który się dał nabrać. :D To co krąży w sieci to piosenka After Forever Envision. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest kolejny zwiastun. :happy:

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszędzie ładnie, pięknie i w ogóle i w szczególe- czuje że będę zadowolona. W wypowiedziach dziennikarzy słychać wzruszenie i b mile zaskoczenie. Apetyt rośnie:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apetyt rośnie, zwłaszcza po tych wypowiedziach dzienniakrzy. Czemu NW nie wypuściło do tej pory żadnego sampelka, nic :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę się już doczekać płyty, a co dopiero samego singla. Jeśli dziennikarze są tak zachwyceni płytą, szczególnie słysząc ich wypowiedzi, to możemy być pewni, że maestro nas nie zawiedzie nowym dziełem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę się już doczekać płyty, a co dopiero samego singla. Jeśli dziennikarze są tak zachwyceni płytą, szczególnie słysząc ich wypowiedzi, to możemy być pewni, że maestro nas nie zawiedzie nowym dziełem. :)

 

Tym się nie sugerujmy. Najczęśćiej dziennikarze są zachwyceni nowymi dziełami. zwłaszcza stworzonymi przez większe zespoły, takie jak Nightwish czy Epica. Podobna sytuacja miała przy Dark Passion Play czy Requiem for the Indifferent - albumy niesamowicie wychwalane (a moim skromnym zdaniem co najwyżej przeciętne) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Troy? Wypowiada się,że to najlepszy album Nightwish :P

 

Tak jak Tuo,dla którego każdy kolejny utwór, jest najulubieńszym, natomiast praca przy każdym kolejnym albumie jest piękniejsza i doskonalsza niż nad poprzednim :P

 

Dobra. Koniec offtopu

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.